Dodaj do ulubionych

Ewangelia z piwkiem

28.04.22, 19:40

Robiąc on-line przegląd prasy europejskiej znajduję ciekawą wiadomość, którą , w syntezie, podaję: „Oto moje ewangelickie piwo”.Wiadomość pochodzi z Sardynii i dotyczy proboszcza don Totoniego Cossu z Bitti, miasteczka centralnej Sardynii.Proboszcz ma trudności z dotarciem do ludzi, którzy nie uczęszczają do kościoła i dlatego wchodzi do „świątyń bezbożników” aby przynieść słowo Jezusa Chrystusa.Narodziły się w ten sposób „kawa i piwo ewngelickie” w formie spotkań w każdy wtorek, aż do maja.Jedynaście spotkań w barach miasteczka.Spotkania będą od 19-tej do 20-tej i proboszcz parafii San Giorgio i Santissimo Salvatore będzie opowiadał o zbawieniu poprzez słowo Boże.Proboszcz wyjaśnia, że zaproponuje wersety 27, 28 i 29 z 8-go rozdziału św. Marka.W tym miasteczku, Bitti, inspiracja religijna jest ancestralna, są 23 kościoły.Wierni oddalili się i malo ludzi bierze udział w rytuałach liturgicznych, z wyjątkim dużych świąt, pogrzebów.Bar, w tym konteście, może być uważany za nowoczesny Synhedryn do którego wchodzi Jezus poprzez słowa don Totoniego, nie aby być poddanym oskarżeniu, lecz aby wykazały się Jego wartości ludzkie i religijne.Mówi don Totoni: „wchodzę do baru, przynoszę uczucia przyjażni, wyrozumienia i respektu jako świadectwo wiary w stosunku do osób, które spotykam”.
Wiadomość zaskoczyła mnie.To jest miasteczko, którego wierni oddalili się od kościoła r.k.To jest efekt amoralizmu, pedofilii księży już nie do ukrycia, ale też może być związane z ex kardynałem Becciu z Sardynii i jego aferami ekonomicznymi.
Mam tylko jedno pytanie: kto będzie płacił za kawę i piwo?
Obserwuj wątek
      • mim1656awo Re: Ewangelia z piwkiem 01.05.22, 11:21
        • kociak40Re: Ewangelia z piwkiem28.04.22, 23:10
        ... Wygrał, ponieważ stał na pozycji straconej.
        ..Jego ostatnie słowo było pierwszym, które wszyscy powtarzali.
        ... Gdzie napiwek będzie dużo większy od rachunku?
        ....Najtrwalsze jest dno - nie ma gdzie runąć.
        .... Bo jest czyścioszkiem, który bez przerwy pierze brudne pieniądze.Dawniej kradli wszyscy, a .....dzisiaj wszyscy są okradan
        .....Są tak bezbarwne, że mogą być tłem dla każdego.
        .....Pieniądze zniknęły, a pogarda została.
        ---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
        Oto przykłady pisania po zatrucia pietruszką.Może jakiś środek na przeczyszczenie ciała i zaostrzenia umysłu?Przeciwwskazaniem jest głowka (pusta) która szybko się kręci.

snajper55Re: ateizm a człowieczeństwo19.04.22, 19:20
        Religie są różne, ale wszystkie religie posiane na ludzką glebę owocują okrucieństwem, mordami i gwałtami. Chrześcijanie, teoretycznie wyznający religię miłości, wymordowali najwięcej ludzi. W komorach gazowych, pałac ich żywcem na stosach, rozdając zakażone koce, paląc w stodołach lub w sposób konwencjonalny - strzelając, dźgając, rozbijając głowy. Wszystko oczywiście z imieniem boga na ustach. Boga, który kazał miłować nieprzyjaciół. Więc niech mi nikt nie mówi, że religie sprzyjają zachowaniom humanitarnym.
        • kociak40 Re: Ewangelia z piwkiem 01.05.22, 14:11

@mim1656awo

Ja "ubarwiam" twoje to samo narzekanie, aby ktoś chciał zaglądać do tego
          co w kółko piszesz.
          Moje powiedzonka są jak wiatr mający zaletę, że zapyla i zasiewa,
          a wadą to, że nie zbiera. Ty tego nie rozumiesz, za nisko latasz, ale ja
          wykorzystuje twoje latanie i ciesz się z tego, że jesteś przydatny.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka