Dodaj do ulubionych

bezdechy i następstwa

25.01.04, 11:31
Moja córka ZULA urodziła się 04-12-2003 w 28 tygodniu z wagą 980g i 35 cm
wzrostu, obecnie jej waga wynosi 1580g i nadal przebywa w szpitalu. Ponieważ
zapadała na bezdechy, USG główki wykazało wypadające dziurki w mózgu. Jeżeli
któreś z rodziców miało podobne przejścia ze swoją pociechą proszę o
informację. Jesteśmy wszyscy dobrej myśli co do jej dalszego rozwoju i
pozdrawiamy wszystkich rodziców wcześniaków.
Obserwuj wątek
    • marta.zet szczęście 31.01.04, 23:32
      Moje maleństwo takze urodzilo sie w 28 tyg., ale miało 40 cm i 1550 g, czyli
      mniej wiecej tyle ile Twoja mała w tej chwili. Bezdech to chwile słabości
      dziecka, ale calkowicie uzasadanione u wczesniakow. Nie przejmuj sie.
      Najwazniejsze, ze mała żyje i przybiera na wadze. Moje nie mialo tyle szczescia.
      Zazdroszcze Ci bardzo, nawet tych trosk. Daj jej tyle milości ile się zmieści smile
      • lapcz Re: szczęście 25.02.04, 18:15
        Dziękuje bardzo za słowa otuchy i pozdrawiam
    • e-malka Re: bezdechy i następstwa 24.02.04, 20:19
      nie dokladnie rozumiem czym sa wypadajace dziurki w mozgu, ale powiem Ci, ze
      moja Zuza miala takie bezdechy, ze siniala, trzeba bylo jej ciagle podawac cpap
      a lekarze krecili glowami ze zmartwienia. teraz ma 10 miesiecy, usg nie
      wykazuje zadnych zmian w glowce. zadnych. badz dzielna! jesli to mozlwie -
      kanguruj Mloda jak czesto sie da - zobaczysz, ze zmniejsza sie bezdechy (tak
      bylo u nas - na mnie nie bylo zadnego przez np. 3 godziny co bylo OGROMNYM
      sukcesem )
      sciskam goraco
      • lapcz Re: bezdechy i następstwa 25.02.04, 18:19
        Dziękuję za odpowiedź, jak na razie jest dobrze jesteśmy już w domu.
        Kupiliśmy monitor oddechu ale mała więcej spi ze mna niż w łóżeczku, staram się
        jak najczęściej ją wkładać do łóżeczka żeby mieć pewność że nic się nie dzieje,
        ale wolę jak ona sobie śpi właśnie "na kangurka".
        Ostatnie usg wykazało że nie wypadają nowe dziury i nie tworzą się jamy z tych
        co już wypadły, tak że wszystko jest na dobrej drodze, jeszcze raz dziękuję za
        odpowiedź życzę wszystkiego dobrego

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka