Dodaj do ulubionych

NOC BEZ PŁACZU

11.08.07, 10:37
Chciałabym odzwyczaić mojego Adasia od zasypiania przy piersi, lub
ze smoczkiem w buzi. Czy czytałyście już książkę NOC BEZ PŁACZU
Elizabeth Pantley. Skuteczne są metody w niej zawarte. Jakie macie
doświadczenia?
Obserwuj wątek
    • aleksandra2212 NOC BEZ PŁACZU 11.08.07, 10:39
      Dodam, ży mój synek ma 12 miesięcy, co raz częściej domaga się
      piersi, smoczka używa wyłącznie do usypiania.
      • Gość: magryk re:noc bez płaczu IP: *.internetdsl.tpnet.pl 14.08.07, 13:50
        Moja córka po skończeniu 3m-ca zaczęła budzic się co 2h w
        nocy,myslała,że jest głodna i ja przystawiałam,potem doszłam do
        wniosku że to nie głód tylko inny powód i nosiłam ale to dalej
        trwało.Przeczytałam książkę Język niemowląt oraz czytałam w necie o
        metodzie Ferbera i kilka sztuczek zastosowałam.dzisiaj ma ponad
        roczek i sama pięknie zasypia na całą noc,sztuczki jeszcze
        zmodyfikowałam po swojemu i działają.kładę dziecko do łóżeczka, buzi
        głaskanie i smoczek,siadam przy łóżeczku i się nie odzywam oraz
        staram się nie nawiązywać kontaktu wzrokowego,kiedy
        zaczepia,wstaje,płacze lub wyciąga rączki- córcię stojącą w łóżeczku
        przytulam,klepię po pleckach i kładę znowu i tak do skutku
        robiłam.nie karmić w nocy kiedy się budzi tylko przytulać i
        odkładać.trzeba być konsekwentnym,na początku to było 40 minut a
        dzisiaj siedzę przy niej 15 minut i rzadko kiedy się
        opiera.Powodzenia!magda
    • Gość: Indi Re: Noc bez placzu IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 14.08.07, 14:39
      Wlasnie dzis zabieram sie do lektury tej ksiazki. Ale czy metody są
      skuteczne bede mogla powiedziec dopiero za jakis czas:)
      Pozdrawiam!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka