Dodaj do ulubionych

Bruschetta

26.07.05, 20:39
mam kolejny problem:)
czy ktoś może mi podać przepis na bruschettę? znalazłam kilka przepisów, ale
w jednym mówią żeby smarować olejem przed tostowaniem a w innych że zanim.
Tak po kolei proszę:)
Obserwuj wątek
    • ba_nita Re: Bruschetta 26.07.05, 20:47
      Galeria:
      szukaj.gazeta.pl/szukaj/0,52001.html?VE_szukaj_a=bruschetta&ile=15&sort=data_desc&spojnik=and&forum=777&poz=0&A_szuka
      j=temat&zywe=2&x=18&y=10
      • ba_nita Re: Tym razem dobrze 26.07.05, 20:48
        forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=777&w=26579394&a=26579394
        • jagienkaa Re: Tym razem dobrze 26.07.05, 21:03
          no wszystko pięknie tylko przepisu niet:)
    • Gość: andrew lepper Re: Bruschetta IP: 212.87.241.* 27.07.05, 07:37
      NIe smarujesz chleba olejem przed ,kładziesz kromki chleba na patelnie (RÓWNIEZ
      BEZ OLEJU),a to dlatego że pózniej kładziesz na chrupiące pieczywo pokrojone
      wcześniej w kostkę pomidory z oliwą z oliwek,,posiekanym drobniutko
      czosnkiem,odrobiną soli i zielonych przypraw wedle uznania.

      A więc zero oleju na chleb przed tostowaniem i w trakcie.

      Smacznego
    • Gość: ja albo ich Re: Bruschetta IP: *.129.1511G-CUD12K-02.ish.de 27.07.05, 07:50
      bierzesz ciabattę, kroisz w plastry (skibki), opiekasz w tosterze. Pomidory
      mięsiste kroisz drobno w kosteczkę, dodajesz szczypior z cebulką. Skibki
      nacierasz czosnkiem, kropisz oliwę i nakładasz pomidory ze szczypiorem.
      Sól+pieprz+bazylia. W miarę możliwości na ciepło podawać!
      Karafka Chianti nie zaszkodzi. :)
    • Gość: marghe_72 Re: Bruschetta IP: *.acn.waw.pl 27.07.05, 09:17
      można jeszcze tak

      chleb opiec na grilu
      natrzeć ząbkiem czosnku
      skropic dobrą oliwa (Nie olejem!!!)
      przykrywasz plastrami pomidora + swieza bazylia

      Bruschettę mozna robić z najrózniejszymi "toppingami " :), nie tylko z pomidorem
    • jagienkaa Re: Bruschetta 27.07.05, 09:53
      bardzo dziękuję.
      Oczywiście że nie chodziło mi o olej tylko oliwę z oliwek.
      Niestety wersja z pomidorami odpada bo mój mąz nie jada surowych pomidorów (!!!)
      ps ale jak rozsmarować tę oliwę żeby w chlebek nie wsiąkała?
      • Gość: marghe_72 Re: Bruschetta IP: *.acn.waw.pl 27.07.05, 10:14
        ona ma wsiaknąć :)

        nie smarować, tylko skropić

        a dodatki mogą być przerózne.. szynka parmenska, ser plesniowy ,krewetki, pasty
        oliwkowe i nie tylko...
        • irenka82 Re: Bruschetta 27.07.05, 13:43
          wòasnie sobie zrobilam bruschette na obiad:
          wielka pajda chleba zrumieniona na patelni grillowej
          pomazac ja zabkiem czosnku
          polozyc w kosteczke pokrojone pomidory
          pokapac oliwa z oliwek,polozyc swieza bazylie
          ja sobie jeszcze odrobine parmezanu dalam,ale nie trzeba
          robilam za przykladem 100% wlocha,wiec to oryginalny przepis

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka