Dodaj do ulubionych

Quinny Speedi CZY Freestyle Comfort 3XL

07.01.07, 18:34
Jaka jest właściwie różnica między nimi i który jest lepszy? Nasz synek ma
urodzić sie w maju. Potrzebujemy czegoś na "trudny teren" (polne drogi, las,
gorki, piasek),bieganie i jezdzenie na rolkach ale zeby nasz Dzieciaczek przy
tym mial pełen komfort. Jakie sa plusy i minusy obu wersji?
Będę wdzięczna za kazdą sugestię. Jesteśmy otwarci również na inne propozycje.
Z góry wielkie dzięki!
Obserwuj wątek
    • gsmile Re: Quinny Speedi CZY Freestyle Comfort 3XL 07.01.07, 18:38
      Acha, myślimy zarówno o gondolce jak i o spacerowce.
    • mniemanologia Re: Quinny Speedi CZY Freestyle Comfort 3XL 09.01.07, 14:10
      Właśnie my też się łamiemy między tymi dwoma modelami.
      I to, co zauwazyliśmy:
      Freestyle jest droższy
      Speedi jest lżejszy (także z wyglądu, jest taki bardziej ascetyczny)
      Speedi nie ma pałąka (można go jednak dokupić np. w Calineczce)
      w Speedi nie ustawia się spacerówka do pionu
      Freestyle ma sztywniejszą spacerówkę (nie taki rozpinany na stelażu kawałek
      materiału jak Speedi)
      Speedi ma szeroką spacerówkę - o tyle istotne, że wiosenne maluszki zimą będą
      miały już 9-11 miesięcy i w zimowym kombinezonie będa trochę miejsca zajmować...

      Gdyby jakiś praktyk podpowiedział, który jest faktycznie lepszy to byłoby super.
      • mniemanologia Re: Quinny Speedi CZY Freestyle Comfort 3XL 09.01.07, 14:13
        Aha, no i we Freestyle można siedzisko montowac w obie strony - chociaz nie
        wiem, czy to jest dobre w przypadku trójkołowców - chodzi mi o to, czy przez to
        wózek nie jest bardziej wywrotny dzięki przesunięciu środka ciężkości na to
        pojedyncze kółko.
        • gjanus3101 Re: Quinny Speedi CZY Freestyle Comfort 3XL 09.01.07, 19:33
          Dzieki wielkie!
          Dalej nie jestesmy zdecydowani i chyba tak na zywo troche mniej podoba nam sie
          Freestyle. A co gorsze doszly jeszcze: Maclaren i Casualplay S4. Myslalas tez o
          tych? Chyba za duzy wybor a my za duzo czaszkujemy. Pozdrawiam!
    • elmalina Re: Quinny Speedi CZY Freestyle Comfort 3XL 10.01.07, 00:02
      Mam Freestyle Comfort 3XL ale nie zaryzykowałam bym biegania z dzieckiem w tym
      wózku, a tak jest super na "trudny teren"
    • ak Re: Quinny Speedi CZY Freestyle Comfort 3XL 10.01.07, 00:25
      Freestyle robi bardziej solidne i stabilne wrazenie, podobno tez taki wlasnie
      jest, uzywa go moja przyjaciolka i jak dotad (6 miesiecy) nie ma do niego
      zastrzezen. Mnie tez sie bardziej podoba, choc rozwazam rowniez Jane Slalom Pro
      i Bebecar Racer ST. Chyba najbardziej kusi mnie Jane :)
      • glenna Re: Quinny Speedi CZY Freestyle Comfort 3XL 10.01.07, 19:54
        A czy w Quinny Freestyle nie ma za małego podnóżka dla dziecka? Słyszałam też,
        że jest bardzo szeroki na nasze polskie realia i niestety nie mieści się w
        trawajahc (starych typów) czy niektórych sklepach. Podobno też gondola nie
        starcza za długo bo jest mała.
        Sama chciałabym właśnie ten wózek i wciąż się zastanawiam...
        • elmalina Re: Quinny Speedi CZY Freestyle Comfort 3XL 10.01.07, 21:27
          Podnóżek jest wystarczający (wożę 2,5 letnie dziecko) i rzeczywiście ma dosyć
          szeroki rozstaw kół i nie wszędzie można nim wjechać.
          • glenna Re: Quinny Speedi CZY Freestyle Comfort 3XL 11.01.07, 10:43
            Elmalina, a czy mogłabyś w wolnej chwili zmierzyć rozstaw wózka? Byłoby super :-
            )
            • elmalina Re: Quinny Speedi CZY Freestyle Comfort 3XL 11.01.07, 18:05
              Rozstaw kół wynosi 68 cm.
    • gutek1977 oparcie w speedy 12.01.07, 17:01
      a ja mma pytanie- czy w speedy (spacerówce) oparcie rozkłada się do poziomu?
      Innymy słowy czy można nie kupować gondoli- tylko śpiworek i wozić w nim
      noworodka?
      • coronella Re: oparcie w speedy 13.01.07, 10:20
        nie!!!!!!!!
      • mniemanologia Re: oparcie w speedy 15.01.07, 09:28
        Nie rozkłada się do poziomu (troszkę brakuje :)).
        Poza tym nie wiem, jak chcesz rozwiązać przy śpiworku kwestię pasów
        bezpieczeństwa - chodzi mi o ten między nogami - nie spinać go czy jak?
        Obawiałabym się, że noworodek w śliskim śpiworku mógłby się wówczas zsunąć...
        • gutek1977 Re: oparcie w speedy 16.01.07, 14:51
          Dzięki za odpowiedzi!
          Moje pytanie wyniknęło stąd, iż mam w tej chwili 8 miesięczniaka, dla którego
          poszukuję spacerówki. Chcielbyśmy za 2 lata mieć rodzeństwo :-) Stąd wózek
          miałby mieć też funkcję dla noworodka. Na forum polecili mi "speediego"- ale
          bez gondoli, tylko ze śpiworkiem dla noworodka. Ale widże, że to raczej błędne
          rozumowanie...
    • kotka.szrotka Re: Quinny Speedi CZY Freestyle Comfort 3XL 16.01.07, 14:03
      Speedi na pewno nie nadaje się dla noworodka. To jest duży wózek, o dużym
      siedzisku i brakuje całkiem sporo do poziomu.
      Speedi na pewno nie jest do biegania - uwaga producenta wpisana w instrukcji
      użytkowania. Freestyle też prawdopodobie nie. Tylko niektóre z trójkołowców są
      przeznaczone do biegania. Najlepiej sprawdzić u producenta.
      • kozaczek25 Re: Quinny Speedi CZY Freestyle Comfort 3XL 17.01.07, 23:35
        O wozeniu w nim noworodka zapomnijcie!! Mam Speedi i moja cora smigala w
        gondolce do 7mca, bo nie cierpiala siedziec w spacerowce i do tej pory nie
        lubi, zreszta ;) A wiec tak:
        -do biegania nie polecam, zreszta wogole biegac z noworodkiem w jakimkolwiek
        wozku to ryzyko, a potem to wierzcie, ale nie chce sie, bo spacre to jedyna
        chwila u mnie kiedy dziecie spi i moge odpoczac ;)
        -oparcie w Speedim to porazka, ale ja ma model z 2005r i chyba cos pozmieniali
        w tych nowych, bo podobno jaest jakas wkladka, ze dziecko nie jest pod takim
        dziwnym katem i nie zsuwa sie w bok tak jak moja cora.
        -brak palaka w spacerowce okazal sie problemem, bo moja cora go uwielbiaa
        (kupilismy najzwyklejsza spacerowke)
        Polecalabym Freestyla choc go nie mam, ale teraz widze ze jest lepszy, bo ma i
        palak i mozna miec dziecie na oku i jak sie drze to zbawic (mozliwosc jazdy
        przodem do mamy) .Szeroki jest i Speedi, bo nieraz nie moglam przejechac przez
        bramke w kasach w marketach :(

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka