Dodaj do ulubionych

Sierpniowo

01.08.20, 19:02
sierpień rozpoczął się z prawdziwie letnią pogodą, dużo słońca i 29°

W zegarku na rękę, notabene kupionym 18-lat temu podczas urlopu na Fuerteventura, wysiadła bateria. Poprzednio wymieniłem ponad 2-lata temu w tym stylowym zakładzie zegarmistrzowskim

https://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/mb/hc/djws/FdlriaEGaR0ZR8Fl1B.jpg

pojechałem dziś do niego znowu. I pocałowałem klamkę, robi urlop. Tak to bywa gdy najpierw telefonicznie się nie upewni, czy maja otwarte?

W drodze powrotnej do marketu uzupełnić zapasy, co chciałem dostałem, pomidorów, które zawsze kupuję nie było, kupiłem inne, daktylowo wiśniowe, już je miałem, mają bardziej intensywny smak
Obserwuj wątek
      • chris.w5 Re: Sierpniowo 03.08.20, 18:15
        dziś spacer po receptę do lekarza zastępującego moją urlopującą lekarkę domową, na szczęście niedaleko.
        Od ręki nie dostałem, mały problem, awaria komputera i nie można wydrukować. Informatyk akurat usiłował awarię usunąć, mam poczekać około 10min. a najlepiej, gdy przyjdę za godzinę lub dwie albo jutro.

Zamiast czekać przespacerowałem do w pobliżu kawiarni Thoben na kawę i sernik, jak zwykle w ogródku kawiarni. W drodze powrotnej jeszcze raz do tego lekarza, awaria komputera usunięta, receptę odebrałem. Po drodze popstrykałem parę fotek.

Jeszcze do apteki po medykament i do chemicznej pralni po odbiór koszul, które w czwartek dałem do prasowania. Spacer przy słonecznej pogodzie 23°, chociaż trochę wietrznie
      • chris.w5 Re: Sierpniowo 04.08.20, 14:08
        irenaki, w tym ponad 30-letnim warsztacie zegarmistrzowskim Uhren&Kunst Bischoff oprócz kupna i sprzedaży antycznych zegarów wykonywane są przede wszystkim naprawy mechanicznych zegarów wszelkiego rodzaju.

Takie warsztaty to już rzadkość, również pozdrawiam
        • chris.w5 Re: Sierpniowo 05.08.20, 18:58
          dziś spacer do Rossmanna, oddałem ostatnią porcję starych zdjęć do zeskanowania na CD.
          Przy okazji znowu do pobliskiej kawiarni Thoben i kawa i makowiec w ogródku kawiarnianym. Chyba ulubiona kawiarnia przez seniorów, było ich sporo. I znowu widok na ratusz dzielnicy, ładnie oświetlony w słońcu sprowokował mnie znów do pstryknięcia. Zdjęcie muszę najpierw przygotować.

Prawdziwie letnia pogoda, dużo słońca i 28°
              • chris.w5 Re: Sierpniowo 09.08.20, 17:32
                upal trwa, dziś znowu 36°, przy takiej temperaturze nie chce się (mnie) wychodzić z domu. Z okna widzę na ulicy pusto.
                Jak powiedział wirusolog profesor Włodzimierz Gut 'siedzieć w chałupach na czterech literach, bo będzie bardzo źle'
                • chris.w5 Re: Sierpniowo 10.08.20, 18:01
                  zrobiłem dziś zakupy w markecie, moim stałym w którym stale to robię. Popociłem się przy 32°, teraz zbiera się na deszcz.
                  W markecie specjalna oferta wódki z obniżoną ceną, obniżki cen wódki w kraju nie pamiętam. Ofertę zignorowałem, ja niepijący, moja pani śmieje się, że nie jestem Polakiem
                      • chris.w5 Re: Sierpniowo 12.08.20, 21:23
                        dziś znowu gorąco 31°, przy takiej temperaturze to nie chce się jeść. Od śniadania do wieczora nic nie jadłem, ale wieczorem poczułem apetyt.
                        Niedaleko ode mnie restauracja Rüya Fast-Food-Restaurant gdzie serwują pyszny Dürüm Kebap. Dostałem apetyt na kebapa i poszedłem. Szkopuł w tym, że nie maja piwa, po jedzeniu i przy upalnej pogodzie piję chętnie.

Ale po przeciwnej stronie chorwacka restauracja Konoba gdzie z przyjemnością wypiłem małego Warsteinera w ogródku restauracyjnym
                        • chris.w5 Re: Sierpniowo 13.08.20, 16:20
                          wczoraj poprosiłem gospodarza domu o zrobienie malej naprawy w mojej piwnicy. Umówiliśmy się na dziś. Przyszedł z opóźnieniem ale najważniejsze, że naprawił. A już zwątpiłem i myślałem, iż nie przyjdzie.

Nadal gorąco, 31°
                            • chris.w5 Re: Sierpniowo 16.08.20, 21:10
                              dziś znowu upalnie 32°, nie wychodziłem z domu, dobrze, że chyba jestem domatorem.
                              W mieszkaniu też za ciepło 29°, chodzę na golasa, FKK kultura wolnego ciała, mogę sobie na to pozwolić, mieszkam sam.

Dostałem apetyt na pizzę, niedaleko ode mnie jest włoska pizzeria, serwują smaczne, ale przy tym upale nie miałem ochoty wychodzić. Wrzuciłem do piekarnika, tym razem pizzę '4 sery', mam zawsze kilka rożnych w zapasie.

Do piątku nadal temperatury ponad 30°
                                • chris.w5 Re: Sierpniowo 20.08.20, 17:21
                                  bez słońca, niebo pochmurne, ale upał 32°, a ja wziąłem się za odkurzanie balkonu.
                                  Nie trwało długo, odkurzacz wysiadł, przestał odkurzać. Wymieniłem worek w odkurzaczu na nowy i nadal nic. Zepsuł się, miał prawo, ma 30-lat, chwała firmie AEG. Muszę zamówić nowy z dostawą do domu, nie mam ochoty dźwigać
                                  • chris.w5 Re: Sierpniowo 21.08.20, 19:49
                                    dziś rekordowy upał 36°, pomimo upału spacer do banku po wyciągi z konta. W cieniu do wytrzymania, w słońcu jak w saunie.
                                    Raz w miesiącu spaceruję po odbiór, po wydruki z bankomatu, szybko zleciało od poprzedniego razu. Przy okazji u Rossmanna odebrałem CD z ostatnimi zeskanowanymi starymi zdjęciami. Nie mam już więcej do skanowania.

No i do pobliskiej kawiarni Thoben. Tym razem tylko kawa w ogródku kawiarnianym, na szczęście ogródek w cieniu. Koniec, na razie, z sernikami, tortami i innymi ciastkami. Przytyłem 6kg, muszę znowu zrzucić, po poprzednim odchudzaniu
                                    • chris.w5 Re: Sierpniowo 22.08.20, 18:29
                                      dziś tylko 27°, a teraz krótki sążnisty deszcz, ach jak przyjemnie.
                                      Dzisiaj, po prawie 2-tygodniach od poprzednich, przejażdżka do marketu po zakupy, kupiłem tylko to, co potrzebne, żadnych słodyczy, żeby później nie kusiły do podjadania.

Od wczoraj zacząłem odchudzanie, bo jak wspomniałem przytyłem ostatnio trochę i jest mały sukces, zrzuciłem 1kg, jeszcze by tak kilka
                                      • chris.w5 Re: Sierpniowo 24.08.20, 19:08
                                        nareszcie unormowało się, temperatury dla ludzi, dziś 23° i takie maja być przez cały tydzień.
                                        Stwierdziłem, iż jestem typem północy, dla mnie to do 25°
                                  • chris.w5 Re: Sierpniowo 25.08.20, 20:08
                                    > wziąłem się za odkurzanie balkonu. Nie trwało długo, odkurzacz wysiadł, przestał odkurzać

już spakowałem aby oddać w firmie recyklingowej ale coś tknęło mnie, sprawdź jeszcze raz.
                                    Włączyłem ponownie i co? działa, czary mary, chyba dostał czkawki. Dokończyłem dziś odkurzanie balkonu.

Teraz muszę zamówić nowe worki do odkurzacza, nie mam już żadnych w zapasie, chyba znajdę w internecie, odkurzacz jak wspomniałem 30-letni.
                                    Wyprodukowany przez niemiecką firmę AEG, która już nie istnieje. Nazwę kupili Chińczycy i teraz produkują swoje wyroby pod tą nazwą
                                      • chris.w5 Re: Sierpniowo 27.08.20, 20:37
                                        worki do mojego 30letniego odkurzacza znalazłem na portalu eBay. Zamówiłem i dziś przespacerowałem do mojego banku, w którym mam konto, aby przekazać pieniądze. Nie robię tego z mojego komputera ze względów bezpieczeństwa.
                                        Przekazałem należność z komputera bankowego, worki maja przyjść w sobotę.

Spacer przy zachmurzonej pogodzie i 20°
                                        • chris.w5 Re: Sierpniowo 31.08.20, 15:29
                                          zaniedbałem trochę forum, kilka dni nic nie pisałem, ale nic ciekawego u mnie nie wydarzyło się, a o pogodzie nie chciałem pisać. Notabene, teraz jest taka sobie, pochmurna i 21°
                                          • chris.w5 Re: Sierpniowo 03.09.20, 18:53
                                            > nie przyszły, czekam

miały przyjść w sobotę, przyszły we wtorek. Dostarczająca firma DHL miała pecha, nie zastali mnie w domu. Pech też dla mnie, musiałem odebrać osobiście na poczcie, zrobiłem to dziś. Na poczcie jak za dawnych czasów w kraju. Czynne jedno stoisko i długa kolejka, po czasie zreflektowali się i otworzyli drugie.

Spacer, jak wyliczył google, 3,5kilometrowy przy słonecznej pogodzie i 22°. Popstrykałem parę zdjęć i mała przerwa w ogródku kawiarni Cafe Manufactum, obok którego akurat przechodziłem. Tamże kawka i sernik z makiem, taki jadłem po raz pierwszy.

Worki do odkurzacza dokładnie te, jakie do tej pory używałem, chociaż jak wspomniałem, odkurzacz 30-letni ale stale na chodzie i dobrze sprawujący się. I po co kupować nowy?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka