Dodaj do ulubionych

Sierpniowo

01.08.20, 19:02
sierpień rozpoczął się z prawdziwie letnią pogodą, dużo słońca i 29°

W zegarku na rękę, notabene kupionym 18-lat temu podczas urlopu na Fuerteventura, wysiadła bateria. Poprzednio wymieniłem ponad 2-lata temu w tym stylowym zakładzie zegarmistrzowskim


https://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/mb/hc/djws/FdlriaEGaR0ZR8Fl1B.jpg


pojechałem dziś do niego znowu. I pocałowałem klamkę, robi urlop. Tak to bywa gdy najpierw telefonicznie się nie upewni, czy maja otwarte?

W drodze powrotnej do marketu uzupełnić zapasy, co chciałem dostałem, pomidorów, które zawsze kupuję nie było, kupiłem inne, daktylowo wiśniowe, już je miałem, mają bardziej intensywny smak
Obserwuj wątek
   • chris.w5 Re: Sierpniowo 03.08.20, 18:15
    dziś spacer po receptę do lekarza zastępującego moją urlopującą lekarkę domową, na szczęście niedaleko.
    Od ręki nie dostałem, mały problem, awaria komputera i nie można wydrukować. Informatyk akurat usiłował awarię usunąć, mam poczekać około 10min. a najlepiej, gdy przyjdę za godzinę lub dwie albo jutro.

    Zamiast czekać przespacerowałem do w pobliżu kawiarni Thoben na kawę i sernik, jak zwykle w ogródku kawiarni. W drodze powrotnej jeszcze raz do tego lekarza, awaria komputera usunięta, receptę odebrałem. Po drodze popstrykałem parę fotek.

    Jeszcze do apteki po medykament i do chemicznej pralni po odbiór koszul, które w czwartek dałem do prasowania. Spacer przy słonecznej pogodzie 23°, chociaż trochę wietrznie
   • chris.w5 Re: Sierpniowo 04.08.20, 14:08
    irenaki, w tym ponad 30-letnim warsztacie zegarmistrzowskim Uhren&Kunst Bischoff oprócz kupna i sprzedaży antycznych zegarów wykonywane są przede wszystkim naprawy mechanicznych zegarów wszelkiego rodzaju.

    Takie warsztaty to już rzadkość, również pozdrawiam
    • chris.w5 Re: Sierpniowo 05.08.20, 18:58
     dziś spacer do Rossmanna, oddałem ostatnią porcję starych zdjęć do zeskanowania na CD.
     Przy okazji znowu do pobliskiej kawiarni Thoben i kawa i makowiec w ogródku kawiarnianym. Chyba ulubiona kawiarnia przez seniorów, było ich sporo. I znowu widok na ratusz dzielnicy, ładnie oświetlony w słońcu sprowokował mnie znów do pstryknięcia. Zdjęcie muszę najpierw przygotować.

     Prawdziwie letnia pogoda, dużo słońca i 28°
       • chris.w5 Re: Sierpniowo 09.08.20, 17:32
        upal trwa, dziś znowu 36°, przy takiej temperaturze nie chce się (mnie) wychodzić z domu. Z okna widzę na ulicy pusto.
        Jak powiedział wirusolog profesor Włodzimierz Gut 'siedzieć w chałupach na czterech literach, bo będzie bardzo źle'
        • chris.w5 Re: Sierpniowo 10.08.20, 18:01
         zrobiłem dziś zakupy w markecie, moim stałym w którym stale to robię. Popociłem się przy 32°, teraz zbiera się na deszcz.
         W markecie specjalna oferta wódki z obniżoną ceną, obniżki cen wódki w kraju nie pamiętam. Ofertę zignorowałem, ja niepijący, moja pani śmieje się, że nie jestem Polakiem
           • chris.w5 Re: Sierpniowo 12.08.20, 21:23
            dziś znowu gorąco 31°, przy takiej temperaturze to nie chce się jeść. Od śniadania do wieczora nic nie jadłem, ale wieczorem poczułem apetyt.
            Niedaleko ode mnie restauracja Rüya Fast-Food-Restaurant gdzie serwują pyszny Dürüm Kebap. Dostałem apetyt na kebapa i poszedłem. Szkopuł w tym, że nie maja piwa, po jedzeniu i przy upalnej pogodzie piję chętnie.

            Ale po przeciwnej stronie chorwacka restauracja Konoba gdzie z przyjemnością wypiłem małego Warsteinera w ogródku restauracyjnym
            • chris.w5 Re: Sierpniowo 13.08.20, 16:20
             wczoraj poprosiłem gospodarza domu o zrobienie malej naprawy w mojej piwnicy. Umówiliśmy się na dziś. Przyszedł z opóźnieniem ale najważniejsze, że naprawił. A już zwątpiłem i myślałem, iż nie przyjdzie.

             Nadal gorąco, 31°
              • chris.w5 Re: Sierpniowo 16.08.20, 21:10
               dziś znowu upalnie 32°, nie wychodziłem z domu, dobrze, że chyba jestem domatorem.
               W mieszkaniu też za ciepło 29°, chodzę na golasa, FKK kultura wolnego ciała, mogę sobie na to pozwolić, mieszkam sam.

               Dostałem apetyt na pizzę, niedaleko ode mnie jest włoska pizzeria, serwują smaczne, ale przy tym upale nie miałem ochoty wychodzić. Wrzuciłem do piekarnika, tym razem pizzę '4 sery', mam zawsze kilka rożnych w zapasie.

               Do piątku nadal temperatury ponad 30°
                • chris.w5 Re: Sierpniowo 20.08.20, 17:21
                 bez słońca, niebo pochmurne, ale upał 32°, a ja wziąłem się za odkurzanie balkonu.
                 Nie trwało długo, odkurzacz wysiadł, przestał odkurzać. Wymieniłem worek w odkurzaczu na nowy i nadal nic. Zepsuł się, miał prawo, ma 30-lat, chwała firmie AEG. Muszę zamówić nowy z dostawą do domu, nie mam ochoty dźwigać
                 • chris.w5 Re: Sierpniowo 21.08.20, 19:49
                  dziś rekordowy upał 36°, pomimo upału spacer do banku po wyciągi z konta. W cieniu do wytrzymania, w słońcu jak w saunie.
                  Raz w miesiącu spaceruję po odbiór, po wydruki z bankomatu, szybko zleciało od poprzedniego razu. Przy okazji u Rossmanna odebrałem CD z ostatnimi zeskanowanymi starymi zdjęciami. Nie mam już więcej do skanowania.

                  No i do pobliskiej kawiarni Thoben. Tym razem tylko kawa w ogródku kawiarnianym, na szczęście ogródek w cieniu. Koniec, na razie, z sernikami, tortami i innymi ciastkami. Przytyłem 6kg, muszę znowu zrzucić, po poprzednim odchudzaniu
                  • chris.w5 Re: Sierpniowo 22.08.20, 18:29
                   dziś tylko 27°, a teraz krótki sążnisty deszcz, ach jak przyjemnie.
                   Dzisiaj, po prawie 2-tygodniach od poprzednich, przejażdżka do marketu po zakupy, kupiłem tylko to, co potrzebne, żadnych słodyczy, żeby później nie kusiły do podjadania.

                   Od wczoraj zacząłem odchudzanie, bo jak wspomniałem przytyłem ostatnio trochę i jest mały sukces, zrzuciłem 1kg, jeszcze by tak kilka
                   • chris.w5 Re: Sierpniowo 24.08.20, 19:08
                    nareszcie unormowało się, temperatury dla ludzi, dziś 23° i takie maja być przez cały tydzień.
                    Stwierdziłem, iż jestem typem północy, dla mnie to do 25°
                 • chris.w5 Re: Sierpniowo 25.08.20, 20:08
                  > wziąłem się za odkurzanie balkonu. Nie trwało długo, odkurzacz wysiadł, przestał odkurzać

                  już spakowałem aby oddać w firmie recyklingowej ale coś tknęło mnie, sprawdź jeszcze raz.
                  Włączyłem ponownie i co? działa, czary mary, chyba dostał czkawki. Dokończyłem dziś odkurzanie balkonu.

                  Teraz muszę zamówić nowe worki do odkurzacza, nie mam już żadnych w zapasie, chyba znajdę w internecie, odkurzacz jak wspomniałem 30-letni.
                  Wyprodukowany przez niemiecką firmę AEG, która już nie istnieje. Nazwę kupili Chińczycy i teraz produkują swoje wyroby pod tą nazwą
                   • chris.w5 Re: Sierpniowo 27.08.20, 20:37
                    worki do mojego 30letniego odkurzacza znalazłem na portalu eBay. Zamówiłem i dziś przespacerowałem do mojego banku, w którym mam konto, aby przekazać pieniądze. Nie robię tego z mojego komputera ze względów bezpieczeństwa.
                    Przekazałem należność z komputera bankowego, worki maja przyjść w sobotę.

                    Spacer przy zachmurzonej pogodzie i 20°
                    • chris.w5 Re: Sierpniowo 31.08.20, 15:29
                     zaniedbałem trochę forum, kilka dni nic nie pisałem, ale nic ciekawego u mnie nie wydarzyło się, a o pogodzie nie chciałem pisać. Notabene, teraz jest taka sobie, pochmurna i 21°
                     • chris.w5 Re: Sierpniowo 03.09.20, 18:53
                      > nie przyszły, czekam

                      miały przyjść w sobotę, przyszły we wtorek. Dostarczająca firma DHL miała pecha, nie zastali mnie w domu. Pech też dla mnie, musiałem odebrać osobiście na poczcie, zrobiłem to dziś. Na poczcie jak za dawnych czasów w kraju. Czynne jedno stoisko i długa kolejka, po czasie zreflektowali się i otworzyli drugie.

                      Spacer, jak wyliczył google, 3,5kilometrowy przy słonecznej pogodzie i 22°. Popstrykałem parę zdjęć i mała przerwa w ogródku kawiarni Cafe Manufactum, obok którego akurat przechodziłem. Tamże kawka i sernik z makiem, taki jadłem po raz pierwszy.

                      Worki do odkurzacza dokładnie te, jakie do tej pory używałem, chociaż jak wspomniałem, odkurzacz 30-letni ale stale na chodzie i dobrze sprawujący się. I po co kupować nowy?
      • chris.w5 Re: Sierpniowo 03.08.21, 19:20
       dziś mały spacer przy bezsłonecznej pogodzie i 23°. Ot tak, bez celu, dla zdrowia, jak wyliczył google 2kilometrowy.
       Przy okazji wstąpiłem do azjatyckiej pedicurzystki i zamówiłem termin wizyty. Termin w czwartek, poprzednio bylem u niej 4 miesiące temu.
       No i do pobliskiej kawiarni Thoben, tam jak zwykle w ogródku kawiarnianym kawa i sernik
       • xy.5 Re: Sierpniowo 03.08.21, 21:18
        Wczoraj byliśmy w miasteczku,miałam umówioną wizytę u fryzjera,potem zakupy w piekarni i na rynku;ochłodziło się i u nas i można odpocząć od upałów.
       • chris.w5 Re: Sierpniowo 05.08.21, 17:27
        dziś spacer do pedicurzystki zgodnie z umówionym terminem. Pomimo umówionej godziny musiałem odczekać.
        Po, jazda do centrum, o dziwo szybko znalazłem wolne miejsce dla zaparkowania auta. Odwiedziny punktu usługowego, który mniej więcej co 3-miesiące oczyszcza specjalistyczne aparaty, które codziennie używam.

        Bezsłoneczna, rześka pogoda i 24°. Teraz, gdy jestem już w domu, leje, przyjemne orzeźwiające powietrze
        • chris.w5 Re: Sierpniowo 06.08.21, 20:38
         słonecznie, ładna pogoda i 26°, no to w drogę. Dziś popołudniowa cotygodniowa jak zwykle długa jazda autem. Po drodze tankowanie do pełna w stacji paliw star polskiego koncernu Orlen. W porównaniu do innych stacji mają trochę korzystniejsze ceny, a jako członek automobilklubu ADAC mam u nich dodatkowo extra rabat.

         Po przejażdżce Dürum Kebap z restauracji Rüya, był dzisiaj na obiadokolację.
         Gdy bylem już w domu zaczęło padać, miałem szczęście.

         Zdjęcie z dzielnicy do której pojechałem, pagoda w buddyjskim wietnamskim religijnym centrum Chua Linh Thu


         https://fotoforum.gazeta.pl/photo/3/mb/hc/djws/tobhVkGcAkGswkLbSB.jpg
        • chris.w5 Re: Sierpniowo 07.08.21, 21:39
         dziś zakupy w markecie. Tydzień temu kupiłem to, co niezbędne, dzisiaj uzupełniłem zapasy. Popołudniu przy sobocie nawet bez licznych klientów.
         W kasie wytatuowany młodzieniec z fryzurą jak japoński samuraj i piercingiem w brwiach pomylił się na moją niekorzyść. W sklepie nie sprawdzałem paragonu, zrobiłem to w domu.

         Kupiłem między innymi będące w specjalnej ofercie sandwiche z salami i serem edamer. Na opakowaniu cena zredukowana, młodzieniec zeskanował cenę bez rabatu. Różnica 33%, kwota niewielka, moja strata. Nie będę dla tej drobnej kwoty specjalnie jeszcze raz jechał do marketu.

         Bezsłoneczna pogoda, Bordcomputer w aucie pokazał temperaturę na zewnątrz 27°
         • chris.w5 Re: Sierpniowo 10.08.21, 19:36
          leniwy dzień, jako emeryt mogę sobie przecież na to pozwolić. Wczoraj zaplanowałem, że dziś coś załatwię, nie zrobiłem, odkładam na jutro, mañana jak mówią Hiszpanie
           • chris.w5 Re: Sierpniowo 12.08.21, 21:35
            słonecznie ciepło 28°, w sam raz na cotygodniową długą jazdę autem, po drodze na automatyczną myjnię samochodową.
            Jeżdżę niewiele, auto stoi w garażu, nie było brudne. Bardzo brudne były alufelgi kół zapylone pyłem z klocków hamulcowych. To był główny powód dla którego pojechałem.
            Zamówiłem program perłowy połysk z automatycznym myciem kół. Jeszcze po umyciu auta samoobsługowe automatyczne mycie dywaników samochodowych i bez ograniczenia czasowego samoobsługowe odkurzanie wnętrza auta. Przy okazji rutynowe czynności kontrolne.

            Program z którego na tej myjni korzystam nie po raz pierwszy, od poprzedniego razu jednak o 8% droższy.

            Po robocie kawka w ogródku Burger King, który znajduje się przy myjni.

            I teraz 20kilometrowa jazda, samopoczucie w aucie, jak w nowym
              • chris.w5 Re: Sierpniowo 18.08.21, 19:01
               dawno nie spacerowałem, wybrałem się dziś na dłuższy spacer, ot, tak bez celu dla zdrowia. Lekarze zalecają dla zdrowia 4tys. kroków dziennie, w moim przypadku, niestety nie robię, chociaż staram się, gdy tylko jest możliwość, załatwiać sprawy na piechotę.
               Po drodze krótka przerwa, tradycyjnie w ogródku kawiarni Thoben przy kawie i serniku.

               We wrześniu u mnie wybory do parlamentu, parte polityczne rozwiesiły już na ulicach plakaty reklamowe. Ciekawe, czy ktoś decyduje się na wybór partii pod wpływem tych plakatów? bynajmniej nie ja.

               Spacer przy pochmurnej pogodzie i 21°, rześkie orzeźwiające powietrze
               • chris.w5 Re: Sierpniowo 19.08.21, 18:08
                dziś cotygodniowa długa jazda autem, znowu do sąsiedniej dzielnicy. Na ulicach spokojny i płynny ruch.
                Trochę słonecznie, trochę pochmurnie, Bordcomputer w aucie pokazał temperaturę na zewnątrz 23°.

                Zdjęcie wejścia do stacji metra, jednej z wielu w tej dzielnicy


                https://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/mf/hc/mv7z/4Nh5HixIPLPxcW4dxB.jpg
                • chris.w5 Re: Sierpniowo 26.08.21, 17:15
                 dzisiaj znowu cotygodniowa długa jazda autem dla podładowania akumulatora. Zapowiedziano lekki deszcz, pomimo pojechałem. I faktycznie, w drodze prze krótki czas lekko pokropiło.
                 Bordcomputer w aucie pokazał temperaturę na zewnątrz 18°.

                 Gdy wróciłem do domu rozpadało się na dobre, według prognozy do wtorku ma padać
                 • xy.5 Re: Sierpniowo 27.08.21, 06:43
                  Oziębiło się i pada prawie codziennie,teraz 14 stopni za oknem,następny tydzień ma być deszczowy,szybko po upałach zrobiło się jesiennie.
                 • chris.w5 Re: Sierpniowo 27.08.21, 21:27
                  właściwie, to nie miałem zamiaru wychodzić z domu. Nagle telefon, dzwoni mój dentysta, potrzebuje pilnie potwierdzenie z kasy chorych na dalsze leczenie. Potwierdzenie kasa chorych przysłała mi, chciałem oddać przy zaplanowanej wizycie pod koniec września.
                  Skoro pilne, no to przespacerowałem się do niego, na szczęście praxis ma blisko mojego domu, potwierdzenie wrzuciłem do skrzynki na listy.

                  Przy okazji krótki spacer, dla zdrowia, w pobliskiej okolicy. Lubię fotografować, aparat przy każdym wyjściu z domu mam zawsze ze sobą, mały kompaktowy. Gdy wpadnie mi coś w oko, pstrykam, tym razem też pstryknąłem kilka fotek.
                  W drodze powrotnej zafundowałem sobie, jak dla mnie, smakowity Dürüm Kebap z restauracji Rüya, obok której akurat przechodziłem, był dzisiaj na obiadokolację.

                  Pomimo zapowiedzianego deszczu, nie padało, pochmurnie i 18°

                  restauracja Rüya


                  https://fotoforum.gazeta.pl/photo/7/mf/hc/mv7z/WdFVlaharluLVkwO9B.jpg
                   • chris.w5 Re: Sierpniowo 27.08.21, 21:58
                    dziękuję, restauracja właściwie samoobsługowa typu Fast-Food (szybka żywność), wyświetlany jest numer zamówienia, gdy zamówienie jest gotowe i można odebrać
                      • chris.w5 Re: Sierpniowo 30.08.21, 19:57
                       dzisiaj musiałem przespacerować się do praxis domowej lekarki po receptę na mój medykament na nadciśnienie. Zapas kończył się.
                       Spacer przy nieładnej pochmurnej i deszczowej pogodzie i 17°, Trochę kropiło, spacer też pod parasolem.

                       Przy okazji do pobliskiego tureckiego warzywniaka po mały zakup.

                       W drodze powrotnej pauza w ogródku kawiarni La Femme, z zadaszeniem na szczęście przy tej pogodzie, obok której akurat przechodziłem. Tym razem kawa i Tiramisu.

                       I jeszcze do apteki po odbiór medykamentu. Spacer dla zdrowia, jak wyliczył google 2,5kilometrowy.
                       W domu zmierzyłem zaraz ciśnienie, wzorowe 130/83
                       • xy.5 Re: Sierpniowo 31.08.21, 08:14
                        Wczoraj wyjazd do miasteczka na zakupy uzupełniające i po leki,pogoda nieprzyjemna,bo zimno i deszcz.Udało się załatwić wszystkie sprawy przed ulewą.Dzisiaj pogodniejsze niebo ale już typowo jesienny chłód.Zapowiada się domowy dzień-kolejna partia śliwek do smażenia.
                        • chris.w5 Re: Sierpniowo 31.08.21, 16:26
                         poczytałem sobie o śliwkach w internecie, 'Suszone śliwki to owoce o niezwykłych właściwościach, to kopalnia zdrowia dla organizmu'.
                         Wystarczy zjeść codziennie trzy.

                         Kupię przy najbliższych zakupach i zacznę jeść
               • chris.w5 Re: Sierpniowo 20.08.21, 18:26
                jak ten czas szybko leci, znowu minął miesiąc i jak zwykle raz w miesiącu spacer do banku po wyciągi z konta. Przy okazji jak zwykle do pobliskiej kawiarni Thoben na kawę i sernik w ogródku kawiarnianym.
                Lekkie zachmurzenie i 21°
                • chris.w5 Re: Sierpniowo 21.08.21, 20:21
                 dziś przy sobocie, po 2-tygodniach zakupy w moim markecie. Zaleta zakupów popołudniu w sobotę, mała ilość kupujących, przynajmniej tak natrafiłem. Zapasy odnowione. Oprócz tego co potrzeba pokusiło mnie niepotrzebnie na zakup trochę słodyczy. Od poprzednich zakupów skończyły się, brakowały mi.

                 Przy kasie ten sam kasjer młodzieniec co poprzednim razem, tym razem zapytałem, czy prawidłowo zeskanował cenę pomidorów winoroślowych Mini Roma, które były w ofercie z rabatem.

                 Trochę słońca, trochę chmur i 24°

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka