IP: *.182.152.214.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 15.12.12, 09:28
Czy komornik prowadzący postępowanie egzekucyjne przeciwko osobie fizycznej która jest prezesem Sp z o.o. może zając konto spółki czyli osobowości prawnej jeżeli egzekucja nie dotyczy spółki?(paragraf) proszę o informację a nie suchy tekst

czy konto założone na spółkę z o.o. w ogóle może być zajmowane przez komornika jeżeli przy zakładaniu takie konta nie jest ono przypisane do osoby fizycznej tylko do osobowości prawnej jaką jest spółka z o.o.?(paragraf)
Obserwuj wątek
  • Gość: konrad1979 Re: Sp z o.o. IP: 79.162.114.* 15.12.12, 13:44
   Komornik dziala na zlecenie wierzyciela, który wskazuje mu we wniosku formy dokonywania egzekucji. egzekucja dotyczy prezesa jako osoby prywatnej. Zwykle w zawiadomieniu o wszczęciu egzekucji jest podane że "egzekucja została skierowana zgodnie z wnioskiem wierzyciela do:
   i tutaj jest wymienione do czego zwykle są to: wierzytelności, prawa majątkowe, wynagrodzenie za pracę,świadczen emerytalnych, rachunek bankowy
   Czy zajmie rachunek bankowy sp.zoo?. Nie bo takiego zajęcia powinien odmówić bank, natomiast na pewno zajmie jego konto prywatne, wynagrodzenie, wierzytelności w US
  • frediiii Re: Sp z o.o. 15.12.12, 13:57
   konto sp. zo.o. może być zajęte tylko wtedy gdy komornik będzie miał nakaz na spółkę, prezes jest tylko pracownikiem, komornik może mu zająć do co najwyżej pensje na zasadach ogólnych, konta zająć nie może, inny NIP, regon, osobowość prawna. Komornik może zająć udziały w spółce, ewentualnie może próbować zajmować ruchomości, ale to trochę trudniejsze. Trochę więcej ma do gadania ma komornik, gdy sp.zoo ma 1 właściciela 100% udziałów i ma na niego nakaz
   • Gość: Monika Re: Sp z o.o. IP: *.ssp.dialog.net.pl 15.12.12, 14:26
    Troche zle mnie zrozulieliście.

    Osoba posiada długi które chce spłacic.Zakłada spółkę z o.o. i zostaje prezesem oczywiście dodoatkowo jest także członek zarządu .Jako osobowśc proawna i prezes i członek zarządu nie sa zatrudnienia w spółce tylko nią zarządzają.Wynagrodzenia nie pobierają,ewentualnie zysk wypłacany jest na koniec roku dywidendą.

    I teraz jeszcze raz pytanie

    Czy osoba będąca dłużnikiem która jest prezesem nowej spółki z o.o. a postepoewanie nie jest prowadzone przeciwko spółce tylko indywidualnie przeciwko osobie fizycznej ,czy komornik może zająć konto bankowe spółki.Na 98% nie ponieważ konto założone jest na dane osobowści prownej czyli spółki a nie na dane kogokolwiek z zarządu.Ale prosze o odpowiedz kogoś mądrego i w temacie.
    • frediiii Re: Sp z o.o. 15.12.12, 17:01
     Jako osobowśc proawna i prez
     > es i członek zarządu nie sa zatrudnienia w spółce tylko nią zarządzają.Wynagrod
     > zenia nie pobierają,ewentualnie zysk wypłacany jest na koniec roku dywidendą.
     niezłe kombinowanie

     Jeszcze raz, czy spółka z o.o. jest jednoosobowa czy wieloosobowa.
     Postępowanie jest prowadzone przeciwko osobie, nie spółce.
     Prezes może mieć 100mln długu a komornik nie może zająć konta spółki. Może ewentualnie wpaść do firmy i zająć ruchomości znajdujące się w jego władaniu.
     • Gość: Monika Re: Sp z o.o. IP: *.180.149.200.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 15.12.12, 19:02
      Spółka jest wieloosobowa
      Postepowanie prowadzone jest przeciwko osobie
     • Gość: Monika Re: Sp z o.o. IP: *.180.149.200.nat.umts.dynamic.t-mobile.pl 15.12.12, 19:47
      fredii możesz mi nakreślić gdzie widzisz w moim poscie odrobine kombinowania.

      Przykład.Sp z o.o. powołuje ciebie na prezesa lub członak zarządu ze względu na wybitne umiejetności np do doradzania.Nie otrzymujesz wynagrodzenia ponieważ
      a)masz swoją firmę więc licze że mając takie umiejetności zarabiasz
      b)twoje wynagrodzenie zawarte jest własnie w zysku na koniec roku jaki wygeneruje spółka i zostanie wypłacona dywodendą na koniec roku.
      (oczywiście od razu odpowiem na twoją wątpliwość TAK spółka na pewno wykaże zysk i ty na bank kase dostanie zgodnie z wczesniej podpisaną umową)

      Proszę odpowiedz i na ten i wczesniejszy post( nikt nie zamierza tu robić wałków)
  • Gość: Monika Re: Sp z o.o. IP: *.205.10.232.dsl.dynamic.t-mobile.pl 16.12.12, 15:43
   ?
   • Gość: konrad1979 Re: Sp z o.o. IP: *.ip.netia.com.pl 17.12.12, 13:02

    Jest to zobowiazanie prywatne prezesa wiec jest to prywatna sprawa poza sp. z o.o. Ewentualne ściąganie długów prezesa dotyczyć może dotyczyc dochodów ze sp. z o.o,(etat, dywidenda),
    Czyli w tym przypadku zostanie zajęte jego prywatne konto i dochód z wynagrodzenia ze spólki, ale nie konto spółki,
  • Gość: Inika Re: Sp z o.o. IP: *.aerostrada.com.pl 15.01.13, 19:15
   Może zająć konto spółki jeżeli prezes jest jednocześnie 100% udziałowcem w spółce. Właśnie przerabiam ten temat z klientem. Przyszli wspólnicy mają długi w ZUS i US i inne wobec kontrahentów, długi te mają na własne nazwisko jako osoby fizyczne. I teraz jest dylemat, bo nie można założyć spółki zoo bo istnieje zagrożenie, że konto spółki zostanie zajęte. Niestety tak to działa.
   Jezeli jednak zatrudnisz Prezesa spółki który ma długi , ale bedzie zatruniony na pensji,to wejdą jedynie na jego wynagrodzenie. Jedynym warunkiem jest aby Prezes nie miał udziałów bo w tej sytuacji wejdą także na udziały.
   Jeżlei chcesz fachowej pomocy to zgłos się po poradę prawną. Mozesz to zrobić anonimowo poprzez portale prawne.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka