wizard75 07.05.09, 08:58 Jak tam idzie postęp z podpisywanim aktów notarialnych na I etapie? Ktoś w ostatnich dniach stał się właścicielem swojego mieszkanka- skarbonki? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
zbt1 Re: Akty na I etapie 07.05.09, 09:07 akty to jeden temat ale czy po podpisaniu aktu nie ma problemu z ksiegami wieczystymi?? czy ktos ma w tym temacie jakies doswiadczenia? Odpowiedz Link Zgłoś
antymacplast Re: Akty na I etapie 07.05.09, 11:31 To jest właśnie sedno sprawy! Można mieć akt notarialny i nie mieć przeniesionej własności w postaci założenia odrębnej księgi wieczystej i odpowiedniego wpisu w niej. I wtedy nawet mając akt notarialny NIE JESTEŚMY WŁAŚCICIELEM! Jak to więc działa? Ano tak, że najpierw jest księga wieczysta na całą nieruchomość (jeden lub kilka budynków plus działka). W miarę jak sprzedawane są mieszkania, z tej pierwotnej księgi wyodrębniane są mieszkania i zakładane dla nich oddzielne księgi wieczyste, w idealnym przypadku tyle, ile mieszkań w nieruchomości. Każde wyodrębnienie jest zaznaczane w pierwotnej księdze i zmniejsza w ten sposób jej zakres aż do zera. Jeżeli wszystkie mieszkania zostaną sprzedane, zakres pierwotnej księgi jest zero i zostaje ona zlikwidowana. Księgi wieczyste są jawne i dostępne dla każdego. Nie można się tłumaczyć ich nieznajomością! Wystarczy więc obejrzeć pierwotną księgę wieczystą dla całej nieruchomości i po ilości wyodrębnień widzimy ile osób jest właścicielem mieszkań. Ja to sprawdzałem ostatnio jakieś dwa tygodnie temu. Wynik: nikt nie ma jeszcze wyodrębnienia swojego mieszkania! Powstaje wiec pytanie, skąd się biorą ludzie na forum, którzy twierdzą że podpisali akt notarialny. Odpowiedzi są dwie. Po pierwsze notariusz ma w trakcie podpisywania aktu notarialnego obowiązek sprawdzenia, czy są obiektywne przesłanki do przeniesienia własności, inaczej nie wolno mu nawet sporządzić aktu notarialnego. Notariusz może się pomylić, może założyć, że wprawdzie jeszcze tych przesłanek nie ma, ale zaraz będą, albo nawet w chwili podpisywania aktu notarialnego, te przesłanki mogły przez chwilę istnieć. Po podpisaniu aktu notarialnego, sprawa idzie do sądu, a ten dokonuje na podstawie treści tego aktu odpowiedniego wpisu, ale tylko wtedy JEŻELI NA PODSTAWIE AKTUALNEJ SYTUACJI W MOMENCIE DOKONYWANIA WPISU JEST TO MOŻLIWE!!! A jak wynika z historii MacPlastu nigdy nie było to jeszcze możliwe, bo sąd ŻADNEGO TAKIEGO WPISU JESZCZE NIE DOKONAŁ (mój stan wiedzy sprzed dwóch tygodni, jak pisałem powyżej). Chwalenie się podpisaniem aktu może być mydleniem oczu z niewiedzy, lub świadomą prowokacją konfidentów MacPlasta. Załączam wcześniejszy cytat z tego forum i proponuję dla zabawy ocenić, do której kategorii zalicza się w kontekście tego co napisałem ich autor: Autor: niewygodny-klient 27.04.09, 23:13 Re: Akty w budynku A To dziwne, ludzie z B podpisują, z C i D też. Co jest nie tak z A?? Może za słabo naciskacie.Dzwońcie, piszcie i nękajcie. Napastujcie developera i notariusza aż do skutku. Jakby nie było stopień dezinformacji zawarty w tym poście jest porażający. Pozdrawiam AntyMacPlast Odpowiedz Link Zgłoś
drugi.janek125 Re: Akty na I etapie 07.05.09, 12:29 Odnośnie wyodrębnienia ksiąg wieczystych dla osób, które już podpisały akty notarialne - a wiem,że jest juz kilka takich osób może wynikać to z tego,że wydział ksiąg wieczystych w Wołominie działa bardzo wolno - minimum 6-mcy na założenie księgi wieczystej i biorąc pod uwagę,że pierwsze osoby podpisały akt notarialny najwcześniej w styczniu 2009r. takiego wyodrębnienia może po prostu z tego powodu nie być. Jeśli coś będzie nie tak z KW to wyjdzie to za kilka m-cy, jak osoby które podpisały akty po ponad 6 miesiącach dostaną informacje,że tych ksiąg założyć nie można albo będą jakieś inne wpisy... Odpowiedz Link Zgłoś
antymacplast Re: Akty na I etapie 07.05.09, 14:27 Z tego co ja wiem, to okres regularnego oczekiwania na założenie księgi wieczystej wynosi około 1 miesiąca, w porywach do dwóch. Jeżeli sa nieprawidłowości to najdłużej (do 6 miesięcy) trwa oficjalne sformułowanie powodu takiego stanu rzeczy (mimo, że w urzędzie jest znany) przez urzędnika. Informacja oczekujacego trwa tak długo, ponieważ są to z reguły działania niestandardowe, nieobjęte żadną procedurą. Odpowiedz Link Zgłoś
jan147 Re: Akty na I etapie 07.05.09, 14:34 A z tego co ja wiem (ponieważ przez to przechodziłem) w Wołominie trwa to 8 miesięcy. Odpowiedz Link Zgłoś
niewygodny-klient Re: Akty na I etapie 07.05.09, 14:52 Nareszcie ktoś mnie rozszyfrował. Jestem szpiegiem .............. z krainy Deszcowców :D A akt mam podpisany i wniosek w sądzie złożony, czekam na wpis. Znam osobiście co najmniej dwie osoby, które podpisały akt. Większość z Was zaufała developerowi i nie zabezpieczyła swoich interesów. Żal Wam było wydać pieniądze na prawnika. Mnie nie i dlatego mam podpisany akt. Nie traćcie sił na opluwanie i oskarżanie ludzi wypowiadających się na forum. Przeznaczcie je na walkę z developerem. Kupą Mości Panowie. Pozdrawiam Konfident Niewygodny - Klient Odpowiedz Link Zgłoś
wizard75 Re: Akty na I etapie 07.05.09, 15:28 A umowę przedwstepną miałeś podpisaną w formie aktu? Odpowiedz Link Zgłoś
antymacplast Re: Akty na I etapie 07.05.09, 16:49 Nie wiemy kim jesteś, ale wszyscy czekamy aż sie pochwalisz, że masz zalożoną księge wieczystą i jesteś właścicielem "Twojego" mieszkania. Nie zdajesz sobie sprawy, że jeszcze nic nie masz i w przypadku postępowania upadłościowego bedziesz musiał się ustawić w kolejce po odbiór należności, bo w takim przypadku mieszkania mimo posiadanaego aktu notarialnego już nie zobaczysz. Tworzysz publicznie wrażenie, że tylko trzeba jeszcze pół roku poczekać, co dokładnie odpowiada taktyce MacPlasta. A tak naprawdę jeżeli miałeś umowę wstepną w postaci aktu notarialnego, to nigdy nie byłeś w porównywalnej sytuacji ze wszystkimi innymi obecnymi tu osobami, bo w kolejce wierzycieli jesteś na zupelnie innej (lepszej) pozycji. Natomiast za tekst "Napastujcie developera i notariusza aż do skutku." powinieneś dostać Nobla za dezinformację. Wrzucanie developera i notariusza do jednego kotła to niebywały akt agresji i głupoty albo... wyrachowania. O ile w przypadku dewelopera, każdy jest wściekły, bo to deweloper nas w to wrobił, to notariusz nie ma tu nic do rzeczy i nachodzenie go nic nie zmieni, a może napsuć mu wiele krwi, mimo że absolutnie nie ma on wpływu na cokolwiek. Czyli, albo pomyśl zanim napiszesz, albo milcz... Odpowiedz Link Zgłoś
niewygodny-klient Re: Akty na I etapie 07.05.09, 17:11 Zamilknę. Na jakiś czas ;-) Odpowiedz Link Zgłoś
bialymuzyn69 Re: Akty na I etapie 08.05.09, 12:14 Ciekawe co dzisiaj wymyślą? Miała być dzisiaj jakaś informacja w sprawie aktów. Może tak by nasz developer do karteczek z zaległościami naklejonymi na dzwiach klatek dodał jeszcze kartkę z informacją kiedy będą akty notarialne. Odpowiedz Link Zgłoś
1handlowy Re: Akty na I etapie 08.05.09, 12:37 jest kolejny termin ma to być środa-czwartek w przyszłym tygodniu, chciałabym żeby to była prawda Odpowiedz Link Zgłoś
sraly_muchy_bedzie_wiosna Re: Akty na I etapie 08.05.09, 23:11 NASTĘPNY TYDZIEŃ - OD MIESIĘCY PIEPRZĄ O TYM NASTĘPNYM TYGODNIU Odpowiedz Link Zgłoś
bialymuzyn69 Re: Akty na I etapie 11.05.09, 12:49 I znowu mamy następny tydzień. Czekamy na info może panie z biura coś napiszą bo forum czytają napewno. Odpowiedz Link Zgłoś
new_lok Re: Akty na I etapie 11.05.09, 17:03 witam wszystkich:) jaki tym razem powód podały? znowu bank czy ktoś inny? Odpowiedz Link Zgłoś
bialymuzyn69 Re: Akty na I etapie 13.05.09, 10:09 Ma ktoś z was jakieś nowe informacje co do aktów? Czy nadal nikt nic nie wie? Odpowiedz Link Zgłoś
prawdziwymarcinw Re: Akty na I etapie 13.05.09, 10:30 Niestety telefon w Mac-Plaście milczy :( Odpowiedz Link Zgłoś
zubek007 Re: Akty na I etapie 13.05.09, 12:12 Wczoraj udało mi się dodzwonić do MP i panie poinformowała mnie je Pan Prezes o 14 odbiera cześć zaświadczeń z banku i będą dzwonili do tych osób na których mieszkania bank dał oświadczenia. Na moje pytanie dlaczego znowu bank wystawia oddzielnie oświadczenia dla poszczególnych lokali ( w poprzednim miesiącu ta sama pani twierdziła że Pan Prezes załatwia jedno zbiorcze zaświadczeni na wszystkie lokale "żeby było szybciej" - miało mu to zając jakieś 2 tygodnie) panie odpowiedział że nie wie " Wie tylko tyle co jej pan Prezes powie ". Odpowiedz Link Zgłoś