30.10.07, 02:54
witam P. Dr. niedawno moje dziecko mialo wysoka goraczke podalam mu
acetaminofen niestety goraczka nie spadla przetrzymalam dziecko z
wysoka goraczka 4h i podalam ibuprofen po ktorym dziecko
zwymiotowalo wiec podalam czopki acetaminofenowe do czego zmiezam
lekarz powiedzial mi -czym bardzo mnie zaskoczyl- ze jesli goraczka
nie spada po acetaminofenie to za 15-20min moge podac ibuprofen lub
czopki czy to prawda? dla mnie troche szokujaca dziekuje
Obserwuj wątek
    • 5_monika Re: goraczka 30.10.07, 15:16
      dokładnie tak
      tyle że on nie działa w w 15 min. zazwyczaj potrzeba jeszce trochę
      czasu żeby gorączka spadła.Jeśli po dłuższym czasie nie będzie
      zmiany temp. wtedy możesz podać lek z innej grupy np.ibuprofen i nie
      musisz zachjowywać tego czasowego odstępu.Czyli podać na
      zmianę.Odstęp musisz zachować między kolejnymi dakami paracetamolu
      i/lub kolejnymi dakami ibuprofenu.
      Najszybciej działa chłodny okład na nogi(dopóki są ciepłe) w tym
      czasie podajesz czopek i gorączka szybciej spada.
      Czopki są najpraktyczniejsze, ja nie uzywałam w tym czasie syropób
      bo mój każdym lekarstwem wymiotował.
      pzdr
    • mikolaj_danko Re: goraczka 31.10.07, 22:06
      Faktycznie, jeżeli gorączka nie spada po paracetamolu (ok. 30-40 min. od podania), możesz podać ibuprofen. Dobrze jest zrobić dziecku zimne okłady, wykąpać w letniej wodzie po podaniu leku.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka