edziecko_ulcik 02.07.05, 13:30 perfekcja w każdym calu :) ja zamiast śmietany dałam jogurt danone naturalny .. coś pysznego wyszło :) polecam Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: Ania Re: Clafoutis czereśniowo-waniliowy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.07.05, 11:15 czy ktos moze mnie oswiecic ,co to jest kirszu ? Odpowiedz Link Zgłoś
e_katt kirsz 03.07.05, 12:06 kirsz - bezbarwna wódka wyrabiana w rejonie Schwarzwaldu (płd. zach. RFN), w Alzacji (Francja) i w Szwajcarii, wydestylowana z przefermentowanej czarnej wiśni morello, o gorzkim smaku migdałowym pochodzącym z mielonych pestek wiśniowych. Etym. - nm. Kirsch skr. od Kirschwasser 'jw.'; Kirsche 'wiśnia'; Wasser 'woda'. za www.slownik-online.pl/kopalinski/0ECF0772E4B5FEC2C12565E7005BB2BE.php Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Mała Re: Clafoutis czereśniowo-waniliowy IP: *.aster.pl 03.07.05, 16:36 Ja robiłam z przepisu z jakiejś gazet i co mi wyszło? EEhh jakieś niewyrosniete zzakalcowane ciasto :/ Mogę prosić o przepis? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: edziecko_ulcik Re: Clafoutis czereśniowo-waniliowy IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 17.07.05, 14:24 Mała .. przepis masz tutaj : kobieta.gazeta.pl/kuchnia/2,54041,,,,24320855,P_KOBIETA_PRZEPISY.html? a=25946317&v=3#opinie ja zamiast śmietany daję jogurt naturalny. Nie wyrośnie ci to ciasto brak wspomagacza ;) ( czyli proszku do pieczenia ) .. ale jak dla mnie jest pyszne.. a owoce ja daje takie jakie mam pod ręką :):) powodzenia ulcik Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: W-W Clafoutis czereśniowo-waniliowy IP: *.wroclaw.dialog.net.pl 06.07.07, 22:13 czemu ciasto mi wyszlo bardzo plynne, gdy wiekszylam wszystkie skladniki o 2? Teraz sie piecze, ale podejrzewam, ze wyjdzie totalna klapa... Odpowiedz Link Zgłoś