Forum Nauka i edukacja Studia Studia
ZMIEŃ
      terminy

terminy

(106 wyników)
    • Podobno do końca września należy składać indeks celem uzyskania absolutorium. Z pewnych przyczyn nie dam rady we wrześniu tego zrobić. Jakie mogą być konsekwencje takiego opóźnienia?
    • Wiecie jak to jest z terminami oddawania prac dyplomowych. Na mojej uczelni ostateczny niby termin upływa w połowie października, skończyłem studia semestr wcześniej, bo chciałem się wcześniej bronić, maiłem inne plany na dalszą naukę, ale trochę mi się wszystko pozmieniało, więc plany się też zmieniły, a teraz mam trochę roboty, pracę praktycznie ukończoną, ale wymaga jeszcze korekt i raczej się nie wyrobię, aby ją odnieść na czas do dziekanatu. Mogę się starać o jakiś termin t...
    • Witam! jutro muszę złożyć wnioek z prośbą o przedłużenie terminu złożenia pracy dyplomowej. Nie wiem jaki powód podać. Muszę pismo jakoś umotywowac. Proszę o pomoc
    • Mam takie pytanie, nie wyrobie się aby swoją pracę mgr oddać w ostatni dzień jaki wg regulaminu jest już dniem ostatecznym na złożenie pracy dyplomoweej. Grozi mi, że mnie skreślą i będą musiał chodzić znów na to samo co już mam pozaliczane, ale to trochę bez sensu więc nie wiecie czy jak pchnę tę pracę i pójdę złożyć ją z kilkudniowym opóźnieniem to mi ją przyjmą? Czy jak się bronić aby nie robili problemów? proszę tylko o nie pisanie idź do dziekanatu - bo tam się nie dowie...
    • Witam Jak wszyscy studenci wiedzą na każdy egzamin przypadają 2 termin do zaliczenia. Czy to oznacza, że jeśli nie zgłoszę się na pierwszy termin (nie podejdę do egzaminu) to aby podejść do drugiego muszę mieć np zwolnienie od lekarza? Tego dowiedziałem się od starosty grupy. To chyba moja sprawa do którego terminu podejdę. Na kiedy zdążę się przygotować. Proszę wypowiedzcie się w tej sprawia. Nie byłam na pierwszym terminie (nie zdążyłam się wystarczająco przygotować - egzamin zar...
    • Jestem na 5 roku prawa (Uł) studiuje wieczorowo,pracuje.Mam teraz pewne problemy natury osobistej.Praca tez pochłania mi duzo czasu i energii.Wiem juz ze nie zdarze obronić sie w terminie..Nawet na wrzesień nie dam rady.Chciałabym bronić sie w nastepnym roku w lipcu..Czy ktoś sie orientuje czy tak mozna?I jaki€ sa przwidziane konsekwencje nie pojawienia si€ na obronie?
    • Mam na uczelni termin do czwartku na złożenie indeksu w dziekanacie. Niestety nie będzie to możliwe bo do terminu nie będę mogła wrócić z wakacji;) Czy jeśli oddam indeks kilka dni(maks tydzień) po terminie, to grożą mi jakieś poważniejsze konsekwencje poza nieuprzejmością pań z dziekanatu?
    • Napisałam ją z włąsnej woli będąc na zwolnieniu. Mam komisa. Może jednak mogę go uniknac i przywrócic jakoś termin poprawki?
    • Termin na złożenie pracy magisterskiej to 2 lata od uzyskania absolutorium, w moim przypadku koniec czerwca 2006. Niestety, z różnych względów nie udało mi się wyrobić i pracę mogę złożyć dopiero ok. 10-11 lipca. Czy ktoś był w podobnej sytuacji? Mam szansę aby uniknąć powtarzania ostatniego roku? (zgroza!) Mam jakieś opcje, podania, prośby?
    • Na politechnice białostockiej rekrutacja trwa do 3, 6 sa już wyniki a do 14 należy potwierdzić chęć kontynuowania nauki na tej uczelni i złożyć oryginalne dokumenty. Mój problem: politechnikę białostocką traktuje jako kolo ratunkowe, zależy mi na innych uczelniach. Te jednak kończą rekrutacje w terminie w jakim należy złożyć oryginalne dokumenty na politechnikę. Jeżeli na politechnike dokumentów nie złoże, zostane wykreslona z listy, a na planowane uczelnie mogę się nie dostać. Zosta...
    • i obnizono prog do niewiele ponad 35 pkt/na 100 mozliwych do uzyskania prawidlowych odpowiedzi.Test byl harvardzi,co oznacza,iz odejmowano od dobrze zakreslonych odpowiedzi ujemne.Wiele osob ,gdyby wiedzialo,iz prog bedzie obnizony z pewnoscia zakresliloby tylko te 40 ,czy 36 odpowiedzi prawidlowych.Niestety prog mial byc od 60 pkt...okazalo sie,iz test byl zbyt trudny.Co w takiej sytuacji winni zrobic studenci,ktorzy nie zdali???czy powinni sie odwolac i prosic o ponowny 1 termin...
    • Moze drodzy forumowicze mi to wyjasnia, bo juz nie wiem, kogo prosić o wyjaśnienie, a do rektora przecież nie pójdę;). Sesja zimowa zaczyna się 19. 01. Jest to prawda, ale data ta obowiązuje jedynie studentów UW, a Politechnika i SGGW zaczynają sesję dopiero 11 dni później. Chciałam prosić Was o wyjaśnienie, czemu pomimo tych samych założeń - 15- tygodniowy semestr - Uniwersytet odbywa tylko 13 tygodni zajęć, podczas gdy zarówno semestr letni, jak i zimowy na SGGW liczy ich 15. W...
    • Powiedzcie mi, bardziej doświadczeni - co się robi standardowo,jeśli obleje się tzw. drugi termin ? Domyślam się,że pisze się podanie o egzamin komisyjny - jak szybko on następuje ? I jeszcze ,last but not least -co jeśli na "komisie" też się nie uda ? Są jeszcze jakieś możliwości działania ? Studiuję na boskim Uj-ocie,gdyby to miało jakieś znaczenie. Z góry dzięki za każdą odpowiedź :)
    • Witam. Jestem na 5 roku studiów jednolitych magisterskich i jest to ostatni rocznik w tym trybie. Następny jest juz podzielony na studia 1 stopnia (inżynierskie) oraz 2 stopnia (magisterskie). Jeżeli zdążę sie obronić w terminie to nie ma problemu, ale jeżeli nie to zostałam poinformowana w dziekanacie, że bedę musiała uzupełnić różnice programowe i spadnę na 5 semestr studiów inżynierskich (ponieważ za rok nie będzie juz jednolitych studiów magisterskich, więc teoretycznie nie będę mogła ...
    • Mam mały problem, Po ukończeniu liceum wyjechałem za granice do pracy. Była praca=nie było mysli o studiach. Teraz wróciłem do kraju i cóż pojawiła się potrzeba dyplomu. Czy można jeszcze zapisac się gdzies na studia, czy musze czekać aż do wrzesnia?
    • Witam... Jutro mam egzamin ze wstępu do prawoznawstwa i niestety nie jestem przygotowany nawet w 30%. W styczniu poprawiałem wyniki z czterech matur i niestety nie mialem czasu uczyc sie na biezaco w czasie semstru akademickiego do egzaminów i teraz muszę nadrabiać cały materiał w kilka dni (ostatnią maturę miałem 25 stycznia). Od października uczyłem się tylko do matur. Myślę, że nie ma sensu iśc w ogole na ten egzamin, tym bardziej, że jest ustny, bo zagadnien jest za dużo, a ja nie m...
    • Witam, potrzebuje pomocy ... w maju tego roku zaliczyłam wszystkie egzaminy i uzyskałam wpisy do indeksu (studia stacjonarne licencjackie) jednak napisałam podanie o przełożenie terminu obrony pracy na październik ( zaakceptowane) jednak do października tez sie nie wyrobiłam , ale zapomniałam o złożeniu kolejnego podania ... Dzis dostałam wiadomość ze chcą skreślić mnie z listy studentów gdyż nie złożyłam pracy do 30 września ... Moje pytanie dotyczy tego czy jeżeli zaliczyłam wszystkie egz...
    • czy istnieje mozliwość zrobienia licencjata w krótszym terminie , aniżeli 3 lata?
    • Czy licząc średnią z danego roku (tak po prostu, nie w celu otrzymania stypendium itp.) liczmy pierwszy, oblany termin egzaminu? np. mam 3(było 2,poprawione),4 i 5. To średnia =3+2+4+5/4 tak?
    • Czy ktos sie orientuje do kiedy dokładnie trzeba oddac prace licencjacka i ja obronic za DARMO.U mnie na stronie uczelni pisze ze do 30 wrzesnia trzeba oddac.Ale mam duzo egzaminow w sesji letniej i słyszałam,ze jesli bede miec poprawke we wrzesniu to moge sie bronic dopiero miesiac po poprawce i za przedłuzenie obrony sie słono płaci.Czy to prawda.Studiuje na UMCS-sie.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się