Dodaj do ulubionych

22 mies.kuleje bez bólu-ASO,rozmaz, morfol.wyniki

11.02.09, 15:03
Przepraszam że nie napisałam wszystkiego wczoraj ale widoczni się
przebudziła i odruchowo puściłam zanim wszystko napisałam a jak już
ja uspiłam to chyba sama ni byłam w pełni władz umysłowych…
Rozmaz
Granulocyty pał. 1%
Granulocyty segm. 41%
Kwasochłonne 2%
Limfocyty 54 %
Monocyty 2%

ASO poniżej 200 IU/ml-nie musze się na razie obawiać paciorkowca ?

Morfologia
WBC 8,20x10^3/ul
RBc 4,24
HGB 11,5 g/dl
HCT 35,10 %
MCV 82,80 fl
MCH 27,10 pg
MCHC 32,80 g/dl
PLT 226,00x10^3/ul
LYMPH % 41,10
MXD % 5,10
NEUT % 53,80
RDW_SD 35,20 fl
PDW 10,40 fl
MPV 8,80 fl
P_LCR 16,30 %
LYMPH # 3,40x10^3/ul
MXD# 0,40 x 10^3/ul
Neut# 4,40x10^#/ul

Tez nie wierzę w te homeopatyczne gusła!!!
I mimo wyraźnego sprzeciwu lekarka zapisała małej to cos bo to
przeciez inny organizmicoi z tego że ja nie wierze ze to działa….SZOK
Obserwuj wątek
    • kasiaalbrecht Re: 22 mies.kuleje bez bólu-ASO,rozmaz, morfol.wy 11.02.09, 20:14
      raczej nie paciorkowiec ( niskie ASO) a rozmaz w kierunku bakteryjnego, poza tym
      hgb, erytrocyty w granicach normy dla wieku.
      • mmaammaa Re: 22 mies.kuleje bez bólu-ASO,rozmaz, morfol.wy 11.02.09, 21:55
        Pani doktor OGROMNIE DZIĘKUJĘ!!!
        Mocno mnie Pani uspokoiła-jestem tak wdzięczna, że az brak mi słów.
        Życzę dużo zdrowia, spokoju i wszystkiego dobrego :))
    • dunia71 mam podobny problem :-( 12.02.09, 14:51
      synek 16 miesiecy, utyka od kilku dni, na lewą nogę, ale nie ciagle a tylko
      kiedy próbuje stanąć po tym jak siedział lub klęczał,
      mamy wrażenie, ze problem tkwi w kostce, ale urazu żadnego nie odnotowalismy,
      jednak czasem wykrzywia nózkę w stawie skosowym, kiedując wewnetrzna strone
      stopy do dołu a zewnętrzna do góry, jakby go chwytał jakis skurcz,
      wyników krwi nie widziałam, ale pediatra zapewniła, ze sa dobre, OB i limfocyty
      ponizej 10, CRP jeszcze nie mamy wyników,
      ortopeda dopiero we wtorek ! wczesniej nic nie znalałam, bo zalezało mi na tym,
      zeby miał tez usg,
      czy dobre wyniku krwi nie oznaczają czegos złego, np. ze skoro nie jest to
      zapalenie stawów to moze byc cos powazniejszego ? tradycyjnie, jak kazda matka,
      odchodze od zmysłów :-(((((
      prosze o wskazówki czego jeszcze szukac, czego sie spodziewac, czy to moze byc
      cos bardzo powaznego ?
      • julia.2005 Re: mam podobny problem :-( 13.02.09, 00:26
        dopiero usg wykaze tak naprawde czy to zapalenie stawu,chociaz przy prawidłowych
        badaniach krwi,raczej mało prawdopodobne,wazne tez jaki bedzie wynik CRP.
        Ja tez mam problem z nózkami u córki,we wrzesniu miala szkarlatyne jednoczesnie
        z zapaleniem stawów,na usg był wysięk,pozniej był spokójw grudniu zaczela
        narzekac co kilka dni na stópke,ale bol trwal pol godziny po czym mijał.Jeden
        ortopeda stwierdził olbrzymi wysięk,ale wydawalo mi sie to dziwne bo jak przy
        takim wysieku dziecko normalnie biega,badania krwi tez byly oki.Poszlam do
        drugiego prtopedy,ktory nie stwierdzil rzadnego wysięku,wiec albo go nie było
        ,albo zniknał w dwa dni.Dziecko normalnie biegało.A teraz od wczoraj mówi ze
        boli nózka,stópka,wczoraj nie chciala chodzić,dzisiaj juz zaczęła,jutro jade na
        usg.Jest tydzien po infekcji,miala katar.
        Mała ogólnie ma stwierdzone przez ortopede nadmierną wiotkość stawow,z ktorej ma
        wyrosnąć,wiec stawy moga bć obciazone.
        Dzieci czesto po infekcjach maja problemy ze stawami,czy Twoje dziecko ostatnio
        nie chorowało???
        • dunia71 Re: mam podobny problem :-( 13.02.09, 11:28
          tak :-( praktycznie od dwóch tygodni ciagnie mu sie jakaś infekcja, do tego
          intensywnie ząbkuje :-( slinotok, katar, kaszel ...
          • julia.2005 Re: mam podobny problem :-( 13.02.09, 20:11
            z ząbkowaniem to raczej nie ma nic wspólnego,ale z infekcja owszem.My dzisiaj
            bylismy na usg i w bioderku jest niewielki wysięk.
            Napisz prosze jaki u Was będzie wynik CRP i co wyjdzie w usg.
            Ja tym razem badan krwi nie robiłam,ale tak jak pisalam miesiac temu mala co
            jakis czas zgłaszała ból stópki,bylismy u ortopedy i stwierdził duzy wysiek 9
            mm,a wyniki badan krwi były dobremjednak dwa dni pozniej drugi ortopeda zadnego
            wysięku nie widział,a dziecko normalnie biegało,wiec albo ten pierwszy sie
            pomylił,no bo w badaniach krwi tez nic nie było,albo nie wiem ...
            • dunia71 Re: mam podobny problem :-( 17.02.09, 20:46
              crp 0,01 ......
              w badaniu usg nic nie wyszło, jasne, skad ja to znam !
              na szczęście Małemu juz lepiej, właściwie nie utyka, co najwyżej troszeczke
              oszczędza ta nózkę - takie mam wrażenie
              • julia.2005 Re: mam podobny problem :-( 17.02.09, 21:45
                A co na to ortopeda????Przeciez musial coś powiedzieć.
                Crp prawidłowe,wiec stanu zapalnego nie ma,wysięku jak rozumiem w usg też nie było.
                No,ale dziecko bez powodu nie utyka czy nie utykało,trwalo to u Was przeciez
                więcej niż jeden dzień.
                • verdana Re: mam podobny problem :-( 17.02.09, 21:47
                  Zrob USG.
                  Moje dziecko utykalo w pierwszej klasie przez pare miesiecy.
                  Zrobilismy badania, ortopeda nic nie stwierdził, ASO było
                  niebotyczne, ale stwierdzono, ze to nie to.
                  Lekarka zasugerowała niewygodne buty - to tez nie bylo to, ale gdy
                  syn usłyszał, ze to wina butow, przestal utykac -od lekarki wybiegł
                  zdrowy. Okazało się, że utykał na tle nerwowym.
                  Skomplikowane sa te dzieci.
                  • dunia71 Re: mam podobny problem :-( 18.02.09, 09:02
                    przeciez zrobiłam usg - nic podejrzanego nie wykazało !
                    ortopeda stwierdził, ze mogł to byc lekki stan zapalny (ale crp temu przeczy)
                    albo moze dziecko odczuwac lekki dyskomfort bo ma lekką wiotkośc stawową,
                    zalecił obserwacje i kontrole za 6 tygodni ....
                    • julia.2005 Re: mam podobny problem :-( 18.02.09, 23:56
                      no u nas tez jest wiotkosc stawowa,ale teraz po tej infekcji gardła w usg był
                      wysięk.
                      Podobno przy wiotkosci moze dochodzic do przeciazania,ale podobno nie powinno to
                      skutkowac jakims dłuzszym utykaniem.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka