Forum eDziecko edziecko Wcześniaki
ZMIEŃ
      nianie

nianie

(16 wyników)
    • Z dnia na dzień coraz bardziej chcę wrócić do pracy. Młoda ma już roczek więc może zostać z "ciocią". Kłopot w tym, że chwilowo cioci brak:-(.Nie mam żadnej poleconej osoby, potencjalne ciocie zajmują się już jakimiś brzdącami, babcia daleko a na portalu ninia.pl laski albo wyjechały na wakacje albo sie ukrywają:-)Poza tym mam obawy czy tym poszukującym młodym dziewczynom zależy bardziej na kasie, czy rzeczywiście "kochają" dzieci??????? doradźcie please jak tu znaleźć nianię i n...
    • Dziewczyny, gdybyscie znały jakas kobietke, ktora zechciałaby sie zajac moim synem, na poczatek na ok 5 h dziennie, prosze dajcie znac, chodzi o kogos, kto da sobie rade z dzieckiem, ktore nie je. Mały jak skonczyl rok, odmowil calkiem jedzenia. Powiedzialam męzowi, ze albo przyjdzie jakas opiekunka, albo ja się melduje na walsne zyczenie w szpitalu psychiatrycznym, bo juz nie mam sił i łez na to wszystko. Muszę wrocic do pracy, zobaczyc jakiś ludzi, zadbac o siebie..tylko kto ...
    • Moja niania miała nagłą operację. Zabrało ją pogotowie i okazało się że jej uwięzła przepuklina. Wdała się martwica jelita, kawałek wycięli. Oczywiście leży w szpitalu. Ja pracuję i to bardzo intensywnie (około 9h dziennie). Chwilowo z Julią jest moja mama (inwalidka I grupy więc same rozumiecie że siły to nie ma za bardzo a zwłaszcza do takiego "naręcznego" klopsika). Znalazłam nianię zastępczą, która nawet się zaoferowała że może zostanie na dłużej ale jest beznadziejna. Niby pr...
    • Jestem na etapie poszukiwania opiekunki do mojego prawie 3-letniego wcześniaczka. Ręce opadają... Jedna kandydatka chciała, żeby dostosować godziny do planu lekcji jej dziecka, druga nie mogła dźwigać ani się schylać, trzecia - nie chciała zmieniać pampersów. Inna dopytywała, czy Olek jest na pewno normalny. Najlepsza była pani, która zadzwoniła pięć minut przed umówioną wizytą i stwierdziła, że się spóźni, bo kartofle jej się jeszcze nie ugotowały. A jedna kobieta przyszła przeziębiona i O...
    • Poszukuję studentki/a pedagogiki specjalnej lub psychologii, najchętniej po stażu w Synapsisie lub z innym doświadczeniem z autystycznymi dziećmi. Jestem mamą 2,5 latka z CZR i opóźnieniem psycho-ruchowym (wcześniak). Synek ma prowadzoną terapię indywidualną w domu i SI. Potrzebuję osoby do pracy z dzieckiem wg programu pisanego przez terapeutę prowadzącego. Początkowo na 2h raz w tygodniu, najchętniej w godzinach przedpołudniowym. Zainteresowanych proszę o kontakt na adres polaa27@gaze...
    • Witam, chciałam się poradzić Was mądre kobiety. Niedługo wracam do pracy (sic!) i będę zmuszona zostawić synka pod opieką niani na rok. Potem przewiduję przedszkole. Nie mniej jednak nie wiem jakie rozwiązanie powinnam wybrać. Mam umówioną ciocię- taką prawdziwą moją ciocię ale nachodzi mnie coraz więcej wątpliwości. Ciocia ma już swoje lata. A mój synek jest ciężki i ruchliwy i chciałbym aby był maksymalnie stymulowany rozwojowo a wiadomo ciocia to inne pokolenie i coraz bardzi...
    • Rzadko się tu udzielam, ale zawsze na bieżąco czytam. Teraz mam jednak problem, który jeszcze chwila, a doprowadzi do rozwodu jeszcze przed ślubem. Sytuacja wygląda mianowicie tak, że za 2 miesiące bierzemy z mężem ślub kościelny.Wiadomo, przygotowania, wariacje, pełno ludzi(wesele ma być spore), orkiestra do białego rana. Msza sama w sobie też ma być dość późno, bo o 18, de facto łączymy ją z dopełnieniem chrztu małej. W tym czasie córcia będzie miała 14 miesięcy. Na dzień dzisiejszy...
    • Gdzie można kupić tanio monitor oddechu? z Waszych wcześniejszych postów wnioskuje że angel care jest najlepszy.
    • Moze nie powinnam tu pisac bo ja nie jestem mama wczesniaka mam trojke chlopcow urodzonych w terminie bez zadnych problemow.Czasami wchodzilam tu na wasze forum zeby choc pomodlic sie za te dzielne male istotki.Nieraz lzy laly mi sie po policzkach,i pytalam Boga dlaczego one tak musza cierpiec...W ten piatek tylko dzieki temu ze mam nianke elektryczna z czytnikem oddechu moj synek 13 tygodniowy zyje.Przestal oddychac jak spal//stalo sie to o 17 a wtedy kolacja dwojka starszych s...
    • Jaki był Wasz wybór (wybór woli lub przymuszony)... U mnie najpierw wiadomo 2,5 m-ca w szpitalu, potem ja byłam z Małym w domu kolejne 3,5 m-ca (macierzyński plus urlop i troche zwolnienia lekarskiego), kolejne trzy miesiące z maluchem jest mąż (elastyczna praca, no i ja wracam 14:30), ale teraz gdy Maluch skończy już 9 m-cy, a dokładnie od 1 grudnia z Igorem będzie Babcia - i nie jest to nasz wybór woli ponieważ wolelibysmy byc z Igorem my, ale cóż jakos trzeba żyć...
    • witam, jestem ojcem Zosi, która urodzila sie w 26 tygodniu. teraz ma już 2,5 miesiąca ipewnie za jakiś czas przywieziemy Ja do domu. stoję obecnie przed koniecznościa zakupu monitora bezdechu. przegląda w Internecie różne modele i nie wiem za bardzo, który byłby najlepszy. czy ktoś może mi doradzić, czym się kierować? znalazłem monitor Angelcare i Babysense. ten ostatni reaguje również po tym, jak w ciągu minuty jest mniej niż 10 oddechów. proszę Was o poradę wynikającą z Waszego...
    • Dużymi krokami zbliża się nasz Bartek do domu. :-) Myślimy że warto by było kupić monitor oddechu ( może nawet z niania) . Co myślicie , jakie są wasze doświadczenia w tym temacie? Co wybrać?
    • w poniedziałek wracam do pracy po 15miesiącach wolnego. Coprawda tylko na pół etatu, ale mam trochę zmieniony zakres obowiązków i sie stresuję jak to wszystko będzie wyglądało. O maluszki sie nie martwie bo zostaną z moją mamą, a ona już często z nimi zostawała i świetnie dają sobie radę we trójkę ;) Muszę znów się wdrożyć w ten kierat, a się tak strasznie stresuję. Do tego rehabilitacja maluszków i częste wizyty u lekarzy i się boję jak dam sobie radę. Z jednej strony chciałabym ...
    • Kochane mam do Was pytanie, muszę kupić monitor oddechu dla mojej Juli jak już wróci do domu i tu pytanie do was polecacie jakis konkretny model i firme?? widziałam takie co mate kładzie się pod materacyk ale ostatnio widziałam tez taki,takie malutkie urządzenie które przypina się do pampersa i dzidzius moze miec je cały czas nie tylko w łózeczku, ale takze w wózku itp czy miał ktoś z tym do czynienia? które lepsze? prosze o pomoc
    • Witam, Za 3,5 miesiaca planuje wrocic do pracy Szymek bedzie miał wtedy 7 miesiecy korygowane (8,5). Drżę ze strachu o niego jak to zniesie. Przez 6 godzin bedzie z niania a potem z babcia, ktora niestety pracuje. Ja bede wracala do domu po ok 10 godzinach nieobecnosci (straszne). Jak znosły to Wasze maluszki? Ewentualnie po jakim czasie planujecie wrocic do pracy? Ja niestety do pracy wrócic musze:0((( buziaki Hania
    • Angelcare czy Babysense?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się