warka_strong 04.06.06, 22:31 Po prostu debilizm w jego czystej postaci. Warszawa i tak wygląda posępnie, czy musi wyglądać jeszcze gorzej? Odpowiedz Link Zgłoś Obserwuj wątek Podgląd Opublikuj
Gość: tuba Re: Metro wytnie drzewa warte prawie 7 mln zł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.06, 23:10 a co ten gminny ośrodek czegos tam.. zrobi z tymi 7 mln? moze by zainwestował w jakies parki itd itp? skoro metro ma posadzić drzewa w pasie zieleni. No a kasztanowców rzeczywiście żal... tez kiedys miałem takiego kasztana koło domu, który poszedł pod siekierke... ale da sie żyć. A może te kassztany w przyszłym roku dostały by zarazy (tak jak bardzo wiele kasztanowców ostatnio - nie wiem jak to sie nazywa dokładnie - chyba jakas larwa - generalnie kasztanowce mają wtedy zżółkłe liście i wogle syf jest.) głowy do góry! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gosc Re: Metro wytnie drzewa warte prawie 7 mln zł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 04.06.06, 23:14 a czy nie mozna by tych drzew gdzies przesadzic na czas budowy i potem przeniesc je z powrotem na kasprowicza Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: rybitwa Re: Metro wytnie drzewa warte prawie 7 mln zł IP: 193.0.102.* 05.06.06, 13:33 "Ich wycięcie to zły pomysł. Urzędnicy powinni wiedzieć, że starych drzew się nie przesadza" jak widać, wiedzą. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: lukanos Re: Metro wytnie drzewa warte prawie 7 mln zł IP: *.jmdi.pl 04.06.06, 23:32 Drzewa kiedys (tzn. za 50) odrosną. Dla mnie debilizmem jest kara, ktorą trzeba zapłacić za ich wycięcie. Czy to oznacza, że jeśli chcę zbudować dom na działce, na ktorej rośnie drzewo, to jestem przestępcą? Chyba tak, skoro muszę zapłacić karę za jego wycięcie. Nie chciałbym być źle zrozumiany. Jestem przeciwnikiem wycinania drzew, ale są sytuacje, w korych wycinka jest konieczna. Zaczynam rozumiec, dlaczego żyjemy w tak zacofanym kraju. W Paryżu 100 lat temu metro budowano 10 razy szybciej, niż w XXI wieku w Warszawie. Ale za to jakie cudowne tereny rekreacyjne mamy w mieście... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: to ja Re: Metro wytnie drzewa warte prawie 7 mln zł IP: *.225.121.217.bait.pl 04.06.06, 23:41 Jesli dostaniesz pozwolenie na budowe/warunki zabudowy to tam jest napisane ile procent drzew musi pozostac w terenie lesnym, ew. zostanie udzielona zgoda na wyciecie drzewa rosnacego w srodku dzialki, ale jesli ot tak sobie wytniesz drzewo (zaznaczone na mapie geodezyjnej) to tak zaplacisz kare i to spora, nawet jesli to bylo Twoje drzewo, ktore posadzil Twoj dziadek. Odpowiedz Link Zgłoś
bystrzej Re: Metro wytnie drzewa warte prawie 7 mln zł 06.06.06, 02:39 tak...i zobacz jak teraz paryz wyglada, tez juz drzew i parczkow za duzo nie ma: ( CO wiecej w wielu miastach "zachodu" zazdroszcza nam zieleni i kombinuja jak stworzyc wiecej terenow zielonych:) Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: ul. Kasprowicza Meto bez sensu IP: *.chello.pl 05.06.06, 01:24 Decyzja o odkrywce zapadła cztery lata temu. Gazeta Stołeczna i Rzeczpospolita skutecznie zlekceważyły protesty mieszkańców. Dziennikarze pukali się w głowę, "Metro" mówiło ustami rzecznika "przesadzimy drzewa". "Konsultacje społeczne" przeprowadzone przez Metro to było kuriozum. W Wilczym Dole na Kabatach nie pytali nas czy chcemy budowy odkrywką. Przedstawili projekty stacji. Mieliśmy się zachwycać. Na wizualizacjach stacje Metra stały wśród drzew! Dwa miesiące przed "konsultacjami" wymaganymi przez UE zrobili inwentaryzację zieleni. Projektując budowę odkrywką nie mieli danych o parku. Skąd by mieli mieć? Wizja lokalna "przed projektowaniem" nikomu nie przyszła do głowy... Baaardzo śmieszne, baaardzo... Odpowiedz Link Zgłoś
wilson05 Re: Meto bez sensu 05.06.06, 16:36 > Decyzja o odkrywce zapadła cztery lata temu. A dokladnie dwadziescia cztery lata temu (co najmniej) - od samego poczatku budowy metra (przypominam - 1983 rok) wiadomo bylo ze na Bielanach bedzie odkrywka. www.trasbus.com/ulotkirozne.htm www.trasbus.com/ulotki/3523-3.jpg Odpowiedz Link Zgłoś
nascendi odkrywka czy nowa tarcza 05.06.06, 07:37 Dlaczego nie kupić już teraz szybszej tarczy drążącej tunele, skoro i tak będzie potrzebna do drugiej linii metra? I wówczas wydrążyć pod Kasprowicza tunel tarczą - głębszy wiec bez różnych niedogodności jak np. brak pełnych przejść dla pieszych. Dlaczego? Na ten temat ekipa Metra nie potrafiła mi nic odpowiedzieć. Podobnie zresztą, jak na dużo prostsze pytanie czy będziemy mogli na bielańskich stacjach bezpiecznie przechować rower, co by doskonale poprawiło ich dostępność dla mieszkających w promieniu 1-3 km. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Gln Re: odkrywka czy nowa tarcza IP: *.chello.pl 05.06.06, 08:16 Bo jaką tarczą byś nie drążył, wyjdzie to i tak dwuipółkrotnie drożej niż odkrywką. Proste. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KSTR Re: odkrywka czy nowa tarcza IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.06, 13:20 odpowiedz na pytanie nascendi: poniewaz to nie jest moskwa, postawiona na litej skale, gdzie wiercisz jak ci sie zywnie podoba, tylko warszawa, ktora stoi na glinie przemieszanej z piaskiem, glazami narzutowymi i poprzecinana ciekami wodnymi. Najlepszym momentem na budowe metra w warszawie byly lata 1945-50. wtedy mozna bylo wytyczyc i wykopac odkrywkowo cala siec za jednym zamachem, a dopiero na tym odbudowac miasto... ale decyzje naszych "przyjaciol" byly inne... Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: gaga Re: Metro wytnie drzewa warte prawie 7 mln zł IP: 80.51.246.* 05.06.06, 08:19 Panowie dziennikarze, zaznajomcie się z ustawą o ochronie przyrody! Metro nie zapłaci kary za wycięcie dzrew a opłatę za usunięcie. jest to istotna różnica.Kara jest wtedy kiedy usówa się drzewo bez stosownego zezwolenia. W tym przypadku inwestor otrzymał zezwolenie (decyzję)i opłaty zostały naliczone zgodnie z obowiązującymi stawkami opublikowanymi w stosownym Rozporządzeniu. Gdyby doszło do samowolnego usunięcia - bez zezwolenia, wtedy została by naliczona kara, bedąca wielokrotnością normalnej opłaty. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: Malgorzata Re: Metro wytnie drzewa warte prawie 7 mln zł IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 05.06.06, 16:18 Ja od dawna walcze z 'rzetelnoscia' dziennikarzy GW. W d.... maja prawo i nie chce im sie go nawet przeczytac, zeby nie wprowadzac w blad. Jedyne, czego sie doczekalam, to nie "dziekuje" ani "przepraszam", ale ze robie z igly widly i w ogole to jestem upierdliwa.... Odpowiedz Link Zgłoś
sklis Trzeba wykorzystać okazję 05.06.06, 09:14 Z tym, że te drzewa trzeba wyciąć czy przesadzić, musimy się pogodzić - bez ich usunięcia metra zbudować się nie da. Natomiast warto wykorzystać okazję i w ich miejsce po zakończeniu budowy powinno się posadzić wiecznie zielone drzewa iglaste! Mieszkańcy Kasprowicza będą wtegy mogli cieszyć się zielenią przez cały rok. Wymiana drzew liściastych na iglaste powinna należeć do głównych założeń miejskich ogrodników. Odpowiedz Link Zgłoś
katmoso Re: Trzeba wykorzystać okazję 05.06.06, 11:02 da sie zbudować metro bez wycinania drzew. ale nie metodą odkrywkową. na płytkim metrze nie zostana posadzone żadne drzewa, rozumiesz. to wszystko pic na wodę. Kasprowicza z jej unikatowym zielonym charakterem jest juz stracona. bezpowrotnie. Odpowiedz Link Zgłoś
nagare Re: Trzeba wykorzystać okazję 05.06.06, 11:59 I cały urok tej ulicy szlag trafi... A jak już nie będzie drzew, to na co komu pusty, wypalony słońcem trawnik? Zaraz się pewnie okaże, że to wymarzony plac na parking strzeżony?... Jak tak dalej pójdzie, to żeby dziecku pokazać drzewo - trzeba z nim będzie jechać do ogrodu Botanicznego. Żal tylko że ludzie odpowiedzialni za dbanie o Bielany, nie robią nic żeby zachować to co w tej dzielnicy najpiękniejsze - a więc zieleń właśnie. A w prost przeciwnie, zwoje w mózgu im się chyba przegrzewają na myśleniu gdzie by tu jeszcze jakieś bloki pobudować. A jak ktoś pisze, że to kilka "głupich drzew" to chyba na Kasprowicza - szczególnie wiosną - nigdy nie był i nie widział tych przepięknych Kasztanowców i pozostałych drzew. Żenua. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: beee Re: Trzeba wykorzystać okazję IP: *.attack.pl 07.06.06, 15:28 ...Kasprowicza z jej unikatowym zielonym charakterem jest juz stracona. bezpowrotnie... no i ch..... Odpowiedz Link Zgłoś
bystrzej Re: Trzeba wykorzystać okazję 06.06.06, 02:44 Iglaki na kasprowicza?? NIe sadze aby to dobry pomysl byl. To miejsce samo sie prosi o lisciaste masywne drzewa a ni o iglaki ktore przez caly rok beda wygladaly troche jak ni przypiol ni przylatal. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: KRTEK Tarcza nie pomoże. IP: *.internetdsl.tpnet.pl 05.06.06, 18:55 1.Metro projektuje się od początku do końca, nie od stacji do stacji. Kiedyś wymyślono że będzie płytkie ( na tym odcinku nawet mniej niż 1 metr) i nie można na obecnym etapie kazać zakopać stacji A20, 21,22,i 23 5 metrów głębiej. To kolej nie winda. W związku z powyższym nie ma najmniejszego sensu drążyć tuneli.Pomijając konieczność zaprojektowania 4 stacji , tuneli je łączących i komory torów odstawczych w hucie od nowa. No i odwołania zamówień (rozstrzygnięte przetargi) rozpisania nowych (najpierw na projekty, potem na wykonawców), zapłacenia kar za odstąpienie od umów wielokrotnie wyższych niż te 7 milionów. 2. Metro będzie tak płytko,że żadne drzewa nie dadzą rady żyć na stropie stacji czy tunelu-niezależnie od metody budowy nie ma miejsca na korzenie. 3. Kiedy czyniono założenia dla całej pierwszej lini to nie były drzewa tylko krzaki. A że mamy najwolniej budowane metro świata to się z tego drzewa zrobiły. Ale , jak wiadomo , wszystko wina ruskich, gdyby nie oni to my naród wybrany... P.S. Opinia z forum , że w Moskwie można tarczą bo skała, a w Warszawie nie bo błoto jest tak durna , że strach. W Moskwie metro przebiega kilkadziesiąt, a nie kilka metrów pod ziemią. Odkrywka na 60 metrów głęboka? Ludzie myślcie, to nie boli. Odpowiedz Link Zgłoś
bystrzej Re: Metro wytnie drzewa warte prawie 7 mln zł 06.06.06, 02:36 Czemu? NO czemu to robimy. Bielany to zielona dzielnica a teraz po tej akcji jak ktos wyjdzie z metra to co anjwyzej jakies sklepiki zobaczy (bo tych napeno wladze miasta juz sporo zaplanowaly). CO wiecej przed wycieceim chcialbym zobaczyc na pismie i pod kara grzywny umowe w ktorej bylo by zapisane jakie i ile drzew posadza. Bo jjuz nieraz slyszelismy ze tu i owdzie posadza nowe drzewa a potem sie okazywalo ze albo pieniedzy nie ma albo sadzono jakies takie "pokurcze" ktore drzewami trudno nazwac. Na bielanach zawsze byly solidne drzewa a zostaniemy z drzewkami ktore tylko estetom sie podobaja:( szkoda, wielka szkoda:( Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cadyk z metra Lepiej może wychlastać Lejka IP: 217.153.97.* 06.06.06, 15:13 Lepiej może wychlastać Lejka. To wyjątkowy typek. Ale skoro wyleciał jego patron Urbański, to teraz na niego też najwyższy czas. Odpowiedz Link Zgłoś
d3b3 trauma Kasprowicza 07.06.06, 02:23 Metro nie zasadzi drzew nad tunelem, bo będzie tam 30 do 80 cm. ziemi nad betonem. Zamiast parku będziemy mieli wygon. Decyzja o budowaniu odkrywką zapadała trzy lata temu. Można było wszystko odkręcić! Trzeba tylko było chcieć... NIK nie odpowiadał na monity. Miasto odsyłało do Metra. Grzegorz Żurawski, rzecznik prasowy Metra, zalewał mieszkańców Bielan propagandową galaretą: odkrywka jest dwa razy tańsza. Nikt nigdy nie pokazał nam kosztorysów! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: echo No i wycinają bo miało być szybciej a nie jest IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 07.06.06, 19:39 Była wielka zapowiedź: metro na Młocinach w 2007 dzięki metodzie odkrywkowej. Niestety wytną drzewa. Tymczasem z superoptymistycznego terminu nici, stacje powstaną tak jakby budować je metodą tarczy a drzewa i tak wycięte. Jak zwykle bezsens totalny. Odpowiedz Link Zgłoś
d3b3 Wciskanie kitu 08.06.06, 01:57 Bezpretensjonalny klimat, najładniejszej ulicy Warszawy, trafi szlag. Po wszystkim posadzą iglaki :-( Opresja! swo.pwn.pl/haslo.php?id=19595 Związali nas i zakneblowali argumentami poniżej pasa: miasto się nareszcie odetka! Parkingi łoś and goł! Most północny! Odkrywą będzie dwa razy taniej! Hip, hip! hura... Nikt nigdy nie pokazał mieszkańcom Bielan kosztorysów! Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: goja Re: Wciskanie kitu IP: 195.42.249.* 08.06.06, 16:09 Nikt nie pokazal kosztorysow i nikt nie wykonal analizy optymalizacji wezla mlociny. zeby przejsc z metra na tramwaj bedziemy chodzic po centrum handlowym z dolu na gore i z gory na dol. A nad tym wszystkim bedzie radosnie huczala trasa mostowa bo przeciez jak juz sie buduje to wszystko musi byc w tym samym miejscu. Wiele razy pytalam w urzedzie miasta kto zaprojektowal wezel Mlociny i na podstawie jakiech analiz - niegdy nie dostalam zadnej odpowiedzi. I znow zaplacimy za podwojne windy i schody bo bedzie tak jak na Placu Wilsona, ze sa dwie windy oddzilone plotkiem i zeby jechac na Bielany to trzeba sie zdecydowac na dole czy chce sie jechac tramwajem czy autobusem bo potem przejscia dalej juz nie ma. A mogla byc jedna winda i schody z przejsciem na wysepke na torach. mamy tak wiele przejsc przez tory tramwajowe, ze nie byloby to zadnym ewenementem. Odpowiedz Link Zgłoś
Gość: cadyk z metra Re: Metro wytnie drzewa warte prawie 7 mln zł IP: 217.153.97.* 08.06.06, 12:42 Ponawiam wniosek: wyciąć Lejka, a raczej cały głupawy zarząd metra. Odpowiedz Link Zgłoś