nianie

(285 wyników)
  • Mam pytanie do mam,które pracują na pełen i które opiekę nad swoimi dziećmi powierzają opiekunkom.Ja często Wasze nianie chorują?Jak Was o tym powiadamiają? Czy interesują się w jaki sposób w czasie ich choroby zapewnicie opiekę dzieciaczkom-mając na względzie brak możliwości wzięcia przez Was urlopu,dziadków ,którzy mieszkają daleko? Przepraszam za tak wiele pytań, ale chciałabym mieć jakieś porównanie do problemów z opiekunką moich 2,5 latków/bliźniaki/ .
  • witam, tak sobie rozwazam przypadek znajomej, ktora ma coreczke prawie 3 letnia, od wrzesnia idzie do przedszkola i znajoma chce wreszcie ja odpieluchowac. ma jednak maly problem bo sama duzo pracuje i mimo ze chce przed wakacjami wziac troche wolnego to obawia sie ze jak wroci do pracy to niania i tak nie pociagnie tego tematu. tak bylo do tej pory kiedy mama malej podejmowala proby odpieluchowania. ona swoje niania swoje. niania to starsza pani ktora nawet mnie (mam juz od roku odpieluchowa...
  • Moja corka jest pod opieka niani - w jednym tygodniu jest z nią 4 godziny w drugim 7 i tak na zmianę. Ustawilismy z męzem tak godziny pracy zeby mala jak najkrocej byla z niania a najdłuzej z nami. Do niani nie mam zadnych zastrzezenale ale zauwazylam jedną rzecz mianowiscie jak przychodzi rano to raptem dla mojej corki liczy sie tylko niania. Bardzo sie cieszy gdy ja widzi, a kiedy ja albo mąz chcemy sie pozegnac to z trudem przychodzi i sie przytuula czy daje buziaka bo jest tak zaaferowan...
  • Witajcie, jestem zainteresowana tylko opieką nad dzieckiem w pełnym wymiarze godzin, bez gotowania i sprzątania. Na niani.pl widziałam bardzo różne stawki od 4 do 11 :) Jak sytuacja wygląda realnie? Czy macie jakieś infirmacje w tym temacie i możecie się podzielić?:) Pozdrawiam, Dorota
  • wczoraj wybrałam sie z moim 2-latkiem na dwor- wstapilismy na plac zabaw. niedaleko nas byla niania z 1,5 rocznym chlopcem, ubrany dosc nieadekwatnie do pogody, bo w czape z futrem jakby mroz byl (a wcz dosc cieplo bylo), smoczek w buzi wsadzony na odwrot (dolem do gory) szli caly czas za reke- nie pozwolila mu sie nawet schylic po listek, ktory lezal na trawce. niania -starsza kobieta- po 60-tce, nie nadazala za nim. w koncu maly chyba mial dosc tego spacerowania po chodniku, rozplakal...
  • Chciałabym opisać moją historię ku przestrodze innym mamom, które zostawiają swoje pociechy pod opieka niań. Kilka słów o mnie: jestem mama dwójki maluchów w wieku 1 i 2 latka. Do pracy wrociłam w lipcu zeszłego roku. Pracuję w systemie zmianowym. Niani potrzebowałam 5-6 razy w miesiącu na 11 godzin. Dałam ogłoszenie do internetu. Odpowiedziało wiele kobiet. Wybrałam niepozorną panią w wieku 40 lat. Wszytko było super. Dzieci ją lubiłyy, chętnie z nią zostawały. Nie miałam żadnych zastrzeżeń...
  • Od kilku miesięcy moja córka ma opiekunkę. Niania przychodzi o 9, ja znikam za drzwiami swojego pokoju (pracuję zdalnie z domu) na 4 godziny, a dziewczyny bawią się, czasem wychodzą na spacer (słyszę je przez drzwi). Na wejście niani Ola się uśmiecha, grzecznie robi mi "papa" i nie protestuje, że znikam. Na początku tego tygodnia niani dwa dni nie było. Jeden dzień mała spędziła z babcią (z którą widuje się ok. 1 na tydzień) - dała się zabrać samochodem do parku, bez płaczu. Drugi dzień z ni...
  • Cześć dziewczyny czy któraś z Was szykuje sie do podpisania ze swoją nianią umowę o pracę od 1 października? Czy macie jakieś wzory umów? Oczywiście chodzi mi o Ustawę "o niani"
  • Witam, Ostatnio z mężem zatrudniliśmy opiekunkę, nasłuchałam się od koleżanki jak to nie można ufać takim kobietą i chciałabym móc w dyskretny sposób ją kontrolować, no wiecie; czy nie obchodzi się z dzieckiem źle i czy nie grzebie w naszych rzeczach bo mam niestety wrażenie że robi coś takiego, nic nie zginęło jeszcze i nie mogę niczego udowodnić ale mam przeczucie że coś jest nie tak. Co myślicie? kontrolujecie jakoś nianie/opiekunki?
  • Drogie Mamy, jak przygotować Synka na rozstanie z ukochana Nianią - czeka nas to za miesiąc - mały idzie do przedszkola a Niania wyjeżdża do pracy .Może miałyście taki problem ? Ponieważ oboje z mężem nie mamy nikogo w rodzinie - od 4 miesiąca życia naszego Synka pomaga nam przyszywana Ciocia .Jak rozmawiać z Małym o zmianie sytuacji aby nie poczuł się odtrącony i nieszczęśliwy? dziękuje za Wasze rady
  • Witam, byłoby mi b.miło jakbyscie doradzily mi w pewnej kwestii. Synek we wrzesniu skonczy 2 lata. Od urodzenia jestem z nim w domu, ale niedlugo zaczynam pracę. Synek prawie nic nie mowi, chodzimy do logopedy - chyba problemem jest to, ze brzdac jest leniwy i nie widzi potrzeby by sie porozumiewac mową. Ogolnie dobrze sie rozwija, no moze jest troche malo samodzielny i slabo z jedzeniem. I mam problem czy dac synka pod opieke niani czy do zlobka. Prosze nie brac pod uwage kwestii finansowej ...
  • Syn (2 lata) ma cudowną nianię, którą wręcz uwielbia. Czeka na nią codziennie z utęsknieniem. Nie raz pyta wieczorem, gdzie ona jest... czasami tęskni. Mimo że ja poświęcam mu bardzo dużo czasu. I też się świetnie bawimy, wygłupiamy itp. Niania jest cierpliwa, troskliwa, bardzo zaangażowana, twórcza... Można wymieniać w nieskończoność. Nie ma swojej rodziny, praca jest jest bardzo ważnym światem. Ktoś mi powiedział - jak ją poznał - że takich ludzi już nie ma. ;-) Do tej pory myślałam, że...
  • Chciałam zapytać o elektroniczne nianie z kamerą. Ma ktoś taką? Jak się to sprawdza? Zależy mi na możliwości podglądu co robi dziecko w swoim pokoju, kiedy ja jestem w np.salonie.
  • Taki właśnie mam dylemat. W przyszłym roku musze wrócić po wychowawczym do pracy. Moja córka ma teraz rok i 11 m-cy . Jeśli poszłaby do przedszkola we wrześniu będzie miała wtedy 2 latka i 8 m-cy ( będzie najprawdopodobniej jednym z najmłodszych dzieci bo jest z 25 grudnia). Ciągle bije sie z myślami co powinnam zrobić. Czy to nie za wcześnie? Dużą zmianą i pewnie stresem dla niej bedzie to, że mama nagle znika na tak długo w ciągu dnia, a przedszkole byłoby dodatkowo drugą powazna zmianą. Ni...
  • Mam pytanie? Czy nie lepiej zamiast dawać dziecko do żłobka znaleźć mamę z maluchem w podobnym wieku. Mamy pewność, że dziecko po 1 wizycie dziecko nie będzie miało gluta. Co do ceny można się dogadać a dzieci wspólnie będą szaleć.
  • Dzień Dobry Wszystkim, Mam problem. Przeszło miesiąc temu wróciłam do pracy. Mój syn ma w tej chwili 14 miesięcy. Zatrudniliśmy nianię do opieki nad nim. Dodam, że nianię tą pieczołowicie wybrałam spośród 12 pań z którymi się spotkałam. Wydawała mi się najsympatyczniejsza i z największym darem do dzieci. Niezła jazda była z tym wybieraniem niani. Zgłaszały się takie babska, z którymi psa bym nie zostawiła. Cóz, ludzie mają niskie emerytury i szukają jakiejkolwiek możliwości dorobienia. ...
  • Witam ,moje dzieci ida od września do przedszkola,od 3lat pilnowała je niania,jak ją pożegnać,co powiedzieć.Dzięki za rady.
  • mam pytanie. moja prawie dwuletnia córeczka od tygodnia chodzi do niani. (do domu) i zaczął się kryzys przy zostawianiu jej rano. opiekunka mówi że mała płacze tylko chwile ale mimo wszystko.... jak ją odbieram jest szczęśliwa i uśmiechnięta. jak długo wasze dzieci przyzwyczajały się do takiej sytuacji??
  • Mam dylemat, moze ktos mi cos doradzi, byl w takiej sytuacji? Zastanawiam się, co jest lepsze- oddać dziecko pod opiekę niani, która wychowuje swoje małe dziecko,czy zapisać ją do prywatnego żlobka(klubu)- z niewielka liczba dzieci.
  • Dziewczyny - czy przy próbach odpieluchowania brałyście specjalnie urlop, czy po prostu zaczynałyście np. w piątek a od poniedziałku, już zostawiałyście męczenie się niani? Przy poprzednich próbach brałam urlop, ale teraz już nie mogę,a od września przedszkole, więc wypadałoby zintensyfikować działania :-)

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się