Gość: Imię lub ksywa: IP: *.internetdsl.tpnet.pl 20.10.03, 23:17 marta gessler-ser-ser ges-ser, ona jak z sera ser-gessler Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: aha Żurawina IP: *.pp.htv.fi 11.11.03, 14:01 w skandynawii zurawine zbiera sie na bagnach- palcami. Nikt tych bagien nie zalewa woda! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: marialudwika Re: Żurawina IP: *.solcon.nl 11.11.03, 14:17 W Holandii tez sie zbiera na bagnach,ale pozatym importuja z USA.Wydaje mi sie,ze my mamy nasza rodzima zurawine tez!!Gdy bylam dzieckiem, a bylo to baaaardzo dawno temu, bylam "skazana" na jedzenie cala zime kisielku z zurawin "na" anemie!! Pyszny byl.Teraz robie czesto zurawine do miesa.Kupuje swieza w zimie i zamrazam,pycha!!!!!! ml Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Niuśka Re: Żurawina IP: *.zipnet.com.pl 15.11.03, 16:27 Żurawinę zbieramy na bagnach po pierwszych przymrozkach.Przekręcam przez maszynkę do mięsa dodaję na kg żurawiny 1 kg cukru- ucieram,aż cukier nie trzeszczy pod zębami,składam w wyparzone słoiczki i przez całą zimę mamy doskonały napój (po rozpuszczeniu w ciepłej!! przegotowanej wodzie. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: milk Re: Żurawina IP: *.chello.pl 01.01.04, 17:52 Na Miłość Boską, przestańcie z tymi bagnami! To są torfowiska! Ciekawostką dla zainteresowanych jest też to, że prawie zawsze w towarzystwie żurawiny znajdą rosiczki. Odpowiedz Link Zgłoś