takanatalia 27.11.08, 00:36 spotkałam się z taką opinią lekarza, że on nie uodparnia w naszych warunkach a pomoże tylko w przypadku, gdy wyjeżdzamy do Francji. Proszę o opinię na ten temat. Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
tyberia1 Re: ribomunyl - dla nas czy Francuzów? 30.11.08, 08:21 Moje dziecko w grudniu bierze ostatnią dawkę przypominającą. Ma 3 migdała i 2 boczne powiększone. Zaczęliśmy kurację w lipcu. Dodatkowo 2 tyg morza i tydzień w Rabce na zabiegach inhalacyjnych. Efekt super: w maju była 5 dni w przedszkolu, w czerwcu - 7:( Od 15 sierpnia opuściła tylko 7 dni:) Bez komentarza Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: AJelonek Re: ribomunyl - dla nas czy Francuzów? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 30.11.08, 11:15 Działanie RIBOMUNYLU jest niezależne od szerokości geograficznej. Wielość preparatów homeopatycznych czy ziołowych dostępnych na naszym rynku, wspomaga nieco odporność nie gorzej niż preparat francuski. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: zała-mama Re: ribomunyl - dla nas czy Francuzów? IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 03.12.08, 16:10 przeczytałam gdzieś, że "kurację" ribomunylem warto wspierać innymi środkami np.: preparatem Immunal Forte albo engystolem. Co P. Doktor o tym myśli ? Czy któryś z preparatów uodporniających warto szczególnie polecić ? Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ewaskonecka uodparnianie w ogóle IP: *.zb.lnet.pl 05.12.08, 09:41 wiadomo właściwa dieta, spacery, wietrzenie mieszkań, nawilżanie powietrza itp ale ja właśnie w kwestii preparatów wspomagających odporność, stosowałam u dziecka tran potem ecomer, immunaron c, bioaron C, L 52, Aflubin, engystol, oscilococinnum, echinaceę i mam wrażenie, że skutki są mierne. Czy to w ogóle ma sens ? czy tylko wspomagam firmy farmaceutyczne ? a ribomulyn ? polecicie ? kiedy zaczyna dziać, dopiero na końcu stosowania czy już wcześniej ? a szczepionka IRS 19 ? chyba taka nazwa - warto ? czy więcej szkody jak pożytku. jak się domyślacie jestem mamą początkującego przedszkolaka. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: tyberia1 Re: uodparnianie w ogóle IP: *.19.165.10.osk.enformatic.pl 07.12.08, 14:23 U nas efekt był niemalże natychmiastowy:) Nie wiem tylko jak rozłożyły się 3 czynniki: morze, inhalacje w Rabce i rybomunol. Tak jak pisałam: maj, czerwiec po 5-6 dni w przedszkolu. Od 15 sierpnia chodzi niemalże bez przerwy:) Odpowiedz Link Zgłoś
nausica Re: uodparnianie w ogóle 07.12.08, 20:49 Nie wiem, czy to ribomunyl, czy co innego, ale po 4 miesiącach kuracji 13 miesięcy bez antybiotyku, wcześniej antybiotyk co 2 tygodnie! Odpowiedz Link Zgłoś
jogimik Re: uodparnianie w ogóle 08.12.08, 08:02 U nas też podobnie, przez ostatnie 2 lata, non stop infekcje, w maju synek zaczął rybomunyl, od tej pory ani kaszlu, ani nawet kataru , a i płyn z ucha "zniknął", Nie to samo dziecko. Odpowiedz Link Zgłoś
takanatalia Re: ribomunyl - dla nas czy Francuzów? 11.12.08, 22:32 ile ludzi, tyle odpowiedzi??? już sama nie wiem...co o tym ribomunylu myśleć czuję, że zbyt ogólnie sformulowałam zapytanie do Pana Profesora i może już straciłam szansę na odpowiedź:( Chodziło mi o to, że preparat francuski jest "odpowiedzią" na szczepy z tamtego regionu, czy się mylę? I rzeczywiście interesuje mnie w ogóle opinia Pana nt wzmacniania odporności preparatami z apteki. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: iwo02 Re: ribomunyl - dla nas czy Francuzów? IP: *.autocom.pl 17.12.08, 12:40 Ribomunyl mój młody brał dwa lata pod rząd. Efekt? Uaktywniony alergen. Na opisywane objawy lekarka patrzyła na mnie jak na kosmitkę i dawała do zrozumienia że jestem przewrażliwiona. Uważam że nie ma gorszego świństwa niż podawanie dzieciakom aptecznych wspomagaczy/uodparniaczy. Od 2 lat jedziemy na cebuli, czosnku, herbacie z imbirem, malinach i miodzie. Do tego inhalacje, oklepywania oraz nacieranie olejkiem z sosny syberyjskiej (oczyszczony). Staram się omijać wędliny sklepowe, w których w zasadzie są same konserwanty. Kupuję mięso w sprawdzonych miejscach i piekę sama. I jak najdalej od mleka. Jogurty i sery owszem, ale bez przesady. Poszłam po rozum do głowy bo choć starałam się bardzo nie mogłam sobie przypomnieć żeby moi rodzice pakowali we mnie taką ilość medykamentów na wszystko. Pozdrawiam i życzę zdrowego rozsądku na ten świąteczny czas. ps przeraża mnie że biseptol wycofany w wielu krajach u nas nadal podaje się dzieciakom (Bactrim), na gardło antybiotyk, na zmiany w płucach bez temperatury antybiotyk, na grypę żołądkową antybiotyk. MASAKRA ... kiedy więc organizm ma zacząć się bronić skoro ciągle dostaje wspomagacz? Trudno się dziwić że dziecku siada odporność Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: jessie Do iwo02 IP: *.adsl.inetia.pl 21.12.08, 20:23 "Ribomunyl mój młody brał dwa lata pod rząd. Efekt? Uaktywniony alergen." Możesz napisac coś więcej, jaki alergen, jakie objawy, jak się zorintowałaś? Moja córka bierze Ribomunyl dopiero drugi miesiąc, ale od razu po pierwszej dawce wystąpił katar i kaszel (aż do wymiotów)i trwa już miesiąc (raz lepiej raz gorzej)a dzisiaj, po kolejnej, temperatura i rozwolnienie. Lekarz twierdzi, że to zbieg okoliczności... Odpowiedz Link Zgłoś
1anyzek Re: Do iwo02 28.12.08, 09:18 mój mały po rybo... dostał temperatury ponad 38 po pierwszej dawce lekarka kazała odstawić bo jeszcze był za mały teraz korci mnie ponownie spróbować bo niestety nam ani morze ani cebula nie pomagają Odpowiedz Link Zgłoś