Dodaj do ulubionych

Jak uzdrowić Szczecin?

IP: 213.77.11.* 05.04.07, 13:17
Gratulacje,
ciekawa wypowiedź na poważne i ważne tematy. Mam nadzieję, że artykuł ten
sprowokuje polemikę, która w sposób zasadniczy wskaże co jest ważne a co jest
tematem zastępczym. Inspirujące.
Obserwuj wątek
    • simr1979 Re: Jak uzdrowić Szczecin? 05.04.07, 13:29
      Pierwsza w całym cyklu rzeczowa wypowiedź, przedstawiająca rzetelnie stan
      faktyczny...
      A więc diagnoza już jest - teraz by trzeba pomyśleć nad lekarstwem...:)
    • xxtoja Re: Jak uzdrowić Szczecin? 05.04.07, 14:19
      O pojawiła się osoba bardziej realnie myślaca, która dała przydzieliła zadania
      dla UM, jaki powinien być. Panie Krzystek skorzystaj, bo to sa trafne uwagi i
      jest dobry kierunek, a nie jak w strategii dla miasta szczecina - masło maślane.
      Ja bym jeszcze bardziej ryzykowna teze postawiła co do szczecina niż ta, która
      jest w artykule: "Zaproponuje bardzo ryzykowną tezę - tradycja Szczecina leży
      na pograniczu i czerpie z dialogu trzech kultur. Nasza tożsamość polega na
      pozytywnej ocenie dokonań i sukcesów ostatnich kilkudziesięciu lat -
      świadomości naszego potencjału i perspektyw. Osobną kwestią jest umiejętność
      pobudzenia tego potencjału - rozsądnej polityki, sprawnych instytucji,
      inwestujących przedsiębiorstw, kultury inspirującej do innowacji i ryzyka."
      Uważam, że w Szczecinie jest więcej kultur, ale niestety panujaca w niej
      okreslona osobowość. Sa to środowiska-enklawy które pomiedzy soba nie potrafią
      współpracować, a wrecz podstępie się atakują.
      Fakt, ze Śródodrze jest koncepcja ja to nazwe iluzjonistyczną, ukazująca
      bardziej marzenie niż rzeczywistość. Tam po prostu myslę, że by nikt nie chciał
      mieszkać, bo kto by chodził do filcharmoni, a obok robi sie przeladunek ryb,
      czy czegos innego, którego zapach miesza sie z zapachem perfum. Połączenie
      luksusu z portem?
      Szczecin jest miastem usług, a nie produkcji. Produkcja dopiero sie kształtuje,
      ale w innym wymiarze, ale to krztałuje rynek i przedsiębiorczość włąściciela.
      ..
      jeszcze raz gratulacje, bo inaczej sie czyta ten artykuł, niż hawryszuka czy
      Lizaka, nie wspominając o takich byłych prezydentach co siegneli do pióra jak
      Kocmiel, Jekiel czy nawet Zaremba (senior)
      • Gość: zed archaizmy IP: 213.233.138.* 06.04.07, 07:40
        ubieranie wielkich idei w taki biurokratyczny "naukowy" ton to pretekst do
        dyskusji, ale dyskusji do niczego nie prowadzacej. na pewno nie do dzialania.
        caly ten tekst jest pozbawiony jednego waznego punktu - rozwiazan dla miasta.

        przeczytaj ten tekst jeszcze raz, to zobaczysz, ze to co jest napisane to sprawy
        oczywiste, o ktorych kazdy wie, tyle, ze w troche innej stylistyce -
        akademickiej biurokracji.

        wiecej dzialania, odwagi i zdrowego rozsadku.
        • xxtoja Re: archaizmy 06.04.07, 10:15
          Gość portalu: zed napisał(a):
          przeczytaj ten tekst jeszcze raz, to zobaczysz, ze to co jest napisane to spraw
          > y
          > oczywiste, o ktorych kazdy wie, tyle, ze w troche innej stylistyce -
          > akademickiej biurokracji.
          ...
          no właśnie przecież chodzi o sprawy oczywiste, a nie iluzje i marzenia. Bo po
          co one nam jeżeli nie ma bazy wyjściowej własnie tej oczywistej. Jeżeli
          wszyscy wiedzą to dlaczego w tym wzgledzie nic nie robią, czy faktycznie
          potrzeba odwagi by coś zrobić, aby przbić tą fasadowość.
          • Gość: zed Re: archaizmy IP: 89.19.78.* 08.04.07, 01:56
            dokladnie, wszystko sprowadza sie do odwagi. u nas jej niestety brak.
    • Gość: cynik Jak uzdrowić Szczecin? IP: *.chello.pl 05.04.07, 21:37
      Rada jest prosta - odpolitycznić wybory samorządowe i odsunąć politykierów od
      spraw samorządów. Tutaj nie politycy są potrzebni ale normalni gospodarze,
      którzy nie będą traktowali miasta, jak poligonu dla podreperowania wizerunku
      swojej partii. Wyrzucić też tych urzędników, którzy każdą władzę przetrzymają,
      bo winę poniesie Prezydent - vide urzędnicy Jurczyka.
    • Gość: WitchKing Re: Jak uzdrowić Szczecin? IP: *.cust.tele2.pl 05.04.07, 23:07
      Nie czas na uzdrawianie, czas raczej na reanimację...
      • beatrix13 sny o potędze Szczecina 05.04.07, 23:48
        śnia od wielu lat naiwni ,
        dyrdymały o super atrakcyjnym położeniu geograficznym ,
        a co za tym idzie?
        pauperyzacja mieszkańców,brak porządnych inwestorów ,puste place w centrum,
        a jakie sklepy najczęsciej sa otwierane w centrum?
        ciuchbudy drodzy państwo ,
        a największy nasz pech ,to kolejny mydłkowaty prezydencik,
        bez wizji ,za to z chęcią do utrudniania życia mieszkańcom poprzez likwidacje
        szkół ,najdroższą od maja komunikacja miejską w Polsce
        • Gość: pieszy do beatrix13 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.07, 07:59
          czy mylę się, czy byłaś w trakcie wyborów jednym z wielkich orędowników
          obecnego prezydenta?
          • beatrix13 Re: do beatrix13 06.04.07, 09:46
            mylisz się,
            nie byłam niczyim orędownikiem ,
            skupiałam się na krytyce naszych wszystkich miernych kandydatów,
            u nas od x lat nie ma na kogo głosować ,
            zawsze jest dylemat wyboru mniejszego zła
    • Gość: Don Pedro Re: Jak uzdrowić Szczecin? IP: *.Red-80-34-142.staticIP.rima-tde.net 06.04.07, 00:21
      3 zdrowaski, egzorcyzmy i na kolanach do Czestochowy.
    • Gość: Don Pedro Re: Jak uzdrowić Szczecin? IP: *.Red-80-34-142.staticIP.rima-tde.net 06.04.07, 00:37
      na sile nikogo nie mozna leczyc.
    • Gość: Dąbrowski38 Fachowośc autora jest udokumentowana IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.07, 01:49
      Czy to nie ten Pan siedział w pierdelku za sprawy gospodarcze ? Czy to nie on
      sam był w kierownictwie upadłego Banku Morskiego SA, czy to nie on był vickiem
      prezesem w Pomorskim Banku, który poddał się i go już nie ma.
      No to na prezydenta drogi panie. Przynajmniej będzie jasność co ze Szczecinem.
      GAzeta dokonuje doskonałych wyborów jeżeli chodzi o wizje i diagnozy.
      • Gość: ja Re: Fachowośc autora jest udokumentowana IP: 213.77.11.* 06.04.07, 09:36
        Nie widzę związku z treścią artykułu. Zapewne dowiem się że kogoś przejechałem
        na czerwonym świetle. Na odmianę, poekscytujmy się receptą dla Szczecina, chyba
        temu służy to forum.
    • Gość: bartek Jak uzdrowić Szczecin? IP: *.chello.pl 09.04.07, 10:58
      Wszyscy kochani uzdrawiacze Szczecina. Przedstawiając wszystkie swoje wizje
      zapominacie o jednym - że Szczecin ma małe korytko. I to korytko obstawione jest
      juz na wieki przez " swoich". Nie zostawia się miejsca , nawet malutko dla " nie
      swoich" , a w jakiejś dziedzinie uzdolnionych. I ci wyemigrują - albo do
      wiekszych miast , albo za granicę , gdzie zostawia sie chociaż mały margines "
      dla wszystkich innych" i wszystkich reguł obowiazujących na świecie - a więc
      dawanie szansy zdolnym , kreatywnym , oryginalnym ..
      I kochani ... nie ściągniecie ich juz do Szczecina- bo po co ?
      • Gość: Stary Re: Jak uzdrowić Szczecin? IP: *.chello.pl 09.04.07, 19:43
        Moim zdaniem nie da się uzdrowić naszego miasta poprzez tradycyjne metody
        działania władzy, która skutecznie podsyca wśród swoich urzędników strach przed
        wyrzuceniem z pracy, lansuje zasadę całkowitej uległości wobec przełożonych,
        wdraża standardy bezkrytycznego stosunku do wydawanych przez siebie poleceń i
        utrwala brak odwagi w podejmowaniu samodzielnych decyzji na niższych szczeblach.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka