Dodaj do ulubionych

:))))))))))

20.09.04, 10:08
Znalazlem wlasnie cos slicznego, w gazecie, ktorej ni w zab nie rozumiem bo
po estonsku jest, ale wystepuje tam przesliczne slowko "jäääär" smile))
Naprawde, cztery razy "ä"!!!!! Ten narod chyba w ogole mowi samymi
samogloskami...smile))
Obserwuj wątek
    • kicior99 Re: :)))))))))) 20.09.04, 10:31
      a mowia na wdechu jak Finowie?
    • h_hornblower Re: :)))))))))) 20.09.04, 11:10
      josip_broz_tito napisał:

      > Znalazlem przesliczne slowko "jäääär" smile))

      Ciekawe. Rzeczywiście dłuuuuuuuuuuuuuuuuuuugaśne. Czy z kontekstu możesz
      wnioskować, że nie chodzi o tego rodzaju zabieg?

      pzdr
      horny
      • josip_broz_tito Re: :)))))))))) 20.09.04, 11:26
        Nie, nie chodzi, bo w google'u jest 1083 razy. to jest po prostu podwojna
        samogloska dwa razy powtorzona, jak mi powiedzial ktos madrzejszy.
        • ardjuna Re: :)))))))))) 20.09.04, 11:59
          W goglu jest też "jäääärne kuuuurija". Chyba się zakocham w tej frazie. Zapytaj
          tam kogo, co ona znaczy.
          • josip_broz_tito Re: :)))))))))) 20.09.04, 12:08
            Slicznesmile Aha, wlasnie siedzi za mna para Estonczykow i nap...la, ale nie, nie
            mowia na wdechu, choc brzmi to smieszniesmile I zupelnie niepodobnie do
            wegierskiego, chyba pokrewienstwo jest za dalekie, choc optycznie zdania i
            wyrazy buduja podobnie.

            Aha i nie ma tu normalnego chlebasad A o jäääärne kuuuurija sie zapytam.
            • ardjuna Re: :)))))))))) 20.09.04, 12:12
              Jestem geszpant jak regenszyrm o to jäääärne kuuuurija.
              • ardjuna Re: :)))))))))) 20.09.04, 18:13
                Josipa zmogła estońska wódka, więc sam se znalazłem. To znaczy podobno "lunolog
                na skraju lodu". Przy okazji znalazłem też pełne zdanie, wraz z czasownikiem.
                Też niezłe. Kuuuurija istus töööös jääääres.
                • h_hornblower Re: :)))))))))) 20.09.04, 22:00
                  ardjuna napisał:

                  Kuuuurija istus töööös jääääres.

                  Zadziwiające. Zagłoba powiedziałby, że to "jakowyś psi język".

                  hau, hau
                  horny
                  • ardjuna Re: :)))))))))) 21.09.04, 00:53
                    h_hornblower napisał:

                    > Zadziwiające. Zagłoba powiedziałby, że to "jakowyś psi język".

                    I pewnie nie miałby racji, jak zwykle. Estoński jest podobno nadzwyczaj
                    śpiewny - właśnie przez te samogłoski. Wróci Josip, to powie.
    • piotrpanek Re: :)))))))))) 20.09.04, 15:24
      josip_broz_tito napisał:

      > Znalazlem wlasnie cos slicznego, w gazecie, ktorej ni w zab nie rozumiem bo
      > po estonsku jest, ale wystepuje tam przesliczne slowko "jäääär" smile))
      > Naprawde, cztery razy "ä"!!!!! Ten narod chyba w ogole mowi samymi
      > samogloskami...smile))

      Zdaje się, że oni twierdzą, że mają trzy długości samogłosek. Niektórzy zaś
      twierdzą, że to mit i ta potrójna samogłoska to zwykła podwójna, ale
      akcentowanie sprawia, że brzmi jakby była dłuższa smile Tyle zrozumiałem z
      dyskusji na sci.lang - niestety nie zrozumiałem tego zbyt dogłębnie sad
      • josip_broz_tito Re: :)))))))))) 21.09.04, 10:06
        Dziekuje bardzo.
        Od estonskiej wodki lepszy jest likier Vana Tallinn, a zreszta ja pozostaje
        wierny piwsku, a to tez tu maja. Spiewny jest, owszem, ale przypomina mi
        bardziej szwedzki niz wegierski, z ktorym jest spokrewniony. Na przydechu nie
        mowia, moze lekko. Poza tym i tak co drugi w Tallinnie to Rosjanin. To, ze
        jäääär to jest jakas kra, to tez udalo mi sie znalezc, natomiast dostep do
        komputera mam tu ograniczony (wtedy kiedy pani serca mego jest na zajeciach, bo
        tu studiuje, a ja przyjechalem sprawdzic czy sie nie zbiesilasmile)
        • ardjuna Re: :)))))))))) 21.09.04, 12:27
          Zbiesić się w Estonii z lunologiem na skraju kry... Czysta poezja!!!!

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka