aleksandra2212 11.08.07, 10:37 Chciałabym odzwyczaić mojego Adasia od zasypiania przy piersi, lub ze smoczkiem w buzi. Czy czytałyście już książkę NOC BEZ PŁACZU Elizabeth Pantley. Skuteczne są metody w niej zawarte. Jakie macie doświadczenia? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
aleksandra2212 NOC BEZ PŁACZU 11.08.07, 10:39 Dodam, ży mój synek ma 12 miesięcy, co raz częściej domaga się piersi, smoczka używa wyłącznie do usypiania. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: magryk re:noc bez płaczu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.08.07, 13:50 Moja córka po skończeniu 3m-ca zaczęła budzic się co 2h w nocy,myslała,że jest głodna i ja przystawiałam,potem doszłam do wniosku że to nie głód tylko inny powód i nosiłam ale to dalej trwało.Przeczytałam książkę Język niemowląt oraz czytałam w necie o metodzie Ferbera i kilka sztuczek zastosowałam.dzisiaj ma ponad roczek i sama pięknie zasypia na całą noc,sztuczki jeszcze zmodyfikowałam po swojemu i działają.kładę dziecko do łóżeczka, buzi głaskanie i smoczek,siadam przy łóżeczku i się nie odzywam oraz staram się nie nawiązywać kontaktu wzrokowego,kiedy zaczepia,wstaje,płacze lub wyciąga rączki- córcię stojącą w łóżeczku przytulam,klepię po pleckach i kładę znowu i tak do skutku robiłam.nie karmić w nocy kiedy się budzi tylko przytulać i odkładać.trzeba być konsekwentnym,na początku to było 40 minut a dzisiaj siedzę przy niej 15 minut i rzadko kiedy się opiera.Powodzenia!magda Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Indi Re: Noc bez placzu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 14:39 Wlasnie dzis zabieram sie do lektury tej ksiazki. Ale czy metody są skuteczne bede mogla powiedziec dopiero za jakis czas:) Pozdrawiam! Odpowiedz Link Zgłoś