04.07.22, 09:40
www.pudelek.pl/magdalena-ogorek-nie-ma-na-oxford-dla-corki-zrobimy-rekonesans-na-uniwersytetach-w-austrii-i-we-wloszech-6786542540536352a
Pamiętam kiedyś w radio rozżalonego 19latka że nie stać go na Oxford bo jest geniuszem wygrał olimpiady i chcę studiować......rusycystyke. nie spytam już o oczywistość czemu nie pojechać do Rosji w tym celu, ale ignorancja Angoli światowa jest tak gigantyczna jeśli chodzi o inne kultury i brak respektu dla nich że to naprawdę zaślepienie zachodem do kwadratu.

Rozumiem że ktoś chce wysłać dziecko na studia techniczne za granicę, ale co ma na celu wysyłanie na studia kulturalne poza najwyżej luksusowa szkółka językowa. To są studia dla elit żeby przejęły miejsce elit , i co ciekawe w CV się nie liczą tak mocno jak elitarne prywatne liceum. Bo dużo obcych już jest na oxfordzie. A liceum drogie to przywilej elity.

Skąd taka niechęć do uczelni narodowych wśród polskich patriotów?
Obserwuj wątek
  • dotera Re: Oxford 04.07.22, 09:45
   Studia humanistyczne i techniczne różna się całkowicie w swoim sensie. O ile te drugie mogą być obiektywnie gdzieś lepsze i jest sens jechać za granicę, o tyle te drugie w gruncie rzeczy są od tworzenia kultury narodowej, izolacji tożsamości.

   Angole zapraszają tam dzieci polityków z krajów drugiego i trzeciego świata tylko po to by przejąć elity tych krajów. To ich swiadoma taktyka.
   • dotera Re: Oxford 04.07.22, 09:50
    Dzieci rosyjskiej elity wszystkie są za granicą. Czy to elit władzy czy córka Nawalnego na Stanfordzie która nigdy by się tam nie dostała gdyby tatuś nie był opozycjonista . U nas bym ten myk który chyba nie wypalił z córka prezydenta gdzieś w elitarnych kancelariach brytyjskich, która nie wiem co miałaby tam praktykować gdzie jest całkowicie inny system prawny.
  • dotera Re: Oxford 04.07.22, 09:57
   A propos rusycystyki. Minister brytyjska pojechała do Rosji i popisała się tam ignorancja całkowita. Nie wiedziała czy jakieś miasto leży w Rosji czy na Ukrainie. Tam było więcej kwiatków ale już nie pamiętam. Przy Lawrowie była jak nierozgarnięta studentka przy profesorze.
   • dotera Re: Oxford 04.07.22, 10:00
    Do Angoli to najlepiej by było jechać do szkoły wywiadu. To to oni mają dobre i to ich jedyna dyplomacja . Ich politycy to zbieranina zarozumiałych klaunów.
    • dotera Re: Oxford 04.07.22, 10:04
     Teraz po mistrzowsku nas rozegrali. Będziemy ładować kasę w Ukrainę, przyciągać wojnę po to tylko by realizować ich interesy przeciwko naszym za nasze pieniadze. Nadchodzi głód, wojna a wladza krzyczy jest super.
  • dotera Re: Oxford 04.07.22, 10:26
   Jest jeszcze inna strona medalu. Polacy mają umiarkowane skłonności do kultywowania własnej tradycji humanistycznej tylko kochają kopiuj wklej z zachodu. Obecnie na prymitywnym poziomie gender agendy. U nas gadające głowy nie mówią swoim językiem eyrastajsc z własnego społeczeństwa tylko narzucają amerykańskie kalki , kraju wywodzącego się z biedoty o ludycznym usposobieniu przejętego przez manipulatorów kontrkultury na tzw uniwersytetach. Zdzieczenie do kwadratu stało się obecnym wzorcem kulturowym
   • dotera Re: Oxford 04.07.22, 10:44
    Zachód stworzył nauki przyrodnicze na wysokim poziomie i w tym samym ruchu stworzył obrzydliwa manipulacje w postaci nauk o człowieku, pozbywając się tradycji madrosciowej z jednej strony a z drugiej zaciemniając to że humanista nie jest żadnym naukowcem intelektualnym tylko twórca kultury. Kultura polegająca na intelektualnym brandzloeaniu się w poczuciu naukowości przez gadające glowy to tragifarsa.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka