Dodaj do ulubionych

proszę o przepis na kotlety mielone

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.12.07, 22:06
Proste i smaczne.
Pięknie proszę ;-)
Obserwuj wątek
    • nikka00 Re: proszę o przepis na kotlety mielone 07.12.07, 22:35
      Ależ proszę. Dzielę się przepisem mojej mamy. Moje ulubione, i
      wielokrotnie wykonywane samodzielnie. Niestety nigdy nie dostają
      oryginałowi ale co zrobić, i tak pyszne :)

      Ja robię tak:
      0,5 kg mięsa mielonego,
      pól bułki czerstwej zamoczonej w mleku,
      starta niewielka cebulka,
      trochę czosnku - jak kto lubi,
      sól, pieprz
      odrobina mleka tak żeby się kotlety kleiły ale nie rozłaziły

      Robię kotlety w rękach zamoczonych w zimnej wodzie, obtaczam w mące
      i jajku (bez bułki tartej) i na patelnię.
      Są soczyste i pyszne.

      smacznego :)
      • Gość: AnkaKw Re: proszę o przepis na kotlety mielone IP: *.enterpol.pl 08.12.07, 23:20
        A ja jeszcze do tego dodaję pól słoiczka koncentratu pomidorowego.Kotlety są
        winne i smaczne.
        • lisia312 Re: proszę o przepis na kotlety mielone 09.12.07, 20:15
          ja do zmielonego mięsa ( jak dla mnie najlepszy karczek wieprzowy)
          mielona cebulka ( lub starta na tarce)
          1 jajo
          sól lub vegeta co kto lubi i ile soli
          pieprz
          czosnek granulowany
          bułka tarta
          suszona natka pietruszki
          wyrobić na gładką masę, formować kotlety, nie obtaczam w niczym, piekę na smalcu!
          Smacznego
          • Gość: Marek Jak wy mozecie to jeść bez majeranku ;) IP: *.dip.t-dialin.net 10.12.07, 02:21
            Ja dodaje majeranek.

            A cebulke przedtem troche przysmazam.

            I dodaje jeszcze troche posiekanego i przysmazonego boczku wedzonego.
          • smutas13 Re: proszę o przepis na kotlety mielone 10.12.07, 08:18
            lisia312 napisała:

            > ja do zmielonego mięsa ( jak dla mnie najlepszy karczek wieprzowy)
            > mielona cebulka ( lub starta na tarce)
            > 1 jajo
            > sól lub vegeta co kto lubi i ile soli
            > pieprz
            > czosnek granulowany
            > bułka tarta
            > suszona natka pietruszki
            > wyrobić na gładką masę, formować kotlety, nie obtaczam w niczym,
            piekę na smalc
            > u!
            > Smacznego !


            Nie dodawaj bułki tartej , jeśli nie chcesz , by Twoje kotlety były
            twarde jak kamienie . ( Mnie kiedyś takie wyszły - właśnie z bułką
            tartą ) .
            Dodaj raczej bułkę namoczoną w mleku lub w wodzie .
            • Gość: ciepla.kawa Re: proszę o przepis na kotlety mielone IP: *.cza.warszawa.supermedia.pl 10.12.07, 16:05
              To jeszcze moje pięć groszy :-) ja do smaku do mięsa dodaję
              musztardę. Ilość dowolna.
              Smacznego!
      • Gość: Ola Nikka00 IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 09.12.07, 20:51
        Hej:) a jajka nie dodajesz?
        Dzięki dziewczyny za przepisy. Jutro robię kotleciki;-D
        Pozdrawiam
        • default Re: Nikka00 10.12.07, 14:21
          Ja daję jajko. Oraz bułkę tartą, wstępnie zalaną odrobiną wody
          mineralnej gazowanej - dopiero taką pacię mieszam z mięsem i
          jajkiem. Do tego sól, przyprawy i dodatki - zależy od fantazji, ale
          też od rodzaju mięsa, np. do drobiowego lubię dodać natkę pietruszki
          albo posiekany szczypiorek, a do wieprzowego - startą cebulę i
          majeranek. Kiedy mięso nie jest dość tłuste, kotlety mogą wyjść
          suche, pomaga wtedy dodanie papki z jednego startego surowego
          ziemniaka.
    • krzysztof_wandelt nie banalne: 10.12.07, 16:14
      fotoforum.gazeta.pl/72,2,777,55678356,55678356.html?wv.x=0

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka