Dodaj do ulubionych

Upadość konsumencka

18.10.06, 06:01
Chyba już czas najwyższy uchwalić tę obecną we wszystkich cywilizowanych
krajach regulację prawną. Przepisy bowiem prawa upadłościowego dla
jednoosobowych przedsiębiorców są w Polsce skrajnie niekorzystne. Czas
najwyższy, żeby wierzyciele, zwłaszcza banki, zaczęły w pełnym zakresie
ponosić ryzyko swojej działalności.
Obserwuj wątek
    • andy29 Upadłość przedsiębiorcy 24.10.06, 12:36
      Upadłość ta już jest.Nie jest skrajnie niekorzystna . Ale są w niej różne haki.
      Musisz mieć pieniądze na jej przeprowadzenie. Do masy upadłościowej wchodzi cały
      twój majątek i nie możesz nic zataić.Syndyk ściga wszystkich twoich odbiorców ,
      może im naliczać kary i odsetki.Ale jak się przeprowadzi to się jest czystym i
      nikt więcej nie ściga.
      • szczurwa Re: Upadłość przedsiębiorcy 27.10.06, 00:01
        Masz rację, Andy, ale tylko co do długów z działalności gospodarczej. Jeśli
        chodzi o zobowiązania, nazwijmy to, konsumenckie, to niestety pod
        upadłość "biznesową" nie podpadają. I tu jest problem, na ogół mały
        przedsiębiorca ma jedne i drugie zobowiązania, stąd myślę, ze istnieje potrzeba
        kompleksowej ustawy upadłościowo-układowej.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka