ktos210 12.03.08, 07:18 POczta to porażka! Towarzystwo mierne! To po prostu kpina z ludzi! Czyli kolejny monopol w stylu płać i płacz i nie reklamuj bo to i tak nic nie da! Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
bajagob Poczta woli jajka zamiast awizów 12.03.08, 07:30 Pani Ostrowska mija się z prawdą. I"wciska kit". W Barlinku, w okienkach na Poczcie, sprzedaż "pisanek" i inne "usługi pocztowe" wykonywane są przez te same Panie, a kolejki są zawsze i długie! Sugestie klientów przychodzacych po odbiór listów awizowanych, aby przynajmniej w jednym okienku wydawne były one poza kolejką, pozostały sugestiami... Im szybciej zaistnieje na rynku pocztowym konkurencja, której obecny monopolista nie wytrzyma, tym dla nas, kolejkowiczów pocztowych lepiej.... A Pani Ostrowska niech ruszy się z siedzenia i zobaczy "w terenie" jak "sprawnie" działa podległa jej Firma, ostatni skansen, gdzie można zabaczyć tak długie kolejki!!! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: klient Re: Poczta woli jajka zamiast awizów IP: *.smars.pl 12.03.08, 07:45 Pracownicy poczty to nieroby i lewusy. Moze na wsiach urzedy staja sie rentowne dzieki sprzedazy pisanek i innych dupereli. Ale w miastach to niepotrzebne. Nie raz widzialem jak jakas starowinka przebierala w oferowanych produktach, kazdy chciala obejrzec - tworzac tym samym kolejke. Niech tylko pocztowcy zaczna strajkowac. Zlamany grosz im sie nie nalezy. Najgorsze urzedy w Szczecinie to Chopina-Zakole i ten vis-a-vis Ster na Gumiencach. Odpowiedz Link Zgłoś
krzysztofsf Polecony to odpowiedzialnosc 12.03.08, 08:14 I tak wystarczajaco duzo instytucji typu banki "se uchwalilo" ze kazda korespondencje do klienta uwazaja za doreczona, zebym jeszcze w ciemno akceptowal wszelkie przesylki z Bog wie jakimi konsekwencjami w przypadku potwierdzenia odbioru w jakims tarminie. Moze jszcze zaczna zostawiac paczki na progu? Odpowiedz Link Zgłoś
switonemsi Poczta woli jajka zamiast awizów 12.03.08, 08:15 I po raz kolejny poczta zrzuca na kogoś odpowiedzialność. Dość! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Karla Poczta woli jajka zamiast awizów IP: *.agro.ar.szczecin.pl 12.03.08, 09:08 rozumiem ze to jakis kolejny "zart" Poczty Polskiej, zeby sie wykpic od odpowiedzialnosci. Do mnie listy zawsze przychodza stadami, mimo ze maja rozne daty stempla, a awizo, oczywoiscie powtorne, wrzucane jest ZAWSZE na kilka dni przed uplynieciem terminu lezakowania na poczcie. Nigdy nie dostaje awiza pierwszego, nawet jesli jestem w domu, zgodnie z czasem ktory jest podany na awizo... a mieszkam zaledwie na I pietrze, a niby na III im sie nie chce wchodzic... Juz ja im dam satysfakcje pozostawiania listow poleconych po prostu w skrzynce... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: pocztoweic Re: Poczta woli jajka zamiast awizów IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.03.08, 09:37 Czy kierownictwo poczty przechodzi badania psychiatryczno- psychologiczne przed przyjęciem do pracy? Bo nie widać tego po wypowiedziach ich przedstawicieli. Moim zdaniem lepiej będzie jak nadawca listu sam zaniesie go do adresata, w iększości przypadków zna go - to też rozładuje kolejki przy okienkach ze świeczkami na poczcie. dzięki temu pracownicy poczty mogliby np. robić na drutach i sprzedaweać sweterki. Czy szefostwo jest z konkursu czy nadania politycznego? Odpowiedz Link Zgłoś
bajagob Re: Poczta woli jajka zamiast awizów 12.03.08, 10:24 Na pewno z nadania, "po owocach można ich poznać"... Konkursu, z powodów j.w. , na pewno nie było! A jak był - to może jurorzy byli "pomroczni jasno"? Odpowiedz Link Zgłoś
gozal Poczta woli jajka zamiast awizów 12.03.08, 11:44 a ja się cieszę, że te polecone będę mogła teraz sobie wyjmować prosto ze skrzynki. tak każdy narzeka na kolejki (słusznie zresztą), ale jak poczta wychodzi naprzeciw osobom, które w tych kolejkach nie chcą stać, to też źle. szukacie dziury w całym. zresztą nie znam osoby, która szłaby na pocztę tylko po bilet, po rajstopy, po gazetę itp. to jest w miastach kupowane jedynie przy okazji, gdy stoi się w kolejce, aby załatwić sprawy pocztowe, przekazy pieniężne itp. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Leszek No to się doigrasz IP: 195.47.201.* 12.03.08, 15:59 gozal napisała: > a ja się cieszę, że te polecone będę mogła teraz sobie wyjmować prosto ze > skrzynki. Ktos wskaże cię w sądzie jako świadka, ty nie otrzymasz wezwania i zapłacisz grzywnę, bo wezwanie wg poczty otrzymałaś. Cieszysz się? Odpowiedz Link Zgłoś
gozal sam się doigrasz 14.03.08, 00:43 ani się nie cieszę, ani cieszę. a tam, zaraz takie straszne scenariusze... co to za czarnowidztwo? tym bardziej, że: 1) mamy domofon i dość bezpieczną klatkę, więc nie zauważyłam, żeby ze skrzynek coś ginęło (choć tego nigdy do końca nie wiadomo...); 2) nieraz z ewidencjonowanymi i kwitowanymi listami też były przekręty, kłopoty i opóźnienia (niestety mi się zdarzało); 3) niektóre urzędy uważają, że list polecony wysłany = skuteczne powiadomienie petenta (o ile wiadomo, taką taktykę stosuje us; jak się mylę - przepraszam), więc w takiej sytuacji nie doręczony list z czyjejkolwiek winy niewiele zmienia; 4) takie sprawy, o których wspominasz są niezmiernie rzadkie; rodzina i znajomi zazwyczaj informują zazwyczaj o tak poważnych sprawach (dotychczas miałam tylko jedną taką sytuację - rozwodową w rodzinie, gdzie świadkowałam - w ponad ćwierćwieczu mojego życia), a świadkiem jakichś wypadków czy innych ciekawych wydarzeń, w których wychodzi na jaw moja tożsamość, a potem jestem potrzebna do relacjonowania, też jestem niezmiernie rzadko. a zresztą, pierniczę ogonki po listy! chcę żyć, a nie stać godzinami w kolejce w "ulubionej" instytucji. Odpowiedz Link Zgłoś
krzysztofsf Awizo mailem 14.03.08, 04:59 Uwazam, ze zamiast takich archaicznych metod i druku bezwarunkowej zgody na dostarczanie poleconych, poczta powinna wprowadzic mozliwosc podawania skrzynki mail przez mieszkanca (rowniez druczek). Wtedy mieszkaniec moglby kazdorazowo wyrazic zgode na dostarczenie w dniu x przesylki z konkretnego awizo bez potwierdzenia, lub uzgodnic dostraczenie popoludniowe wraz z przesylkami, ktore poczta rozprowadza wtedy o tej porze. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Leszek NIE rezygnowac z aviza ! IP: 195.47.201.* 12.03.08, 15:45 Poczcie wygodniej nie wypisywac aviza i nie być odpowiedzialnym za doręczenie. Obywatel może tylko STRACIĆ na domniemanym doręczeniu. Sąd ukaże za niestawienie się jako świadek, organ administracji odmówi pieniędzy, urząd skarbowy ukaże finansowo, jeżeli nie stawimy się na wezwanie - nie z naszej winy, bo poczta stwierdzi: "doręczono, bo była zgoda na wrzucanie do skrzynki". Poczta NIE JEST instytucją zaufania publicznego - wiele osób podważyło w sądach jej wiarygodność! Listonosze są niedouczeni jak należy doręczać skutecznie przesyłki, gubią listy, etc. Nie ufać poczcie! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: mika Re: NIE rezygnowac z aviza ! IP: *.globalconnect.pl 12.03.08, 17:37 nie pzesadzaj. nie wrzuca sie listow wymagajacych pisemnego zwrotnego potwierdzenia odbioru. A takie z sadu dostaniesz gdy Cie wezwa. A ja sie ciesze z tej mozliwosci - ale jako z mniejszego zla.. Bo niektore instytucje WSZYSTKO wysylaja poleconym, zupelnie niepotrzebnie. I te kolejki na pocznie..... Odpowiedz Link Zgłoś
krzysztofsf Re: NIE rezygnowac z aviza ! 12.03.08, 20:45 Gość portalu: mika napisał(a): > nie pzesadzaj. > > nie wrzuca sie listow wymagajacych pisemnego zwrotnego potwierdzenia > odbioru. A takie z sadu dostaniesz gdy Cie wezwa. > > A ja sie ciesze z tej mozliwosci - ale jako z mniejszego zla.. Bo > niektore instytucje WSZYSTKO wysylaja poleconym, zupelnie > niepotrzebnie. I te kolejki na pocznie..... Wlasnie tym, ze "napewno wyrazili zgode na wrzucanie poleconych do skrzynek" tlumaczylo pekalo fakt, ze przejetym klientow BPH w skrzynkach jednoczesnie wyladowaly karty i piny do nich. Tak naprawde to przyoszczedzili i sie wypieraja, ale jesli kto faktycznie otrzyma ta droga i karte i pin to ryzykuje na wlasne zyczenie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: grawer Poczta woli jajka zamiast awizów IP: *.szczecin.mm.pl 12.03.08, 16:01 A ja zadaję pytanie - bo pracuję do popołudnia (nienormalne?) Za jaką usługę płaci się opłacając przesyłkę poleconą ? Czy za dostarczenie przesyłki do adresata, czy za dostarczenie do najbliższej poczty i wystawienie awiza (niech sobie klient sam odbierze). Może by tak część roznosicieli zatrudnić na drugą zmianę i spełnić uczciwie misję na którą posiada się monopol. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kiełabska Re: Poczta woli jajka zamiast awizów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.08, 17:27 Proszę tej pani co te pierdoły dyrdymalskie pładzi powiedzieć, że podpisanie takiego papierka nie zmienia faktu, że Poczta musi wykazac reklamującemu nadawcy, że przesyłkę doręczyła (słownie: doręczyła) i przedstawić w razie potrzeby określone pokwitowanie oraz fakt kto przesyłkę osobiście odebrał (np. w firmie zarejestrowanej na domowy adres, a mający w nazwie imię i nazwisko). Ja jako nadawca wyegzekwuję należne odszkodowanie za zaginioną przesyłkę z tego i wielu innych powodów (no, np. daty dostarczenia pokwitowanej przez odbiorcę - foktury). Przyszła mi teraz myśl jak dorobić parę złotych na poczczie. Będę wysyłał kiełbaskę Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kiełbaska Re: Poczta woli jajka zamiast awizów IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.08, 17:49 Podpowiem, jeżeli to zbyt trudne będzie dla tej pani pocztówki, że Poczta ze mną, czyli nadawcą zawiera umowę na dostarczenie przesyłki i w momencie nadani musiałbym być poinformowany o bezspornym fakcie takiej formy dostarczenia przesyłki. Ale dlaczego wtedy nadawać przesyłkę polecona jak to leci jak list zwykły, czyli, że każdy może go ukraść komu przyjdzie na to ochota. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosciu Kto napisał ten tytuł? Debil? IP: *.chello.pl 12.03.08, 19:09 A jakby zabrzmiał taki "Warszawa nie może doczekać się kolejnych stacji metrów"? IMHO powinni użyć sie słowa awizo, bo podobnie jak inne obce kończące się na "o" nie powinny być odmieniane Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: kiełbaska Re: Kto napisał ten tytuł? Debil? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 12.03.08, 19:52 A dlaczego się dziwisz i nawet piszesz o swoim zdziwieniu, przeca to dzienikar z gazetu wyborczu, a to wiadomo klepaki kiełbasiane. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gość Re: Kto napisał ten tytuł? IP: *.internetdsl.tpnet.pl 12.03.08, 20:01 Też byłem pewny że to błąd, ale: portalwiedzy.onet.pl/polszczyzna.html?qs=awizo&tr=pol-all&ch=1&x=0&y=0 jednak się odmienia, ale: www.sjp.pl/awiz%F3w czyli w tytule artykułu użyte błędnie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: użytkownikskrzynki właściciel skrzynki? IP: *.bazapartner.pl 12.03.08, 21:12 Pani rzeczniczka poczty mówi, że adresat jest właścicielem skrzynki? A to ciekawe, bo euroskrzynki mamy sobie pozakładać podobno właśnie dlatego, że te obecne nie są nasze, tylko Poczty. No ale skoro Poczta mówi to ustami swego rzecznika, to chyba wie lepiej... Odpowiedz Link Zgłoś