jednostki

(23 wyniki)
  • Czy da się samemu obliczyć ile się ich posiada. Bo czekam na list potwierdzający, w którym miało to być powiedziane a póki co dostałam PIN. A może to z jego użyciem mogę się tego dowiedzieć? Bom młoda i zielona w tym temacie. :)
  • Na stronie AIG pojawił się taki komunikat jak niżej: AIG Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych Spółka Akcyjna ogłasza zmiany w Statucie AIG Funduszu Inwestycyjnego Otwartego Małych i Średnich Spółek Poniższe zmiany wchodzą w życie z dniem ogłoszenia W Statucie AIG Funduszu Inwestycyjnego Otwartego Małych i Średnich Spółek w § 11 ust. 2 i 3, otrzymują następujące brzmienie: "2. Fundusz może zawiesić zbywanie Jednostek Uczestnictwa jeżeli wartość Aktywów Netto Funduszu przek...
  • Witam. Mam krótkie zapytanie: Czy warto w tym momencie (poniedziaek)zakupic swoje pierwsze jednostki funduszy inwestyc. Czekać na korektę :)(wróżyc z fusów kiedy będzie) Pozdrawiam
  • Wytłumaczcie , dlaczego taniejące jednostki są takie super do kupowania? Zakładam dwie opcje: jednostka kosztuje 10 pln w drugiej 20 pln kupujemy za 1000 pln I- 100 jednostek II- 50 jednostek po sesji mamy wycenę jednostek- rosna o 2% czyli jednostki kosztuja analogicznie 10,2 i 20,4 dobra i co dalej, bo mam wrazenie że to jakies mydlenie oczu się zaczyna. Zarzadzający zachecaja , kupuj bo tanio! Będzie rosło- na pewno! Kiedy? Nie wiadomo. Pytam obdzierjąc się ze wszy...
  • Fundusze źle naliczają PIT Wtorek, 18 grudnia (08:34) Niektóre towarzystwa funduszy inwestycyjnych nie kompensują zysków i strat w funduszach parasolowych. W wyniku tego inwestorom nieprawidłowo naliczany jest podatek dochodowy od osiąganych zysków. Podatnicy, którym płatnik zawyżył podatek, mogą wystąpić do urzędu skarbowego o stwierdzenie nadpłaty. Wielu inwestorów ogarnia zdziwienie, kiedy po umorzeniu jednostek uczestnictwa otrzymują kwotę pomniejszoną o 19-proc. podatek od z...
  • Jak myslicie? Fundusze akcyjne moga pojsc niezle w dol, z uwagi na sytuacje na gieldzie amerykanskiej i w tej chwili polskiej. Juz teraz notowania wiekszosci poszly w dol. Patrzac przykladowo na trend wykresu Legg Mason wydaje mi sie ze wartosc jednostki znaczaco sie obnizy. Co wy sadzicie na ten temat? Wlasnie zamierzam wejsc w fundusze inwestycyjne i zastanawiam sie czy jeszcze chwile nie przeczekac.
  • Czy to prawda, że opłata za zarządzanie, która jest ukryta w wycenie jednostki funduszu : 1) jest naliczana codziennie 2) może być różna dla różnego rodzaju klientów 2) - właśnie jestem po rozmowie z agentem, kóry przekonywał mnie, że jego firma kupując jednostki bezpośrednio w funduszu jest obciążana mniejszymi kosztami za zarządzanie niż ja kupując to samo np. w mbanku.
  • Od kilku dni czytam, czytam, wypisuje, oglądam wykresy i znalazłam Wasze forum, na którym bardzo podoba mi się to, że dyskutujecie i pomagacie. Chcemy zainwestować 50.000 zł. Chciałam poprosić o kilka wyjaśnien. W waszych postach pojawiają się sformułowania "inwestycja wieloletnia" - na ile to lat? Rozumiem, że tylko przy inwestowaniu wieloletnim powinniśmy myśleć o funduszach akcji. Mamy konto w MultiBanku i już aktywne Centrum Oszczędzania. Funkcjonuje tam coś takiego jak asyste...
  • Witam, Z góry przepraszam za wskazujące na kompletna ignorancję pytanie, jednak jestem kompletnym laikiem, tzn. początkującym inwestorem w fundusze. Chciałam zapytać bardziej doświadczonych "forumowiczów" w jaki sposób, oraz z jaką częstotliwością, wyceniane są fundusze. Na stronie money.com.pl data ostatniej wyceny poszczególnych funduszy różni sie od siebie (???). Ponadto jeśli dziś złożę zlecenie zakupu jednostek na w m-banku to po jakiej cenie będą one nabyte? z dnia dzisiejszego...
  • Fundusze Skarbiec TFI bez opłat przy zakupie Od lutego do końca marca jednostki uczestnictwa funduszy Skarbiec TFI u wybranych dystrybutorów można nabyć bez opłat manipulacyjnych. Promocja dostępna jest dla osób dokonujących zapisów na jednostki funduszy Skarbca TFI w BM BISE SA, DI BRE SA, DM Penetrator SA, Deutsche Bank PBC SA, BM BGŻ SA i dotyczy następujących funduszy: Skarbiec-Akcja, Skarbiec-Waga, Skarbiec-III Filar, Skarbiec-Depozytowy, oraz dwa fundusze funduszy: Skarbie...
  • Nie romumiem rankingu "". Chciałem porównać sobie ING z Generali. Nominalna stopa zwrotu dla ING wynosi 130%, dla Generali 128%. Ale stan hipotytecznego konta (wpłaty-opłaty+zyski) jest wyższy dla Generali 18888zł (ING 18734zł). Pewnie ING ma wyższe opłaty ale z to nie wynika. Ba, na stronie 2 rankingu jest wykres pokazujący, że Generali ma najwyższe opłaty dystrybucyjne! Nic już z tego nie kumam. Jak fundusz wypracowujący niższą stopę zwrotu i mający wyższe (lub takie same) opłaty może wypr...
  • Witam Borykam się z pewną sprawą... Od 2003 roku jestem w OFE PZU Złota jesień.W styczniu tego roku podjęlismy z mężem decyzję przejścia do Ing Nationale Nederlanden (mąz z CU), chociażby ze względu na wyższą wartość jednostki.Dzisiaj odwiedzili mnie Panowie reprezentujący OFE z PZU z oczywistym zapytaniem dlaczego???Generalnie pod "delikatna presją" wymusili podpisanie dokumentu w którym mowa jest o wycofaniu swej chęci przystąpienia do Ing NN.Twierdzili,że NN dostarczyli im pi...
  • Witam. Czy ktoś mógłby mi poradzić na jaki fundusz taka kwotę przeznaczyć? Wiem tylko tyle, że są trzy rodzaje funduszy: akcji, zrównoważony i stabilny. Na jaki ile procent? Jeśli np. 40% na akcji to na jaki konkretnie fundusz? Ile na zrównoważony i na jaki? Podobnie ze stabilnym... Nie jestem w stanie sobie poradzić ze zrozumieniem tego wszystkiego, pieniądze spadły na mnie nagle i jutro mam spotkanie w OPEN. Nie chciałabym patrzeć na doradcę jak na zjawisko. Chciałabym porozmawiać,...
  • (PAP, pr/02.03.2007, godz. 06:09) Fundusze inwestycyjne kuszą klientów szansą uzyskania wysokich zysków, przy jednoczesnym zachowaniu możliwości wycofania się z inwestycji w dowolnym momencie. Ale co będzie w sytuacji np. załamania na giełdzie? - tu już kryje się pułapka, o której pisze "Puls Biznesu". Tych, którzy uwierzyli, że wystarczy szybko sprzedać jednostki uczestnictwa w TFI, by uratować oszczędności, może spotkać niemiła niespodzianka. Fundusze mają prawo odmówić wypłaty. ...
  • Czy mógły mi ktoś powiedzieć z doświadczenia jak to jest z pobieraniem opłat przez TFI ING ? Na stronie banku jest wyraźnie informacja, że opłatę dystrybucyjną pobierają przy zbywaniu jednostek uczestnictwa, a mi prowizję pobrali przy kupnie jednostek ! W z wiązku z tym czy możliwe jest, że mi drugi raz pobiorą prowizję przy zbywaniu jednostek ? Pisałem juz dwa razy meila do funduszu i nie raczyli mi odpowiedzieć.
  • nie jestem na pewno wyjątkiem i pewnie jak wielu, wiele z Was umoczyłem trochę kasy na funduszach.. Mam jednostki subfunduszu akcji ING i z prawie 160 zł jest teraz 98 zł za jednostkę.. Jest to kupa pieniędzy nawet przy tym wkładzie, który zainwestowałem.. Nie mam dużej wiedzy na ten temat i chciałbym poradzić się.. Co zrobić? Zostać w funduszu i zapomnieć na rok, dwa? Czy sprzedać i kombinować jak się odbić (lokata, akcje, inny fundusz etc.)??
  • Fundusze które kumulują zyski straty w funduszach i z korzyścią dla klienta obliczają podate to Allianz i Noble TFI. Fundusze które nie kumulują to AIG,Skarbiec,UI TFI.Z Fortis otrzymałem dwie sprzeczne informacje.Z CU TFI nie mam odpowiedzi. Jednak dość sceptycznie podchodzę do informacji wysyłanych przez POK poszczególnych TFI.Z całą odpowiedzialnością mogę stwierdzić ,że połowa osób tam zasiadających ma wątpliwe kompetencje aby udzielać odpowiedzi klientów.Sam ma przykre doświadczen...
  • Czy można stracić na inwestycjach w funduszach? Materiał pochodzi z Portalu Edukacji Ekonomicznej NBPortal.pl W finansach, podobnie jak w życiu nie ma nic za darmo. Dotyczy to także pomnażania oszczędności w funduszach inwestycyjnych. Z szansą na wyższe zyski niż na lokatach bankowych wiąże się większe ryzyko poniesienia strat. Nawet w funduszach inwestujących w uważane za najbezpieczniejsze: obligacje skarbowe możliwe są straty. Wystarczy, by w czasie spadku ich cen duża część ...
  • Tak się żle złożyło,iż w połowie lutego zakupiłam fundusze akcji i zrównoważone,które w tej chwili lecą na łeb na szyję.Jestem już 2000 do tyłu. Czekać czy sprzedać jednostki? Czy coś z tego będzie?
  • Czy fundusze parasolowe w których to nie jest pobierany przy konwersji podatek Belki,są lepsze od tradycyjnych funduszy?Jak oblicza się podatek Belki przy licznych konwersjach w subfunduszach parasolowych?Zaciekawiło mnie forum pt."Golenie owiec" i interesuję się rozpoczęciem inwestowania na giełdzie.Ale przed rozpoczęciem chciałem przeczytać Fachową lekurę.Proszę o poradę.Z poważaniem-Grzegorz

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się