nianie

(16 wyników)
  • Mam ogromny problem.Moja córeczka 4-miesięczna nie chce jeść od niani!!Nic kompletnie.Ani kaszki ani mleka z butli(wszystkie smoczki wypróbowane włącznie z niekapkiem)ani zupki ani jabłuszka no NIC.Ja wróciłam od dwóch dni do pracy i nie mam pojęcia co robić?pracuje w szkole i nie mam jak przyjeżdżać do niani i ją karmić.Nie wiem co będzie jutro.Zagłodzimy ją??!!.Cycka poprostu kocha.
  • W poniedziałek wróciłam do pracy, moja ośmiomiesięczna córka została pod opieką niani. Podczas mojej nieobecności około 8 godzin córka nic nie pije ani z butelki, ani z kubeczka ani łyżeczką. Co począć? Jak nauczyć pić co innego niż pierś?
  • cześć, mój synek ma rok i 2 tygodnie, niedługo planuje wrócić do pracy. Mały ma zostać z niania w domu i przeraża mnie jedno, że w dzień nadal zasypia przy mnie przy piersi. Jak to zmienić? czy zacząć to zmieniać teraz?jak?mam nadzieję, że poradzicie mi w tym temacie.
  • Mój syn ma prawie 11 m-cy i usypia tylko przy piersi. (Wyjątkiem jest spacer - zdarza mu się usnąć w wózku ale tylko wtedy gdy uporczywie bujam). Próbowałam tulić, kołysać, nosić na ramieniu a i tak mały zawsze domaga się piersi. Mąż też próbował uśpić pod moją nieobecność i synek wrzeszczał wniebogłosy, ssał piąstkę, koszulkę, ewidentnie domagał się piersi. Po godzinie nie wytrzymałam, przystawiłam małego do piersi i zasnął w mgnieniu oka. Co zrobić, aby dziecko usypiało bez piersi? Wkrótce ...
  • Moja córa ma 10 miesięcy i od pewnego czasu mam problem z jej spaniem, a właściwie z nie-spaniem.pewnie popełniłam błąd z braniem naszej małej do łóżka, ale jak w środku nocy robiła po kilka pobudek nic nie było dla mnie tak ważne jak ponowne zaśniecie. Przez jakiś czas było nawet dobrze, ale od pewnego czasu , nawet spanie z nami nie pomagało, robiliśmy wszystko noszenie, śpiewanie, wieczorny rytuał, aż zaczeliśmy zastanawiac sie nad metodą -3-5-7, czyli nauka samodzielnego zas...
  • Witam wszystkie pracujące mamy! Jestem zrozpaczona! Od poniedziałku wracam do pracy a moja mała nie chce zostawać z nianią. Malutka ma 8 miesięcy. Od zeszłego poniedziałku przychodzi do niej opiekunka, ale mała ciągle płacze. Nie chce przy niej jeść. Dodam ze przez cały ten czas karmiłam ją piersią. Trudno wprowadza jej się jakiekolwiek nowości. Je zawsze na siłę. Wszystko oprócz cycusia... Przy niani nie chce zasypiać i aż pręży się z płaczu. Wystarczy że dostanie cyca i śpi bez probl...
  • Mam pytanie do Pani Położnej. Moja córcia ma 6.5 miesiąca,waży 8kilo,od 2 tygodni podaję jej warzywka(ziemniak,marchewka,dynia,pietruszka)i kleik kukurydziany na moim mleku.Poza tym pierś na żądanie. Do końca 6 miesiąca tylko pierś. Za tydzień wracam do pracy i mam pewne obawy. 1.Czy podawanie mojego mleka z butelki zniechęci ją do ssania piersi? 2.Ile mniej więcej mleka powinno wypijać 6-miesięczne niemowlę? 3.Czy i ile razy powinnam odciągać mleko? 4.Co zrobić,żeby utrzymać laktację? ...
  • Bardzo proszę panią Monikę i was dziewczyny o radę, podzielenie sie doświadczeniem, ogólnie o uspokojenie choć temat nie nowy i oklepany :)bo coraz bardziej schizuję:( Synek ma obecnie 5,5 miesiąca. Wracam do pracy, gdy będzie miał 6 3/4 miesiąca, z synkiem będzie niania. Nie będzie mnie w domu zwykle 8h, początkowo może troszkę mniej. W pracy za bardzo nie mam możliwości odciągania pokarmu. synek oczywiście jak większość forumowych dzieci :) płyny przyjmuje tylko z piersi, nie chce je...
  • Witam serdecznie, Będę bardzo wdzięczna za odpowiedź na kilka pytań technicznych na temat odciągania mleka w pracy: - Czy w pracy laktator trzeba wyparzać po każdym użyciu, czy wystarczy go trzymać w lodówce? Nie będę miała dobrych warunków do wyparzania. - Czy pokarm odciągnięty w różnych godzinach można wlewać do jednej butelki? - W jaki sposób najlepiej przewozić mleko z pracy do domu? Mój powrót do pracy wypada na letnie miesiące i boję się, że mleko w ciągu godziny poza lodówką ze...
  • Witam, córka skończyła już rok, niezależnie od tego, że jada w ciągu dnia różne smaczne rzeczy, nadal jest cycoholikiem i mleczkiem popija każdy posiłek. Wieczorem zasypia tylko przy piersi. Wygląda to tak: myję córkę, mała myje sobie ząbki, potem je kolację a potem trze oczka i chce spać. Szarpie bluzkę, domaga sie piersi. Zwykle kładę sie z nią i ona usypia ssąć pierś. Tak jest przyzwyczajona zasypiać. Czasem uda mi się ja uspić w wózku, ale często płacze i chce cycusia. Bard...
  • Kochane mamusie...chciałabym skonsultować z wami pewną sprawę, która nie daje mi ostatnio spokoju, pewnie postów w tym temacie było juz i tak mnóstwo, ale mimo wszystko postanowiłam napisac indywidualnie. Oglądałam ostatnio nowy program TVN STYLE "sekrety mądrej niani", ogólnie program ciekawy, ale pojawiło sie tam stwierdzenie dotyczące nocnego karmienia niemowląt po 6 miesiącu życia...pani tłumaczyła tam , iż nie należy półrocznemu maluchowi podawać w nocy piersi. Jeśli o mnie...
  • Wiem moja wina. Od urodzenia bylo mi tak wygodniej i dziecko ze mna na spanko do lozka, dzieki czemu moglam sie wyspac. Nawet nie pamietam nocnych karmien. Teraz dziecko ma skonczone 8 mies (zabkuje) i jest coraz gorzej - beze mnie budzi sie i najchetniej spaloby z piersia w buzi. Probowalam smoczka - pluje dalej niz widzi. Picie - tez jest bee. Tylko suszarka jakos pomaga, ale tez tylko na chwile. W dzien dopiero zaczyna cos tam zjadac z lyzeczki. Mam juz dosc karmienia piersia - z jednej...
  • proszę doświadczone mamy o rade: synek ma teraz 2,5 mies i z przerwą w 4 i 5 tyg jest tylko na piersi. Smoka mu nie daje (próbowałam ale pluje nim na odległość), butli też nie. Jest tak że dla mojego skarba cycuś = najlepszy przyjaciel - tzn sluży i do jedzenia i do uspokojenia i do usypiania. W nocy mi to nie przeszkadza ale problem w tym że w dzień synek nie potrafi w żaden sposób usnąć jak tylko z cycusiem. Efekt taki że jestem uziemniona całymi dniami. Teraz jeszcze pół biedy bo ...
  • Wprowadzam dziś drugi dzien metode z ksiazki "kazde dziecko...". Do tej pory synek zasypial zawsze przy piersi, nie inaczej. Pierwsza dzrzemke dzienna ma ustalona na godz. 9.30-10.00. Niestety przez te dwa dni nie usnal (przez godzine) i nie mial tej drzemki. Druga drzemka przypada na godzine 14ta, ale w zwiazku z tym, ze nie spal wczesniej jest juz bardzo zmeczony o 12.30. Jakos dal rade do 13.30 (dzis i wczoraj) i tu zaczyna sie moj problem. Przed spaniem zawsze go karmie (ogolnie karmie go...
  • Witam Wlasnie wrocilam z roczna corcia od pediatry i załamka totalna. Corcia zjechala w centylach - teraz jest w 50, w pierwszym polroczu jechala w 90. Na wazeniu wyszlo 120g mniej niz w 5 tyg temu - wazy 9480. Jest dzieckiem z gatunku cycocholikow - jadlaby tylko piers, jakis czas temu odmowila zupek, jajka... skubie wafle, chrupki i owoce. kroczek po kroczu ucze ja jesc nowe rzeczy, ale ona nie zjada tego duzo, raczej probuje.. A ja pracuje i w dzien jest z niania... lekarka...
  • mam 8-mies. bartka. Pracuję, dokąd mały skończył 5 mies. gdy jest z nianią w tygodniu, ma bardzo uregulowany tryb dnia i jedzenia: rano pierś ( wnocy rzecza jasna też, je pięc razy w nocy!), potem kaszka, zupka i deserek 9 to w czasie, gdy jestem w pracy), po moim powrocie pierś , na wieczór kaszka i przed zaśnięciem pierś. W ciagu dnia z niania zasypia sam bez większych problemów. A jak ja przychodzę, to domaga się piersi przed każdym spaniem. musze mu zniknąc z pola widzenia, inaczej ...

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się