17.01.09, 13:43
Będę miała 53 lata w maju 2009,mam przerobione 28 lat. Czy przysługuje mi jakieś prawo do wcześniejszej emerytury?
Obserwuj wątek
    • chris.w5 Re: emerytury 10.10.20, 13:43
      jolantaewa_1 napisała:
      > Będę miała 53 lata w maju 2009,mam przerobione 28 lat.
      > Czy przysługuje mi jakieś prawo do wcześniejszej emerytury?

52-letnia jolantaewa rozmyślała o wcześniejszej emeryturze. Mając 55-lat podjąłem pracę w nowej firmie na nowym stanowisku i przepracowałem do 65-lat. Podejmując tę pracę nie myślałem o wcześniejszej emeryturze, chciałem pracować.
      Mało tego, gdy byłem po 60-tce firma zaproponowała mi przejście na wcześniejszą emeryturę proponując jednocześnie odprawę pieniężną, nie przystałem na tę propozycję, przepracowałem do pełnego wieku emerytalnego
      • chris.w5 Re: emerytury 13.04.22, 21:27
        niemiecki rząd zatwierdził największą od dziesięcioleci podwyżkę emerytur.
        Po tym, jak w ubiegłym roku emerytury zostały ledwie podwyższone, w tym roku zostaną podwyższone znacznie. Związkowcy ostrzegają jednak: inflacja pochłonie wszystko.

Od 1 lipca w zachodniej części Niemiec emerytury wzrosną o 5,3%, we wschodniej o 6,1%. We wschodnich Niemczech jest to największy wzrost od 1994 r., w zachodnich nie było takiego wzrostu od 1983 r.

Dostanę ponad 5% więcej
        • chris.w5 Re: emerytury 17.05.22, 14:14
          elektryk administracji domu wymienił dziś w łazience elektryczny podgrzewacz wody (nie wiedziałem, jak nazywa się po polsku, musiałem znaleźć nazwę w internecie).
          Po wielu latach użytkowania nie działał prawidłowo, potrzebowałem nowy.

73-letni emerytowany elektryk powiedział, że pracuje 3 dni w tygodniu, praca i przebywanie między ludźmi dają jemu zadowolenie, a jego żona przez te trzy dni ma spokój bez niego

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka