Dodaj do ulubionych

W Australi zamykaja za poglady polityczne

IP: *.dsl.snfc21.pacbell.net 23.08.03, 19:46
Po latach fabrykowania faktow, wrzucili niewinnych ludzi do wiezienia.
Jesli bedziesz wzywal do zatrzymania emigracji z trzeciego swiata, czeka cie
to samo.

www.smh.com.au/articles/2003/08/23/1061529378170.html
Obserwuj wątek
    • Gość: split Re: W Australi zamykaja za poglady polityczne IP: *.nas25.bellevue1.wa.us.da.qwest.net 23.08.03, 22:43
      Gość portalu: proud_to_be_racist napisał(a):

      > Po latach fabrykowania faktow, wrzucili niewinnych ludzi do wiezienia.
      > Jesli bedziesz wzywal do zatrzymania emigracji z trzeciego swiata, czeka cie
      > to samo.
      >
      > www.smh.com.au/articles/2003/08/23/1061529378170.html

      Najpierw wam zabrali guns , ...
      ==================================



      Welcome to NWO ,... Kto jest w European Union niech sie przygotuje na
      bardziej drastyczne "prawa" , Po wejsciu w zycie "konstytucji" rasizm bedzie
      zakwalifikowany jako zbrodnia przeciwko ludzkosci ; A to znaczy , ... Pobijesz
      Nygra , Zyda , jestes rasista , ... Ublizysz ,... Odmowisz mieszkania jak
      wynajmujesz ; Arabowi czy w/w podlegasz pod te sama kategorie , ... Twoj
      wybrany elektoralnie rzad , konstytucja beda "podrzedne" w sporach z prawem EU .

      God bless and save this country !!!
      • starypierdola Re: W Australi zamykaja za poglady polityczne 13.12.03, 19:32
        O Boze!!! Znowu sie przyjdzie przeprowadzac!!!!
        SP
    • Gość: Hetero Sapiens Re: W Australi zamykaja za poglady polityczne IP: *.nsw.bigpond.net.au 24.08.03, 01:27
      Nie tylko za polityczne, za nazwanie pedala pedalem rowniez mozna beknac.
      • Gość: proud_to_be_racist Re: W Australi zamykaja za poglady polityczne IP: *.dsl.snfc21.pacbell.net 24.08.03, 02:19
        Gość portalu: Hetero Sapiens napisał(a):

        > Nie tylko za polityczne, za nazwanie pedala pedalem rowniez mozna beknac.


        W Szwecji juz jest takie prawo. Za komentowanie homo-niewiadomo 4 lata
        wiezienia.
    • Gość: proud_to_be_racist Re: W Australi zamykaja za poglady polityczne IP: *.dsl.snfc21.pacbell.net 24.08.03, 02:49
      Zamkneli kobiete azjatami i murzynami

      www.smh.com.au/articles/2003/08/23/1061529374580.html
      • Gość: Kurf Re: W Australi zamykaja za poglady polityczne IP: *.a.003.gct.iprimus.net.au 24.08.03, 03:25
        Jak chce sie psa zbic, to kij sie zawsze znajdzie... Hanson miala i ma swoja
        opinie. Problem w tym, ze gadala za duzo prawdy. Bo jesli porownac ja do Prime
        Minister Howarda, to ten jest zupelnym faszysta, tylko sie umiejetnie maskuje
        ze swoimi pogladami i robi swoje po cichu.

        A co z murzynkiem Bambo sie stanie w Polsce?
        • Gość: jr Re: W Australi zamykaja za poglady polityczne IP: 202.76.174.* 25.08.03, 02:51
          po pierwsze: za poglady polityczne ona byla wybrana przez ludzi na czlonka sejmu

          po drugie: poszla do kicia za zlodziejstwo i oszustwo.

          po trzecie: jesli johnny nie bylby premierem to bysmy tu mieli drugie EU!
          dzieki jemu ze on nas od tego wybawil!!!
          • Gość: agenso Re: W Australi zamykaja za poglady polityczne IP: *.dsl.onthenet.net 25.08.03, 05:05
            > po trzecie: jesli johnny nie bylby premierem to bysmy tu mieli drugie EU!
            > dzieki jemu ze on nas od tego wybawil!!!

            No prawda - drugiego EU nie mamy. Za to mamy Trzeci Swiat w Australii.
            • Gość: Aussie Re: W Australi zamykaja za poglady polityczne IP: 140.159.68.* 26.08.03, 08:04
              jr: po trzecie: jesli johnny nie bylby premierem to bysmy tu mieli drugie EU!
              dzieki jemu ze on nas od tego wybawil!!!
              agenso: No prawda - drugiego EU nie mamy. Za to mamy Trzeci Swiat w Australii.
              Aussie: Swiete slowa! Coraz wiecej imigrantow (gl0ownie nielegalnych) z III swiata, zarobki dzieki p.
              Howardowi i spolce Abbott-Costello spadaja do poziomu III swiata, i caly kraj zyje z exportu mineralow, jak typowy
              kraj III swiata...
              Australia, co 100 lat temu byla najbogattszym krajem na swiecie (PKB per capita) nie jest juz nawet w pierwszej
              dziesiatce. Niedawno PKB prec capita Australii byl kilkakrotnie (conajmniej 5 razy) wiekszy niz w Polsce,
              teraz jest juz tylko 2 razy wiekszy... Oto bilans rzadow elity australijskiej z labor i liberal... sad


              • Gość: jr Re: W Australi zamykaja za poglady polityczne IP: 202.76.174.* 27.08.03, 05:24
                Gość portalu: Aussie napisał(a):

                > Aussie: Swiete slowa! Coraz wiecej imigrantow (gl0ownie nielegalnych) z III
                swi
                > ata, zarobki dzieki p.
                > Howardowi i spolce Abbott-Costello spadaja do poziomu III swiata,

                to labour zciagnela tysiace nieudolnych i starych imigrantow. jestem pewien ze
                orientujesz sie jakie zmiany byly wprowadzone w przeciagu ostatnich 6 lat co do
                imigracji

                > i caly kraj z
                > yje z exportu mineralow, jak typowy
                > kraj III swiata...

                dodaj: turystyke, nauke (studia wyzsze!), zywnosc no i nie zapominaj ze mamy
                fabryki holden, toyota, mitsubishi no i forda.

                > Australia, co 100 lat temu byla najbogattszym krajem na swiecie (PKB per
                capita
                > ) nie jest juz nawet w pierwszej
                > dziesiatce. Niedawno PKB prec capita Australii byl kilkakrotnie (conajmniej 5
                r
                > azy) wiekszy niz w Polsce,
                > teraz jest juz tylko 2 razy wiekszy... Oto bilans rzadow elity australijskiej
                z
                > labor i liberal... sad

                to jest powodem spadku cen mineralow. to ze partia robotnicza zawalila sprawe
                przez lata to sie zgodze ale to dzieki liberalom Au idzie do przodu a nie tylu
                jak EU.
                • Gość: Aussie Re: W Australi zamykaja za poglady polityczne IP: *.its.unimelb.edu.au 27.08.03, 13:12
                  Aussie: Swiete slowa! Coraz wiecej imigrantow (gl0ownie nielegalnych) z III
                  swiata, zarobki dzieki p. Howardowi i spolce Abbott-Costello spadaja do poziomu
                  III swiata,
                  - to labour zciagnela tysiace nieudolnych i starych imigrantow. jestem pewien
                  ze orientujesz sie jakie zmiany byly wprowadzone w przeciagu ostatnich 6 lat
                  co do imigracji
                  A: I co z tego? na ulicach widac coraz wiecej bezrobotnych z III krajow
                  III swiata (nie jestem rasista, ale latwo ich poznac po odcieniu skory)...
                  Rzad po prostu nie przyznaje sie do tej nielegalnej imigracji...

                  A: i caly kraj zyje z exportu mineralow, jak typowy kraj III swiata...
                  - dodaj: turystyke, nauke (studia wyzsze!), zywnosc no i nie zapominaj ze mamy
                  fabryki holden, toyota, mitsubishi no i forda.
                  A: Nie fabryki, a montownie. Utrzymywane sztucznie clami zaporowymi. Na studia
                  przyjezdzaja zas glownie biedacy (bogaci jada do USA i UK), ktorzy wize
                  studencka traktuja jako 1szy krok do nielgalnej emigracji do Australii...

                  A: Australia, co 100 lat temu byla najbogattszym krajem na swiecie (PKB per
                  capita) nie jest juz nawet w pierwszej dziesiatce. Niedawno PKB per capita
                  Australii byl kilkakrotnie (conajmniej 5 razy) wiekszy niz w Polsce,
                  teraz jest juz tylko 2 razy wiekszy... Oto bilans rzadow elity australijskiej
                  z labor i liberal... sad

                  - to jest powodem spadku cen mineralow. to ze partia robotnicza zawalila sprawe
                  przez lata to sie zgodze ale to dzieki liberalom Au idzie do przodu a nie tylu
                  jak EU.
                  A: Australia idzie wyraznie do tylu, bo to zacofany kraj, zyjacy na kredyt i ze
                  sprzedazy surowcow, jak np. Arabia Saudyjska... Tu nie ma juz praktycznie
                  przemyslu, ale sa procesy polityczne...
                  • Gość: Kapitalizm Kaput Re: W Australi zamykaja za poglady polityczne IP: *.nsw.bigpond.net.au 27.08.03, 13:34
                    Jr: ...no i nie zapominaj ze mamy fabryki holden, toyota, mitsubishi no i
                    forda.
                    A: Nie fabryki, a montownie. Utrzymywane sztucznie clami zaporowymi.

                    W przypadku najlepszych modeli Holdena, cale to montowanie samochodu polega na
                    przyklejaniu znaczka Holden w tym miejscu gdzie powinien byc znaczek Opel.
                    • Gość: Aussie Re: W Australi zamykaja za poglady polityczne IP: *.its.unimelb.edu.au 27.08.03, 13:58
                      Gość portalu: Kapitalizm Kaput napisał(a):
                      Jr: ...no i nie zapominaj ze mamy fabryki holden, toyota, mitsubishi no i
                      forda.
                      A: Nie fabryki, a montownie. Utrzymywane sztucznie clami zaporowymi.
                      KK: W przypadku najlepszych modeli Holdena, cale to montowanie samochodu polega
                      na przyklejaniu znaczka Holden w tym miejscu gdzie powinien byc znaczek Opel.
                      A: Racja - samochod to Opel, silnik zas z Chevroleta (bo wiekszy)... A wszystko
                      GM, a co jest dobre dla GM, jest dobre dla USA, wiec musi byc dobre i dla
                      Australii...
                      Pamietacie Holden Callibra? wink


                      • Gość: jr Re: W Australi zamykaja za poglady polityczne IP: 202.76.174.* 28.08.03, 05:00
                        Gość portalu: Aussie napisał(a):

                        > Gość portalu: Kapitalizm Kaput napisał(a):
                        > Jr: ...no i nie zapominaj ze mamy fabryki holden, toyota, mitsubishi no i
                        > forda.
                        > A: Nie fabryki, a montownie. Utrzymywane sztucznie clami zaporowymi.
                        > KK: W przypadku najlepszych modeli Holdena, cale to montowanie samochodu
                        polega
                        >
                        > na przyklejaniu znaczka Holden w tym miejscu gdzie powinien byc znaczek Opel.
                        > A: Racja - samochod to Opel, silnik zas z Chevroleta (bo wiekszy)... A
                        wszystko
                        >
                        > GM, a co jest dobre dla GM, jest dobre dla USA, wiec musi byc dobre i dla
                        > Australii...
                        > Pamietacie Holden Callibra? wink

                        hej! nie zapominaj o commodore!
                        • Gość: Aussie Re: W Australi zamykaja za poglady polityczne IP: *.lib.latrobe.edu.au 28.08.03, 12:41
                          Gość portalu: Kapitalizm Kaput napisał(a):
                          Jr: ...no i nie zapominaj ze mamy fabryki holden, toyota, mitsubishi no i
                          forda.
                          A: Nie fabryki, a montownie. Utrzymywane sztucznie clami zaporowymi.
                          KK: W przypadku najlepszych modeli Holdena, cale to montowanie samochodu
                          polega na przyklejaniu znaczka Holden w tym miejscu gdzie powinien byc znaczek
                          Opel.
                          A: Racja - samochod to Opel, silnik zas z Chevroleta (bo wiekszy)... A
                          wszystko GM, a co jest dobre dla GM, jest dobre dla USA, wiec musi byc dobre i
                          dla Australii... Pamietacie Holden Callibra? wink

                          - hej! nie zapominaj o commodore!
                          A: To jest Opel Rekord, pozniej Omega z silnikiem Chevroleta!
                          Niezly, ale niemiecko-amerykanski, a nie australijski. kangury sie zawsze
                          wsciekaja, jak im mowie ze to zaden "Holden", a Opel, a wlasciwie General
                          Motors...
                          • Gość: Kapitalizm Kaput Re: W Australi zamykaja za poglady polityczne IP: *.nsw.bigpond.net.au 28.08.03, 12:56
                            Jr: ...no i nie zapominaj ze mamy fabryki holden, toyota, mitsubishi no i
                            forda.
                            A: Nie fabryki, a montownie. Utrzymywane sztucznie clami zaporowymi.
                            KK: W przypadku najlepszych modeli Holdena, cale to montowanie samochodu
                            polega na przyklejaniu znaczka Holden w tym miejscu gdzie powinien byc znaczek
                            Opel.
                            A: Racja - samochod to Opel, silnik zas z Chevroleta (bo wiekszy)... A
                            wszystko GM, a co jest dobre dla GM, jest dobre dla USA, wiec musi byc dobre i
                            dla Australii... Pamietacie Holden Callibra? wink

                            -Calibra, Vectra, a nawet Berlina.

                            Jr: - hej! nie zapominaj o commodore!
                            A: To jest Opel Rekord, pozniej Omega z silnikiem Chevroleta!
                            Niezly, ale niemiecko-amerykanski, a nie australijski. kangury sie zawsze
                            wsciekaja, jak im mowie ze to zaden "Holden", a Opel, a wlasciwie General
                            Motors...

                            -Najlepsze jest to, ze sami nie wiedza skad ta nazwa Holden.


                            • Gość: jr Re: W Australi zamykaja za poglady polityczne IP: 202.76.174.* 29.08.03, 05:27
                              Gość portalu: Kapitalizm Kaput napisał(a):

                              > Jr: ...no i nie zapominaj ze mamy fabryki holden, toyota, mitsubishi no i
                              > forda.
                              > A: Nie fabryki, a montownie. Utrzymywane sztucznie clami zaporowymi.
                              > KK: W przypadku najlepszych modeli Holdena, cale to montowanie samochodu
                              > polega na przyklejaniu znaczka Holden w tym miejscu gdzie powinien byc
                              znaczek
                              > Opel.
                              > A: Racja - samochod to Opel, silnik zas z Chevroleta (bo wiekszy)... A
                              > wszystko GM, a co jest dobre dla GM, jest dobre dla USA, wiec musi byc dobre
                              i
                              > dla Australii... Pamietacie Holden Callibra? wink
                              >
                              > -Calibra, Vectra, a nawet Berlina.
                              >
                              > Jr: - hej! nie zapominaj o commodore!
                              > A: To jest Opel Rekord, pozniej Omega z silnikiem Chevroleta!
                              > Niezly, ale niemiecko-amerykanski, a nie australijski. kangury sie zawsze
                              > wsciekaja, jak im mowie ze to zaden "Holden", a Opel, a wlasciwie General
                              > Motors...
                              >
                              > -Najlepsze jest to, ze sami nie wiedza skad ta nazwa Holden.

                              zgadza sie! auta sa po to zeby nimi jezdzic a nie dociekac co ich nazwa
                              oznacza.
                          • Gość: jr Re: W Australi zamykaja za poglady polityczne IP: 202.76.174.* 29.08.03, 05:25
                            Gość portalu: Aussie napisał(a):

                            > Gość portalu: Kapitalizm Kaput napisał(a):
                            > Jr: ...no i nie zapominaj ze mamy fabryki holden, toyota, mitsubishi no i
                            > forda.
                            > A: Nie fabryki, a montownie. Utrzymywane sztucznie clami zaporowymi.
                            > KK: W przypadku najlepszych modeli Holdena, cale to montowanie samochodu
                            > polega na przyklejaniu znaczka Holden w tym miejscu gdzie powinien byc
                            znaczek
                            > Opel.
                            > A: Racja - samochod to Opel, silnik zas z Chevroleta (bo wiekszy)... A
                            > wszystko GM, a co jest dobre dla GM, jest dobre dla USA, wiec musi byc dobre
                            i
                            > dla Australii... Pamietacie Holden Callibra? wink
                            >
                            > - hej! nie zapominaj o commodore!
                            > A: To jest Opel Rekord, pozniej Omega z silnikiem Chevroleta!
                            > Niezly, ale niemiecko-amerykanski, a nie australijski. kangury sie zawsze
                            > wsciekaja, jak im mowie ze to zaden "Holden", a Opel, a wlasciwie General
                            > Motors...

                            ???? pokaz mi zdjecia tego opla rekord! toc to idzie peknac ze smiechu!

                  • Gość: jr Re: W Australi zamykaja za poglady polityczne IP: 202.76.174.* 28.08.03, 04:56
                    Gość portalu: Aussie napisał(a):

                    > A: I co z tego? na ulicach widac coraz wiecej bezrobotnych z III krajow
                    > III swiata (nie jestem rasista, ale latwo ich poznac po odcieniu skory)...
                    > Rzad po prostu nie przyznaje sie do tej nielegalnej imigracji...

                    a co proponujesz? rozstrzelac ich??? tepole demokraci czy zieloni chca aby AU
                    rozluznilo wymagania i zaakceptowalo wiecej imigrantow. to dzieki liberalom
                    naplyw niewyksztalconych imigrantow sie zmniejszyl.

                    > A: Nie fabryki, a montownie. Utrzymywane sztucznie clami zaporowymi. Na
                    studia
                    > przyjezdzaja zas glownie biedacy (bogaci jada do USA i UK), ktorzy wize
                    > studencka traktuja jako 1szy krok do nielgalnej emigracji do Australii...

                    fabryki czy montownie-nie wazne. wazne ze daja ludziom prace i auta sa dosc
                    tanie. o jakich clach mowisz? 3-5% australijska gospodarka jest w pierwszej 10
                    najwolniejszych (free) gospodarek swiata!

                    > A: Australia idzie wyraznie do tylu, bo to zacofany kraj, zyjacy na kredyt i
                    ze
                    >
                    > sprzedazy surowcow, jak np. Arabia Saudyjska... Tu nie ma juz praktycznie
                    > przemyslu, ale sa procesy polityczne...

                    juz ci mowilem ze jestesmy na 5 miejscu na liscie panstw o najwyzszym poziomie
                    zycia! a co powiesz o norwegi, kanadzie czy NZ??? my wszyscy na tej samej lodzi
                    plyniemy i calkiem niezle!
                    • Gość: Aussie Re: W Australi zamykaja za poglady polityczne IP: *.lib.latrobe.edu.au 28.08.03, 12:38
                      A: Na ulicach Melbourne czy Sydney widac coraz wiecej bezrobotnych z krajow
                      III swiata (nie jestem rasista, ale latwo ich poznac po odcieniu skory)...
                      Rzad po prostu nie przyznaje sie do tej nielegalnej imigracji...
                      jr: a co proponujesz? rozstrzelac ich??? tepole demokraci czy zieloni chca aby
                      AU rozluznilo wymagania i zaakceptowalo wiecej imigrantow. to dzieki liberalom
                      naplyw niewyksztalconych imigrantow sie zmniejszyl.
                      A: Howard nie ma odwagi odeslac ich do Indonezji, czyli tam, skad przybyli.
                      Niech sie Indonezja dalej martwi, co z nimi zrobic, jak im pozwolila na tranzyt
                      do Australii! Zieloni i labor powinni chronic Australie przed ta nielegalna
                      emigracja, ktora niszczy srodowisko i zwieksza bezrobocie! Ja czekalem na wize
                      imigracyjna do Australii rok w Kolonii (wiec pojechalem do RPA), i kolejny rok
                      w Johannesburgu, a oni chca sie dostac poza kolejka, oszusci...

                      A: Nie fabryki, a montownie. Utrzymywane sztucznie clami zaporowymi. Na
                      studia przyjezdzaja zas glownie biedacy (bogaci jada do USA i UK), ktorzy wize
                      studencka traktuja jako 1szy krok do nielegalnej emigracji do Australii...
                      - fabryki czy montownie-nie wazne. wazne ze daja ludziom prace i auta sa dosc
                      tanie.
                      LK: Tak, ale mogly by byc tansze. Sa niezle, bo projektowane w Europie czy
                      Japonii...

                      - o jakich clach mowisz? 3-5% australijska gospodarka jest w pierwszej 10
                      najwolniejszych (free) gospodarek swiata!
                      A: Zgoda! Wsrod NAJWOLNIEJ sie rozwijajacych (ostanio PKB maleje)...

                      A: Australia idzie wyraznie do tylu, bo to zacofany kraj, zyjacy na kredyt
                      i ze sprzedazy surowcow, jak np. Arabia Saudyjska... Tu nie ma juz praktycznie
                      przemyslu, ale sa procesy polityczne... A deficyt current account jest ponad
                      4 MILIARDY dolarow na miesiac (tak szybko rosnie zagraniczny dlug Australii)...

                      - juz ci mowilem ze jestesmy na 5 miejscu na liscie panstw o najwyzszym
                      poziomie zycia! a co powiesz o norwegi, kanadzie czy NZ??? my wszyscy na tej
                      samej lodzi...
                      A: Ktora tonie. Norwegia aby wyzyc lowi wieloryby, Kanady nie stac na porzadna
                      straz pozarna czy kwarantanne (SARS) i elektrownie. To kolosy na glinianych
                      nogach. A NZ jest piekna (zjechalem ja od Auckland po Dunedin, spedzilem tam
                      lacznie prawie rok), ale bieda tam az piszczy, stac ta emigracja do Australii i
                      dalej...

                      • Gość: jr Re: W Australi zamykaja za poglady polityczne IP: 202.76.174.* 29.08.03, 05:34
                        Gość portalu: Aussie napisał(a):

                        > A: Na ulicach Melbourne czy Sydney widac coraz wiecej bezrobotnych z krajow
                        > III swiata (nie jestem rasista, ale latwo ich poznac po odcieniu skory)...
                        > Rzad po prostu nie przyznaje sie do tej nielegalnej imigracji...
                        > jr: a co proponujesz? rozstrzelac ich??? tepole demokraci czy zieloni chca
                        aby
                        > AU rozluznilo wymagania i zaakceptowalo wiecej imigrantow. to dzieki
                        liberalom
                        > naplyw niewyksztalconych imigrantow sie zmniejszyl.
                        > A: Howard nie ma odwagi odeslac ich do Indonezji, czyli tam, skad przybyli.
                        > Niech sie Indonezja dalej martwi, co z nimi zrobic, jak im pozwolila na
                        tranzyt
                        >
                        > do Australii! Zieloni i labor powinni chronic Australie przed ta nielegalna
                        > emigracja, ktora niszczy srodowisko i zwieksza bezrobocie! Ja czekalem na
                        wize
                        > imigracyjna do Australii rok w Kolonii (wiec pojechalem do RPA), i kolejny
                        rok
                        > w Johannesburgu, a oni chca sie dostac poza kolejka, oszusci...

                        ja proponuje pare wilczych stad subs i torpedowac tych szmatlawcow z indonezji!
                        powiem ci cos. moja bosowa jest wietnamka i przybyla na jednej z tych lodzi 15
                        lat temu. teraz ma stanowisko, wyksztalcenie i pieniadze ze tysiace legealnych
                        imigrantow z europy moga tylko jej pozazdroscic. wspaniala, uprzejma i madra
                        kobieta.

                        > A: Nie fabryki, a montownie. Utrzymywane sztucznie clami zaporowymi. Na
                        > studia przyjezdzaja zas glownie biedacy (bogaci jada do USA i UK), ktorzy
                        wize
                        > studencka traktuja jako 1szy krok do nielegalnej emigracji do Australii...
                        > - fabryki czy montownie-nie wazne. wazne ze daja ludziom prace i auta sa dosc
                        > tanie.
                        > LK: Tak, ale mogly by byc tansze. Sa niezle, bo projektowane w Europie czy
                        > Japonii...

                        tansze? ile kosztuja auta w EU?

                        > - o jakich clach mowisz? 3-5% australijska gospodarka jest w pierwszej 10
                        > najwolniejszych (free) gospodarek swiata!
                        > A: Zgoda! Wsrod NAJWOLNIEJ sie rozwijajacych (ostanio PKB maleje)...

                        i jest 3 razy wyzsze niz EU czy japoni

                        > A: Australia idzie wyraznie do tylu, bo to zacofany kraj, zyjacy na kredyt
                        > i ze sprzedazy surowcow, jak np. Arabia Saudyjska... Tu nie ma juz
                        praktycznie
                        > przemyslu, ale sa procesy polityczne... A deficyt current account jest ponad
                        > 4 MILIARDY dolarow na miesiac (tak szybko rosnie zagraniczny dlug
                        Australii)...
                        >
                        > - juz ci mowilem ze jestesmy na 5 miejscu na liscie panstw o najwyzszym
                        > poziomie zycia! a co powiesz o norwegi, kanadzie czy NZ??? my wszyscy na tej
                        > samej lodzi...
                        > A: Ktora tonie. Norwegia aby wyzyc lowi wieloryby, Kanady nie stac na
                        porzadna
                        > straz pozarna czy kwarantanne (SARS) i elektrownie. To kolosy na glinianych
                        > nogach. A NZ jest piekna (zjechalem ja od Auckland po Dunedin, spedzilem tam
                        > lacznie prawie rok), ale bieda tam az piszczy, stac ta emigracja do Australii
                        i
                        >
                        > dalej...

                        coz pozostaje ci tylko szwajcaria bo wyzej wymieniona panstwa to te o
                        najwyzszym poziomie zycia na swiecie...
                        • Gość: Aussie Re: W Australi zamykaja za poglady polityczne IP: *.its.unimelb.edu.au 29.08.03, 09:55
                          A: Na ulicach Melbourne czy Sydney widac coraz wiecej bezrobotnych z krajow
                          III swiata (nie jestem rasista, ale latwo ich poznac po odcieniu skory)...
                          Rzad po prostu nie przyznaje sie do tej nielegalnej imigracji...
                          jr: a co proponujesz? rozstrzelac ich??? tepole demokraci czy zieloni chca
                          aby AU rozluznilo wymagania i zaakceptowalo wiecej imigrantow. to dzieki
                          liberalom naplyw niewyksztalconych imigrantow sie zmniejszyl.
                          A: Howard nie ma odwagi odeslac ich do Indonezji, czyli tam, skad przybyli.
                          Niech sie Indonezja dalej martwi, co z nimi zrobic, jak im pozwolila na
                          tranzyt do Australii! Zieloni i labor powinni chronic Australie przed ta
                          nielegalna emigracja, ktora niszczy srodowisko i zwieksza bezrobocie! Ja
                          czekalem na wize imigracyjna do Australii rok w Kolonii (wiec pojechalem do
                          RPA), i kolejny rok w Johannesburgu, a oni chca sie dostac poza kolejka, ci
                          oszusci...
                          - ja proponuje pare wilczych stad subs i torpedowac tych szmatlawcow z
                          indonezji!
                          A: Australijskie submarines sa do doopy (przeciekaja i sa tak glosne, ze
                          zaloga gluchnie). Najtaniej to kupic stara lajbe, zaladowac na nia wszystkich
                          nielegalnych imigrantow i odeslac te lajbe do Jakarty, i tam ja zostawic z
                          ladunkiem. Niech sie corka Sukarno dalej martwi. Moze pomoga jej Japonczycy,
                          przyjaciele jego ojca (Sukarno kolaborowal z okupantami japonskimi podczas
                          II WS)...

                          - powiem ci cos. moja bosowa jest wietnamka i przybyla na jednej z tych lodzi
                          15 lat temu. teraz ma stanowisko, wyksztalcenie i pieniadze ze tysiace
                          legealnych imigrantow z europy moga tylko jej pozazdroscic. wspaniala, uprzejma
                          i madra kobieta.
                          A: Czyzby? Pieniadze ma, bo wywiozla z Wietnamu. Cala pomoc USA dla Pld.
                          Wietnamu zostala rozkradziona przez tych imigrantow, ktorzy w 90% sa
                          gangsterami, bo nie znaja innego zawodu... sad

                          A: Nie fabryki, a montownie. Utrzymywane sztucznie clami zaporowymi. Na
                          studia przyjezdzaja zas glownie biedacy (bogaci jada do USA i UK), ktorzy
                          wize studencka traktuja jako 1szy krok do nielegalnej emigracji do Australii...
                          - fabryki czy montownie-nie wazne. wazne ze daja ludziom prace i auta sa dosc
                          tanie.
                          LK: Tak, ale mogly by byc tansze. Sa niezle, bo projektowane w Europie czy
                          Japonii...
                          - tansze? ile kosztuja auta w EU?
                          A: Mniej niz w Australii!

                          - o jakich clach mowisz? 3-5% australijska gospodarka jest w pierwszej 10
                          najwolniejszych (free) gospodarek swiata!
                          A: Zgoda! Wsrod NAJWOLNIEJ sie rozwijajacych (ostanio PKB maleje)...
                          A deficyt current account rosnie w tempie miliardow $ na miesiac...

                          - i jest 3 razy wyzsze niz EU czy japoni
                          A: Po podkolorowaniu przez tutejszy GUS... per capita maleje od roku 1970...

                          A: Australia idzie wyraznie do tylu, bo to zacofany kraj, zyjacy na kredyt
                          i ze sprzedazy surowcow, jak np. Arabia Saudyjska... Tu nie ma juz
                          praktycznie przemyslu, ale sa procesy polityczne... A deficyt current account
                          jest ponad 4 MILIARDY dolarow na miesiac (tak szybko rosnie zagraniczny dlug
                          Australii)...
                          - juz ci mowilem ze jestesmy na 5 miejscu na liscie panstw o najwyzszym
                          poziomie zycia! a co powiesz o norwegi, kanadzie czy NZ??? my wszyscy na tej
                          samej lodzi...
                          A: Ktora tonie. Norwegia aby wyzyc lowi wieloryby, Kanady nie stac na
                          porzadna straz pozarna czy kwarantanne (SARS) i elektrownie. To kolosy na
                          glinianych nogach. A NZ jest piekna (zjechalem ja od Auckland po Dunedin,
                          spedzilem tam lacznie prawie rok), ale bieda tam az piszczy, stac ta emigracja
                          do Australii i dalej...
                          - coz pozostaje ci tylko szwajcaria bo wyzej wymieniona panstwa to te o
                          najwyzszym poziomie zycia na swiecie...
                          A: Nie mam nic przeciwko Szwajcarii. Bylem tam pare lat temu, i zaluje, ze nie
                          zostalem...

          • Gość: Aussie Re: W Australi zamykaja za poglady polityczne IP: 140.159.68.* 26.08.03, 08:10
            Gość portalu: jr napisał(a):
            po pierwsze: za poglady polityczne ona byla wybrana przez ludzi na czlonka sejmu
            A: Po pierwsze w Australii nie ma sejmu, a izba reprezentatow (House of Representatives).

            po drugie: poszla do kicia za zlodziejstwo i oszustwo.
            A: Po drugie to premier fderalny Howard zlecil ministrowi ds bezrobocia i zwiazkow zawodowych Abottowi
            znalezienie pargarfu na Hanson.
            I znalezli - jej partia byla nowa, i wiekszosc czlonkow nie miala czasu na formalne zrejestrowanie sie przed
            wyborami. I na tej biurokratycznej podstawie ja wsadzili. Ona nic nie ukradla, te pol miliona folarow przeznaczyla w
            100% na partie, a nie dla siebie. Ale, jak to mowia, jak rzad chce kogos wsadzic, to paragraf sie zawsze znajdzie...

            po trzecie: jesli johnny nie bylby premierem to bysmy tu mieli drugie EU!
            A: Zgoda! W Australii mamy dzieki rzadom labor i liberal nie EU, a III swiat... sad

            > dzieki jemu ze on nas od tego wybawil!!!
            • Gość: jr Re: W Australi zamykaja za poglady polityczne IP: 202.76.174.* 27.08.03, 05:33
              Gość portalu: Aussie napisał(a):

              > Gość portalu: jr napisał(a):
              > po pierwsze: za poglady polityczne ona byla wybrana przez ludzi na czlonka
              sejm
              > u
              > A: Po pierwsze w Australii nie ma sejmu, a izba reprezentatow (House of
              Represe
              > ntatives).

              a kto ich wybiera??? jak jest wiec roznica poza nazwa? nie lap mnie za slowka
              prosze bo jest to oznaka braku rzeczowych argumentow...

              >
              > po drugie: poszla do kicia za zlodziejstwo i oszustwo.
              > A: Po drugie to premier fderalny Howard zlecil ministrowi ds bezrobocia i
              zwia
              > zkow zawodowych Abottowi
              > znalezienie pargarfu na Hanson.
              > I znalezli - jej partia byla nowa, i wiekszosc czlonkow nie miala czasu na
              form
              > alne zrejestrowanie sie przed
              > wyborami. I na tej biurokratycznej podstawie ja wsadzili. Ona nic nie
              ukradla,
              > te pol miliona folarow przeznaczyla w
              > 100% na partie, a nie dla siebie. Ale, jak to mowia, jak rzad chce kogos
              wsadzi
              > c, to paragraf sie zawsze znajdzie...

              tu chyba siebie przechodzisz. po pierwsze nie ma dowodu ze PM zlecil cokolwiek.
              po drugie: jesli to zrobil - CHAWALA MU ZA TO!
              po trzecie: pienidze byly wykradzone od podatnikow i przeznaczone na partie
              czyli HANSON!!! czy widzisz te prosta relacje???
              po czwatre: jak nazwiesz sfalszowanie podpisow jak nie OSZUSTWO???
              po piate: to nie PM, sedzia ALE PROSCI LUDZIE (LAWA PRZYSIEGLYCH) zdecydowali
              ze jest winna. a moze ich wszystkich tez przekupiono he?!?

              > po trzecie: jesli johnny nie bylby premierem to bysmy tu mieli drugie EU!
              > A: Zgoda! W Australii mamy dzieki rzadom labor i liberal nie EU, a III
              swiat...

              jesli uwazasz panstwo ktore zajmuje 5 miejsce na liscie panstw o najwyzszym
              poziomie zycia jako panstwo 3 swiata to chyba mamy globalny problem...
              • Gość: Aussie Re: W Australi zamykaja za poglady polityczne IP: *.its.unimelb.edu.au 27.08.03, 13:06
                Gość portalu: jr napisał(a): po pierwsze: za poglady polityczne ona byla
                wybrana przez ludzi na czlonka sejmu
                A: Po pierwsze w Australii nie ma sejmu, a izba reprezentatow (House of
                Representatives).

                - a kto ich wybiera??? jak jest wiec roznica poza nazwa? nie lap mnie za slowka
                prosze bo jest to oznaka braku rzeczowych argumentow...
                A: To nie jest lapanie za slowka. Czy nazwiesz tez brytyjska Izbe Gmin - Sejmem?

                - po drugie: poszla do kicia za zlodziejstwo i oszustwo.
                A: Po drugie to premier fderalny Howard zlecil ministrowi ds bezrobocia i
                zwiazkow zawodowych Abottowi znalezienie pargarfu na Hanson.
                I znalezli - jej partia byla nowa, i wiekszosc czlonkow nie miala czasu na
                formalne zrejestrowanie sie przed wyborami. I na tej biurokratycznej podstawie
                ja wsadzili. Ona nic nie ukradla, te pol miliona folarow przeznaczyla w
                100% na partie, a nie dla siebie. Ale, jak to mowia, jak rzad chce kogos
                wsadzic, to paragraf sie zawsze znajdzie...
                Mr. Abbott z Mr. Costello (skarbnik dederalny) w kilka dni zebrali "cudem"
                ponad 100 tys. dolarow na tajny fundusz walki z Hanson. Mr. Abbott bardzo sie
                tlumaczyl dzis na telewizji, bo kilka lat temu twierdzil, ze nie ma z tym
                tajnym funduszem nic wspolnego...

                - tu chyba siebie przechodzisz. po pierwsze nie ma dowodu ze PM zlecil
                cokolwiek.
                A: Jest! Komisja d/s wyborow w stanie Queensland wlasnie bada ten "tajny" fund
                i jego powiazania z rzadem federalnym. Podali to dzis na kilku kanalach, w tym
                ABC.

                - po drugie: jesli to zrobil - CHAWALA MU ZA TO!
                A: Chwala za uzywanie sadow do walki z przeciwnikami politycznymi i do
                zamykania ust opozycji? Jakby to zrobili w Polsce np. PiSowcom, to bys dopiero
                krzyczal, ze to spisek komuchow. A partia Hanson (One Nation) to taki tutejszy
                PiS...

                - po trzecie: pienidze byly wykradzone od podatnikow i przeznaczone na partie
                czyli HANSON!!! czy widzisz te prosta relacje???
                A: Nie wykradzione, ale jej nalezne, jako zwrot kosztow, bowiem ta partia
                zdobyla ponad 20% glosow, czyli co piaty glos byl na Hanson!

                - po czwatre: jak nazwiesz sfalszowanie podpisow jak nie OSZUSTWO???
                A: Nikt nie falszowal podpisow. Po prostu policzono sympatykow jako czlonkow,
                bo nie bylo czasu na formalne ich zarejestrowanie. Partia co zdobywa ponad 20%
                glosow musi miec wielu czlonkow, stad nie bylo zadnego oszustwa, a tylko
                niedopelnienie pewnych formalnosci na czas!

                - po piate: to nie PM, sedzia ALE PROSCI LUDZIE (LAWA PRZYSIEGLYCH) zdecydowali
                ze jest winna. a moze ich wszystkich tez przekupiono he?!?
                A: Oni tylko zdecydowali, ze Hanson nie dopelnila wszystkich naleznych
                formalnosci. Sedzia mogl wydac wyrok z zawieszeniem, ale pod naciskiem 100 tys.
                dolarow z kasy partii liberalnej zdecydowal sie na 2 lata wiezienia...

                - po trzecie: jesli johnny nie bylby premierem to bysmy tu mieli drugie EU!
                A: Zgoda! W Australii mamy dzieki rzadom labor i liberal nie EU, a III
                swiat... Wsadzaja tu np. do wiezienia za poglady polityczne... Podobnie jak to
                bylo z Michnikiem za komuny (tez siedzial za rzekome chuliganstwo czy inne
                wymyslone "przestepstwo")...

                - jesli uwazasz panstwo ktore zajmuje 5 miejsce na liscie panstw o najwyzszym
                poziomie zycia jako panstwo 3 swiata to chyba mamy globalny problem...
                A: Skad te dane? Zgoda w dzielnicach Toorak, Camberwell czy Brighton moze jest
                taki poziom, ale nie w Brunswick, Footscray czy Springvale...
                • Gość: jr Re: W Australi zamykaja za poglady polityczne IP: 202.76.174.* 28.08.03, 05:14
                  Gość portalu: Aussie napisał(a):

                  > - a kto ich wybiera??? jak jest wiec roznica poza nazwa? nie lap mnie za
                  slowka
                  >
                  > prosze bo jest to oznaka braku rzeczowych argumentow...
                  > A: To nie jest lapanie za slowka. Czy nazwiesz tez brytyjska Izbe Gmin -
                  Sejmem
                  > ?

                  a co to ma do rzeczy z tematem?

                  > - po drugie: poszla do kicia za zlodziejstwo i oszustwo.
                  > A: Po drugie to premier fderalny Howard zlecil ministrowi ds bezrobocia i
                  > zwiazkow zawodowych Abottowi znalezienie pargarfu na Hanson.
                  > I znalezli - jej partia byla nowa, i wiekszosc czlonkow nie miala czasu na
                  > formalne zrejestrowanie sie przed wyborami. I na tej biurokratycznej
                  podstawie
                  > ja wsadzili. Ona nic nie ukradla, te pol miliona folarow przeznaczyla w
                  > 100% na partie, a nie dla siebie. Ale, jak to mowia, jak rzad chce kogos
                  > wsadzic, to paragraf sie zawsze znajdzie...
                  > Mr. Abbott z Mr. Costello (skarbnik dederalny) w kilka dni zebrali "cudem"
                  > ponad 100 tys. dolarow na tajny fundusz walki z Hanson. Mr. Abbott bardzo sie
                  > tlumaczyl dzis na telewizji, bo kilka lat temu twierdzil, ze nie ma z tym
                  > tajnym funduszem nic wspolnego...
                  >
                  > - tu chyba siebie przechodzisz. po pierwsze nie ma dowodu ze PM zlecil
                  > cokolwiek.
                  > A: Jest! Komisja d/s wyborow w stanie Queensland wlasnie bada ten "tajny"
                  fund
                  > i jego powiazania z rzadem federalnym. Podali to dzis na kilku kanalach, w
                  tym
                  > ABC.

                  badac a udowodnic to calkiem inna sprawa. no chyba ze twoj system prawny opiera
                  sie na - winny az udowodnione inaczej!

                  > - po drugie: jesli to zrobil - CHAWALA MU ZA TO!
                  > A: Chwala za uzywanie sadow do walki z przeciwnikami politycznymi i do
                  > zamykania ust opozycji? Jakby to zrobili w Polsce np. PiSowcom, to bys
                  dopiero
                  > krzyczal, ze to spisek komuchow. A partia Hanson (One Nation) to taki tutejszy
                  > PiS...

                  po pierwsze: sa glosy ze to opozycja (partia robotniczo-chlopska) maczala w tym
                  palce wiecej niz liberalowie!
                  po drugie: czyli walka z nieuczciwa konkurencja to spisek! hehehe READ MY LIPS:
                  PAULINE jest zlodziejem i oszustem!!! do tego doszla lawa przysieglych i jesli
                  masz inne zdanie to win ich a nie partie polityczne!!!

                  > - po trzecie: pienidze byly wykradzone od podatnikow i przeznaczone na partie
                  > czyli HANSON!!! czy widzisz te prosta relacje???
                  > A: Nie wykradzione, ale jej nalezne, jako zwrot kosztow, bowiem ta partia
                  > zdobyla ponad 20% glosow, czyli co piaty glos byl na Hanson!

                  a ile z tych 20% glosow bylo sfalszowanych przez pauline???

                  > - po czwatre: jak nazwiesz sfalszowanie podpisow jak nie OSZUSTWO???
                  > A: Nikt nie falszowal podpisow. Po prostu policzono sympatykow jako czlonkow,
                  > bo nie bylo czasu na formalne ich zarejestrowanie. Partia co zdobywa ponad
                  20%
                  > glosow musi miec wielu czlonkow, stad nie bylo zadnego oszustwa, a tylko
                  > niedopelnienie pewnych formalnosci na czas!

                  czyli innne reguly gra dla roznych graczy! na tym jest oparty komunizm czy
                  faszyzm...

                  > - po piate: to nie PM, sedzia ALE PROSCI LUDZIE (LAWA PRZYSIEGLYCH)
                  zdecydowali
                  >
                  > ze jest winna. a moze ich wszystkich tez przekupiono he?!?
                  > A: Oni tylko zdecydowali, ze Hanson nie dopelnila wszystkich naleznych
                  > formalnosci. Sedzia mogl wydac wyrok z zawieszeniem, ale pod naciskiem 100
                  tys.
                  >
                  > dolarow z kasy partii liberalnej zdecydowal sie na 2 lata wiezienia...

                  wyrok byl wydany 5 dni temu a 100 tys bylo przeznaczone na ujawnienie
                  przestepstwa 4 lata temu! sedzia nawet nie widzilby 1 centa!

                  > - jesli uwazasz panstwo ktore zajmuje 5 miejsce na liscie panstw o najwyzszym
                  > poziomie zycia jako panstwo 3 swiata to chyba mamy globalny problem...
                  > A: Skad te dane? Zgoda w dzielnicach Toorak, Camberwell czy Brighton moze
                  jest
                  > taki poziom, ale nie w Brunswick, Footscray czy Springvale...

                  tu musisz mi uwierzyc bo nie chce mi sie szukac raportu opublikowanego okolo 6
                  miesiecy temu. jesli sie nudzisz znajdziesz go na forum gospodarka.
                  • Gość: Aussie Re: W Australi zamykaja za poglady polityczne IP: *.lib.latrobe.edu.au 28.08.03, 12:28
                    Gość portalu: jr napisał(a): - a kto ich wybiera??? jak jest wiec roznica poza
                    nazwa? nie lap mnie za slowka prosze bo jest to oznaka braku rzeczowych
                    argumentow...
                    A: To nie jest lapanie za slowka. Czy nazwiesz tez brytyjska Izbe Gmin -
                    Sejmem?

                    jr: a co to ma do rzeczy z tematem?
                    A: Ano to, ze sie wymadrzasz, a nie masz pojecia o australijskim systemie
                    politycznym!

                    - po drugie: poszla do kicia za zlodziejstwo i oszustwo.
                    A: Po drugie to premier fderalny Howard zlecil ministrowi ds bezrobocia i
                    zwiazkow zawodowych Abottowi znalezienie pargarfu na Hanson.
                    I znalezli - jej partia byla nowa, i wiekszosc czlonkow nie miala czasu na
                    formalne zrejestrowanie sie przed wyborami. I na tej biurokratycznej
                    podstawie ja wsadzili. Ona nic nie ukradla, te pol miliona folarow przeznaczyla
                    w 100% na partie, a nie dla siebie. Ale, jak to mowia, jak rzad chce kogos
                    wsadzic, to paragraf sie zawsze znajdzie...
                    Mr. Abbott z Mr. Costello (skarbnik dederalny) w kilka dni zebrali "cudem"
                    ponad 100 tys. dolarow na tajny fundusz walki z Hanson. Mr. Abbott bardzo
                    sie tlumaczyl dzis na telewizji, bo kilka lat temu twierdzil, ze nie ma z tym
                    tajnym funduszem nic wspolnego...
                    Na KLAMCOW i OSZUSTOW wyszli wiec:
                    - fedralny minister d/s bezrobocia Abbott (zalozyl tajny fundusz do walki
                    z Hanson, i do dzis nie chce powiedziec kto mu dal te 100 tys. dolarow),
                    - federalny skarbnik Costello (zarzadzal poprzez tescia tymi 100 tys, dolarow,
                    ale nikomu sie do tego nie przyznal),
                    - federalny premier Howard, ze kazal im to zrobic, a dzis udaje, ze nic nie
                    wie...

                    - tu chyba siebie przechodzisz. po pierwsze nie ma dowodu ze PM zlecil
                    cokolwiek.
                    A: Jest! Komisja d/s wyborow (Australian Electoral Commission) w stanie
                    Queensland wlasnie bada ten "tajny" fundusz i jego powiazania z rzadem
                    federalnym. Podali to dzis na kilku kanalach, w tym ABC.
                    - badac a udowodnic to calkiem inna sprawa. no chyba ze twoj system prawny
                    opiera sie na - winny az udowodnione inaczej!
                    A: Gdyby sprawa byla czysta, to ten fundusz i jego zalozyciele oraz jego zrodla
                    nie bylyby tajne. A uzywanie sadow do walki politycznej to jest typowe dla III
                    swiata (Malezja - slynne oskarzenie wicepremiera o tzw. sodomie) albo dla
                    komuny... sad

                    - po drugie: jesli to zrobil - CHAWALA MU ZA TO!
                    A: Chwala za uzywanie sadow do walki z przeciwnikami politycznymi i do
                    zamykania ust opozycji? Jakby to zrobili w Polsce np. PiSowcom, to bys
                    dopiero krzyczal, ze to spisek komuchow. A partia Hanson (One Nation) to taki
                    tutejszy, australijski PiS... Hnason tez chciala zaostrzyc kary, i sie
                    doczekala...

                    - po pierwsze: sa glosy ze to opozycja (partia robotniczo-chlopska) maczala w
                    tym palce wiecej niz liberalowie!
                    A: Kto zalozyl ten tajny fundusz? liberalowie. A tutejsza opozycja to tzw. ALP,
                    dawniej Australian Labor Party, dzis Alternative Liberal Party... Nie myl wciaz
                    laborzystow z socjalistami. Dowodzi to braku edukacji w zakresie nauk
                    politycznych!

                    - po drugie: czyli walka z nieuczciwa konkurencja to spisek! hehehe READ MY
                    LIPS: PAULINE jest zlodziejem i oszustem!!! do tego doszla lawa przysieglych i
                    jesli masz inne zdanie to win ich a nie partie polityczne!!!
                    A: Lawa przysieglych orzekla tylko, ze LITERA prawa zostala naruszona. Ale
                    sedzia NIE musial wydawac takiego wyroku! Rok z zawieszeniem by ja
                    skompromitowal, dwa bez zawieszenia zrobil z niej bohaterke i meczenniczke!

                    - po trzecie: pienidze byly wykradzone od podatnikow i przeznaczone na partie
                    czyli HANSON!!! czy widzisz te prosta relacje???
                    A: Nie wykradzione, ale jej nalezne, jako zwrot kosztow, bowiem ta partia
                    zdobyla ponad 20% glosow, czyli co piaty glos byl na Hanson!
                    - a ile z tych 20% glosow bylo sfalszowanych przez pauline???
                    A: Glosy liczy Australian Electoral Commision. Tu sie nie da ich
                    latwo sfalszowac! Zreszta NIKT nie kwestionowal wynikow tych wyborow!
                    NIE KLAM!]

                    - po czwatre: jak nazwiesz sfalszowanie podpisow jak nie OSZUSTWO???
                    A: Nikt nie falszowal podpisow. Po prostu policzono sympatykow jako czlonkow,
                    bo nie bylo czasu na formalne ich zarejestrowanie. Partia co zdobywa ponad
                    20% glosow musi miec wielu czlonkow, stad nie bylo zadnego oszustwa, a tylko
                    niedopelnienie pewnych formalnosci na czas!
                    - czyli innne reguly gra dla roznych graczy! na tym jest oparty komunizm czy
                    faszyzm...
                    A: NIE! Istniejacy system faworyzuje istniejace partie, czyli tzw.
                    establishment. Partie co dostaly sie w poprzednich wyborach do parlamentu
                    dostaja z gory pieniadze od rzadu (podatnikow). Nowe partie, jak partia
                    Hanson na poczatek dostaja NIC! Znow klamiesz, albo nie wiesz, co piszesz...
                    Odroznij LITERE prawa, od tzw. DUCHA prawa! Paulina naruszyla tylko litere!

                    - po piate: to nie PM, sedzia ALE PROSCI LUDZIE (LAWA PRZYSIEGLYCH)
                    zdecydowali ze jest winna. a moze ich wszystkich tez przekupiono he?!?
                    A: Oni tylko zdecydowali, ze Hanson nie dopelnila wszystkich naleznych
                    formalnosci. Sedzia mogl wydac wyrok z zawieszeniem, ale pod naciskiem 100
                    tys. dolarow z kasy partii liberalnej zdecydowal sie na 2 lata wiezienia...
                    - wyrok byl wydany 5 dni temu a 100 tys bylo przeznaczone na ujawnienie
                    przestepstwa 4 lata temu! sedzia nawet nie widzilby 1 centa!
                    A: Skad wiesz to? Gdzie sie podzialy te $$$? I wiesz jak rzad moze wplywac na
                    sedziow? Przeciez to rzad im placi pensje, daje awanse i podwyzki! Niezaleznosc
                    sadow to tylko fikcja prawna (Legal Fiction)...

                    - jesli uwazasz panstwo ktore zajmuje 5 miejsce na liscie panstw o najwyzszym
                    poziomie zycia jako panstwo 3 swiata to chyba mamy globalny problem...
                    A: Skad te dane? Zgoda w dzielnicach Toorak, Camberwell czy Brighton moze
                    jest taki poziom, ale nie w Brunswick, Footscray czy Springvale...
                    - tu musisz mi uwierzyc bo nie chce mi sie szukac raportu opublikowanego okolo
                    6 miesiecy temu. jesli sie nudzisz znajdziesz go na forum gospodarka.
                    A: ja wiem tyle, ze deficyt rachunku biezacego znoiw osiagnal w Australii ponad
                    12 MILIARDOW $ na kawartal, ze PKB maleje, i nie ma pieniedzy ani na szpitale,
                    ani na uniwerytety. Jesli dodamy wiezniow politycznych, to mamy III swiat w
                    Australii!
                    • Gość: jr Re: W Australi zamykaja za poglady polityczne IP: 202.76.174.* 29.08.03, 05:49
                      Gość portalu: Aussie napisał(a):

                      ) Gość portalu: jr napisał(a): - a kto ich wybiera??? jak jest wiec roznica
                      poza
                      )
                      ) nazwa? nie lap mnie za slowka prosze bo jest to oznaka braku rzeczowych
                      ) argumentow...
                      ) A: To nie jest lapanie za slowka. Czy nazwiesz tez brytyjska Izbe Gmin -
                      ) Sejmem?
                      )
                      ) jr: a co to ma do rzeczy z tematem?
                      ) A: Ano to, ze sie wymadrzasz, a nie masz pojecia o australijskim systemie
                      ) politycznym!

                      poprawka: uzylem nazwy ktora nie jest do pojecia tym ktorym mala czaszka mozg
                      uciska...

                      ) - po drugie: poszla do kicia za zlodziejstwo i oszustwo.
                      ) A: Po drugie to premier fderalny Howard zlecil ministrowi ds bezrobocia i
                      ) zwiazkow zawodowych Abottowi znalezienie pargarfu na Hanson.
                      ) I znalezli - jej partia byla nowa, i wiekszosc czlonkow nie miala czasu na
                      ) formalne zrejestrowanie sie przed wyborami. I na tej biurokratycznej
                      ) podstawie ja wsadzili. Ona nic nie ukradla, te pol miliona folarow
                      przeznaczyla
                      )
                      ) w 100% na partie, a nie dla siebie. Ale, jak to mowia, jak rzad chce kogos
                      ) wsadzic, to paragraf sie zawsze znajdzie...
                      ) Mr. Abbott z Mr. Costello (skarbnik dederalny) w kilka dni zebrali "cudem"
                      ) ponad 100 tys. dolarow na tajny fundusz walki z Hanson. Mr. Abbott bardzo
                      ) sie tlumaczyl dzis na telewizji, bo kilka lat temu twierdzil, ze nie ma z tym
                      ) tajnym funduszem nic wspolnego...
                      ) Na KLAMCOW i OSZUSTOW wyszli wiec:
                      ) - fedralny minister d/s bezrobocia Abbott (zalozyl tajny fundusz do walki
                      ) z Hanson, i do dzis nie chce powiedziec kto mu dal te 100 tys. dolarow),
                      ) - federalny skarbnik Costello (zarzadzal poprzez tescia tymi 100 tys,
                      dolarow,
                      ) ale nikomu sie do tego nie przyznal),
                      ) - federalny premier Howard, ze kazal im to zrobic, a dzis udaje, ze nic nie
                      ) wie...

                      politycy oszuci? to chyba cos nowego?! ile razy musze tlumaczyc - HANSON JEST
                      OSZUSTKA I ZLODZIEJEM i za to siedzi w kiciu. a to ze ktos zaplacil by to
                      ujawnic to chwala mu za to!

                      ) - tu chyba siebie przechodzisz. po pierwsze nie ma dowodu ze PM zlecil
                      ) cokolwiek.
                      ) A: Jest! Komisja d/s wyborow (Australian Electoral Commission) w stanie
                      ) Queensland wlasnie bada ten "tajny" fundusz i jego powiazania z rzadem
                      ) federalnym. Podali to dzis na kilku kanalach, w tym ABC.
                      ) - badac a udowodnic to calkiem inna sprawa. no chyba ze twoj system prawny
                      ) opiera sie na - winny az udowodnione inaczej!
                      ) A: Gdyby sprawa byla czysta, to ten fundusz i jego zalozyciele oraz jego
                      zrodla
                      )
                      ) nie bylyby tajne. A uzywanie sadow do walki politycznej to jest typowe dla
                      III
                      ) swiata (Malezja - slynne oskarzenie wicepremiera o tzw. sodomie) albo dla
                      ) komuny... sad

                      a kto ujawnia dobrowonie wlasne strategie?! polityka to gra a nie kolko
                      rozancowe.

                      )
                      ) - po drugie: jesli to zrobil - CHAWALA MU ZA TO!
                      ) A: Chwala za uzywanie sadow do walki z przeciwnikami politycznymi i do
                      ) zamykania ust opozycji? Jakby to zrobili w Polsce np. PiSowcom, to bys
                      ) dopiero krzyczal, ze to spisek komuchow. A partia Hanson (One Nation) to taki
                      ) tutejszy, australijski PiS... Hnason tez chciala zaostrzyc kary, i sie
                      ) doczekala...
                      )
                      ) - po pierwsze: sa glosy ze to opozycja (partia robotniczo-chlopska) maczala w
                      ) tym palce wiecej niz liberalowie!
                      ) A: Kto zalozyl ten tajny fundusz? liberalowie. A tutejsza opozycja to tzw.
                      ALP,
                      )
                      ) dawniej Australian Labor Party, dzis Alternative Liberal Party... Nie myl
                      wciaz
                      )
                      ) laborzystow z socjalistami. Dowodzi to braku edukacji w zakresie nauk
                      ) politycznych!

                      raz jeszcze skupiasz sie na nazwach. socjalisci to ci co wierza ze ludzie
                      powinni pracowac dla panstwa a liberalowie to ci co wierza ze ludzie pracuja
                      dla siebie samych. partia robotnicza wierzy gleboko w to pierwsze i dlatego
                      jest SOCJALISTYCZNA!!!

                      ) - po drugie: czyli walka z nieuczciwa konkurencja to spisek! hehehe READ MY
                      ) LIPS: PAULINE jest zlodziejem i oszustem!!! do tego doszla lawa przysieglych
                      i
                      ) jesli masz inne zdanie to win ich a nie partie polityczne!!!
                      ) A: Lawa przysieglych orzekla tylko, ze LITERA prawa zostala naruszona. Ale
                      ) sedzia NIE musial wydawac takiego wyroku! Rok z zawieszeniem by ja
                      ) skompromitowal, dwa bez zawieszenia zrobil z niej bohaterke i meczenniczke!

                      meczenniczke? ja nie twierdze ze 3 lata to sprawiedliwy wyrok ale ci tlumacze
                      ze liberalowie mieli pelne prawo by ujawnic oszustwo pauline i nalezala jej sie
                      kara.

                      ) - po trzecie: pienidze byly wykradzone od podatnikow i przeznaczone na partie
                      ) czyli HANSON!!! czy widzisz te prosta relacje???
                      ) A: Nie wykradzione, ale jej nalezne, jako zwrot kosztow, bowiem ta partia
                      ) zdobyla ponad 20% glosow, czyli co piaty glos byl na Hanson!
                      ) - a ile z tych 20% glosow bylo sfalszowanych przez pauline???
                      ) A: Glosy liczy Australian Electoral Commision. Tu sie nie da ich
                      ) latwo sfalszowac! Zreszta NIKT nie kwestionowal wynikow tych wyborow!
                      ) NIE KLAM!]

                      czyli lawa przysieglych sie pomylila bo wedlug ciebie oszustwa nie bylo...

                      ) - po czwatre: jak nazwiesz sfalszowanie podpisow jak nie OSZUSTWO???
                      ) A: Nikt nie falszowal podpisow. Po prostu policzono sympatykow jako czlonkow,
                      ) bo nie bylo czasu na formalne ich zarejestrowanie. Partia co zdobywa ponad
                      ) 20% glosow musi miec wielu czlonkow, stad nie bylo zadnego oszustwa, a tylko
                      ) niedopelnienie pewnych formalnosci na czas!
                      ) - czyli innne reguly gra dla roznych graczy! na tym jest oparty komunizm czy
                      ) faszyzm...
                      ) A: NIE! Istniejacy system faworyzuje istniejace partie, czyli tzw.
                      ) establishment. Partie co dostaly sie w poprzednich wyborach do parlamentu
                      ) dostaja z gory pieniadze od rzadu (podatnikow). Nowe partie, jak partia
                      ) Hanson na poczatek dostaja NIC! Znow klamiesz, albo nie wiesz, co piszesz...
                      ) Odroznij LITERE prawa, od tzw. DUCHA prawa! Paulina naruszyla tylko litere!

                      litera? duch? ile razy musze ci tlumaczyc ze to lawa pzysieglych zdecydowala ze
                      ona jest oszustka i zlodziejem! czy ta prosta decyzja podjeta przez
                      niezaleznych, wolnych ludzi jest tak ciezka do zaakceptowania???

                      ) - po piate: to nie PM, sedzia ALE PROSCI LUDZIE (LAWA PRZYSIEGLYCH)
                      ) zdecydowali ze jest winna. a moze ich wszystkich tez przekupiono he?!?
                      ) A: Oni tylko zdecydowali, ze Hanson nie dopelnila wszystkich naleznych
                      ) formalnosci. Sedzia mogl wydac wyrok z zawieszeniem, ale pod naciskiem 100
                      ) tys. dolarow z kasy partii liberalnej zdecydowal sie na 2 lata wiezienia...
                      ) - wyrok byl wydany 5 dni temu a 100 tys bylo przeznaczone na ujawnienie
                      ) przestepstwa 4 lata temu! sedzia nawet nie widzilby 1 centa!
                      ) A: Skad wiesz to? Gdzie sie podzialy te $$$? I wiesz jak rzad moze wplywac na
                      ) sedziow? Przeciez to rzad im placi pensje, daje awanse i podwyzki!
                      Niezaleznosc
                      )
                      ) sadow to tylko fikcja prawna (Legal Fiction)...

                      jak wyzej

                      ) - jesli uwazasz panstwo ktore zajmuje 5 miejsce na liscie panstw o najwyzszym
                      ) poziomie zycia jako panstwo 3 swiata to chyba mamy globalny problem...
                      ) A: Skad te dane? Zgoda w dzielnicach Toorak, Camberwell czy Brighton moze
                      ) jest taki poziom, ale nie w Brunswick, Footscray czy Springvale...
                      ) - tu musisz mi uwierzyc bo nie chce mi sie szukac raportu opublikowanego
                      okolo
                      ) 6 miesiecy temu. jesli sie nudzisz znajdziesz go na forum gospodarka.
                      ) A: ja wiem tyle, ze deficyt rachunku biezacego znoiw osiagnal w Australii
                      ponad
                      ) 12 MILIARDOW $ na kawartal, ze PKB maleje, i nie ma pieniedzy ani na
                      szpitale,
                      ) ani na uniwerytety. Jesli dodamy wiezniow politycznych, to mamy III swiat w
                      ) Australii!

                      po pierwsze: ludzie powinni placic za ubezpieczenia ktore pokryja koszta
                      szpitali
                      po drugie: za uniwersytety powinni placic TYLKO ci ktorzy z nich kozystaja!
                      panie socjalisto!
                      • Gość: Aussie Re: W Australi zamykaja za poglady polityczne IP: *.its.unimelb.edu.au 29.08.03, 09:46
                        Gość portalu: jr napisał(a): - a kto ich wybiera??? jak jest wiec roznica
                        poza nazwa? nie lap mnie za slowka prosze bo jest to oznaka braku rzeczowych
                        argumentow...
                        A: To nie jest lapanie za slowka. Czy nazwiesz tez brytyjska Izbe Gmin -
                        Sejmem?

                        jr: a co to ma do rzeczy z tematem?
                        A: Ano to, ze sie wymadrzasz, a nie masz pojecia o australijskim ani brytyjskim
                        systemie politycznym!
                        poprawka: uzylem nazwy ktora nie jest do pojecia tym ktorym mala czaszka mozg
                        uciska...
                        A: To nie argument rzeczowy, ale ad personam...sad

                        - po drugie: poszla do kicia za zlodziejstwo i oszustwo.
                        A: Po drugie to premier federalny Howard zlecil ministrowi ds bezrobocia i
                        zwiazkow zawodowych Abottowi znalezienie pargrafu na Hanson.
                        I znalezli - jej partia byla nowa, wiec wiekszosc czlonkow nie miala czasu na
                        formalne zrejestrowanie sie przed wyborami. I na tej biurokratycznej
                        podstawie ja wsadzili. Ona nic nie ukradla, te pol miliona dolarow
                        przeznaczyla w 100% na partie, a nie dla siebie. Ale, jak to mowia, jak rzad
                        chce kogos wsadzic, to paragraf sie zawsze znajdzie... sad
                        Jak to bylo z wiecepremierem Malezji, podobno "sodomista"... sad
                        Mr. Abbott z Mr. Costello (skarbnik federalny) w kilka dni zebrali "cudem"
                        ponad 100 tys. dolarow na tajny fundusz walki z Hanson. Mr. Abbott bardzo
                        sie tlumaczyl na telewizji, bo kilka lat temu twierdzil, ze nie ma z tym
                        tajnym funduszem nic wspolnego...
                        Na KLAMCOW i OSZUSTOW wyszli wiec:
                        - fedralny minister d/s bezrobocia Abbott (zalozyl tajny fundusz do walki
                        z Hanson, i do dzis nie chce powiedziec kto mu dal te 100 tys. dolarow),
                        - federalny skarbnik Costello (zarzadzal poprzez tescia tymi 100 tys.
                        dolarow, ale nikomu sie do tego nie przyznal),
                        - federalny premier Howard, ze kazal im to zrobic, a dzis udaje, ze nic nie
                        wie...

                        - politycy oszuci? to chyba cos nowego?! ile razy musze tlumaczyc - HANSON JEST
                        OSZUSTKA I ZLODZIEJEM i za to siedzi w kiciu. a to ze ktos zaplacil by to
                        ujawnic to chwala mu za to!
                        A: To ty tak uwazasz, bo wierzysz rezymowej propagandzie. Jak w Malezji Mahatir
                        wsadzil swego rywala, wicepremiera za rzekoma "sodomie", to pewnie byles
                        oburzony. A jak w Australii wsadza sie polityka z ponad 20% poparciem na
                        podstawie sfingowanych zarzutow kryminalnych, to popierasz takie naruszanie
                        prawa i demokracji. Noc coz, nadajesz sie na zawodowego polityka, bo jestes
                        idealnym oportunista-dwulicowcem... sad Pamietaj, Michnik tez siedzial za PRLu
                        za rzekome chuliganstwo... sad

                        - tu chyba siebie przechodzisz. po pierwsze nie ma dowodu ze PM zlecil
                        cokolwiek.
                        A: Jest! Komisja d/s wyborow (Australian Electoral Commission) w stanie
                        Queensland wlasnie bada ten "tajny" fundusz i jego powiazania z rzadem
                        federalnym. Podali to dzis na kilku kanalach, w tym ABC.
                        - badac a udowodnic to calkiem inna sprawa. no chyba ze twoj system prawny
                        opiera sie na - winny az udowodnione inaczej!
                        A: Gdyby sprawa byla czysta, to ten fundusz i jego zalozyciele oraz jego
                        zrodla finansowania nie bylyby tajne. A uzywanie sadow do walki politycznej to
                        jest typowe dla III swiata (Malezja - slynne oskarzenie wicepremiera o tzw.
                        sodomie) albo dla komuny... sad
                        - a kto ujawnia dobrowolnie wlasne strategie?! polityka to gra a nie kolko
                        rozancowe.
                        A: Ale zrodla finasowania partii politycznych i kampanii politycznych powinny
                        byc jawne. To jest wymog nr 1 demokracji, inaczej to jest tak jak w Australii,
                        ze biznesmeni daja na partie rzadzaca, aby miec za to np. nizsze podatki czy
                        zamowienia rzadowe. I jakie korzysci mieli ci, co dali Abbottowi na ten tajny,
                        anty-Hansonowski fundusz? Jako obywatel i podatnik mam prawo to wiedziec!

                        - po drugie: jesli to zrobil - CHAWALA MU ZA TO!
                        A: Chwala za uzywanie sadow do walki z przeciwnikami politycznymi i do
                        zamykania ust opozycji? Jakby to zrobili w Polsce np. PiSowcom, to bys
                        dopiero krzyczal, ze to spisek komuchow. A partia Hanson (One Nation) to taki
                        tutejszy, australijski PiS... Hanson tez chciala zaostrzyc kary, i sie
                        sama doczekala... sad
                        - po pierwsze: sa glosy ze to opozycja (partia robotniczo-chlopska) maczala w
                        tym palce wiecej niz liberalowie!
                        A: Kto zalozyl ten tajny fundusz? liberalowie. A tutejsza opozycja to tzw.
                        ALP, dawniej Australian Labor Party, dzis Alternative Liberal Party... Nie myl
                        wciaz laborzystow z socjalistami. Dowodzi to braku edukacji w zakresie nauk
                        politycznych!
                        -) raz jeszcze skupiasz sie na nazwach. socjalisci to ci co wierza ze ludzie
                        powinni pracowac dla panstwa a liberalowie to ci co wierza ze ludzie pracuja
                        dla siebie samych.

                        A: Socjalisci sa za rownoscia szans, liberalowie za utrzymaniem nierownosci
                        klasowych i majatkowych poprzez np. system prywatnych szkol i niskie
                        podatki... sad

                        - partia robotnicza wierzy gleboko w to pierwsze i dlatego jest
                        SOCJALISTYCZNA!!!
                        A: W Australii NIE ma pratii robotniczej. Labor to przedstawiciele elity
                        zwiazkow zawodowych, elity, ktora sie dawno sprzedala biznesowi! To wlasnie
                        labor (Hawke & Keating) zaczeli prywatyzacje Australii, a nie liberal (Fraser
                        byl za utrzymaniem status quo)...

                        - po drugie: czyli walka z nieuczciwa konkurencja to spisek! hehehe READ MY
                        LIPS: PAULINE jest zlodziejem i oszustem!!! do tego doszla lawa przysieglych
                        i jesli masz inne zdanie to win ich a nie partie polityczne!!!
                        A: Lawa przysieglych orzekla tylko, ze LITERA prawa zostala naruszona. Ale
                        sedzia NIE musial wydawac takiego wyroku! Rok z zawieszeniem by ja
                        skompromitowal, dwa bez zawieszenia zrobil z niej bohaterke i meczenniczke!
                        - meczenniczke? ja nie twierdze ze 3 lata to sprawiedliwy wyrok ale ci tlumacze
                        ze liberalowie mieli pelne prawo by ujawnic oszustwo pauline i nalezala jej sie
                        kara.
                        A: Jesli ona dostala 2 lata (NIE 3), to Howard, Aboott & Costello, a takze Hawke
                        czy Keating powinni dostac ze 20 lat, chocby za ten system bezpiecznych okregow
                        wyborczych, powodujacy, ze ponad 50% glosow i tak sie nie liczy, bo jest z
                        okregow, ktore ZAWSZE glosuja na liberal (bogate) czy labor (biedne)...
                        I za te pieniadze otrzymane od biznesu. Zauwaz, ze Hawke i Keating nagle stali
                        sie milionerami (przed tem byli ubogimi dzialaczami zwiazkowymi).

                        - po trzecie: pienidze byly wykradzone od podatnikow i przeznaczone na partie
                        czyli HANSON!!! czy widzisz te prosta relacje???
                        A: Nie wykradzione, ale jej nalezne, jako zwrot kosztow, bowiem ta partia
                        zdobyla ponad 20% glosow, czyli co piaty glos byl na Hanson!
                        - a ile z tych 20% glosow bylo sfalszowanych przez pauline???
                        A: Glosy liczy Australian Electoral Commision. Tu sie nie da ich tak latwo
                        sfalszowac! Zreszta NIKT nie kwestionowal wynikow tych wyborow! NIE KLAM!
                        - czyli lawa przysieglych sie pomylila bo wedlug ciebie oszustwa nie bylo...
                        A: Tu mowimy o glosach oddanych na Hanson podczas wyborow! Tego NIKT nie
                        kwestionuje!

                        - po czwatre: jak nazwiesz sfalszowanie podpisow jak nie OSZUSTWO???
                        A: Nikt nie falszowal podpisow. Po prostu policzono sympatykow jako czlonkow,
                        bo nie bylo czasu na formalne ich zarejestrowanie. Partia co zdobywa ponad
                        20% glosow musi miec wielu czlonkow, stad nie bylo zadnego oszustwa, a tylko
                        niedopelnienie pewnych formalnosci na czas!
                        - czyli innne reguly gra dla roznych graczy! na tym jest oparty komunizm czy
                        faszyzm...
                        A: NIE! Istniejacy system faworyzuje istniejace partie, czyli tzw.
                        establishment. Partie co dostaly sie w poprzednich wyborach do parlamentu
                        dostaja z gory pieniadze od rzadu (podatnikow). Nowe partie, jak partia
                        Hanson na poczatek dostaja NIC (zero)! Znow klamiesz, albo nie wiesz, co
                        piszesz... Odroznij LITERE prawa, od tzw. DUCHA prawa! Paulina naruszyla tylko
                        litere!
                        - litera? duch? ile razy musze ci tlumaczyc ze to lawa pzysieglych zdecydowala
                        ze ona jest oszustka i zlodziejem! czy ta prosta decyzja podjeta przez
                        niezaleznych, wolnych ludzi jest tak ciezka do zaakceptowania???
                        A: Lawa przysieglych byla dobrana przez administracje, zalezna od rzadu. Ona
                        tylko zadecydowala, ze litera prawa
    • Gość: Kapitalizm Kaput Czy Amnesty International bedzie walczyc o Pauline IP: *.nsw.bigpond.net.au 27.08.03, 00:34
      tak jak walczyla o Nelsona Mandele?
      • Gość: Aussie Re: Czy Amnesty International bedzie walczyc o Pa IP: *.its.unimelb.edu.au 27.08.03, 13:07
        Gość portalu: Kapitalizm Kaput napisał(a):
        tak jak walczyla o Nelsona Mandele?
        A: Nie sadze, bo do niej nalezy Mr. Ruddock, tutejszy minister od spraw
        emigracji z Australii...smile Ale powinna!
        • Gość: paul Re: Czy Amnesty International bedzie walczyc o Pa IP: 62.190.198.* 27.08.03, 16:25
          AI nie zajmuje sie ochrona oszustow, a Hanson nie jest wiezniem politycznym.
          Trzeba bylo nie klamac, nie oszukiwac, i nie lamac prawa to by sie nie
          siedzialo. Zreszta pewnie jej wyrok obniza, zeby dzieki temu nie zyskala na
          popularnosci.
          • Gość: Kapitalizm Kaput Re: Czy Amnesty International bedzie walczyc o Pa IP: *.nsw.bigpond.net.au 27.08.03, 23:55
            Mandela tez nie byl wiezniem politycznym - siedzial za morderstwo.
            • Gość: jr Re: Czy Amnesty International bedzie walczyc o Pa IP: 202.76.174.* 28.08.03, 05:16
              Gość portalu: Kapitalizm Kaput napisał(a):

              > Mandela tez nie byl wiezniem politycznym - siedzial za morderstwo.

              nie porownuj jablek z gruszkami...
              • Gość: Aussie Re: Czy Amnesty International bedzie walczyc o Pa IP: *.lib.latrobe.edu.au 28.08.03, 12:07
                Gość portalu: jr napisał(a): Mandela tez nie byl wiezniem politycznym -
                siedzial za morderstwo.
                A: Byl takim samym terrorysta jak Pilsudski (mord w Bezdanach) czy Begin, ktory
                wysadzil w powietrze cala administracje brytyjska w Palestynie...
                A teraz jest szanowanym mezem stanu...
          • Gość: Aussie Re: Czy Amnesty International bedzie walczyc o Pa IP: *.lib.latrobe.edu.au 28.08.03, 12:10
            Gość portalu: paul napisał(a):
            AI nie zajmuje sie ochrona oszustow, a Hanson nie jest wiezniem politycznym.
            A: Jest! A oszustem okazali sie:
            - fedralny minister d/s bezrobocia Abbott (zalozyl tajny fundusz do walki
            z Hanson, i do dzis nie chce powiedziec kto mu dal te 100 tys. dolarow)
            - federalny skarbnik Costello (zarzadzal poprzez tescia tymi 100 tys, dolarow,
            ale nikomu sie do tego nie przyznal)
            - federalny premier Howard, ze kazal im to zrobic, a dzis udaje, ze nic nie
            wie...

            Trzeba bylo nie klamac, nie oszukiwac, i nie lamac prawa to by sie nie
            siedzialo. Zreszta pewnie jej wyrok obniza, zeby dzieki temu nie zyskala na
            popularnosci.
            A: Juz zyskala, i to sporo, a starcili Howard oraz Abott & Costello...

            • Gość: paul Amnesty International nie bedzie walczyc o Hanson IP: 62.190.198.* 29.08.03, 13:46
              Klocic sie z Toba nie zamierzam, ale:
              1. Hanson skazano za oszustwo. Za poglady polityczne (nawet faszyzujace)w
              Australii sie nie karze.
              2. Co do politykow koalicji, to gdyby to byla prawda, to mieliby co najmniej
              duzy klopot. A jakos o tym nic nie slychac. Wiec jesli masz jakies dowody, a
              nie tylko pomowienia, to zrob z tego uzytek. Moze Johnny Howard nauczy sie
              wreszce magicznego slowa "sorry".
              • Gość: Kapitalizm Kaput Re: Amnesty International nie bedzie walczyc o Ha IP: *.nsw.bigpond.net.au 30.08.03, 06:25
                To dlaczego walczyla o Mandele, oskarzonego o zabojstwo?
                • Gość: Aussie Re: Amnesty International nie bedzie walczyc o Ha IP: 203.62.159.* 31.08.03, 09:27
                  Gość portalu: Kapitalizm Kaput napisał(a):
                  To dlaczego walczyla o Mandele, oskarzonego o zabojstwo?
                  A: Mandela byl czarnym terrorysta na wielka skale. Paulina nikogo nie zabila i
                  jest biala!
              • Gość: Aussie Re: Amnesty International nie bedzie walczyc o Ha IP: 203.62.159.* 31.08.03, 09:31
                Gość portalu: paul napisał(a):
                Klocic sie z Toba nie zamierzam, ale:
                1. Hanson skazano za oszustwo. Za poglady polityczne (nawet faszyzujace)w
                Australii sie nie karze.
                A: jak widac sie karze! Pamietaj - Michnik siedzial w PRLu za "hulihanstwo".
                Byly wicepremier Malezji siedzi za tzw. sodomie. Jak rzad chce kogos udupic,
                to zawsze znajdzie paragraf i przekupionych swiadkow oraz usluznych sedziow...

                2. Co do politykow koalicji, to gdyby to byla prawda, to mieliby co najmniej
                duzy klopot. A jakos o tym nic nie slychac. Wiec jesli masz jakies dowody, a
                nie tylko pomowienia, to zrob z tego uzytek. Moze Johnny Howard nauczy sie
                wreszce magicznego slowa "sorry".
                A: Dzis SKY NEWS podalo, ze wreszcie liberalowie stracili prowadzenie! Gdyby
                sie wybory odbyly dzis, to 52% glosowalo by na opozycje (labor).
                I nic ci nie mowi fakt, ze Tony Abbott nie chce powiedziec, kto mu dal te 100
                tys. dolarow na walke z Hanson?

    • Gość: Kapitalizm Kaput A czy temu politykowi cos zrobia? IP: *.nsw.bigpond.net.au 31.08.03, 03:05
      Neville Hilton, wysokiej rangi funkcjonariusz lokalnego oddzialu Partii Pracy,
      a zarazam wspolwlasciciel 'agencjii towarzyskiej' w Port Kembla k. Wollongong,
      zatrudnial w swoim bordello dwie nieletnie dziewczyny - 14 i 13 lat. Ponadto
      znal je osobiscie ale twierdzi, ze obie dziewczyny powiedzialy mu, ze maja po
      18 lat. Zona pana Hiltona pracuje dla Marka Lathama, czlonka Parlamentu z tej
      samej partii.

      Warto dodac, ze w okolicy Port Kembla, gdzie dymi huta BHP Steel osiedlilo sie
      wielu emigrantow z najubozszych europejskich krajow. W latach 60-tych
      sprowadzano tu masowo do lopaty jugoslowianskich Macedonczykow. Dzis sa oni w
      wiekszosci bezrobotni, ale stanowia zelazny elektorat Partii Pracy wierzac, ze
      jedynie Partia Pracy moze im dac prace i jak widac daje. Ciekawa sprawa, ze w
      demokratycznej Australii zaden emigrant nie dostapil nigdy zaszczytu
      sprawowania jakiejkolwiek liczacej sie funkcji w hierarchii Partii Pracy.

      www.smh.com.au/articles/2003/08/30/1062194756829.html
      • Gość: Aussie Re: A czy temu politykowi cos zrobia? IP: 203.62.159.* 31.08.03, 09:26
        Gość portalu: Kapitalizm Kaput napisał(a):
        Neville Hilton, wysokiej rangi funkcjonariusz lokalnego oddzialu Partii Pracy,
        a zarazam wspolwlasciciel 'agencji towarzyskiej' w Port Kembla k. Wollongong,
        zatrudnial w swoim bordello dwie nieletnie dziewczyny - 14 i 13 lat. Ponadto
        znal je osobiscie ale twierdzi, ze obie dziewczyny powiedzialy mu, ze maja po
        18 lat. Zona pana Hiltona pracuje dla Marka Lathama, czlonka Parlamentu z tej
        samej partii.
        Warto dodac, ze w okolicy Port Kembla, gdzie dymi huta BHP Steel osiedlilo sie
        wielu emigrantow z najubozszych europejskich krajow. W latach 60-tych
        sprowadzano tu masowo do lopaty jugoslowianskich Macedonczykow. Dzis sa oni w
        wiekszosci bezrobotni, ale stanowia zelazny elektorat Partii Pracy wierzac, ze
        jedynie Partia Pracy moze im dac prace i jak widac daje. Ciekawa sprawa, ze w
        demokratycznej Australii zaden emigrant nie dostapil nigdy zaszczytu
        sprawowania jakiejkolwiek liczacej sie funkcji w hierarchii Partii Pracy.
        A: Dostapil! Pewien Grek z Melbourne, ale teraz siedzi za handel wizami.
        A z Polakow to zaden nie zostal tu dopuszczony do zlobu...
        Nawet do parlamentu... Tak nas tu traktuja - jak bialych murzynow (white
        abos)... sad

        • Gość: Kapitalizm Kaput Politycy a Emigranci IP: *.nsw.bigpond.net.au 31.08.03, 12:47
          KK: Ciekawa sprawa, ze w demokratycznej Australii zaden emigrant nie dostapil
          nigdy zaszczytu sprawowania jakiejkolwiek liczacej sie funkcji w hierarchii
          Partii Pracy.
          A: Dostapil! Pewien Grek z Melbourne, ale teraz siedzi za handel wizami.
          A z Polakow to zaden nie zostal tu dopuszczony do zlobu...
          Nawet do parlamentu... Tak nas tu traktuja - jak bialych murzynow (white
          abos)... sad

          Tylko jeden Grek-z-Melbourne w Parlamencie Australii - to wyjatek
          potwierdzajacy regule. Melbourne to najwieksze po Atenach skupisko Grekow na
          Swiecie, zaslugujace na odpowiednia reprezentacje nie tylko w Parlamencie ale i
          w rzadzie australijskim.
          A Polakow traktuje sie jeszcze parszywiej. Dzieci Polakow urodzone w obozach
          przejsciowych w Niemczech, ktore przybyly do Australii wraz z rodzicami w
          latach 50-tych, sa zaliczone do emigrantow niemieckich. Wczoraj napisano w The
          Sydney Morning Herald, ze Zyggi Switkowski, aktualny naczelny Telstry, to
          Niemiec, ktory przybyl do Australii w 1950 roku jako 12-miesieczne niemowle.

          • Gość: jr Re: Politycy a Emigranci IP: 202.76.174.* 01.09.03, 04:39
            Gość portalu: Kapitalizm Kaput napisał(a):

            > KK: Ciekawa sprawa, ze w demokratycznej Australii zaden emigrant nie dostapil
            > nigdy zaszczytu sprawowania jakiejkolwiek liczacej sie funkcji w hierarchii
            > Partii Pracy.
            > A: Dostapil! Pewien Grek z Melbourne, ale teraz siedzi za handel wizami.
            > A z Polakow to zaden nie zostal tu dopuszczony do zlobu...
            > Nawet do parlamentu... Tak nas tu traktuja - jak bialych murzynow (white
            > abos)... sad
            >
            > Tylko jeden Grek-z-Melbourne w Parlamencie Australii - to wyjatek
            > potwierdzajacy regule. Melbourne to najwieksze po Atenach skupisko Grekow na
            > Swiecie, zaslugujace na odpowiednia reprezentacje nie tylko w Parlamencie ale
            i
            >
            > w rzadzie australijskim.
            > A Polakow traktuje sie jeszcze parszywiej. Dzieci Polakow urodzone w obozach
            > przejsciowych w Niemczech, ktore przybyly do Australii wraz z rodzicami w
            > latach 50-tych, sa zaliczone do emigrantow niemieckich. Wczoraj napisano w
            The
            > Sydney Morning Herald, ze Zyggi Switkowski, aktualny naczelny Telstry, to
            > Niemiec, ktory przybyl do Australii w 1950 roku jako 12-miesieczne niemowle.

            po pierwsze: aby byc parlamentarzysta trzeba umiec mowic i pisac po angielsku.
            po drugie: to ludzie wybieraja parlamnet! zapytaj tych co glosuja.
            po trzecie: spojrz na SOCCER AUSTRALIA. instytucja opanowana przez tepych
            imigrantow z grecji, wloch czy polski (widzialem tam polskie nazwisko) i co???
            GOWNO!!!! zlodziejstwo, machlojki i wszystko inne co potrafia najlepiej
            europejscy imigranci!
            po czwarte: mielismy tu w NSW liderke parti liberalnej o polskim nazwisku (nie
            wiem czy byla dzieckiem imigrantow z polski czy wyszla za polaka...)

            • Gość: Kapitalizm Kaput Re: Politycy a Emigranci IP: *.nsw.bigpond.net.au 01.09.03, 13:11
              po pierwsze: aby byc parlamentarzysta trzeba umiec mowic i pisac po angielsku.

              KK: Badania wykazaly, ze najwiekszy procent niepismiennych pochodzi ze zrodla
              jezyka angielskiego, czyli z Wysp Brytyjskich.

              po drugie: to ludzie wybieraja parlamnet! zapytaj tych co glosuja.

              KK: Najpierw trzeba sie dostac na liste wyborcza, a to dosc ryzykowne
              posuniecie, jak wykazala sprawa pani Hanson.

              po trzecie: spojrz na SOCCER AUSTRALIA. instytucja opanowana przez tepych
              imigrantow z grecji, wloch czy polski (widzialem tam polskie nazwisko) i co???
              GOWNO!!!! zlodziejstwo, machlojki i wszystko inne co potrafia najlepiej
              europejscy imigranci!

              KK: Bo tutaj jedynie imigranci graja w soccer. Za to anglosascy tubylcy
              opanowali rugby league, bo oni wola laczyc szmal z przyjemnoscia, jaka jest
              oblapianie i obmacywanie. Co do polskich nazwisk - patrz nizej. A co do GOWNA,
              to rugbysci doskonale wiedza do czego sluzy. Kiedys wymalowali swoimi gownami
              sciany pokojow w jakims hotelu.

              po czwarte: mielismy tu w NSW liderke parti liberalnej o polskim nazwisku (nie
              wiem czy byla dzieckiem imigrantow z polski czy wyszla za polaka...)

              KK: Kerry Chikarovski. Czy to jest wg ciebie polskie nazwisko???
              Kerry uzywala tego macedonskiego nazwiska po swoim bylym mezu, aby
              zdezorientowac co glupszych etnikow i pozyskac ich glosy. Na twoim przykladzie
              widac, ze jej sie to udawalo. Chytrzy Anglosasi tez na nia glosowali bo
              wiedzieli, ze Kerry nazywa sie Bartels i jest corka Jill i Grega Bartelsow,
              zasluzonych aktywistow Partii Liberalnej. Kerry propagowala sie tez jako
              katoliczka (wiadomo, katolikow jest wiecej niz np Zydow) i miala tez bardzo
              katolickie zainteresowania (np kick-boxing).

              • Gość: Aussie Re: Politycy a Emigranci IP: *.its.unimelb.edu.au 02.09.03, 08:24
                Gość portalu: Kapitalizm Kaput napisał(a):
                -po pierwsze: aby byc parlamentarzysta trzeba umiec mowic i pisac po angielsku.
                KK: Badania wykazaly, ze najwiekszy procent niepismiennych pochodzi ze zrodla
                jezyka angielskiego, czyli z Wysp Brytyjskich.
                A: Oprocz tego w Australii, aby zostac politykiem, trzeba znac tutejsze
                narzecze angielskopodobne (slang tzw. convicts ze slumsow Londynu)...sad


                - po drugie: to ludzie wybieraja parlamnet! zapytaj tych co glosuja.
                KK: Najpierw trzeba sie dostac na liste wyborcza, a to dosc ryzykowne
                posuniecie, jak wykazala sprawa pani Hanson.
                A: Oprocz tego, jak wykazuja statystyki, tylko tzw. safe seat, czyli
                nominacja z partii labor lub liberal (na wsi tez national) zapewnia
                miejsce u zloba, czyli w parlamencie (federalnym czy stanowym)...

                - po trzecie: spojrz na SOCCER AUSTRALIA. instytucja opanowana przez tepych
                imigrantow z grecji, wloch czy polski (widzialem tam polskie nazwisko) i co???
                GOWNO!!!! zlodziejstwo, machlojki i wszystko inne co potrafia najlepiej
                europejscy imigranci!
                KK: Bo tutaj jedynie imigranci graja w soccer. Za to anglosascy tubylcy
                opanowali rugby league, bo oni wola laczyc szmal z przyjemnoscia, jaka jest
                oblapianie i obmacywanie. Co do polskich nazwisk - patrz nizej. A co do GOWNA,
                to rugbysci doskonale wiedza do czego sluzy. Kiedys wymalowali swoimi gownami
                sciany pokojow w jakims hotelu.
                A: W czolowce najlepiej zarabiajacych sportowcow australijskich jest najwiecej
                graczy w ow soccer, glownie Jugoslowian, co graja w lidze angielskiej...

                - po czwarte: mielismy tu w NSW liderke parti liberalnej o polskim nazwisku
                (nie wiem czy byla dzieckiem imigrantow z polski czy wyszla za polaka...)
                KK: Kerry Chikarovski. Czy to jest wg ciebie polskie nazwisko???
                Kerry uzywala tego macedonskiego nazwiska po swoim bylym mezu, aby
                zdezorientowac co glupszych etnikow i pozyskac ich glosy. Na twoim przykladzie
                widac, ze jej sie to udawalo. Chytrzy Anglosasi tez na nia glosowali bo
                wiedzieli, ze Kerry nazywa sie Bartels i jest corka Jill i Grega Bartelsow,
                zasluzonych aktywistow Partii Liberalnej. Kerry propagowala sie tez jako
                katoliczka (wiadomo, katolikow jest wiecej niz np Zydow) i miala tez bardzo
                katolickie zainteresowania (np kick-boxing).
                A: Znow kompromitacja jr-a... sad

                • Gość: jr Re: Politycy a Emigranci IP: 202.76.174.* 03.09.03, 05:15
                  Gość portalu: Aussie napisał(a):

                  > Gość portalu: Kapitalizm Kaput napisał(a):
                  > -po pierwsze: aby byc parlamentarzysta trzeba umiec mowic i pisac po
                  angielsku.
                  >
                  > KK: Badania wykazaly, ze najwiekszy procent niepismiennych pochodzi ze zrodla
                  > jezyka angielskiego, czyli z Wysp Brytyjskich.
                  > A: Oprocz tego w Australii, aby zostac politykiem, trzeba znac tutejsze
                  > narzecze angielskopodobne (slang tzw. convicts ze slumsow Londynu)...sad

                  i dlatego kraje anglo-jezyczne rzadza tym swiatem.

                  > - po drugie: to ludzie wybieraja parlamnet! zapytaj tych co glosuja.
                  > KK: Najpierw trzeba sie dostac na liste wyborcza, a to dosc ryzykowne
                  > posuniecie, jak wykazala sprawa pani Hanson.
                  > A: Oprocz tego, jak wykazuja statystyki, tylko tzw. safe seat, czyli
                  > nominacja z partii labor lub liberal (na wsi tez national) zapewnia
                  > miejsce u zloba, czyli w parlamencie (federalnym czy stanowym)...

                  narescie zrozumiales ze jest miejsce tylko na dwie partie w cywylizowanym
                  panstwie a nie 102 jak w polsce...

                  > - po trzecie: spojrz na SOCCER AUSTRALIA. instytucja opanowana przez tepych
                  > imigrantow z grecji, wloch czy polski (widzialem tam polskie nazwisko) i
                  co???
                  > GOWNO!!!! zlodziejstwo, machlojki i wszystko inne co potrafia najlepiej
                  > europejscy imigranci!
                  > KK: Bo tutaj jedynie imigranci graja w soccer. Za to anglosascy tubylcy
                  > opanowali rugby league, bo oni wola laczyc szmal z przyjemnoscia, jaka jest
                  > oblapianie i obmacywanie. Co do polskich nazwisk - patrz nizej. A co do
                  GOWNA,
                  > to rugbysci doskonale wiedza do czego sluzy. Kiedys wymalowali swoimi gownami
                  > sciany pokojow w jakims hotelu.
                  > A: W czolowce najlepiej zarabiajacych sportowcow australijskich jest najwiecej
                  > graczy w ow soccer, glownie Jugoslowian, co graja w lidze angielskiej...

                  tak harry jest jugolem pelnej krwi! tak samo jak vieri. ciekawe ze klub rugby
                  najbardziej "opanowany" przez wogs - bulldogs zostal zdyskwalyfikowany za
                  machloje! a moze to konspiracja???

                  > - po czwarte: mielismy tu w NSW liderke parti liberalnej o polskim nazwisku
                  > (nie wiem czy byla dzieckiem imigrantow z polski czy wyszla za polaka...)
                  > KK: Kerry Chikarovski. Czy to jest wg ciebie polskie nazwisko???
                  > Kerry uzywala tego macedonskiego nazwiska po swoim bylym mezu, aby
                  > zdezorientowac co glupszych etnikow i pozyskac ich glosy. Na twoim
                  przykladzie
                  > widac, ze jej sie to udawalo. Chytrzy Anglosasi tez na nia glosowali bo
                  > wiedzieli, ze Kerry nazywa sie Bartels i jest corka Jill i Grega Bartelsow,
                  > zasluzonych aktywistow Partii Liberalnej. Kerry propagowala sie tez jako
                  > katoliczka (wiadomo, katolikow jest wiecej niz np Zydow) i miala tez bardzo
                  > katolickie zainteresowania (np kick-boxing).
                  > A: Znow kompromitacja jr-a... sad

                  po pierwsze: tluku zagladnij do polskiej ksiazki telefonicznej i zobacz ile
                  jest ludzi z nazwiskiem sikorowski.
                  po drugie: etnicy nie glosuja na liberalow tylko socjalisto-robociarzy jak ty!
                  po trzecie: a co ma kick-boxing i kosciol wspolnego z tematem. ja wam pokazalem
                  ze nie wiecie co gadacie mowiac ze imigrantow nie wybieraja na poslow.
                  • Gość: Aussie Re: Politycy a Emigranci IP: 203.221.209.* 03.09.03, 13:15
                    jr:-po pierwsze: aby byc parlamentarzysta trzeba umiec mowic i pisac po
                    angielsku.
                    KK: Badania wykazaly, ze najwiekszy procent niepismiennych pochodzi ze zrodla
                    jezyka angielskiego, czyli z Wysp Brytyjskich.
                    A: Oprocz tego w Australii, aby zostac politykiem, trzeba znac tutejsze
                    narzecze angielskopodobne (slang tzw. convicts ze slumsow Londynu)...sad
                    jr: i dlatego kraje anglo-jezyczne rzadza tym swiatem.
                    A: Pierwsze slysze? USA to nie caly swiat!

                    - po drugie: to ludzie wybieraja parlamnet! zapytaj tych co glosuja.
                    KK: Najpierw trzeba sie dostac na liste wyborcza, a to dosc ryzykowne
                    posuniecie, jak wykazala sprawa pani Hanson.
                    A: Oprocz tego, jak wykazuja statystyki, tylko tzw. safe seat, czyli
                    nominacja z partii labor lub liberal (na wsi tez national) zapewnia
                    miejsce u zloba, czyli w parlamencie (federalnym czy stanowym)...
                    - narescie zrozumiales ze jest miejsce tylko na dwie partie w cywylizowanym
                    panstwie a nie 102 jak w polsce...
                    A: System dwupartyjny niewiele sie rozni od jednopartyjnego. Stad ani w
                    Australii, ani w USA, a nwet w UK nie ma demokracji, a de facto dyktatura
                    elity, podzielonej tylko powierzchownie na dwie "konkurujace" partie... sad

                    - po trzecie: spojrz na SOCCER AUSTRALIA. instytucja opanowana przez tepych
                    imigrantow z grecji, wloch czy polski (widzialem tam polskie nazwisko) i
                    co??? GOWNO!!!! zlodziejstwo, machlojki i wszystko inne co potrafia najlepiej
                    europejscy imigranci!
                    KK: Bo tutaj jedynie imigranci graja w soccer. Za to anglosascy tubylcy
                    opanowali rugby league, bo oni wola laczyc szmal z przyjemnoscia, jaka jest
                    oblapianie i obmacywanie. Co do polskich nazwisk - patrz nizej. A co do
                    GOWNA, to rugbysci doskonale wiedza do czego sluzy. Kiedys wymalowali swoimi
                    gownami sciany pokojow w jakims hotelu.
                    A: W czolowce najlepiej zarabiajacych sportowcow australijskich jest najwiecej
                    graczy w ow soccer, glownie Jugoslowian, co graja w lidze angielskiej,
                    najbogatszej na swiecie. Jeden klub jest tam wart wiecej niz cala liga rugby i
                    AFL w Australii...

                    - tak harry jest jugolem pelnej krwi! tak samo jak vieri. ciekawe ze klub rugby
                    najbardziej "opanowany" przez wogs - bulldogs zostal zdyskwalyfikowany za
                    machloje! a moze to konspiracja???
                    A: Mowimy o grze zwanej w Australii SOCCER, a nie rugby!

                    - po czwarte: mielismy tu w NSW liderke parti liberalnej o polskim nazwisku
                    (nie wiem czy byla dzieckiem imigrantow z polski czy wyszla za polaka...)
                    KK: Kerry Chikarovski. Czy to jest wg ciebie polskie nazwisko???
                    Kerry uzywala tego macedonskiego nazwiska po swoim bylym mezu, aby
                    zdezorientowac co glupszych etnikow i pozyskac ich glosy. Na twoim
                    przykladzie widac, ze jej sie to udawalo. Chytrzy Anglosasi tez na nia
                    glosowali bo wiedzieli, ze Kerry nazywa sie Bartels i jest corka Jill i Grega
                    Bartelsow, zasluzonych aktywistow Partii Liberalnej. Kerry propagowala sie tez
                    jako katoliczka (wiadomo, katolikow jest wiecej niz np Zydow) i miala tez
                    bardzo katolickie zainteresowania (np kick-boxing).
                    A: Znow kompromitacja jr-a... sad
                    - po pierwsze: tluku zagladnij do polskiej ksiazki telefonicznej i zobacz ile
                    jest ludzi z nazwiskiem sikorowski.
                    A: Co to ma do Ms Chikarovsky?

                    - po drugie: etnicy nie glosuja na liberalow tylko socjalisto-robociarzy jak ty!
                    A: Oj, glosuja, glosuja... Np. ci z Polski, Wietnamu czy Wegier. Choc elita
                    partii liberal ma ich w doopie, jako "wogow"...

                    - po trzecie: a co ma kick-boxing i kosciol wspolnego z tematem. ja wam
                    pokazalem ze nie wiecie co gadacie mowiac ze imigrantow nie wybieraja na
                    poslow.
                    A: Na poslow NIE wybieraja imigrantow z Polski! Co innego, jak jestes
                    imigrantem z Anglii, Szkocji, Walii czy nawet Irlandii!

                    • Gość: jr Re: Politycy a Emigranci IP: 202.76.174.* 04.09.03, 04:59
                      Gość portalu: Aussie napisał(a):

                      > jr:-po pierwsze: aby byc parlamentarzysta trzeba umiec mowic i pisac po
                      > angielsku.
                      > KK: Badania wykazaly, ze najwiekszy procent niepismiennych pochodzi ze zrodla
                      > jezyka angielskiego, czyli z Wysp Brytyjskich.
                      > A: Oprocz tego w Australii, aby zostac politykiem, trzeba znac tutejsze
                      > narzecze angielskopodobne (slang tzw. convicts ze slumsow Londynu)...sad
                      > jr: i dlatego kraje anglo-jezyczne rzadza tym swiatem.
                      > A: Pierwsze slysze? USA to nie caly swiat!

                      ale nim rzadza

                      > - po drugie: to ludzie wybieraja parlamnet! zapytaj tych co glosuja.
                      > KK: Najpierw trzeba sie dostac na liste wyborcza, a to dosc ryzykowne
                      > posuniecie, jak wykazala sprawa pani Hanson.
                      > A: Oprocz tego, jak wykazuja statystyki, tylko tzw. safe seat, czyli
                      > nominacja z partii labor lub liberal (na wsi tez national) zapewnia
                      > miejsce u zloba, czyli w parlamencie (federalnym czy stanowym)...
                      > - narescie zrozumiales ze jest miejsce tylko na dwie partie w cywylizowanym
                      > panstwie a nie 102 jak w polsce...
                      > A: System dwupartyjny niewiele sie rozni od jednopartyjnego. Stad ani w
                      > Australii, ani w USA, a nwet w UK nie ma demokracji, a de facto dyktatura
                      > elity, podzielonej tylko powierzchownie na dwie "konkurujace" partie... sad

                      demokracja? anglia i usa byly kolebkami demokracji! niestety pelna demokracja
                      jak i socjalizm to utopie. demokracja staje sie tak absurdalna w Au ze czas aby
                      wycofywac pewne prawa.

                      > - po trzecie: spojrz na SOCCER AUSTRALIA. instytucja opanowana przez tepych
                      > imigrantow z grecji, wloch czy polski (widzialem tam polskie nazwisko) i
                      > co??? GOWNO!!!! zlodziejstwo, machlojki i wszystko inne co potrafia najlepiej
                      > europejscy imigranci!
                      > KK: Bo tutaj jedynie imigranci graja w soccer. Za to anglosascy tubylcy
                      > opanowali rugby league, bo oni wola laczyc szmal z przyjemnoscia, jaka jest
                      > oblapianie i obmacywanie. Co do polskich nazwisk - patrz nizej. A co do
                      > GOWNA, to rugbysci doskonale wiedza do czego sluzy. Kiedys wymalowali swoimi
                      > gownami sciany pokojow w jakims hotelu.
                      > A: W czolowce najlepiej zarabiajacych sportowcow australijskich jest najwiecej
                      > graczy w ow soccer, glownie Jugoslowian, co graja w lidze angielskiej,
                      > najbogatszej na swiecie. Jeden klub jest tam wart wiecej niz cala liga rugby
                      i
                      > AFL w Australii...
                      >
                      > - tak harry jest jugolem pelnej krwi! tak samo jak vieri. ciekawe ze klub
                      rugby
                      >
                      > najbardziej "opanowany" przez wogs - bulldogs zostal zdyskwalyfikowany za
                      > machloje! a moze to konspiracja???
                      > A: Mowimy o grze zwanej w Australii SOCCER, a nie rugby!

                      mowimy o korupcji jaka przyniesli ze soba imigranci kontynenty europejskiego
                      czy inne araby.

                      > - po czwarte: mielismy tu w NSW liderke parti liberalnej o polskim nazwisku
                      > (nie wiem czy byla dzieckiem imigrantow z polski czy wyszla za polaka...)
                      > KK: Kerry Chikarovski. Czy to jest wg ciebie polskie nazwisko???
                      > Kerry uzywala tego macedonskiego nazwiska po swoim bylym mezu, aby
                      > zdezorientowac co glupszych etnikow i pozyskac ich glosy. Na twoim
                      > przykladzie widac, ze jej sie to udawalo. Chytrzy Anglosasi tez na nia
                      > glosowali bo wiedzieli, ze Kerry nazywa sie Bartels i jest corka Jill i Grega
                      > Bartelsow, zasluzonych aktywistow Partii Liberalnej. Kerry propagowala sie
                      tez
                      > jako katoliczka (wiadomo, katolikow jest wiecej niz np Zydow) i miala tez
                      > bardzo katolickie zainteresowania (np kick-boxing).
                      > A: Znow kompromitacja jr-a... sad
                      > - po pierwsze: tluku zagladnij do polskiej ksiazki telefonicznej i zobacz ile
                      > jest ludzi z nazwiskiem sikorowski.
                      > A: Co to ma do Ms Chikarovsky?

                      zmiana imienia i nazwiska z powodow jezykowych zabiera pare sekund na
                      internecie!

                      > - po drugie: etnicy nie glosuja na liberalow tylko socjalisto-robociarzy jak
                      ty
                      > !
                      > A: Oj, glosuja, glosuja... Np. ci z Polski, Wietnamu czy Wegier. Choc elita
                      > partii liberal ma ich w doopie, jako "wogow"...

                      a moze by tak statystyki???

                      > - po trzecie: a co ma kick-boxing i kosciol wspolnego z tematem. ja wam
                      > pokazalem ze nie wiecie co gadacie mowiac ze imigrantow nie wybieraja na
                      > poslow.
                      > A: Na poslow NIE wybieraja imigrantow z Polski! Co innego, jak jestes
                      > imigrantem z Anglii, Szkocji, Walii czy nawet Irlandii!

                      a jak sobie wyobrazasz by na jakiegos nowoprzybylego 'covalski' glosowali
                      tubylcy??? czy ty bys glosowal na chinczyka co ma obywatelstwo polskie po 5
                      latach pobytu???
                      • Gość: Aussie Re: Politycy a Emigranci IP: 203.221.209.* 05.09.03, 14:54
                        jr:-po pierwsze: aby byc parlamentarzysta trzeba umiec mowic i pisac po
                        angielsku.
                        KK: Badania wykazaly, ze najwiekszy procent niepismiennych pochodzi ze zrodla
                        jezyka angielskiego, czyli z Wysp Brytyjskich.
                        A: Oprocz tego w Australii, aby zostac politykiem, trzeba znac tutejsze
                        narzecze angielskopodobne (slang tzw. convicts ze slumsow Londynu)...sad
                        jr: i dlatego kraje anglo-jezyczne rzadza tym swiatem.
                        A: Pierwsze slysze? USA to nie caly swiat!
                        jr: ale nim rzadza
                        A: Nie calym! Chinami, Rosja czy Indiami NIE rzadza, i dobrze! smile
                        A tam mieszkaja miliardy, i tam maja bron jadrowa!

                        - po drugie: to ludzie wybieraja parlamnet! zapytaj tych co glosuja.
                        KK: Najpierw trzeba sie dostac na liste wyborcza, a to dosc ryzykowne
                        posuniecie, jak wykazala sprawa pani Hanson.
                        A: Oprocz tego, jak wykazuja statystyki, tylko tzw. safe seat, czyli
                        nominacja z partii labor lub liberal (na wsi tez national) zapewnia
                        miejsce u zloba, czyli w parlamencie (federalnym czy stanowym)...
                        - narescie zrozumiales ze jest miejsce tylko na dwie partie w cywylizowanym
                        panstwie a nie 102 jak w polsce...
                        A: System dwupartyjny niewiele sie rozni od jednopartyjnego. Stad ani w
                        Australii, ani w USA, a nwet w UK nie ma demokracji, a de facto dyktatura
                        elity, podzielonej tylko powierzchownie na dwie "konkurujace" partie... sad
                        jr: demokracja? anglia i usa byly kolebkami demokracji! niestety pelna
                        demokracja jak i socjalizm to utopie. demokracja staje sie tak absurdalna w Au
                        ze czas aby wycofywac pewne prawa.
                        A: Pelna demokracja to nie utopia! Istnieje ona np. w niektorych szwajcarskich
                        kantonach, tyle, ze jest niewygodna dla politykow... sad

                        - po trzecie: spojrz na SOCCER AUSTRALIA. instytucja opanowana przez tepych
                        imigrantow z grecji, wloch czy polski (widzialem tam polskie nazwisko) i
                        co??? GOWNO!!!! zlodziejstwo, machlojki i wszystko inne co potrafia najlepiej
                        europejscy imigranci!
                        KK: Bo tutaj jedynie imigranci graja w soccer. Za to anglosascy tubylcy
                        opanowali rugby league, bo oni wola laczyc szmal z przyjemnoscia, jaka jest
                        oblapianie i obmacywanie. Co do polskich nazwisk - patrz nizej. A co do
                        GOWNA, to rugbysci doskonale wiedza do czego sluzy. Kiedys wymalowali swoimi
                        gownami sciany pokojow w jakims hotelu.
                        A: W czolowce najlepiej zarabiajacych sportowcow australijskich jest najwiecej
                        graczy w ow soccer, glownie Jugoslowian, co graja w lidze angielskiej,
                        najbogatszej na swiecie. Jeden klub jest tam wart wiecej niz cala liga rugby
                        i AFL w Australii...
                        - tak harry jest jugolem pelnej krwi! tak samo jak vieri. ciekawe ze klub
                        rugby najbardziej "opanowany" przez wogs - bulldogs zostal zdyskwalyfikowany za
                        machloje! a moze to konspiracja???
                        A: Mowimy o grze zwanej w Australii SOCCER, a nie rugby!
                        - mowimy o korupcji jaka przyniesli ze soba imigranci kontynenty europejskiego
                        czy inne araby.
                        A: Imigranci z Europy przyniesli nieco kultury do Australii, ale przynoszenie
                        tu kultury to rzucanie perel przed wieprze... sad

                        - po czwarte: mielismy tu w NSW liderke parti liberalnej o polskim nazwisku
                        (nie wiem czy byla dzieckiem imigrantow z polski czy wyszla za polaka...)
                        KK: Kerry Chikarovski. Czy to jest wg ciebie polskie nazwisko???
                        Kerry uzywala tego macedonskiego nazwiska po swoim bylym mezu, aby
                        dezorientowac co glupszych etnikow i pozyskac ich glosy. Na twoim
                        przykladzie widac, ze jej sie to udawalo. Chytrzy Anglosasi tez na nia
                        glosowali bo wiedzieli, ze Kerry nazywa sie Bartels i jest corka Jill i Grega
                        Bartelsow, zasluzonych aktywistow Partii Liberalnej. Kerry propagowala sie
                        tez jako katoliczka (wiadomo, katolikow jest wiecej niz np Zydow) i miala tez
                        bardzo katolickie zainteresowania (np kick-boxing).
                        A: Znow kompromitacja jr-a... sad
                        - po pierwsze: tluku zagladnij do polskiej ksiazki telefonicznej i zobacz
                        ile jest ludzi z nazwiskiem sikorowski.
                        A: Co to ma do Ms Chikarovsky?

                        - zmiana imienia i nazwiska z powodow jezykowych zabiera pare sekund na
                        internecie!
                        A: I co z tego?

                        - po drugie: etnicy nie glosuja na liberalow tylko socjalisto-robociarzy jak
                        ty!
                        A: Oj, glosuja, glosuja... Np. ci z Polski, Wietnamu czy Wegier. Choc elita
                        partii liberal ma ich w doopie, jako "wogow"...
                        - a moze by tak statystyki???
                        A: Poszukaj sam!

                        - po trzecie: a co ma kick-boxing i kosciol wspolnego z tematem. ja wam
                        pokazalem ze nie wiecie co gadacie mowiac ze imigrantow nie wybieraja na
                        poslow.
                        A: Na poslow NIE wybieraja imigrantow z Polski! Co innego, jak jestes
                        imigrantem z Anglii, Szkocji, Walii czy nawet Irlandii!
                        - a jak sobie wyobrazasz by na jakiegos nowoprzybylego 'covalski' glosowali
                        tubylcy??? czy ty bys glosowal na chinczyka co ma obywatelstwo polskie po 5
                        latach pobytu???
                        A: Polska NIE jest krajem swiezych imigrantow, jak Australia!

      • Gość: Kapitalizm Kaput Mark Latham wybrany liderem Partii Pracy IP: *.nsw.bigpond.net.au 13.12.03, 16:18
        Ma wiec szanse zostac Premierem.
    • Gość: Dr Who Panie NiePrezes prosze zdjac majtki........ IP: *.dsl.snfc21.pacbell.net 04.09.03, 06:25
      Nic wiecej Panu nie zostalo.
      • Gość: DrNo Re: Panie NiePrezes prosze zdjac majtki........ IP: *.lib.latrobe.edu.au 04.09.03, 11:07
        Gość portalu: Dr Who napisał(a): Nic wiecej Panu nie zostalo.
        - Odkad to Dr Who jest pedalem?
        • Gość: CGN Re: Panie NiePrezes prosze zdjac majtki........ IP: *.cza.warszawa.supermedia.pl 14.12.03, 13:46
          Watek jest o przesladowaniach przeciwnikow rzadu australijskiego!
      • starypierdola Re: Panie NiePrezes prosze zdjac majtki........ 14.12.03, 14:57
        Niniejszym skladam doniesienie o przesladowaniu politycznym!!!

        Musialem zaplacic 60 dolcow za to ze nie glosowalem w poprzednich wyborach.
        Gdzie sie odwolac??? Poradzcie!!!
    • starypierdola SKLADAM DONIESIENIE 14.12.03, 19:49
      Nikt sie mna nie przejmuje wiec niniejszym skladam doniesienie o
      przesladowaniu politycznym w Australii!!!

      Musialem zaplacic 60 dolcow za to ze nie glosowalem w poprzednich wyborach.
      Gdzie sie odwolac??? Poradzcie!!!
      • starypierdola Re: SKLADAM DONIESIENIE 15.12.03, 00:36
        To jest powazna sprawa! Nie dam sie zbyc!! Otwieram nowy watek!!!
      • Gość: maz Re: SKLADAM DONIESIENIE IP: *.arach.net.au / *.arach.net.au 15.12.03, 01:00
        Sprawa jest powazna i lepiej zaplac te 60 ,bo nie masz szans cokolwiek wygrac.
        Zle to rozgrywales od poczatku i niestety trzeba placic.
        Napewno dostales list z informacja jak chcesz zalatwic ta sprawe :przez sad
        albo przez wyjasnienia.
        Niewiem co odpowiedziales ,ale trzeba bylo napisac ze niezgadzasz sie z zadnym
        sugerowanym przypadkiem.Wtedy biurokracji zaczyna brakowac odpowiedzi i "kara"
        jest usuniecie z listy wyborcow na podstawie "zmiany miejsca zamieszkana".
        Pzdr
        maz
        • waldek.usa Re: SKLADAM DONIESIENIE 15.12.03, 17:37
          Gość portalu: maz napisał(a):

          > Sprawa jest powazna i lepiej zaplac te 60 ,bo nie masz szans cokolwiek wygrac.
          > Zle to rozgrywales od poczatku i niestety trzeba placic.
          > Napewno dostales list z informacja jak chcesz zalatwic ta sprawe :przez sad
          > albo przez wyjasnienia.
          > Niewiem co odpowiedziales ,ale trzeba bylo napisac ze niezgadzasz sie z zadnym
          > sugerowanym przypadkiem.Wtedy biurokracji zaczyna brakowac odpowiedzi i "kara"
          > jest usuniecie z listy wyborcow na podstawie "zmiany miejsca zamieszkana".
          > Pzdr
          > maz
          >

          A ja myslalem ze takowa kara jest umieszczenie na liscie wyborcow
      • waldek.usa Re: Pakuj sie i wpadnij do mnie, u mnie glosuje 15.12.03, 17:39
        sie "z wolnej stopy", za niestawiennictwo kar nie ma, hehe!
    • luiza-w-ogrodzie A gdzie nie zamykaja za poglady polityczne? n/t 14.12.03, 22:28

      • Gość: Dr Who Re: A gdzie nie zamykaja za poglady polityczne? n IP: *.dsl.snfc21.pacbell.net 15.12.03, 00:13
        podobno w USA i Polsce

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka