Dodaj do ulubionych

"Od dzieciństwa była związana z lewobrzeżną

09.06.08, 16:50
częścią stolicy. Razem z rodzicami mieszkała w Falenicy (Wawer, przylaczone do
Warszawy, a raczej Pragi, po wojnie), a potem na Gocławiu (Zielonka, tez za
Wisla w Pradze)."
Warszawa zostala zalozona nad lewym brzegiem Wisly. Tam miesci sie Stare
Miasto z Rynkiem, Rynek Nowego Miasta i reszta Warszawy.
Po drugiej stronie Wisly jest Praga, do XIX wieku brak mostow, co wiele
wyjasnia, hehehe.
Obserwuj wątek
    • filipek.us Re: "Od dzieciństwa była związana z lewobrzeżną 09.06.08, 18:51
      A jak się płynie statkiem do Młocin to po której stronie jest Kępa

      Pierwsza czwórka piątej kolumny « Wychodźstwo
      • waldek.usa Re: "Od dzieciństwa była związana z lewobrzeżną 10.06.08, 02:21
        filipek.us napisał:

        > A jak się płynie statkiem do Młocin to po której stronie jest Kępa
        >
        > Pierwsza czwórkapiątej kolumny « Wychodźstwo
        >

        ► widzisz, do Mlocin plynelo sie (do lat 70) w strone Baltyku, oddalajac
        sie od Saskiej, ktora jest na stronie praskiej.
    • pest_controller Re: "Od dzieciństwa była związana z lewobrzeżną 09.06.08, 22:07
      a ty waldus warszawiak od pieciu pokolen heheee w Zabkach korzenie twoj prapradziad zapuscil i chwasta do tej pory wyrwac nie moga tak,jak wielu innych heheeee
      • yapo2 Re: "Od dzieciństwa była związana z lewobrzeżną 10.06.08, 02:25
        jakich 5-ciu pokolen. Ten nieszczesliwiec to dopiero drugie
        pokolenie. Tatus zostali sie na Pradze z resztakmi Armii Czerwonej i
        teraz zaglusza tak zeby tych smierdzacych onucach dziadka zapomniec.
    • nad_oceanem Re: "Od dzieciństwa była związana z lewobrzeżną 09.06.08, 23:33
      W ciagu ostatnich lat w Wawie zbudowano trzy calkiem ladne mosty.
      Waldzio o tym nie wie bo jedyne niusy jakie do niego docieraja (CNN) dotycza
      najwazniejszego obszaru swiata czyli Bliskiego Wschodu.

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka