Dodaj do ulubionych

noclegi we Lwowie

03.10.04, 13:38
Witam wszystkich. Poszukuję dobrych i jednocześnie niedrogich (kieszeń
studencka) noclegów we Lwowie dla ok. 10-15 osób. Jak ktoś zna jakiś adres -
z góry dzieki za informacje. Może to być hostel, motel etc... / Pozdrowienia!
Obserwuj wątek
      • nolemy1 Re: noclegi we Lwowie 08.05.05, 14:53
        Rzeczywiscie w tym hotelu Lwow (jest w centrum) da sie przezyc i nie jest drogi.
        Mozecie skorzystac z propozycji "polakow ze lwowa" biora jakies 5 e za noc w
        mieszkaniu ale nie ma gwaracji ze bedziecie sami w tym dom

118 912 informacja miedzy narodowa spokojnie dostaniesz telefon do holelu lwow
        (nalezy sobie wczesniej zarezerwowac)

albo zadzwon kolo srody do na 12 423 18 22 organizujemy wyjazdy na wschod wiec
        napewno czegos sie dowiesz
          • osmol Re: noclegi we Lwowie 30.06.05, 14:20
            To nie Ty ich dopadniesz tylko oni Ciebie. Proponuję przejść się z plecakami po
            gmachu dworca kolejowego we Lwowie i po prostu rozmawiać, po polsku oczywiście.
            Jak by was ktoś nei zaczepił, to należy wyjść przed dworzec tez sie pokręcić i
            ewentualnie powtórzyć manewr. :)
            W ciągu 10 minut jak sądze powinniście znaleźć kogoś kto zapewni Wam dach nad
            głową. Ja za mieszkanie na ulicy krakowskiej czyli obok polskiego ratusza w
            samym centrum starówki płaciłem 5$ od łba i miałem taki luksus ze nawet woda
            była cały dzień bo gospodyni miała własny zbiornik :) Taki luksus! hehehe
            Zatem głowa do góry, plecak na plecy i do Lwowa. O nocleg sie nie martw, a to
            miast jest naprawde urocze i klimatyczne. Chyba bardziej niż Kraków, choć
            cięzko porównywac teraz te miasta to wszak kiegyś była to jedna Galicja.
            Powodzenia

• irish76 Re: noclegi we Lwowie 30.06.05, 14:25
              mamy zamiar pojechac dalej jeszcze do Tarnopola, Chocimia itd i wrocic do
              Polski przez Kamieniec czyli na poludnie od Lwowa. Nie wiecie jak tam stoi
              sprawa z noclegami?
              • osmol Re: noclegi w Kamieńcu Podolskim 30.06.05, 14:40
                Zatem wrzuce jeszcze swoje trzy grosze. Bowiem...
                Razu pewnego wracając ze Stambułu zachciało mi sie wraz z moją kobieta zwiedzić
                kamieniec Podolski. Przy odrobinie uporu mozna nawet uznać że Kamieniec lezy po
                drodze do Polski ;)
                Ale wracając do meritum sprawy. W Kamieńcu mieszkaliśmy u sióstr zakonnych na
                starym mieście. Mieszkaliśmy za "co łaska" ale naprawde za warunki jakie tam
                panowały (jak na standardy wschodnie wspaniałe, bo ciepla woda była cały dzień)
                nie można było nic nie dać. Ogólnie chyba przyjęliśmy że "co łaska" bedzie
                wynosiło chyba koło 12 zeta za noc czy jakoś tak, bo nam sie fundusze kończyły.
                Szczegółow nie pamiętam. Choć jeszcze raz podkreślę, że jak na biedę która
                widać w okolicy i na to co owe siostry robią dla okolicznej ludności jak tez
                dla polskości w tamtej okolicy warto dać kilka złotych.
                Jest też w Kamieńcu hotel ale jest on w nowszej częsci miasta a nam zależało na
                okolicy zamku. Podobno hotel nie jest jakiś strasznie drogi ale to ze słyszenia
                wiemy, szczegółow nei podam bo nie wiem. Widzieliśmy też troszke za zamkiem
                jakis zajazd ale z wygladu nie zaliczał sie on do najtanszych wiec nei
                zapytalismy nawet o cene.
                Istnieje także tradycyjny sposób poszukiwania noclegu na wschodzie czyli udanie
                sie pod kościół i czekanie kiedy zakończy się jakas msza. Wtedy mozna liczyć na
                zainteresiwanie ludnosci i pytania czy nie potrzebuje sie noclegu.

Co do reszty meijscowości nie wiem jak jest z bazą noclegową ale sadze ze
                zawsze coś sie uda znaleźć. Do chocimia spokojnie mozna dojechac z Kamieńca,
                lecz lojalnie uprzedzam, że z dworca autobusowego do zamku jest kaaawał drogi i
                może opłacałoby sie wynajac jakas taksówke jeśli takowa udałoby sie Wam
                namierzyc.

Pozdrowionka

• osmol Re: noclegi w Kamieńcu Podolskim 30.06.05, 15:03
                    W sumie wystarczy kogokolwek zapytac to wskaze droge. Ale znaleźć jest bardzo
                    łatwo. Choć jest kilka ale...
                    1. Bramy zamykają się o godzinie 22 (z małym hakiem) zatem niestety po tej
                    godzinie koniec szaleństw "na mieście"
                    2. Moga nie mieć miejsc bo ciesza sie sporym powodzeniem grup zorganizowanych z
                    plskich parafii.
                    3. Obowiązuje pełna kultura i wrzaski śpiewy i tego typu ekscesy odpadają,
                    zatem lokum dla naprawde zdyscyplinowanych.
                    4. Brak koedukacji.

A usytuowanie: z tego co pamiętam to wejscie jest przez furtę koło kościoła
                    położonego na północno wschodnim rogu rynku.

Ps. Żeby było ciekawiej to Kamieniec swoja atmosfera zachwycil mnie do tego
                    stopnia ze choc poczatkowo chcielismy tam zostac raptem na jedna noc by
                    odpozcac po podrózy, to okazało się, że zostaliśmy tam na 5 noclegów. I ja tam
                    jeszcze wrócę! Tak sennego i pieknego miasteczka naprawde nie widziałem
                    wcześniej. Po prostu moje magiczne miejsce...

• osmol Re: noclegi w Kamieńcu Podolskim 30.06.05, 15:42
                        Coż byłem tam 2 lata temu więc najnowszych informacji o cenach i takich tam nie
                        znajde już w pamieci.
                        A dlaczego uważam Kamieniec za miejsce magiczne? Dlatego że tam czas stanął w
                        miejscu. Rynek Starego Miasta wyglada identycznie sennie zarówno rano, w
                        południe jak też wieczorem. Spokój cisza i tylko czasem przejedzie jakiś
                        samochód. Na środku restauracja w byłym ratuszu, którą ze wszech miar polecam.
                        tanio i miło, a na pewno smacznie. Przynajmniej mnie smakowało ale do na
                        wyjazdach do smakoszy sie nie zaliczam. ;)
                        No i Twierdza. naprawde robi wrazenie, a bilet wstepu do niej jest śmiesznie
                        tani, dla studentów to wyniosło chyba jakąs hrywne albo równie niewielki
                        pieniadz. Co ciekawe polska legitymacja studencja calkiem rpzyzwoicie dziala na
                        Ukrainie i nigdy mi jej nie zakwestionowano. Z zewnatrz jednak twierdza wyglada
                        o wiele lepiej niz od srodka, moze dlatego ze w srodku wspaniale wladze
                        komunistyczne zbudowały jakeis baraki. Chyba było tam przez krótki czas
                        wiezienie nkwd, tak mi sie coś kołacze po łepetynie. A i metoda konserwatorska
                        rozpadajacego sie chwilami budynku jest interesujaca... betonem go! betonenm! A
                        historyczny kamień do wspólczesnego betonu pasuje jak pieść do nosa... Poza
                        tym częśc umocnień została przez okolicznych mieszkańców rozebrana, bo
                        przecież kamień to doskonały budulec :/ Poszukiwacze tzw skarbów tez mają tu
                        swoj udzial drążac dziury w murach. Ale to wcale nie oznacza że twierdza nie
                        robi wrażenia, wręcz przeciwnie. Wystarczy przejść się dołem skarpy i spojrzec
                        na skalną scianę i mury górujące nad nią. A i sam widok wąwozu jest
                        niesamowity, głebokie, zielone rozległe i... zamieszkane przez ludzi... To po
                        prostu trzeba zobaczyć na własne oczy bo żaden aparat nie odda tego wrazenia...

A co do samego miasta. Ogólnie Kamieniec jest podobno miastem garnizonowym i w
                        rzeczy samej sporo tam wojska. To jednak w części blisko dworca autobusowego.
                        Ot można te część zobaczyć kiedy przyjeżdza sie tam autobusem. Zoabczyć i
                        zapomnieć bo naprawde nic rewelacyjnego, po prostu blokowiska. Polecam
                        poruszanie sie po mieście marsztutkami, za czasów mojej bytnosci kosztowały
                        50kopiejek od łba, czyli bezcen. Polecam, bo z dworca do twierdzy jest spory
                        kawał.
                        W sumie nei wiem co Cie interesuje wiec zamieściłem tu swoje luźne dywagacje na
                        temat mojego odbioru atmosfery Kamieńca.

• Gość: medda Re: noclegi we Lwowie IP: *.portgdansk.pl 21.07.05, 09:38
      Ponieważ mój mąż pracuje we Lwowie od roku, często tam bywam, mogę z całą
      pewnością polecić hotel George, zatrzymuje się tam cała częśc studencko-
      młodziewżowa świata przybywającego. ceny są przyzwoite, a hotel zabytkowy z lat
      dwudziestych (kryształowe żyrandole, piękne schody). z tego co wiem pokoje są w
      różnym standardzie, w sezonie trzeba rezerwować telefonicznie, jest tanio i
      wszędzie blisko (za dwójkę 40 hr czyli ok 25 zł) ale trzeba się nastawić raczej
      na warunki spartańskie. Panie recepcjonistki rozumieją świetnie polski
      jazyk :). Hotel znajduje się przy Prospekcie Szewczenki w samym centrum starego
      miasta nieopodal opery lwowskiej i pomnika mickiewicza. Jedynym mankamentem
      jest to, że po 20 (jak w całym centrum miasta) moga byc problemy z wodą do
      kąpieli (Lwów ma stary drewniany system kanalizacyjny w związku z tym wodę
      gromadzi się w baniakach przez dzień bo wieczorem znacznie spada ciśnienie.
      namiary na Georga : Hotel „George”
      Lwów, Plac Mickiewicza
      tel. (+380 322) 72 59 52
      fax (+380 322) 97 11 44
      tel./fax (+380 322) 97 42 55
      georgehotel.ukrbiz.net geoh@mail.lviv.ua

w razie potrzeby służe pomocą gg 7723242
      • szubak Re: noclegi we Lwowie 22.07.05, 22:01
        Korzystajac z okazji ze jest zalozony taki temat. Jak jest z pociagami na
        Ukrainie
        (ceny, standard, szybkosc, ogolnie jak to wyglada). Zamierzam wybrac sie tam pod
        koniec wakacji i moim glownym srodkiem lokomocji bedzie najprawdopodobniej
        kolej, wiec z gory thx za pomoc.
        • Gość: Olo Re: noclegi we Lwowie IP: *.bin-laden.cc 23.07.05, 09:16
          szubak napisał:

> Korzystajac z okazji ze jest zalozony taki temat. Jak jest z pociagami na
          > Ukrainie
          > (ceny, standard, szybkosc, ogolnie jak to wyglada). Zamierzam wybrac sie tam
          po
          > d
          > koniec wakacji i moim glownym srodkiem lokomocji bedzie najprawdopodobniej
          > kolej, wiec z gory thx za pomoc.

Ceny są niskie. Np do Simferopola mozna dojechac za 40zl, do Kijowa za 20zl.
          Ceny oczywiscie orientacyjne, ale na tym poziomie. Najgorzej tylko jest z
          tłumami w kasach biletowych, zwłaszcza na dw. głównym we Lwowie, dlatego jesli
          sie da to lepiej bilety kupowac w kasach UZD przy ul Hnatiuka 20, niedaleko
          prospektu Swobody.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka