maria421
16.12.15, 09:49
wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19348174,pis-prowadzi-prace-nad-nowa-ustawa-o-tk-projekt-prawie-gotowy.html#MT
PiS produkuje te projekty ustawy o TK z predkoscia rakiety kosmicznej.
PO potrzebowalo 2 lata na nowelizacje ustawy o TK, PiS pierwszy projekt wyprodukowal w pare dni w listopadzie, drugi tez juz ma gotowy.
Wiecie co? Naiwna bylam. Myslalam ze wygrana najpierw Dudy a potem PiSu to jest normalny "plodozmian" , jedni przegrywaja i odchodza, inni wygrywaja i zaczynaja rzadzic. Myslalam ze PiS bedzie sie chcial sie wykazac lepsza polityka socjalna, zadbac o najubozszych, o wykluczonych....
Nigdy nie myslalam ze PiS przejmie demokratycznie wladze po to zeby w pierwszym rzedzie, zaraz po objeciu wladzy robic jakis przewrot konstytucyjny, ktory zamiast umacniac demokracje ma umocnic aktualna pozycje PiSu i marginalizowac pozycje opozycji.
To, co PiS robi, to jest wlasciwie przekreslenie gruba kreska dotychczasowych praw i wprowadzenie na ich miejsce swoich wlasnych.
I oczywiscie znajdzie sie masa ludzi ktorzy temu przyklasna, bo to co bylo do tej pory to bylo tylko zle a to co bedzie to bedzie tylko dobre, bo przeciez Kaczynski jest "prawdziwym patriota i najlepiej wie co dla kraju jest dobre a co nie" , a kto sie z nim nie zgadza, to jest "gorszy sort", "opcja niemiecka" , "posiada gen zdrady", itp, itd...