lady_camelie 02.07.08, 17:09 jedna kitka czy jeden kitek? Odpowiedz Link Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
lajkonix Re: kitka czy kitek? 02.07.08, 22:18 lady_camelie napisała: > jedna kitka czy jeden kitek? Nalej siostra mleka do miseczki: jak podeszła do miski - to kitka jak podszedł do miseczki - to kitek. ) Odpowiedz Link
stefan4 Re: kitka czy kitek? 02.07.08, 23:08 lady_camelie: > a jak lokujemy na głowie? ;D ... to bardzo ostrożnie, bo może podrapać. - Stefan www.ipipan.gda.pl/~stefan/oswiadczenie_antylustracyjne.html Odpowiedz Link
stefan4 Re: kitka czy kitek? 02.07.08, 23:38 mika_p: > A lisica czym macha, kitą czy kitem? A samochwałka co wstawia, kitek czy kitkę? - Stefan www.ipipan.gda.pl/~stefan/oswiadczenie_antylustracyjne.html Odpowiedz Link
mika_p Re: kitka czy kitek? 03.07.08, 11:16 Wciska. Kit. Nie jest az taki rozczulający, żeby go zdrabiać, taki kit. Ale jesli już, to kicik. Ja lubię zdrobnienia na -ik, choć to podobno regionalizm małopolski, a jam z Mazowsza i u mnie rządzi -ek. Odpowiedz Link
stefan4 Re: kitka czy kitek? 03.07.08, 11:40 mika_p: > Wciska. > Kit. Masz racje, ,,wciska'' a nie ,,wstawia''. Ale gadkę, to juz się wstawia, nie? A głodne kawałki? mika_p: > Nie jest az taki rozczulający, żeby go zdrabiać, taki kit. No, to chyba zależy od wciskacza... mika_p: > Ale jesli już, to kicik. Zastanawiałem się nad tym przed napisaniem, ale nie byłem pewien, czy ,,kitek'' czy ,,kicik'', a ,,kitek'' wydawał się bardziej na temat. Czy kitka na głowie można wołać przez ,,kici, kici''? - Stefan www.ipipan.gda.pl/~stefan/oswiadczenie_antylustracyjne.html Odpowiedz Link
lajkonix Re: kitka czy kitek? 04.07.08, 21:59 stefan4 napisał: > > Czy kitka na głowie można wołać przez ,,kici, kici''? > > - Stefan No co tybrat, "kici, kici", to można nawet na nogach wołać. Odpowiedz Link