Dodaj do ulubionych

gotowe / mrożone ciasto francuskie - co z niego?

29.06.04, 20:32
zostałam takim obdarowana przez sąsiadkę wybierającą na urlop i... przydałoby
się coś z nim zrobić, ale nie wiem co. nigdy nie robiłam ciasta francuskiego,
a tu na dodatek gotowe! co dalej?
Obserwuj wątek
    • Gość: Bogda Re: gotowe / mrożone ciasto francuskie - co z nie IP: *.net81-66-30.noos.fr 29.06.04, 21:13
      Poprostu sama radosc - zrob z jablkami lub kisz czyli z zoltym serem, ale po
      koleji.
      1. Jablka pokroic bardzo cienko i poukladac tak zeby polowka plastra nachodzila
      na ta wczesniejsza, posypac cynamonem i cukrem. Wymieszac 5 lyzek smietany z 1
      jajkiem i 1 lyzka maki ziemniaczanej lub budyniu i tym zalac placek i upiec.

      2. Okolo 50 dkg zoltego sera startego, 5 jajek, 0,5 litra mleka, lub smietany -
      dokladnie wymieszac. Do tego dodac drobniutko pokroiony boczek, lub inna
      wedline, pieprzu do smaku. Wymieszac i wylac na ciasto.
    • emka_1 Re: gotowe / mrożone ciasto francuskie - co z nie 29.06.04, 23:37
      jeśli lubisz na słodko owocowo:
      z płatów ciasta ew. rozwalkowanych dodatkowo( zalezy od firmy, bo np blikle robi
      dość grube) wyciąć paski albo kółka, nałożyć na żarodporne miseczki wywrócone do
      góry dnem formując taką niby miseczkę z ciasta, albo po prostu wyłożyć łącznie z
      bokami tortownice. ciasto upiec na złoty kolor. ostudzić, a potem wypełniac
      kremem owocowym, musem, albo bita smietana przełozoną świeżymi owocami czy
      jakimi tam lubisz. trzeba podawac w miarę szybko, bo ciasto od soku rozmięka,
      ale są tacy, którzy lubia tez takie nietrzeszczące :)
      równie dobrze mozna zrobic na słono, wypełniając np. marscapone z dodatkami np.
      szpinakiem, albo np. musem z kolorowych papryk jako dodatek do jakiegos lekkiego
      mięsa czy ryby/
      w zasadzie mozna wszystko:)
      • Gość: ¨Hela Re: gotowe / mrożone ciasto francuskie - co z nie IP: *.bb.online.no 30.06.04, 00:05
        Dobre tez sa pierogi nadziane wedzonym lososiem, odrobina serka kremowego i
        galazka swiezego koperku.
    • lunatica dziękuję, może jednak się nie zmarnuje! 30.06.04, 11:34

    • gaggi Re: gotowe / mrożone ciasto francuskie - co z nie 30.06.04, 11:36
      a gdzie w ogóle można dostać mrożone ciasto francuskie? sklepy na Ursynowie
      jakoś słabo zaopatrzone, a ja chcę zrobić z tego coś na ostro:))
      • Gość: Nina Re: gotowe / mrożone ciasto francuskie - co z nie IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.06.04, 12:09
        Ja zrobiłam na ostro rodzaj pieroga. Ugotowana kasza gryczana, cebula, twaróg,
        mnóstwo majeranku, czosnek. A ciasto praktycznie w każdym supermarkecie.
    • pireneje Re: gotowe / mrożone ciasto francuskie - co z nie 30.06.04, 12:12
      Gaggi, w każdym większym markecie znajdziesz mrożone ciasto francuskie.
      • agus7 Re: gotowe / mrożone ciasto francuskie - co z nie 30.06.04, 12:21
        ja pieke rozki z nadzieniem ze szpinaku z feta, czosnkiem, sola i pieprzem. do
        masy mozna dodac jedno jajko zeby sie ladnie scinala podczas zapiekania.
        rozki dobrze przed wlozeniem do piekarnika posmarowac roztrzepanym jajkiem,
        upieka sie wtedy na zloto.
        smacznego!
    • pireneje Re: rogaliki 30.06.04, 12:19
      A ja mam pytanie, jak zrobić z ciasta francuskiego rogaliki słynne crissanty,
      żeby po upieczeniu przestrzeń wewnątrz rogalika była pusta i umozliwiała
      wprowadzenie weń (jakie ładne słówko - weń) nadzienia np. w postaci masy
      czekoladowej, budyniowej itp.
      Moje próby w tej materii były dość nieudalne, natomiast nadzienie kapuściane,
      mięsne itp. "zrolowane" w surowym cieście i pieczone razem było super :-)
      • emka_1 Re: rogaliki 30.06.04, 13:05
        wierzchnia warstwę ciasta, przed zrolowaniem trzeba posmarować cienko miękkim
        masłem, zwijac dość luźno.
        • pireneje Re: rogaliki 30.06.04, 13:42
          O, to dziękuję, wypróbuję przy najbliższej okazji :-)

          emka_1 napisała:

          > wierzchnia warstwę ciasta, przed zrolowaniem trzeba posmarować cienko miękkim
          > masłem, zwijac dość luźno.
    • cipcipkurka Tartę!!! 30.06.04, 13:11
      Przepyszną tartę ze szpinakiem i twarogiem.
      Formę wykładamy ciastem, w misce mieszamy dużo zblanszowanego szpinaku (musi
      być baaardzo dokładnie odsączony), trochę twarogu, trochę jakiegoś śmierdziela
      (tyle podaje przepis, a ja dorzucam też fetę, albo topiony, albo i żółty z tych
      ostrzejszych), jajeczko, sól, pieprz, gałkę. Wykładamy i przykrywamy kolejną
      warstwą ciasta (ja spód robię z okrawków, a na górę kładę takie ładne kółeczko,
      takam estetka), ważne, aby tak wyłożyć ciastem formę, żeby dało się zlepić z
      warstwą wierzchnią. Zapiekamy jakieś 30 minut, aż będzie cudnie zrumienione.
      Mniam mniam...
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka