17.03.06, 16:05
Ponieważ jestem prawie z Zabek ( osiedle Budimexu przy Łodygowej) to mam do
Was pytanie; Czy zastanawialiście sie o podjeciu akcji ( nacisku na władze)w
sprawie stworzenia sieci scieżek rowerowych? Z tego co wiem w kilku miastach
to sie udało
P
Obserwuj wątek
    • tijufit Re: Rower 17.03.06, 16:22
      > Ponieważ jestem prawie z Zabek ( osiedle Budimexu przy Łodygowej) to mam do

Byłeś w Ząbkach? Tutaj nie ma prawie wcale dróg, chodników, wszędzie brud,
      śmieci, w zimie nieodśnieżane drogi a nikogo z władz miasta to nie obchodzi.

Ścieżki rowerowe to byłaby fajna sprawa, do lasu niedaleko, ale to jest utopia,
      władze miasta są senne, nic nie zrobią, nawet nie złożą wniosku o
      dofinansowanie z funduszy unijnych na taki cel. Może się coś zmieni po
      wyborach, ale marne szanse...
      • pawelm11 Re: Rower 20.03.06, 10:22
        Nie 'może coś sie zmieni' tylko samemu trzeba cos zmienic
        A pewnie, że byłem nie raz w Ząbkach i widac, że jest żle, ale w niejednym
        mieście było gorzej niż u Was a teraz są to przyjazne miasta. Przejscie dzisiaj
        na piechote od Radzymińskiej do Ząbek to tylko w sztormiaku i kaloszach ale
        czas to zmienic ;-D
        P
        • tijufit Re: Rower 21.03.06, 09:16
          > Nie 'może coś sie zmieni' tylko samemu trzeba cos zmienic

Ale jak to zmienić? Co byś proponował? Jakieś pismo do burmistrza, rady miasta?
          Pikieta? Artykuł w "Co słychać" (takie lokalne pismo)?
          • pawelm11 Re: Rower 21.03.06, 09:43
            Wszelkie metody wydają mi sie odpowiednie. Nasza wspólnota zawalczyła o
            bezpieczny wjazd z Łodygowej w Wyspową dzieki 120-150 pismom do gminy, policji,
            GDDKiA z kopią do prezydenta Warszawy. Wcześniej była tragedia (kretyni
            wyprzedzali na skrzyżowaniu co grozliło mniej wiecej raz dziennie smiercia) a
            dzisiaj mamy bezpieczny wjazd. Jeśli zebrało by sie kilkadziesiąt ( najlepiej
            ponad 100) osob z samych Ząbek a dotego może udało by sie paru rowerzystów
            dodatkowo dokoptować to może by sie udało to nagłośnić z dobrze podziałać
            P
    • gooroo2 Re: Rower 21.03.06, 09:19
      Rower to przeżytek dobry dla emerytów. Ja proponuje stworzyć sieć ścieżek
      motocrosowych z własnych pieniędzy są chetni ? Są prwadziwi twardziele? :)
    • gooroo2 Re: Rower 21.03.06, 10:59
      No rzeczywiście to najwazniejsza inwestycja w miescie scieżka rowerowa :)))) W
      Ząbkach nie ma ulic, chodników a ten tu z ścieżka rowerowa z tarmacu wyskakuje.
      Punkt widzenia zależy od miejsca siedzenia. Ale nie traktuj tego jak złośliwosc
      poprostu sie uśmiałem tylko tyle. Rozbawiłes mnie do rozpuku.
      • pawelm11 Re: Rower 21.03.06, 11:57
        gooroo2
        Mam duże poczucie humoru wiec nie obrażam sie ;-D
        Nigdzie nie napisałem, że jest to najważniejsza sprawa, nigdzie też nie
        napisałem, że w Ząbkach są ulice, chodniki obwodnice . Może ta sprawa
        przypomina kwiatek przy kożuchu ;-D ale z tego co mi wiadomo z prawa
        budowlanego to dzisiaj ulica nie może powstac bez chodnika i własnie sciezki
        rowerowej wiec można zacząc od czegos na co w UE sa spore pieniadze ktore
        prawie w 100% przepadaja.
        Ps smiech to zdrowie ;-D
        • tijufit Re: Rower 21.03.06, 12:13
          > rowerowej wiec można zacząc od czegos na co w UE sa spore pieniadze ktore
          > prawie w 100% przepadaja.

Masz rację, jeśli powstają nowe drogi, to najlepiej od razu ze ścieżkami
          rowerowymi. W Ząbkach w planach na ten rok jest budowa kilku ulic, jedna z
          ważniejszych to ulica Powstańców. Sądzę, że władze miasta nie myślą o
          zbudowaniu jednocześnie z tą drogą ścieżki rowerowej, może należałoby
          przemyśleć sprawę i zaproponować takie rozwiązanie. Nie wiem zaś czy ścieżka
          rowerowa w tym akurat miejscu sprawdziłaby się (chyba tak), powinna mieć jakieś
          sensowne połączenie z innymi ścieżkami. Masz jakieś koncepcje, mapy, plany?
        • tijufit Re: Rower 21.03.06, 15:09
          Artykuł związany z tematem:
          skocz.pl/bcqz (z www.zyciepowiatu.wolomin.com)

I cała treść artykułu:
          "06. Ścieżki i szlaki rowerowe
          Rośnie rzesza rowerzystów. Jest ich coraz więcej. Na rowerach jeżdżą wszyscy –
          dzieci, młodzież, ludzie w sile wieku i seniorzy. Jeżdżą dosłownie wszędzie –
          po ulicach, poboczach, jezdniach, chodnikach, leśnych ścieżkach i polnych
          dróżkach. Nie zawsze jest to bezpieczne, bowiem wielu kierowców, zapominających
          o tym, że nie są sami na drogach i ulicach, uważa ich za intruzów
          utrudniających jazdę samochodom. Stąd tak dużo wypadków - bardzo groźnych dla
          rowerzystów, którzy o wiele częściej są ich jedynymi ofiarami.

Jest na to rada – trzeba gdzie się da budować ścieżki i szlaki rowerowe.
          Projektowanie takich tras to trudna sztuka. Mało atrakcyjna ścieżka nie poprawi
          bezpieczeństwa i wygody osób korzystających z roweru – może je wręcz pogorszyć.
          Drogi dla rowerów powinny powstawać tam, gdzie są potrzebne, a nie tam gdzie
          nikomu nie przeszkadzają. Sposób budowy tych dróg może być urozmaicony (na
          jezdniach, na szerokich chodnikach lub jako odrębny pas ruchu), ale zawsze
          należy pamiętać o specyfice ruchu rowerowego. Ścieżka nie może zmuszać
          rowerzysty do nadkładania drogi bo zamiast ścieżką pojedzie na skróty – być
          może bardzo ruchliwą jezdnią. Droga dla rowerów powinna być krótsza od tej dla
          samochodów – to zasada następna. Należy udostępniać rowerzystom skróty
          niedostępne dla samochodów: kładki, drogi pod prąd ulicy jednokierunkowej
          (kontrapasy), itp. Niewskazane jest przerywanie ciągłości trasy, w
          szczególności wymagające zejścia rowerzysty z roweru. Główne odcinki dróg
          rowerowych muszą mieć zapewnione pierwszeństwo nad lokalnymi i zbiorczymi
          ulicami. Ścieżki należy zabezpieczyć przed parkowaniem i możliwością poruszania
          się na nich samochodów.
          Inne zasady dotyczą szlaków rowerowych. Powinny one unikać ruchliwych dróg
          asfaltowych i być wytyczone na obrzeżach miast gruntowymi ulicami, polnymi i
          leśnymi dróżkami i zawsze prowadzić do określonego, atrakcyjnego celu w tej lub
          sąsiedniej miejscowości.
          Kończę dobrą wiadomością. Z inicjatywy grupy zapaleńców z Grupy
          Partnerskiej „Cudu nad Wisłą”, którym przewodzi radny powiatowy z Zielonki
          Grzegorz Grabowski i przy aktywnym udziale m. innymi pana Starosty, ma być
          opracowany projekt powiatowego szlaku rowerowego, prowadzącego przez wszystkie
          gminy powiatu wołomińskiego. Ma powstać system powiązanych ze sobą szlaków
          rowerowych, w całym powiecie.
          W miastach mają być budowane klasyczne ścieżki rowerowe. Zielonka już w tym
          roku zaczęła i będzie dalej to robić. Może już wkrótce dołączą do niej
          sąsiedzi?"
      • gooroo2 Re: Rower 21.03.06, 12:12
        Coś w tym jest z tym UE dobrze napisane - bo Zabki akurat nie skorzystały z
        pomocy UE, je na wszystko stać, wystarcza na wypłaty dla władzy i urzędników
        znaczy sie jest super. Ale scieżki rowerowe to jeszce jeden plus - rowerzyści
        na ulicach to zgroza dla zmotoryzowanych. Chętnie bym ich widział na własnych
        trasach niż na ulicy.
            • tijufit Re: Rower 04.04.06, 16:04
              > Cos widze ze nie bedzie wsparcia z Waszej strony wiec nie ma o co kruszyc
              > kopii ;-(

Będzie wsparcie :)

Poczytaj co radny Ząbek ma do powiedzenia w tej kwestii:
              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=97&w=39291538&a=39350713
              forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=97&w=39291538&a=39713159
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka