nianie

(45 wyników)
  • Czy ktoś podpisuje umowę z nianią? My chcielibyśmy zatrudnić moją mamę jako nianię - żeby miała większy staż pracy czyli większą emeryturę (mama już jest na emeryturze). Wszystkie składki za nianię płaci państwo (jeśli niania zarabia max. najniższą krajową). Niania musi tylko od tego odprowadzić podatek - co miesiąc lub raz w roku. Moje pytanie dotyczy nas jako pracodawców. Czy my odliczamy sobie od podatku wydatek na nianię w PIT37? Mam nadzieję że opisałam sytuację zrozumiale... W n...
  • Pisałam jakiś czas temu, że szukam dorywczej opiekunki dla dzieci. Myślę, że odpowiadającą mi osobę właśnie znalazłam. Ponieważ nigdy wcześniej nie zatrudniałam opiekunki, zupełnie nie mam pojęcia, jak to wygląda od strony formalnej - zależałoby mi na zabezpieczeniu się, że dziewczyna nie zrezygnuje z dnia na dzień (jak to było u mojej sąsiadki - wczoraj niania była, a dziś już nie i trzeba było na gwałt kogoś szukać). Ona też pewnie czułaby się lepiej, mając wszystkie warunki na piśmie. I t...
  • mieszkamy niedaleko Grójca i tu pensja niani to 800-1300 pln miesiecznie, czasami 1500, jesli niania ma doświadczenie, ale niewiele tu takich. a referencje przewaznie od krewnych i znajomych krolika:/ nie maja nic wspolnego z rzeczywistoscia. jak to wyglada u was?
  • mialam isc na urlop wychowawczy( druga czesc po 3 latach). zmiast tego bede pracowac kilka godzin 1-2 dni w tygodniu.zamierzam zatrudnic nianie. dotad bedac na wychowawczym mialam taka n apare godzin w tygodniu i placilam 10 zl za godzine z wyrownianiem do pelnej kwoty. niania byla wspaniala i nalezalo sie jej. moje pytanie-ile aktualnie powinnam zaplacic niani za godzine. planuje tak samo- 10 zl ale tym razem bede ja prosic o drobne zakupy, drobne prace domowe. w koncu nie mus...
  • W sierpniu wracam do pracy i mój niemowlaczek zostanie pod opieką niani na 8 godzin dziennnie, opieka będzie się odbywała w jej domu. Oczywiście pieluchy i bebiko dostarczam. Proszę was o radę - jaką kwote zaproponować? Mieszkamy w małym miasteczku przy zachodniej granicy. Ninia jest osobą z rodziny, nie chciałabym aby poczuła się wykorzystywana, było by jej pewnie zniezręcznie powiedzieć, że płace jej za mało, ale ja też nie chcę przepłacać. Poradźcie proszę.
  • Witam, Do tej pory placilam mojej niani 1050 zl/m-c za niecale 9 h/dz (7:40- 16:30). Pensja nie zalezy od faktycznie przepracowanych godzin - chce sie 'urywac' dosc czesto, place jej rowniez za czas urlopu. Kilka dni temu zazyczyla sobie 100 % podwyzke. Powiedziala, ze takie sa stawki i chce zarabiac 10 zl/h + 150 zl za dojazdy. Kwota mnie przerazila - pracuje na uczelni i zarabiam niewiele wiecej. A wlasciwie po odliczeniu kosztu moich dojazadow, nie zarobie na jej pensje. Dod...
  • niedlugo wracam do pracy planuje poszukac starszej pani na kilka godzin do mojego 11 miesiecznego synka tylko nie wiem jaka cene zaproponowac albo na jaka sie zgodzic(jesli Pani sama ustali) ?
  • Interesuje mnie,jaka jest minimalna stawka za opiekę nad dzieckiem,okolice niedalekie Warszawy,przy założeniu,że opiekunka ma jeszcze pod opieką swoje kilkuletnie dziecko?koleżanka otrzymuje 3 złote za godzinę
  • Witajcie, Niedawno zona wrocila do pracy, a synkiem zaczela zajmowac sie Niania.Wszystkie tematy mamy z Niania omowione oprocz jednego - jak rozliczac sie z nia za dni, kiedy nie ma jej w pracy. Wiadomo, ze beda sie pojawiac takie dni, kiedy Niania nie bedzie opiekowac sie synkiem - czasem z powodu choroby (naszej lub synka), czasem z powodu naszego urlopu wypoczynkowego a czasem z checi Niani na pare dni wolnego. Jak Wy rozwiazalyscie kwestie rozliczania sie za takie dni? Dziek...
  • szanowne Mamy Moim 1,5-rocznym synem od kilku miesiecy zajmuje się Niania. Umowilismy sie z Nią, ze będzie otrzymywac od nas stale miesieczne wynagrodzenie za ustaloną liczbę godzin opieki na dzieckiem (9 godzin dziennie). Ustaliliśmy także bardzo ogólnie, ze za okres naszego urlopu otrzyma normalne wynagrodzenie. To byly ustalenia wstępne, a ja od miesiaca zadaję sobie pytanie konkretnie za ile dni urlopu w przyszlym roku powinnam Jej zaplacić. Zakładając, ze wspolnie z meze...
  • Witam, jak jest z zapłatą dla niani? Chodzi mi o krótki czas, ok. 2-3 godz. dziennie od czasu do czasu, żebym mogła coś spokojnie na mieście załatwić. Powiem, że stawki jak się pytałam koleżanek, z tym, że cały tydzień 8-9 godz. dziennie, wynoszą 500-600 zł. Myślałam o kwocie 20 zł za 2 godziny, ale może to za dużo? A ile policzyć za 3 godziny? Wiem, że pracowała ona za 5 zł za godzinę, ale 8 godzin dziennie. Dziewczyna mieszka w bloku naprzeciwko, więc nie traci czasu na dojazd ...
  • niania(8)

Dziewczyny, czy zatrudniając nianię płacicie za godziny czy stawka jest miesięczna? Co z urlopem? Płatny, czy nie? Ile? Nie wiem jakie są zwyczaje ... Oczywiście mówię o niani bez umowy o pracę. Dzięki za wszystkie podpowiedzi:)
  • witam, moja opiekunka bedzie miala ok 3 tygodni wolnego jak jej zaplacic? calosc czy pol? Nie bardzo wiem, normalnie za miesiac jestesmy umowieni na stala kwote, prosz o rade i pozdrawiam
  • Witam, Moj syn ma 4 miesiace, od wrzesnia wracam do pracy, prawdopodobnie bede musiala wynajac opiekunke,chyba, ze okaze sie, ze bedzie to zbyt duzy koszt i wtedy bede wolala sama sie zajac dzieckiem, niz przeznaczac cala swoja pensje na oplacenie niani, stad pytanie:wiecie ile kosztuje wynajecie opiekunki za godz?
  • Chciałam zapytać mamy, które zatrudniają nianie jak rozwiązałyście sprawę "wypłaty"? Płacicie za godzinę czy ustaliłyście stałą pensję? Bardzo proszę o głos w tej sprawie. Chcę pomóc przyjaciółce która bardzo potrzebuje opiekunki a ponieważ pracuje więc trudno jej znaleźć czas na siedzenie i grzebanie w necie. Liczę na Was dziewczyny!
  • Niania, w czasie spaceru z dzieckiem złamała rękę. ( emerytka) , ja nie płaciłam jej zadnego ubezpieczenia. Czy może oczekiwać ode mnie jakiejs rekompensaty ?
  • Nie bardzo wiem jak rozliczyc nianię z godzin pracy, a właściwie to z minut. Jest u nas najczęściej o 7.15, ja do pracy wychodze o 7.30.Przez te 15 min.załatwiamy sprawy organizacyjne. Czy jej godz. pracy liczyć od 7.15 czy 7.30 ? Niby chodzi tylko o 15 min. ale podsumowaujac cały miesiac to jedank parę godzin się zbierze. I drugi problem to opłata na dni kiedy przychodziła w sierpniu aby poznać dziewczynki. Były to 3ni, łącznie 10 godzin. Ja z domu nie wychodziałm, byłam cały c...
  • Dziewczyny jak płacicie niani? raz w miesiącu, czy częsciej raz na tydzień? czy co dwa tygodnie? poprzedniej płaciłam raz w miesiącu stałą pensję, z obecna rozliczam sie na godziny i dziewczyna póki co poprosiła o wynagrodzenie co dwa tygodnie, oki, zapłaciłam, za tydzień miały minąć kolejne dwa tygodnie, a w tym tygodniu zmienila zdanie i poprosiła o pieniądze na dziś. Jak uważacie jak lepiej płacić?...
  • chciałabym wiedzic czy macie ustalone zasady płacnia nianiom. Nie chodzi o stawki bo wiadomo co miasto to inne ale o takie sprawy: czy płącicie nianiom normalnie jak nie przychodzą do Was bo macie urlop, wyjeżdzacie, przyjeżdzją dziadkowie itp, czyli z Waszej "winy", niania nie ma na to wpływu oraz czy płacicie nianiom wtedy kiedy ona potrzebuje wolnego lub jest chora i jak to rozliczacie w przypadku płącenia na godzine a jak gdy placicie miesiecznie. Czekaja mnie teraz rozmowy i c...
  • Witam, ostatnio pomogłyście mi która niania lepsza 20-ka czy 50-tka i chyba juz wybrałam, ale mam jeszcze parę kwestii do omówienia z nią. jak jej płacić w razie jej choroby albo mojego dziecka (kiedy ja z nim bedę) albo kiedy będziemy na urlopie? Dodam, że chcemy jej płacic na miesiąc (750zł za 9,5 godz. pn.-pt), a nie na godziny. Powiedzcie, jak rozwiązałyście te kwestię. pozdrawiam

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się