Dodaj do ulubionych

kitka czy kitek?

02.07.08, 17:09
jedna kitka czy jeden kitek?
Obserwuj wątek
    • lajkonix Re: kitka czy kitek? 02.07.08, 22:18
      lady_camelie napisała:

      > jedna kitka czy jeden kitek?

      Nalej siostra mleka do miseczki:
      jak podeszła do miski - to kitka
      jak podszedł do miseczki - to kitek.

      smile)
      • lady_camelie Re: kitka czy kitek? 02.07.08, 22:42
        a jak lokujemy na głowie? ;D
        • stefan4 Re: kitka czy kitek? 02.07.08, 23:08
          lady_camelie:
          > a jak lokujemy na głowie? ;D

          ... to bardzo ostrożnie, bo może podrapać.

          - Stefan

          www.ipipan.gda.pl/~stefan/oswiadczenie_antylustracyjne.html
    • mika_p Re: kitka czy kitek? 02.07.08, 23:12
      A lisica czym macha, kitą czy kitem? wink
      • stefan4 Re: kitka czy kitek? 02.07.08, 23:38
        mika_p:
        > A lisica czym macha, kitą czy kitem? wink

        A samochwałka co wstawia, kitek czy kitkę?

        - Stefan

        www.ipipan.gda.pl/~stefan/oswiadczenie_antylustracyjne.html
        • mika_p Re: kitka czy kitek? 03.07.08, 11:16
          Wciska.
          Kit.
          Nie jest az taki rozczulający, żeby go zdrabiać, taki kit. Ale jesli już, to kicik.

          Ja lubię zdrobnienia na -ik, choć to podobno regionalizm małopolski, a jam z
          Mazowsza i u mnie rządzi -ek.
          • stefan4 Re: kitka czy kitek? 03.07.08, 11:40
            mika_p:
            > Wciska.
            > Kit.

            Masz racje, ,,wciska'' a nie ,,wstawia''. Ale gadkę, to juz się wstawia, nie? A głodne kawałki?

            mika_p:
            > Nie jest az taki rozczulający, żeby go zdrabiać, taki kit.

            No, to chyba zależy od wciskacza...

            mika_p:
            > Ale jesli już, to kicik.

            Zastanawiałem się nad tym przed napisaniem, ale nie byłem pewien, czy ,,kitek'' czy ,,kicik'', a ,,kitek'' wydawał się bardziej na temat.

            Czy kitka na głowie można wołać przez ,,kici, kici''?

            - Stefan

            www.ipipan.gda.pl/~stefan/oswiadczenie_antylustracyjne.html
            • lajkonix Re: kitka czy kitek? 04.07.08, 21:59
              stefan4 napisał:
              >
              > Czy kitka na głowie można wołać przez ,,kici, kici''?
              >
              > - Stefan

              No co tybrat, "kici, kici", to można nawet na nogach wołać.
    • randybvain Re: kitka czy kitek? 06.07.08, 15:52
      Jedno kitko.
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka