IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.10.03, 23:17
marta gessler-ser-ser ges-ser, ona jak z sera ser-gessler
Obserwuj wątek
    • Gość: aha Żurawina IP: *.pp.htv.fi 11.11.03, 14:01
      w skandynawii zurawine zbiera sie na bagnach- palcami. Nikt tych
      bagien nie zalewa woda!
      • Gość: marialudwika Re: Żurawina IP: *.solcon.nl 11.11.03, 14:17
        W Holandii tez sie zbiera na bagnach,ale pozatym importuja z USA.Wydaje mi
        sie,ze my mamy nasza rodzima zurawine tez!!Gdy bylam dzieckiem, a bylo to
        baaaardzo dawno temu, bylam "skazana" na jedzenie cala zime kisielku z
        zurawin "na" anemie!! Pyszny byl.Teraz robie czesto zurawine do miesa.Kupuje
        swieza w zimie i zamrazam,pycha!!!!!!
        ml
    • Gość: Niuśka Re: Żurawina IP: *.zipnet.com.pl 15.11.03, 16:22
    • Gość: Niuśka Re: Żurawina IP: *.zipnet.com.pl 15.11.03, 16:27
      Żurawinę zbieramy na bagnach po pierwszych przymrozkach.Przekręcam przez
      maszynkę do mięsa dodaję na kg żurawiny 1 kg cukru- ucieram,aż cukier nie
      trzeszczy pod zębami,składam w wyparzone słoiczki i przez całą zimę mamy
      doskonały napój (po rozpuszczeniu w ciepłej!! przegotowanej wodzie.
      • Gość: milk Re: Żurawina IP: *.chello.pl 01.01.04, 17:52
        Na Miłość Boską, przestańcie z tymi bagnami!
        To są torfowiska!
        Ciekawostką dla zainteresowanych jest też to, że
        prawie zawsze w towarzystwie żurawiny znajdą rosiczki.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka