Dodaj do ulubionych

METRO W GLIWICACH?

IP: *.warsnet.trzepak.pl 12.06.01, 02:28
Najlepszym lekarstwem na komunikacyjną bolączkę Gliwic wydaje się być METRO.
Nie mam na myśli Józefowicza i Stokłosy, ale takie małe, sląskie, miejsko-
podmiejskie METRO. A dlaczegożby nie!!! Można by wykorzystać do tego celu
istniejące kopalniane chodniki. W braku wspomnianych, w ramach zwalczania
bezrobocia i realizacji państwowej polityki pełnego zatrudnienia, należałoby
zatrudnić wszystkich chętnych, którym leży na sercu racjonalny ruch
komunikacyjny. Wyobraźcie sobie drodzy forumowicze: pierwsza linia (czarna)
prowadząca od Łabęd aż po Sośnicę, druga (biała) od Żernik wprost do Żernicy.
Oczywiście z centralnym węzłem komunikacyjno-przesiadkowym w okolicach
skrzyżowania ul.Zwyciestwa i Konstytucji. Nie czekajmy, aż dotrze do nas A1 czy
A4, nie mówiąc już o planowanej od ładnych paru lat obwodnicy. Tak prosto można
przecież rozwiązać ten "gardłowy" problem władz naszego miasta. I tak będziemy
kolejnym miastem w Europie z METREM, a jedyne dwie europejskie stolice bez
metra z prawdziwego zdarzenia - Warszawa i albanska Tirana - będą nam tylko
zazdrościć. I dodatkowo te niesamowite nazwy stacji metra. Na linii czarnej:
ŁABĘDY-OSIEDLE KOSMONAUTÓW, DARZ BÓR, PREZYDIUM, POLITECHNIKA, LIGOTA ZABRSKA-
OGRÓDKI DZIAŁKOWE, KĄPIELISKO GZKS"SOŚNICA". Natomiast na linii białej: ŻERNIKI-
CENTRUM, RADIOSTACJA, DWORZEC GŁÓWNY, OPERETKA ŚLĄSKA, AEROKLUB, ŻERNICA-
POCZTA.
Rozpocznijmy wielką, publiczną kampanię a na efekty nie trzeba będzie długo
czekać. Oczywiście wszystko z przymrużeniem oka, hihi. Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • Gość: Ballest Re: METRO W GLIWICACH? IP: 212.162.15.* 12.06.01, 05:46
      Wspanialy pomysl, tylko jak finansowac?
      Mysle, ze jak obejmnie caly G.Slask to napewno mozna tym projektem Katowice,
      Warszawe i Bruksele zainteresowac.
    • Gość: Ee Re: METRO W GLIWICACH? IP: 157.158.202.* 12.06.01, 07:59
      To może kolejkę napowietrzną? Jak w parku w Chorzowie?
    • Gość: meg Re: METRO W GLIWICACH? IP: *.katowice.cvx.ppp.tpnet.pl 12.06.01, 15:56
      a zjazd na poziom kolejki kaskadą ruchomych schodów - jaka to różnica poziomów ?
      - Moskwa też zblednie z zazdrości
      a równolegle zjeżdżalnia
      • Gość: DonPedro Re: METRO W GLIWICACH? IP: *.karlik.ds.polsl.gliwice.pl 21.06.01, 15:51
        A ja to wszystko wam pieknie wybuduje:))
        Gornictwo i Geologia zyje
        • Gość: JM Re: METRO W GLIWICACH? IP: *.swietochlowice.dialup.inetia.pl 08.07.01, 13:40
          A tak na serio- to czytałem kiedyś raport (nie pamiętam, gdzie), że ze względu
          na kopalnie właśnie byłoby to całkowicie nie wykonalne i niebezpieczne. Chej
          studenci geologii itp. co wy na to. Da się w końcu zrobić to Metro czy nie?
          Można by jedną linie pociągnąć do Katowic- nie musiał bym jeździć pieprzonym
          pociągiem i oglądać śmierdzących krajobrazów (wolałbym podziemia i nowe stacje)
          • Gość: Ee Re: METRO W GLIWICACH? IP: 157.158.202.* 09.07.01, 06:56
            Zapomnij....
            • Gość: piotlik Re: METRO W GLIWICACH? IP: 212.106.173.* 09.10.01, 22:57
              No i co z tym metrem? Ruszyło sie coś? Wystarczy nanieść niewielkie poprawki na
              plan zagospodarowania przestrzennego albo zatwierdzić w tym przedmiocie
              decyzję o warunkach zabudowy i zagospodarowania przestrzeni ;-)
              • Gość: Ee Re: METRO W GLIWICACH? IP: 157.158.202.* 10.10.01, 07:07
                A kto to ma zrobić? ci "fachowcy" od siedmiu boleści co siedzą w Urzędzie
                Miejskim

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka