08.10.21, 12:55
a w niej Rachon z szyderczym usmieszkiem i kiwajac glowa jakby byl znawca tematu robi ludziom wode z mozgu:

twitter.com/TOPTVPINFO/status/1446358252426571788
Cytujac Jacka Kurskiego : "ciemny lud to kupi".

Obserwuj wątek
    • astra18 Re: TVPInfo 08.10.21, 15:50
      maria421 napisała:

> a w niej Rachon z szyderczym usmieszkiem i kiwajac glowa jakby byl znawca temat
      > u robi ludziom wode z mozgu:
      >
      > twitter.com/TOPTVPINFO/status/1446358252426571788
      > Cytujac Jacka Kurskiego : "ciemny lud to kupi".
      >

"To co się dziś stało w pewnym sensie prawnym nie istnieje" tako rzecze ojciec Maty.

Rzeczywiście można tylko z politowaniem kręcić głową z szyderczym uśmieszkiem, Maria to kupuje :)
      • maria421 Re: TVPInfo 08.10.21, 16:13
        Astra kupuje to, co , cytujac Kurskiego, "ciemny lud kupi.

Dla Astry byle Rachon albo byle Jaki to sa autorytety.
        • astra18 Re: TVPInfo 08.10.21, 16:25
          maria421 napisała:

> Astra kupuje to, co , cytujac Kurskiego, "ciemny lud kupi.
          >
          > Dla Astry byle Rachon albo byle Jaki to sa autorytety.

I znowu nic nie potrafisz konkretnego napisać.
          Kompromitacja.
          Napisz chociaż dlaczego tata Maty uważa że w sensie prawnym to orzeczenie nie istnieje.
          • maria421 Re: TVPInfo 08.10.21, 16:27
            Astra, a dlaczego Rachon tego nie wyjasnil widzom tylko pogardliwie szydzil z Matczaka?
            • astra18 Re: TVPInfo 08.10.21, 16:35
              maria421 napisała:

> Astra, a dlaczego Rachon tego nie wyjasnil widzom tylko pogardliwie szydzil z M
              > atczaka?

Boisz się napisać sama odpowiedz?:))))
              Czepiasz się tylko szyderczego uśmieszku Rachonia, tak jakby tata Maty prezydentem był :)
              Na tym się kończy twój argument?
              • maria421 Re: TVPInfo 08.10.21, 16:44
                Astra, moze Ty w PiSowskiej Polsce przyzwyczailas sie ze telewizja publiczna jest po to, zeby "dowalac" kazdemu, kto nie sluzy partii rzadzacej, dlatego obrzydliwe , pelne pogardy usmieszki Rachonia uwazasz za cos na wskros slusznego.

Ja jestem przyzwyczajona do innych standardow dlatego mnie to brzydzi.

Uprzedzajac Twoja odpowiedz- nie za PO nie bylo "tak samo".

• astra18 Re: TVPInfo 08.10.21, 16:48
                  maria421 napisała:

> Astra, moze Ty w PiSowskiej Polsce przyzwyczailas sie ze telewizja publiczna je
                  > st po to, zeby "dowalac" kazdemu, kto nie sluzy partii rzadzacej, dlatego obrzy
                  > dliwe , pelne pogardy usmieszki Rachonia uwazasz za cos na wskros slusznego.
                  >
                  > Ja jestem przyzwyczajona do innych standardow dlatego mnie to brzydzi.
                  >
                  > Uprzedzajac Twoja odpowiedz- nie za PO nie bylo "tak samo".
                  >
                  Za pisanie nie na temat dostawało się pale na języku polskim.

Pogardliwy uśmieszek Rachonia vs przerywanie przemówień przez stacje tv aby "ekspert" dziennikarz mógł "wytłumaczyć " wedle narracji stacji. To drugie to ulubione standardy Marii.

No i jak tam z odpowiedzią na temat słów taty Maty?:) Za trudne ,nie? Trzeba by mieć własne zdanie no nie?:)))(
                  • maria421 Re: TVPInfo 08.10.21, 17:01
                    Astra, to TY piszesz nie na temat.
                    Tematem watku jest TVPInfo i wystepek Rachonia, a nie zdanie ktore Matczak powiedzial u Olejnik. O tym mozemy w innym watku rozmawiac.

Wiec Astra, trzymaj sie tematu, czyli Rachonia w TVPInfo.

• astra18 Re: TVPInfo 08.10.21, 17:06
                      maria421 napisała:

> Astra, to TY piszesz nie na temat.
                      > Tematem watku jest TVPInfo i wystepek Rachonia

Jaki występek? Uśmieszek???
                      Naprawdę o to ci chodzi?????:)

, a nie zdanie ktore Matczak powi
                      > edzial u Olejnik. O tym mozemy w innym watku rozmawiac.

Ale ja cię poprosiłam tutaj o wypowiedź na temat tego co tata Maty powiedzial, co wzbudziło uśmieszek Rachonia, co z kolei wywołało w tobie odraze.
                      Też mi coś:))))
                      >
                      > Wiec Astra, trzymaj sie tematu, czyli Rachonia w TVPInfo.
                      >

A ileż można pisać o różnych odsłonach uśmiechu?????:)

• maria421 Re: TVPInfo 08.10.21, 17:12
                        Astra, ten watek jest o poziomie utrzymywanej z kasy podatnikow (uprzedzajac Twoja reakcje- "przeciez nie z mojej") telewizji panstwowej.

Szyderczy i pogardliwy usmieszek Rachonia jest tylko przykladem.

Zrozumialas teraz o czym jest watek? Masz cos do napisania na ten temat? Jezeli nie masz, to nie musisz przeciez pisac.
                        • astra18 Re: TVPInfo 08.10.21, 17:20
                          maria421 napisała:

> Astra, ten watek jest o poziomie utrzymywanej z kasy podatnikow (uprzedzajac Tw
                          > oja reakcje- "przeciez nie z mojej") telewizji panstwowej.
                          >
                          > Szyderczy i pogardliwy usmieszek Rachonia jest tylko przykladem.

Kim jest tata Maty że Rachon nie może się szyderczo uśmiechać w reakcji na jego słowa?
                          Odpowiesz na to proste pytanie .
                          >
                          • maria421 Re: TVPInfo 08.10.21, 18:05
                            Astra, Ty niestety naprawde nie rozumiesz ze redaktor panstwowej telewizji nie powinien pogardliwie traktowac NIKOGO!

• a000000 Re: TVPInfo 08.10.21, 18:06
                              maria421 napisała:

> Astra, Ty niestety naprawde nie rozumiesz ze redaktor panstwowej telewizji nie
                              > powinien pogardliwie traktowac NIKOGO!

program Jedziemy jest programem satyrycznym. Oni zawsze dowcipkują na wesoło.
                              • maria421 Re: TVPInfo 08.10.21, 19:51
                                Azerka, program satyryczny to jest kabaret. "Jedziemy" jest programem propagandowym.
                                • a000000 Re: TVPInfo 09.10.21, 09:51
                                  maria421 napisała:

> Azerka, program satyryczny to jest kabaret. "Jedziemy" jest programem propagand
                                  > owym.

A czym jest w takim razie "szkło kontaktowe" ?????
                                  • maria421 Re: TVPInfo 09.10.21, 11:04
                                    a000000 napisała:

> A czym jest w takim razie "szkło kontaktowe" ?????

Zasiegnelam wiedzy w internecie

"Jedziemy" to program PUBLICYSTYCZNY

pl.wikipedia.org/wiki/Lista_program%C3%B3w_TVP_Info
                                    Michał Paweł Rachoń (ur. 22 października 1978) – polski polityk, publicysta, dziennikarz prasowy, radiowy i telewizyjny, koszykarz.

pl.wikipedia.org/wiki/Micha%C5%82_Racho%C5%84
                                    Z pewnoscia wiec nie jest satyrykiem i jego program nie jest programem satyrycznym.
                            • astra18 Re: TVPInfo 08.10.21, 19:43
                              maria421 napisała:

> Astra, Ty niestety naprawde nie rozumiesz ze redaktor panstwowej telewizji nie
                              > powinien pogardliwie traktowac NIKOGO!
                              >
                              >
                              Ocena uśmiechu jest kwestia stricte subiektywna:)

Jeszcze masz jakiś "poważny" zarzut merytoryczny do prowadzącego ?:)))
                              • maria421 Re: TVPInfo 08.10.21, 19:56
                                Tak, Astra, mam duzo przeciw POGARDZIE wobec drugiego czlowieka, obojetnie kim by on byl. Szczegolnie duzo mam przeciw POGARDZIE wobec drugiego czlowieka plynacej z panstwowej telewizji sponsorowanej przez pieniadze podatnika (uprzedzam "przeciez nie moje")

Tobie, jak widze, taka oficjalna POGARDA w panstwowej TV odpowiada, co mnie zreszta nie dziwi.
                                • astra18 Re: TVPInfo 08.10.21, 20:02
                                  maria421 napisała:

> Tak, Astra, mam duzo przeciw POGARDZIE wobec drugiego czlowieka, obojetnie kim
                                  > by on byl. Szczegolnie duzo mam przeciw POGARDZIE wobec drugiego czlowieka plyn
                                  > acej z panstwowej telewizji sponsorowanej przez pieniadze podatnika (uprzedzam
                                  > "przeciez nie moje")
                                  >
                                  > Tobie, jak widze, taka oficjalna POGARDA w panstwowej TV odpowiada, co mnie zre
                                  > szta nie dziwi.

O wiele większą pogardę w stosunku do drugiego człowieka oceniam jako próbę zakłamania opinii publicznej stanu faktycznego ,bazując na swoim autorytecie prawnym .
                                  I żal tych ludzi którzy łykają to bez popitki:)
                                  Naprawde, żal.
                                  • maria421 Re: TVPInfo 08.10.21, 20:11
                                    Astra, najwieksza pogarde dla ludzi to pokazuje caly czas Kaczynski. Rachon jest tylko jednym z jego slugusow, w dosyc niskiej randze.
                                    • astra18 Re: TVPInfo 08.10.21, 20:14
                                      maria421 napisała:

> Astra, najwieksza pogarde dla ludzi to pokazuje caly czas Kaczynski.

Aaa jest Kaczyński:)
                                      Już myślałam że nie napiszesz:)

Rachon jes
                                      > t tylko jednym z jego slugusow, w dosyc niskiej randze.

Nie ten łeb :)
                                      • maria421 Re: TVPInfo 09.10.21, 08:32
                                        Astra, Kaczynski wedlug Ciebie "ma leb"? Leb do czego oprocz lupiezu? :-)

• a000000 Re: TVPInfo 08.10.21, 18:05
      maria421 napisała:

> a w niej Rachon z szyderczym usmieszkiem i kiwajac glowa jakby byl znawca temat
      > u robi ludziom wode z mozgu:
      >
      > twitter.com/TOPTVPINFO/status/1446358252426571788
      > Cytujac Jacka Kurskiego : "ciemny lud to kupi".

to jest program SATYRYCZNY. Więc prowadzący nie płacze.

Matczak mówił u Olejnik. I się wygłupił. Profesor uczelni wyższej nawołujący do rokoszu, i to prawników.
      • astra18 Re: TVPInfo 08.10.21, 19:45
        a000000 napisała:
        >
        > Matczak mówił u Olejnik. I się wygłupił.

A bo to pierwszy raz?

Profesor uczelni wyższej nawołujący d
        > o rokoszu, i to prawników.

Albo uznający wybory za niekonstytucyjne, do pójścia na nie nawołując :)
      • zbyfauch Re: TVPInfo 08.10.21, 20:18
        Satyra na poziomie humoru suterena. :)
        • astra18 Re: TVPInfo 08.10.21, 20:34
          zbyfauch napisał:

> Satyra na poziomie humoru suterena. :)

Coś wiesz na ten temat z autopsji ?:)
          >
          • zbyfauch Re: TVPInfo 08.10.21, 20:53
            Z wyrywków na rundkach. W zupełności wystarczy do wyrobienia sobie zdania.
            Jakby nie było, Szkła Kontaktowego też nie uważam za jakiś cud ironii i szydery.
            Oba programy zbyt schlebiają plebejskiemu poczuciu humoru.
            • astra18 Re: TVPInfo 08.10.21, 21:19
              zbyfauch napisał:

> Z wyrywków na rundkach. W zupełności wystarczy do wyrobienia sobie zdania.
              > Jakby nie było, Szkła Kontaktowego też nie uważam za jakiś cud ironii i szydery
              > .
              > Oba programy zbyt schlebiają plebejskiemu poczuciu humoru.
              >
              To się zrozumieliśmy :)))
        • a000000 Re: TVPInfo 09.10.21, 10:01
          zbyfauch napisał:

> Satyra na poziomie humoru suterena. :)

mylisz się.... często kabaretony prezentują się znacznie niżej.... tak nisko, że nie wiadomo gdzie oczy podziać. Ze wstydu ,że było się świadkiem tak obciachowego poziomu. A tłum ludzi się cieszy i bije brawo. Na tym tle Rachoń świeci intelektem.
          Czuję się wyalienowana z rozentuzjowanego tłumu.
          • zbyfauch Re: TVPInfo 09.10.21, 10:16
            Kabaretony są gadaną wersją "kultury biesiadnej".
            Pozostają jedynie wspomnienia Kabaretu Starszych Panów, niechby Studia 202, czy Dialogów Na Cztery Nogi.
            Prawdziwą, inteligentną szyderę, można okazjonalnie znaleźć w internetach.
            • maria421 Re: TVPInfo 09.10.21, 11:06
              zbyfauch napisał:

> Kabaretony są gadaną wersją "kultury biesiadnej".
              > Pozostają jedynie wspomnienia Kabaretu Starszych Panów, niechby Studia 202, czy
              > Dialogów Na Cztery Nogi.
              > Prawdziwą, inteligentną szyderę, można okazjonalnie znaleźć w internetach.
              >

Pelna zgoda .

Dodam jeszcze Kabaret Dudek
              • ja.nusz Re: TVPInfo 13.10.21, 11:27
                Mario, załóż wątek pt. "Woda jest mokra", to już Ci Astra wytłumaczy, że się mylisz...
                • maria421 Re: TVPInfo 13.10.21, 11:36
                  ja.nusz napisał:

> Mario, załóż wątek pt. "Woda jest mokra", to już Ci Astra wytłumaczy, że się my
                  > lisz...

:-))))

• zbyfauch Re: TVPInfo 13.10.21, 14:31
                  ja.nusz napisał:

> Mario, załóż wątek pt. "Woda jest mokra", to już Ci Astra wytłumaczy, że się my
                  > lisz...

Nie, napisze, że że za Tuska woda też była mokra. Poza tym zatruta i napędzająca niemieckie młyny.
    • maria421 Re: TVPInfo 19.10.21, 19:50
      Kleczek, czyli sponsorowany pieniedzmi "wspolpracownik" TVP Info pyta Tuska dlaczego on "zohydza UE".

U PiSowcow wszystko jest na opak. Jak PiSowiec powie ze cos jest czarne, to nalezy sprawdzic, bo pewnie jest biale.

Tupet, arogancja, KLAMSTWA , manipulacje, odwracanie kota ogonem to ich chleb powszedni.

To Duda nazwal kiedys UE "wspolnota z ktorej nic nie wynika", Suski mowi o "okupacji brukselskiej", ale dla Kleczka ( i dla PiSu) to Tusk "zohydza UE".

OBRZYDLIWOSC!
    • maria421 Re: TVPInfo 30.10.21, 08:44
      W Polsce 6,8% inflacja.

A o czym informuje TVP Info?

Jak Donald Tusk „walczył” z inflacją, gdy sam był premierem

Wedlug TVPiS , dla Polakow przerazonych wzrostem cen w 2021 roku nie powinno byc wazne jak dalej sie potoczy sytuacja, kiedy inflacja sie wyplaszczy i co robi rzad PiS w tym kierunku.
      Dla Polakow, wedlug PiSiej szczekaczki, wazne ma byc co robil Tusk DZIESIEC lat temu.

• a000000 Re: TVPInfo 30.10.21, 18:51
        maria421 napisała:

......

śmieszy mnie takie porównywanie rzeczy nieporównywalnych. Na inflację ma wpływ bardzo dużo czynników, zmiennych czynników. Zależnych od wielu parametrów, wydarzeń.... 10 lat temu sytuacja światowa była zupełnie inna niż dziś. Każde państwo było w INNYM miejscu.... niektórym sytuacja gospodarcza się poprawiła, niektórym pogorszyła....
        Nawet warunki klimatyczne się zmieniły.... dziś więcej mamy terenów zagrożonych suszą.... z brakiem wody....
        to ma wielki wpływ na ceny żywności, a co za tym idzie... na wszystkie ceny (droga żywność powoduje presję płacową, a to ciągnie ceny w górę).

• maria421 Re: TVPInfo 31.10.21, 08:57
          Azerko, tu wcale nie chodzi o porownywanie sytuacji ktore wtedy i teraz doprowadzily do inflacji. Tu chodzi o to, ze rzad PiS - ktorego TVPInfo jest tuba propagandowa- nie ma zadnego innego przekazu dla obywateli przerazonych ciaglym wzrostem cen, niz pokazywac im jak Tusk sobie radzil z inflacja 10 lat temu.
          Azerko, powiedz, pomoze Ci ta wiadomosc przy nastepnych zakupach? Jak bedziesz ogladala ceny zywnosci na polkach, to bedzie Ci lzej ze Tusk sobie- wedlug PiSu- tez nie radzil?

Oczywiscie TVPInfo nie przypomni, ze wtedy Kaczynski mowil ze on by onblizyl akcyze na paliwo, a teraz, bedac u wladzy, mowi ze tego nie zrobi, bo panstwo potrzebuje pieniedzy.
          • a000000 Re: TVPInfo 31.10.21, 12:27
            maria421 napisała:

niz pokazywac im jak Tusk sobie radzil z inflacja 10 lat temu.

wcale sobie nie radził.... Istnieje wiele czynników inflacyjnych, na które nawet premier nie ma wpływu. Wówczas to był krach finansowy na świecie (spowodowany wadliwą polityką finansową braku reakcji na bankowe piramidy finansowe )... dziś inflację napędza ogólnoświatowa pandemia. Tu nawet wszechmocny Kaczor jest bezradny.

> Azerko, powiedz, pomoze Ci ta wiadomosc przy nastepnych zakupach? Jak bedziesz
            > ogladala ceny zywnosci na polkach, to bedzie Ci lzej ze Tusk sobie- wedlug PiSu
            > - tez nie radzil?

na pewno.... może nawet zaproponuję w kasie, że więcej zapłacę????

>
            > Oczywiscie TVPInfo nie przypomni, ze wtedy Kaczynski mowil ze on by onblizyl ak
            > cyze na paliwo, a teraz, bedac u wladzy, mowi ze tego nie zrobi, bo panstwo pot
            > rzebuje pieniedzy.

O czym Ty prawisz???? Poziom akcyzy w Unii ustaliła Komisja Europejska.... nasze paliwo jest na najniższym poziomie i już niżej zejść się nie da.

Ale nawet gdyby się dało - każde państwo musi dbać o własne dochody, a akcyza tym jest. Jeśli zwiększa się socjal, to gdzieś dziurę załatać trzeba. To chyba jasne.
            I dotyczy każdego rządu, również tuskowego. Tusk podniósł VAT bo nie potrafił ukrócić złodziejstwa watowskiego. I budżet mu się nie spinał.
            Z tą mafią watowską jest afera, gdyż po przystąpieniu do UE Polska została poinformowana o mafiach watowskich działających w unijnej gospodarce. Więc nikt nie może gadać, że nie wiedział więc się nie przygotował.

• maria421 Re: TVPInfo 31.10.21, 13:13
              a000000 napisała:

> wcale sobie nie radził.... Istnieje wiele czynników inflacyjnych, na które naw
              > et premier nie ma wpływu. Wówczas to był krach finansowy na świecie (spowodowan
              > y wadliwą polityką finansową braku reakcji na bankowe piramidy finansowe )... d
              > ziś inflację napędza ogólnoświatowa pandemia. Tu nawet wszechmocny Kaczor jes
              > t bezradny.

No ale wtedy, badac w opozycji, Kaczor gardlowal co on by zrobil gdyby rzadzil. Teraz, kiedy rzadzi, zapomnial o tym co mowil 10 lat temu.

> O czym Ty prawisz???? Poziom akcyzy w Unii ustaliła Komisja Europejska.... nas
              > ze paliwo jest na najniższym poziomie i już niżej zejść się nie da.

Tansze paliwo jest w Bulgarii i Rumunii

www.avd.de/kraftstoff/benzinpreise-in-europa/preise-fuer-superkraftstoff

Z tego, co mi wiadomo, UE okresla na jakie produkty ma byc nalozona akcyza, ale nie ustala wysokosci akcyzy.
              Kaczynski chyba o tym wiedzial kiedy 10 lat temu domagal sie obnizenia akcyzy?

> Ale nawet gdyby się dało - każde państwo musi dbać o własne dochody, a akcyza t
              > ym jest. Jeśli zwiększa się socjal, to gdzieś dziurę załatać trzeba. To chyba j
              > asne.
              > I dotyczy każdego rządu, również tuskowego. Tusk podniósł VAT bo nie potrafił u
              > krócić złodziejstwa watowskiego. I budżet mu się nie spinał.
              > Z tą mafią watowską jest afera, gdyż po przystąpieniu do UE Polska została poin
              > formowana o mafiach watowskich działających w unijnej gospodarce. Więc nikt nie
              > może gadać, że nie wiedział więc się nie przygotował.

Ale PiS po 6 latach nie obnizyl VATu, najwyrazniej ten poziom mu odpowiada

Niemcy obnizyli VAT w czasie pandemii z 19% na 16% i z 7% na 5%

• a000000 Re: TVPInfo 31.10.21, 15:41
                maria421 napisała:

> No ale wtedy, badac w opozycji, Kaczor gardlowal co on by zrobil gdyby rzadzil.
                > Teraz, kiedy rzadzi, zapomnial o tym co mowil 10 lat temu.

a Ty polityków nie znasz???? zawsze gardłują na przeciwnika. A co teraz Tusk robi???? nie tylko gardłuje ale i szczuje.

> Tansze paliwo jest w Bulgarii i Rumunii

akcyza jest tylko częścią ceny wynikowej.

> Z tego, co mi wiadomo, UE okresla na jakie produkty ma byc nalozona akcyza, ale
                > nie ustala wysokosci akcyzy.

Słyszałam, że narzucone są nie kwoty tylko widełki od-do, w procentach. Nawet nie wiem, od czego to mają być te procenty. Na cenę samochodu też się składa kilka czynników, ale akcyza nie jest od ich sumy. Zdaje się że nie od VAT ale głowy nie dam.

> Ale PiS po 6 latach nie obnizyl VATu, najwyrazniej ten poziom mu odpowiada

nie obniżył, bo rozdaje kasę społeczeństwu.

>
                > Niemcy obnizyli VAT w czasie pandemii z 19% na 16% i z 7% na 5%

ale Niemcy to bardzo bogaty kraj. Trudno porównywać.

I widzisz, tu mam kolejny przyczynek przeciw państwu unijnemu. Dopóki nie wyrównają się podatki, emerytury, płace.... to nie ma o czym mówić.
                A może tak KE zarządzi, że najpierw trzeba wyrównać płace i warunki pracy, a potem dopiero wprowadzać jednoczenie? Inna byłaby rozmowa i mniejszy sprzeciw. Bez wyrównania warunków zawsze pozostaniemy w Unii dziadami. A to mi się nie podoba.

• maria421 Re: TVPInfo 31.10.21, 16:09
                  a000000 napisała:

> a Ty polityków nie znasz???? zawsze gardłują na przeciwnika. A co teraz Tusk r
                  > obi???? nie tylko gardłuje ale i szczuje.

Jasne, tylko Kaczynski nie szczuje.

> Słyszałam, że narzucone są nie kwoty tylko widełki od-do, w procentach. Nawet n
                  > ie wiem, od czego to mają być te procenty. Na cenę samochodu też się składa kil
                  > ka czynników, ale akcyza nie jest od ich sumy. Zdaje się że nie od VAT ale gło
                  > wy nie dam.

Czyli jakis margines jest pozostawiony rzadom

> nie obniżył, bo rozdaje kasę społeczeństwu.

Niemcy tez duzo rozdaja a jednak obnizyli, choc tylko na czas pandemii.

> ale Niemcy to bardzo bogaty kraj. Trudno porównywać.

A Polska nie? Przeciez od lat PiS sie chwali jak Polska sie bogaci.

> I widzisz, tu mam kolejny przyczynek przeciw państwu unijnemu. Dopóki nie wyrów
                  > nają się podatki, emerytury, płace.... to nie ma o czym mówić.
                  > A może tak KE zarządzi, że najpierw trzeba wyrównać płace i warunki pracy, a po
                  > tem dopiero wprowadzać jednoczenie? Inna byłaby rozmowa i mniejszy sprzeciw. B
                  > ez wyrównania warunków zawsze pozostaniemy w Unii dziadami. A to mi się nie pod
                  > oba.

Pamietasz sprawe "pracownikow delegowanych"? Kto protestowal jak kierowcy Tirow mieli na terenie Niemiec dostawac niemiecka stawke minimalna?

• a000000 Re: TVPInfo 31.10.21, 16:24
                    maria421 napisała:

> Jasne, tylko Kaczynski nie szczuje.

ostatnio w ogóle mało mówi.

> A Polska nie? Przeciez od lat PiS sie chwali jak Polska sie bogaci.

a ja mówię tak: ne chwalis, ne chwalis, łudsze Bohu pomolis.... (fonetycznie po ukraińsku).

> Pamietasz sprawe "pracownikow delegowanych"? Kto protestowal jak kierowcy Tiro
                    > w mieli na terenie Niemiec dostawac niemiecka stawke minimalna?

transport jest w ogóle pomieszany.... skoro pracownicy pracują w kilku krajach, rozwiązanie powinno być jednakowe dla wszystkich. I niezależne od kraju siedziby firmy.
      • astra18 Re: TVPInfo 30.10.21, 20:04
        "Przewodniczący Platformy Obywatelskiej deklaruje, że w razie zwycięstwa opozycji w wyborach zagłosuje za Trybunałem Stanu dla Jarosława Kaczyńskiego, poprze także usunięcie z urzędu prezydenta Andrzeja Dudy."

Z wywiadu dla Onetu .

O ho hooo, powiało groza....
        Rozpędza się ryży.
        • zbyfauch Re: TVPInfo 30.10.21, 20:27
          astra18 napisał:

> "Przewodniczący Platformy Obywatelskiej deklaruje, że w razie zwycięstwa opozyc
          > ji w wyborach zagłosuje za Trybunałem Stanu dla Jarosława Kaczyńskiego, poprze
          > także usunięcie z urzędu prezydenta Andrzeja Dudy."
          >
          > Z wywiadu dla Onetu .
          >
          > O ho hooo, powiało groza....
          > Rozpędza się ryży.

Byłem przeciwny stawianiu Ziobry przed trybunałem. Niestety posłuchano mnie. 😭
          • zbyfauch Re: TVPInfo 30.10.21, 20:29
            W przypadku Ziobry byłyby szanse, że po prostu przestanie szkodzić.
            Ewentualne (choć raczej nieprawdopodobne ) postawienie ponurego dziada zrobiłoby z niego kolejnego męczennika wyklętego, bez praktycznego znaczenia.
    • maria421 Re: TVPInfo 01.11.21, 12:42
      Co prawda nie TVPInfo tylko Wiadomosci TVP, ale i tak jedna kurwizja ktora "inscenizacje" przedstawia jako rzeczywistosc :

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27755705,wiadomosci-tvp-tlumacza-sie-po-materiale-o-migrantach-w-sieci.html#s=BoxOpImg4
    • maria421 Re: TVPInfo 04.11.21, 17:10
      Niewyobrazalne za taki typ nadal pracuje w publicznej telewizji :

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114883,27766076,bulwersujace-slowa-w-tvp-jakimowicz-kiedy-sluzby-graniczne.html#do_w=46&do_v=142&do_st=RS&do_sid=288&do_a=288&s=BoxNewsImg1
    • maria421 Re: TVPInfo 09.12.21, 17:01
      "Rudy, wredny Tusk"

teleshow.wp.pl/jaroslaw-jakimowicz-na-antenie-tvp-info-ublizal-tuskowi-rude-to-wredne-6713155330308800a?fbclid=IwAR02pOYDezRvSN_zwT_hRFZYVcA0atE8EQ9V68hIdA0ft4YmO5GYRlJWbAk

W kazdym cywilizowanym panstwie Jachimowicz za taka wypowiedz wylecialby z tv. W Polsce pod rzadami PiSu takich Jachimowiczow cenia wlasnie za takie wypowiedzi :-(

• a000000 Re: TVPInfo 09.12.21, 17:52
        maria421 napisała:

> W kazdym cywilizowanym panstwie Jachimowicz za taka wypowiedz wylecialby z tv.
        > W Polsce pod rzadami PiSu takich Jachimowiczow cenia wlasnie za takie wypowiedz
        > i :-(
        >

no cóż.... a w rozmowie u Sowy Kwaśniewski rzekł o Tusku: Jest wyjątkowo mściwy, Rudy i mściwy.
        Na co jego rozmówca, Kalisz odrzekł: Kanalia bym powiedział.

I co proponujesz tym panom zrobić?

W końcu mamy wolność słowa. Każdy ocenia każdego i o tym mówi. Zapewne Tusk też ma ciekawe zdanie o pewnych osobach.

• maria421 Re: TVPInfo 09.12.21, 18:13
          Azerka, Ty naprawde nie widzisz nieczego zlego w tym, ze w panstwowej telewizji uprawia sie prymitywny hejt?

Naprawde nie dostrzegasz w tym niczego zlego?
          • ja.nusz Re: TVPInfo 09.12.21, 18:20
            maria421 napisała:

> Azerka, Ty naprawde nie widzisz nieczego zlego w tym, ze w panstwowej telewizji
            > uprawia sie prymitywny hejt?
            >
            > Naprawde nie dostrzegasz w tym niczego zlego?

Nie nie dostrzega i nigdy nie dostrzeże, jako ta druga pisowska ciotka również….
          • a000000 Re: TVPInfo 09.12.21, 20:23
            maria421 napisała:

> Azerka, Ty naprawde nie widzisz nieczego zlego w tym, ze w panstwowej telewizji
            > uprawia sie prymitywny hejt?
            >
            > Naprawde nie dostrzegasz w tym niczego zlego?

ależ dostrzegam...... tyle, że uznaję prawo strony atakowanej do obrony. Jestem przeciwna nadstawianiu drugiego policzka.

• maria421 Re: TVPInfo 10.12.21, 09:28
              a000000 napisała:

> ależ dostrzegam...... tyle, że uznaję prawo strony atakowanej do obrony. Jestem
              > przeciwna nadstawianiu drugiego policzka.

Azerka o czym Ty piszesz??? To nie Tusk atakuje Jachimowicza tylko Jachomowicz Tuska, a TVPInfo nie daje Tuskowi zadnej mozliwosci obrony.

Wiesz co jest gorsze od zla plynacego z TVPInfo? To, ze TY sie na nie godzisz!!!!
              • astra18 Re: TVPInfo 10.12.21, 10:33
                maria421 napisała:

> a000000 napisała:
                >
                > > ależ dostrzegam...... tyle, że uznaję prawo strony atakowanej do obrony.
                > Jestem
                > > przeciwna nadstawianiu drugiego policzka.
                >
                > Azerka o czym Ty piszesz??? To nie Tusk atakuje Jachimowicza tylko Jachomowicz
                > Tuska, a TVPInfo nie daje Tuskowi zadnej mozliwosci obrony.

Jakimowicz.
                A Tusk ćwierka na TT czy w innych wywiadach i jedzie równo po bandzie ,atakując i kierując różne inwektywy w stronę Kaczora, więc nie pisz że taki biedny miś z niego.

• maria421 Re: TVPInfo 10.12.21, 11:35
                  astra18 napisał:

> Jakimowicz.
                  > A Tusk ćwierka na TT czy w innych wywiadach i jedzie równo po bandzie ,atakując
                  > i kierując różne inwektywy w stronę Kaczora, więc nie pisz że taki biedny miś
                  > z niego.

TT to nie jest TELEWIZJA PANSTWOWA finansowana z budzetu!
                  Poza tym, Tusk nigdy nikogo w tak chamski, prymitywny sposob nie atakuje.

No ale widze ze Ty sie cieszysz ze znow Tuskowi dowalono. O to przeciez chodzi w TVPInfo, zeby tacy jak Ty mieli prymitywna ucieche.

• astra18 Re: TVPInfo 10.12.21, 13:11
                    maria421 napisała:

>
                    >
                    > TT to nie jest TELEWIZJA PANSTWOWA finansowana z budzetu!

Napisałaś że Tusk nie miał szansy odpowiedzieć
                    On codziennie najeżdża i obraza Kaczora w mediach i tv.

> Poza tym, Tusk nigdy nikogo w tak chamski, prymitywny sposob nie atakuje.

To chyba mało wiesz.
                    Opowieści o wzroście czy pistoleciku Kaczora znasz?
                    >
                    > No ale widze ze Ty sie cieszysz ze znow Tuskowi dowalono.

Źle widzisz.
                    Polemizuje.
                    Ty jak zwykle przedstawiasz swoje oburzonko a ja ripostuje, co nie znaczy że się ciesze .

O to przeciez chodzi
                    > w TVPInfo, zeby tacy jak Ty mieli prymitywna ucieche.

Znowu zaczynasz .
                    Widocznie masz słabe rozeznanie co się dzieje w polskich stacjach telewizyjnych gdzie równie prymitywne kawałki lecą
                    >
                    • maria421 Re: TVPInfo 10.12.21, 13:27
                      Astra, Kaczynski sam przyznal ze kiedys nosil przy sobie pistolecik :-)

Pytany, czy nosił broń, Kaczyński odpowiedział jednak: - Tak, w tych czasach miałem taki malutki pistolecik, miałem, rzeczywiście miałem.

wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,143907,4574679.html

Mam moze slabe rozeznanie w polskich stacjach telewizyjnych, ale mam troche rozeznania w innych stacjach telewizyjnych , w ktorych taki Jakimowicz juz dawno by nie pracowal.
                      • a000000 Re: TVPInfo 10.12.21, 15:14
                        maria421 napisała:

> Astra, Kaczynski sam przyznal ze kiedys nosil przy sobie pistolecik :-)
                        >
                        > Pytany, czy nosił broń, Kaczyński odpowiedział jednak: - Tak, w tych czasach
                        > miałem taki malutki pistolecik, miałem, rzeczywiście miałem.

Tusk na tej debacie wszystko robił aby zdyskredytować w oczach wyborców Kaczora. Dlatego wyciągnął z rękawa znaczone karty i opowiadał rzeczy nie związane z tematem debaty.
                        A Kaczor faktycznie ma bardzo dobrą pamięć. Taką pamiętliwą. I dobrze. Z kimś kto gra nieczysto się nie rozmawia.

>
                        > Mam moze slabe rozeznanie w polskich stacjach telewizyjnych, ale mam troche roz
                        > eznania w innych stacjach telewizyjnych , w ktorych taki Jakimowicz juz dawno b
                        > y nie pracowal.

Gdybym była właścicielką stacji, Jakimowicz u mnie by nie pracował. On bardziej pasuje do Szkła Kontaktowego TVN.
                        • maria421 Re: TVPInfo 10.12.21, 16:59
                          a000000 napisała:

> Tusk na tej debacie wszystko robił aby zdyskredytować w oczach wyborców Kaczora
                          > . Dlatego wyciągnął z rękawa znaczone karty i opowiadał rzeczy nie związane z t
                          > ematem debaty.
                          > A Kaczor faktycznie ma bardzo dobrą pamięć. Taką pamiętliwą. I dobrze. Z kimś k
                          > to gra nieczysto się nie rozmawia.

Jasne- ten paskudny, wredny Tusk kontra krysztalowy Kaczynski :-)))

> Gdybym była właścicielką stacji, Jakimowicz u mnie by nie pracował. On bardziej
                          > pasuje do Szkła Kontaktowego TVN.

On pasuje pod budke z piwem.
                          • a000000 Re: TVPInfo 10.12.21, 19:30
                            maria421 napisała:

> Jasne- ten paskudny, wredny Tusk kontra krysztalowy Kaczynski :-)))

I jeden i drugi to politycy. A więc do kryształu im daleko. Czy wredni? zapewne tak. Inaczej w polityce by się nie utrzymali tak długo.
                            O Tusku niejaki mecenas Kalisz powiedział: kanalia.

> On pasuje pod budke z piwem.

nie. Zbyt inteligentny. Pasuje do Szkła Kontaktowego.
                            • maria421 Re: TVPInfo 10.12.21, 19:59
                              a000000 napisała:

> I jeden i drugi to politycy. A więc do kryształu im daleko. Czy wredni? zapewne
                              > tak. Inaczej w polityce by się nie utrzymali tak długo.
                              > O Tusku niejaki mecenas Kalisz powiedział: kanalia.

Wiesz co o Kaczynskim mowil Ziobro swego czasu?

> nie. Zbyt inteligentny. Pasuje do Szkła Kontaktowego.

Chyba mamy inne kryteria oceny.
                      • astra18 Re: TVPInfo 10.12.21, 15:39
                        maria421 napisała:

> Astra, Kaczynski sam przyznal ze kiedys nosil przy sobie pistolecik :-)
                        >
                        > Pytany, czy nosił broń, Kaczyński odpowiedział jednak: - Tak, w tych czasach
                        > miałem taki malutki pistolecik, miałem, rzeczywiście miałem.

Dzwoni w kościele ale nie wiesz w którym.
                        Tusk publicznie powiedział że tym pistolecikiem Kaczor mu groził.
                        >
                        > Mam moze slabe rozeznanie w polskich stacjach telewizyjnych, ale mam troche roz
                        > eznania w innych stacjach telewizyjnych , w ktorych taki Jakimowicz juz dawno b
                        > y nie pracowal.

I wielu innych, w innych stacjach i gazetach.
                        A i niektórzy wylatywali z pracy za wolność słowa w tamtych czasach , bodajże 2011 rok, pod naciskiem rządu.
                        Skąd ty to możesz wiedzieć prawda?
                        • maria421 Re: TVPInfo 10.12.21, 16:51
                          astra18 napisał:

> Dzwoni w kościele ale nie wiesz w którym.
                          > Tusk publicznie powiedział że tym pistolecikiem Kaczor mu groził.

Jezeli Tusk mowil o pistoleciku, to znaczy ze widzial go u Kaczynskiego.
                          Masz dowod ze Kaczynski mu nie grozil?
                          A jezeli mu grozil, to dlaczego Tusk mialby o tym nie mowic?

> I wielu innych, w innych stacjach i gazetach.
                          > A i niektórzy wylatywali z pracy za wolność słowa w tamtych czasach , bodajże 2
                          > 011 rok, pod naciskiem rządu.
                          > Skąd ty to możesz wiedzieć prawda?

Publiczna zniewaga podpada pod kodeks karny, nie pod wolnosc slowa.
                          Skad Ty to mozesz wiedziec, prawda?
                          • astra18 Re: TVPInfo 10.12.21, 19:41
                            maria421 napisała:

>
                            > Jezeli Tusk mowil o pistoleciku, to znaczy ze widzial go u Kaczynskiego.
                            > Masz dowod ze Kaczynski mu nie grozil?

A masz dowód że mu groził?

> A jezeli mu grozil, to dlaczego Tusk mialby o tym nie mowic?
                            >

Różne farmazony Tusk mówił, więc dowodów na jego ględzenie brak.

>
                            >
                            > Publiczna zniewaga podpada pod kodeks karny, nie pod wolnosc slowa.

Naprawdę? A to nie opinia ?
                            Już taki wyrok zapadł, pamiętasz ?

> Skad Ty to mozesz wiedziec, prawda?

Wiem, że obelga może być opinia wg sądu, już to przerobione w kontekście sprawy z Czuchnowskim.
                            Odbija się jak czkawka , nie?
                            • maria421 Re: TVPInfo 10.12.21, 19:57
                              Astra, Ty nie masz dowodu ze Kaczynski nie grozil Tuskowi, ja nie mam dowodu ze mu grozil. Faktem jednak jest, ze Kaczynski potwierdzil ze mial pistolecik, wiec musial go Tuskowi pokazywac, skoro Tusk o nim wiedzial.

Dla Ciebie jednak nie jest istotne ze Kaczynski chodzil z "pistolecikiem", tylko ze Tusk o tym powiedzial.
                              Kaczynskiemu wolno z "pistolecikiem" chodzic, Tuskowi nie wolno o tym mowic, tak?
                              • a000000 Re: TVPInfo 10.12.21, 20:33
                                maria421 napisała:

> Astra, Ty nie masz dowodu ze Kaczynski nie grozil Tuskowi, ja nie mam dowodu ze
                                > mu grozil. Faktem jednak jest, ze Kaczynski potwierdzil ze mial pistolecik, wi
                                > ec musial go Tuskowi pokazywac, skoro Tusk o nim wiedzial.

Nie powiedziałabym, że groził. A było to tak. W czasach gdy ci dwaj panowie jeszcze kotów nie darli, jechali razem windą, sami. I w trakcie rozmowy Kaczor powiedział do Tuska że mógłby go w tej windzie zabić, bo nosi pistolecik... Moim zdaniem było to przypomnienie, że nie powinni wsiadać do windy bez osób trzecich. Bo nigdy nie wiadomo, jakie zamiary ma ten drugi. Potem Kaczor mówił, że tylko zażartował. Jeśli to były żarty, to z grubej rury.
                                No a Tusku to wykorzystał i po latach rozgłosił, że Kaczor mu groził....

Wówczas Kaczor nie miał powodów aby Tuskowi grozić. A tym bardziej zabijać . To był rok 1991. Klasa polityczna była w miarę zjednoczona w pracy dla kraju.

> Kaczynskiemu wolno z "pistolecikiem" chodzic, Tuskowi nie wolno o tym mowic, ta
                                > k?

jeśli Kaczor miał pozwolenie, to wolno. A nosił pistolet bo pewnie się bał bojówek WSI, które właśnie likwidował.

Rozmowa była w cztery oczy, prywatna... więc nieładnie jest rozgłaszać.... nieładnie to świadczy o rozgłaszającym.

• maria421 Re: TVPInfo 11.12.21, 08:46
                                  a000000 napisała:

> jeśli Kaczor miał pozwolenie, to wolno. A nosił pistolet bo pewnie się bał bojó
                                  > wek WSI, które właśnie likwidował.

Wyobrazilam sobie Kaczynskiego z pistolecikiem przeciw WSI i po raz pierwszy od dluzszego czasu sie rozesmialam :-)

> Rozmowa była w cztery oczy, prywatna... więc nieładnie jest rozgłaszać.... nieł
                                  > adnie to świadczy o rozgłaszającym.

Jezeli to byla grozba, to nie mozna jej sklasyfikowac jako prywatna rozmowe.

• a000000 Re: TVPInfo 11.12.21, 15:04
                                    maria421 napisała:

>
                                    > Wyobrazilam sobie Kaczynskiego z pistolecikiem przeciw WSI i po raz pierwszy od
                                    > dluzszego czasu sie rozesmialam :-)

a nie ma z czego się śmiać..... znam człowieka, który tak bardzo bał się że zostanie napadnięty, że nosił w rękawie kawał metalowej rurki... Strach to uczucie które paraliżuje.

Z drugiej strony - gdyby bandziory z WSI chciały się zamachnąć, to by się zamachnęły, niezależnie od pistolecików czy innych rurek.

> Jezeli to byla grozba, to nie mozna jej sklasyfikowac jako prywatna rozmowe.

gdyby to była groźba (karalna, nawet bardzo) - usłyszelibyśmy o niej znacznie wcześniej niż po 16 latach w trakcie kampanii wyborczej.... chyba takiej pierwszej bezwzględnej i na noże....
                                    • maria421 Re: TVPInfo 11.12.21, 15:40
                                      a000000 napisała:

> a nie ma z czego się śmiać..... znam człowieka, który tak bardzo bał się że zo
                                      > stanie napadnięty, że nosił w rękawie kawał metalowej rurki... Strach to uczuci
                                      > e które paraliżuje.

Taki strach to paranoia.

> Z drugiej strony - gdyby bandziory z WSI chciały się zamachnąć, to by się zamac
                                      > hnęły, niezależnie od pistolecików czy innych rurek.

Wydarzenie mialo miec miejsce dlugo przed likwidacja WSI.
                                      Znow nie sprawdzilas, Azerko.

> gdyby to była groźba (karalna, nawet bardzo) - usłyszelibyśmy o niej znacznie w
                                      > cześniej niż po 16 latach w trakcie kampanii wyborczej.... chyba takiej pierwsz
                                      > ej bezwzględnej i na noże....

Jest wiecej swiadkow grozb Kaczynskiego

Źródło: PAP / Tomasz Gzell

Na początku lat 90., jeszcze w sejmie kontraktowym, kiedy Kaczyński budował struktury PC, przeszedł przemianę z człowieka ugrzecznionego w twardziela, używającego często dosadnego języka. Symbolem jego nowej twarzy staje się pistolet wkładany pod marynarkę. Dostał na niego pozwolenie jako szef Kancelarii Prezydenta Wałęsy. "Zaraził go nim Maciej Zalewski, który jako sekretarz Rady Bezpieczeństwa Narodowego urzędujący w BBN, uległ fascynacji służbami i bronią. Zalewski zaczyna nawet chodzić na strzelnicę. Kaczyński nosi pistolet raczej jako atrapę. Inną sztukę broni krótkiej ma przy sobie zresztą także jego kierowca pan Tadek" - pisze Piotr Zaremba w książce "O jednym takim... Biografia Jarosława Kaczyńskiego".

Pistolet prezesa, Taurus kaliber 6.35, stał się "bohaterem" charakterystycznej anegdoty. "Gdy koalicyjne rozmowy wchodzą w impas, Kaczyński wyciąga broń spod marynarki i kładzie na stole. Lufa jest wycelowana w liberałów - którzy sposobią się do wycofania z niepowołanego jeszcze rządu. Donald Tusk, lider KLD, dworuje sobie: 'Mówicie, że jesteście chadekami, a czytaliście chociaż tę encyklikę Lelum Polelum?'. Kaczyński podnosi pistolet, mierzy: 'Zginiesz za te słowa'".

WARIAT!
                                      • astra18 Re: TVPInfo 11.12.21, 18:14
                                        maria421
                                        > Jest wiecej swiadkow grozb Kaczynskiego
                                        >
                                        > Źródło: PAP / Tomasz Gzell
                                        >
                                        >
                                        > i]
                                        >
                                        > WARIAT!

Pan Gzell był świadkiem tych wydarzeń?
                                        • maria421 Re: TVPInfo 11.12.21, 18:19
                                          Astro droga, pan Gzell nie musial byc swiadkiem tego wydarzenia, ale poniewaz mialo ono miejsce w czasie rozmow koalicyjnych, z pewnoscia jest pare osob ktore moga to poswiadczyc.

Wzruszajace jak bronisz Prezesa :-))))
                                          • astra18 Re: TVPInfo 11.12.21, 18:34
                                            maria421 napisała:

> Astro droga, pan Gzell nie musial byc swiadkiem tego wydarzenia, ale poniewaz m
                                            > ialo ono miejsce w czasie rozmow koalicyjnych, z pewnoscia jest pare osob ktore
                                            > moga to poswiadczyc.
                                            >
                                            > Wzruszajace jak bronisz Prezesa :-))))

Nikogo nie bronie, wzruszajace jest jak wierzysz w każdą plotę która przeczytasz , byle by pasowała do twojej tezy:)

• a000000 Re: TVPInfo 11.12.21, 19:23
                                        maria421 napisała:

> Wydarzenie mialo miec miejsce dlugo przed likwidacja WSI.
                                        > Znow nie sprawdzilas, Azerko.

w okolicach odwołania rządu Olszewskiego. Za bardzo grzebał w teczkach. A SB i WSI to jedna klika. SB wówczas już miało wydarte zęby, ale WSI jeszcze działało. To były czasy gdy wojska rosyjskie były jeszcze w Polsce.

> Jest wiecej swiadkow grozb Kaczynskiego
                                        >
                                        > Źródło: PAP / Tomasz Gzell

nigdy o tym zdarzeniu nie słyszałam. Słyszałam, że to było w windzie. Bez świadków, w 1991r.

A jak Ci się podoba encyklika Lelum Polelum?

• maria421 Re: TVPInfo 11.12.21, 19:36
                                          Azerka, niechby sobie nawer Kaczynski mial "pistolecik", ale po jakie licho go wyciagal przy roznych okazjach?
                                          To naprawde bardzo zle o nim swiadczy.

• a000000 Re: TVPInfo 11.12.21, 19:42
                                            maria421 napisała:

> Azerka, niechby sobie nawer Kaczynski mial "pistolecik", ale po jakie licho go
                                            > wyciagal przy roznych okazjach?
                                            > To naprawde bardzo zle o nim swiadczy.
                                            >

Jedyne NAZWISKO które o tym pistoleciku opowiedziało to TUSK. Ale nie mówił o rozmowach koalicyjnych, tyko o incydencie w windzie. Możesz podać jakichś innych świadków wydarzenia?
                                            Bo wynika, że Jarkacz to zrobił jeden raz. A Ty piszesz o "różnych okazjach".

• a000000 Re: TVPInfo 11.12.21, 19:44
                                              to co z tą encykliką "Lelum Polelum" ???? Popisał się Twój idol????
                                              • maria421 Re: TVPInfo 11.12.21, 19:48
                                                a000000 napisała:

> to co z tą encykliką "Lelum Polelum" ???? Popisał się Twój idol????

Czyzbys chciala odwroci temat z Kaczynskiego wymachujacego pistoletem na Tuska?

• a000000 Re: TVPInfo 12.12.21, 09:49
                                                  maria421 napisała:

> a000000 napisała:
                                                  >
                                                  > > to co z tą encykliką "Lelum Polelum" ???? Popisał się Twój idol????
                                                  >
                                                  > Czyzbys chciala odwroci temat z Kaczynskiego wymachujacego pistoletem na Tuska?

nie odpowiada się pytaniem na pytanie....
                                                  To jak z tym Lelum Polelum?

• maria421 Re: TVPInfo 12.12.21, 10:57
                                                    a000000 napisała:

> nie odpowiada się pytaniem na pytanie....
                                                    > To jak z tym Lelum Polelum?

Powinnam byla napisac zdaniem twierdzacym ze chcesz przeniesc uwage z Kaczynskiego grozacego pistoletem na glupia wypowiedz Tuska.

Jak widzisz, nie mam problemu z krytyka Tuska, Ty natomiast masz ogromne problemy z tym, zeby skrytykowac Kaczynskiego.

• a000000 Re: TVPInfo 12.12.21, 12:31
                                                    maria421 napisała:

> a000000 napisała:
                                                    >
                                                    > > nie odpowiada się pytaniem na pytanie....
                                                    > > To jak z tym Lelum Polelum?
                                                    >
                                                    > Powinnam byla napisac zdaniem twierdzacym ze chcesz przeniesc uwage z Kaczyns
                                                    > kiego grozacego pistoletem na glupia wypowiedz Tuska.

Nie, to nie jest głupia wypowiedź!! To szydzenie z podstaw kościoła rzymskiego. Mnie to oburza. Tusk to nie menel, który nie wie co mówi..... to ktoś, kto chce rządzić krajem. Przypominam - krajem katolickim, jeszcze.

• maria421 Re: TVPInfo 12.12.21, 13:19
                                                    Azerka, ja wiem ze Ciebie oburza kazda glupotaTuska, ale nigdy, przenigdy nie oburza Cie nic a nic ze strony Kaczynskiego, nawet jego karygodne wymachiwanie "pistolecikiem".

Wyobraz soebie, ze ktos w Twoim kierunku kieruje PRAWDZIWY pistolet. Wszystko jedno, czy naladowany, odbezpieczony, czy nie. Jak bys sie czula? Co bys myslala o takim typie?
                                                    Ty nazywasz Tuska menelem za glupia wypowiedz, ale Kaczynskeigo nie nazywasz bandziorem za wymachiwanie pistoletem? Moze jeszcze powiesz, ze Kaczynski daje przyklad jak powinien reagowac prawdziwy katolik??? Cieszysz sie ze ktos taki rzadzi Polska?

Do tego stopnia stracilas wszelki obiektywizm?

Pytasz o swiadkow tamtych zdarzen- otoz poniewaz rzecz miala miejsce w czasie rozmow z KLD, to poszukaj kto w tamtym czasie nalezal do KLD, ja znalazlam ze np. Bielecki i Lewandowski. Moze ich zapytaj dlaczego milcza.
                                                  • a000000 Re: TVPInfo 12.12.21, 16:10
                                                    maria421 napisała:

> Azerka, ja wiem ze Ciebie oburza kazda glupotaTuska, ale nigdy, przenigdy nie o
                                                    > burza Cie nic a nic ze strony Kaczynskiego, nawet jego karygodne wymachiwanie "
                                                    > pistolecikiem".

problem w tym, że nic nie wiem o wymachiwaniu pistolecikiem. To tylko opowieść jakiegoś dziennikarza, który świadkiem nie był, a i nawet Tusk mówił o windzie (w sejmie) i o słowach, nie o wymachiwaniu na rozmowach o koalicji. Wówczas zdaje się wybrali Pawlaka, który potem nie był w stanie rządu utworzyć. To były czasy wielkiego rozdrobnienia politycznego, na pewno ktoś z uczestników rozmów żyje.

> Wyobraz soebie, ze ktos w Twoim kierunku kieruje PRAWDZIWY pistolet. Wszystko j
                                                    > edno, czy naladowany, odbezpieczony, czy nie. Jak bys sie czula? Co bys myslala
                                                    > o takim typie?

ale takie wydarzenie miało miejsce tylko w opowieści dziennikarza, który świadkiem nie był. Tusk mówi o windzie i braku świadków. Tusk nigdy nie mówił, że Kaczyński wymierzył w niego.
                                                    Nie twórz bytów wirtualnych.

> Ty nazywasz Tuska menelem za glupia wypowiedz,

a tymczasem napisałam tak:

Tusk to nie menel, który nie wie co mówi

Mario, nie twórz bytów wirtualnych. Czyli czytaj ze zrozumieniem.

> Do tego stopnia stracilas wszelki obiektywizm?

pozwól, że piłeczki nie odbiję. Nie jesteś zdrowa i nie powinnam Cię denerwować.

> Pytasz o swiadkow tamtych zdarzen- otoz poniewaz rzecz miala miejsce w czasie
                                                    > rozmow z KLD, to poszukaj kto w tamtym czasie nalezal do KLD, ja znalazlam ze n
                                                    > p. Bielecki i Lewandowski. Moze ich zapytaj dlaczego milcza.

KLD to tylko jedna strona. UW, PC, Unia pracy, Unia polityki realnej, PSL, KPN..... Tam jeszcze Wałęsa się udzielał..... skoro dziś sprawa gróźb karalnych stanęła na ubitej ziemi, ktoś by się odezwał. Choćby Wałęsa, który zieje nienawiścią wobec Kaczora by powiedział: potwierdzam.....
                                                  • maria421 Re: TVPInfo 12.12.21, 17:08
                                                    Azerka, jezeli dwie osoby mowia o dwoch roznych przypadkach w ktorych Kaczynski mial grozic pistoletem, przy czym jedna sytuacja to rozmowy koalicyjne z wieloma politykami naraz, to znaczy ze jest cos na rzeczy.

Ta sprawa jest stara, zapomniana, w tym watku Astra ja przypomniala, oczywiscie jako wine Tuska. Dlaczego wiec Walesa, lub ktokolwiek inny mialby teraz do tej sprawy wracac?

Przez te 30 lat zebralo sie tyle innych powodow do krytyki Kaczynskiego, ze o tamtym wymachiwaniu pistoletem , jak tez o jego Marszu na Belweder z paleniem kukly urzedujacego prezydenta Walesy, ludzie zapomnieli.

Ktos, kto celuje pistoletem w innych to socjopata. Nawet jezeli robi to dla wyglupu.
                                            • maria421 Re: TVPInfo 11.12.21, 19:52
                                              a000000 napisała:

> Jedyne NAZWISKO które o tym pistoleciku opowiedziało to TUSK. Ale nie mówił o
                                              > rozmowach koalicyjnych, tyko o incydencie w windzie. Możesz podać jakichś innyc
                                              > h świadków wydarzenia?
                                              > Bo wynika, że Jarkacz to zrobił jeden raz. A Ty piszesz o "różnych okazjach".

Azerka, halo! Bulwersujesz sie "Lelum Polelum", a nie wiesz ze przy tej okazji Kaczynski tez wyciagnal pistolet?
                                              Nie doczytalas ze nie bylo to w windzie lecz w czasie rozmow z KLD, wiec bylo tam wiecej osob niz Tusk? Ze wiecej osob moze to poswiadczyc?

• a000000 Re: TVPInfo 12.12.21, 12:33
                                                maria421 napisała:

> Azerka, halo! Bulwersujesz sie "Lelum Polelum", a nie wiesz ze przy tej okazji
                                                > Kaczynski tez wyciagnal pistolet?

Bulwersuję się faktem szydzenia przez Tuska encykliki papieskiej Rerum Novarum. I możesz mi nie wierzyć, ale o tym usłyszałam tu po raz pierwszy. Tusk to szuja. Dla celów politycznych posunie się do każdej niegodziwości - nawet do przestępstwa jakim jest celowe godzenie w cudze uczucia religijne. Kalisz ma rację.

Z czego Tusk szydził? ano z tego, że papież uważa, że aby polepszyć życie robotników potrzebne jest zjednoczenie wszystkich sił politycznych w kraju.

> Nie doczytalas ze nie bylo to w windzie lecz w czasie rozmow z KLD, wiec bylo t
                                                > am wiecej osob niz Tusk? Ze wiecej osob moze to poswiadczyc?

gdzie dziś są te osoby aby poświadczyć? dlaczego milczą? przecież TAKIEGO wydarzenia nie da się zapomnieć!!!
    • jureek Re: TVPInfo 10.12.21, 13:30
      Mam propozycję dla TVP, jak poinformować o geszeftach żony premiera:

• maria421 Re: TVPInfo 10.12.21, 13:34
        Bardzo dobra propozycja, Jurku :-)

• astra18 Re: TVPInfo 10.12.21, 15:40
        jureek napisał:

> Mam propozycję dla TVP, jak poinformować o geszeftach żony premiera:
        >
        A jaki to geszeft?
        Legalnie sprzedać swoją legalna własność?
        • maria421 Re: TVPInfo 10.12.21, 17:02
          astra18 napisał:

> A jaki to geszeft?
          > Legalnie sprzedać swoją legalna własność?

Geszeft to bylo kupic taka dzialke od biskupa.

Juz widze jak by TVPInfo grzalo temat, gdyby to Tusk taka dzialke kupil przepisal na zone i ja sprzedal z tak duzym zyskiem.

• jureek Re: TVPInfo 10.12.21, 18:27
          astra18 napisał:

> A jaki to geszeft?

Jaki geszeft? Dobry, a nawet bardzo dobry geszeft. Z wielokrotnym przebiciem. Polecisz mi może jakiegoś biskupa sprzedającego takie tanie, perspektywiczne działki?

> Legalnie sprzedać swoją legalna własność?

Na tym w większości przypadków polegają geszefty
          • a000000 Re: TVPInfo 10.12.21, 19:39
            jureek napisał:

> Jaki geszeft? Dobry, a nawet bardzo dobry geszeft. Z wielokrotnym przebiciem. P
            > olecisz mi może jakiegoś biskupa sprzedającego takie tanie, perspektywiczne dzi
            > ałki?

Każda działka kupiona w 2002 roku do dziś zyskała wielokrotne przebicie. Szczególnie te wokół dużych miast.
            Trzeba było wówczas kupić. Dziś pewnie doczekałbyś się hejtu.
            Bo w ludzkiej naturze leży kalizm. Gdy ja zyskam, to bardzo dobrze.... gdy on zyska? ojojoj, larwa i szczeżuja, geszefciarz.
            • maria421 Re: TVPInfo 10.12.21, 19:54
              a000000 napisała:

> Każda działka kupiona w 2002 roku do dziś zyskała wielokrotne przebicie. Szczeg
              > ólnie te wokół dużych miast.
              > Trzeba było wówczas kupić. Dziś pewnie doczekałbyś się hejtu.
              > Bo w ludzkiej naturze leży kalizm. Gdy ja zyskam, to bardzo dobrze.... gdy on z
              > yska? ojojoj, larwa i szczeżuja, geszefciarz.

Jakby to Tusk kupil taka dzialke od biskupa i przepisal ja na zone, to bys z pewnoscia inaczej mowila.

• a000000 Re: TVPInfo 10.12.21, 20:06
                maria421 napisała:

> Jakby to Tusk kupil taka dzialke od biskupa i przepisal ja na zone, to bys z pe
                > wnoscia inaczej mowila.

Ale ja nie mówię o Tusku, tylko o wartości nieruchomości, które przez parę lat skoczyły do góry że ho ho....

A co do Tuska.... chyba nie ma głowy do interesów.

• jureek Re: TVPInfo 11.12.21, 13:04
              a000000 napisała:

> Każda działka kupiona w 2002 roku do dziś zyskała wielokrotne przebicie.

Zgadza się. Przebicie dochodzi nawet do 800%.
              A teraz policz, jakie przebicie uzyskała pani Morawiecka.
              • a000000 Re: TVPInfo 11.12.21, 15:36
                jureek napisał:

> a000000 napisała:
                >
                > > Każda działka kupiona w 2002 roku do dziś zyskała wielokrotne przebicie.
                >
                > Zgadza się. Przebicie dochodzi nawet do 800%.
                > A teraz policz, jakie przebicie uzyskała pani Morawiecka.

policzyłabym, gdybym miała działkę na sprzedaż. Ale nie mam. Głowy do interesów też nie mam.
                Transakcje pani Morawieckiej były legalne. A w kapitalizmie zasada panuje, że coś kosztuje tyle ile kupiec jest w stanie zapłacić. Wychowana w komunie mam z tym pewien problem, ale tak to biega....
                Swoją drogą za te "przebicia" to spekulanci odpowiadają..... no i odezwała się we mnie komuna wrodzona.... ojeju o mój jeju.
                Ponoć Morawiecka ma na wszystkie transakcje wyceny rzeczoznawców.
          • astra18 Re: TVPInfo 10.12.21, 19:43
            jureek napisał:

> astra18 napisał:
            >
            > > A jaki to geszeft?
            >
            > Jaki geszeft? Dobry, a nawet bardzo dobry geszeft. Z wielokrotnym przebiciem. P
            > olecisz mi może jakiegoś biskupa sprzedającego takie tanie, perspektywiczne dzi
            > ałki?

A to coś nielegalnego ?
            >
            > > Legalnie sprzedać swoją legalna własność?
            >
            > Na tym w większości przypadków polegają geszefty

Na legalnej sprzedaży legalnej własności?
            Ciekawe...
            • maria421 Re: TVPInfo 10.12.21, 20:02
              Astra, gdyby to Tusk kupil od biskupa taka dzialke i przepisal ja na zone, to by TVPInfo bilo piane , a Ty bys wtorowala.

• maria421 Re: TVPInfo 11.12.21, 08:49

Nalezy zwrocic uwage, ze Kaczynski z pistolecikiem chodzil w SEJMIE!
      • astra18 Re: TVPInfo 11.12.21, 10:32
        maria421 napisała:

>
        >
        > Nalezy zwrocic uwage, ze Kaczynski z pistolecikiem chodzil w SEJMIE!

Bo tak Tusk powiedział .
        No i wszystko jasne.
        • maria421 Re: TVPInfo 11.12.21, 10:47
          astra18 napisał:

> Bo tak Tusk powiedział .
          > No i wszystko jasne.

A gdzie indziej mialby Tusk widziec pistolet u Kaczynskiego, ktorego posiadanie Kaczynski potwierdzil?

• ja.nusz Re: TVPInfo 11.12.21, 13:00
            maria421 napisała:

> astra18 napisał:
            >
            > > Bo tak Tusk powiedział .
            > > No i wszystko jasne.
            >
            > A gdzie indziej mialby Tusk widziec pistolet u Kaczynskiego, ktorego posiadanie
            > Kaczynski potwierdzil?

Widział jak konus oddawał PiStolet w szatni…
          • astra18 Re: TVPInfo 11.12.21, 18:16
            maria421 napisała:

> astra18 napisał:
            >
            > > Bo tak Tusk powiedział .
            > > No i wszystko jasne.
            >
            > A gdzie indziej mialby Tusk widziec pistolet u Kaczynskiego, ktorego posiadanie
            > Kaczynski potwierdzil?

Ale czy widział czy ściemniał?
            Tego nie wiesz.
            >
            • maria421 Re: TVPInfo 11.12.21, 18:23
              astra18 napisał:

> Ale czy widział czy ściemniał?
              > Tego nie wiesz.

Zdaje sie ze nie Tylko Tusk widzial pistolet u Kaczynskiego.

• astra18 Re: TVPInfo 11.12.21, 18:35
                maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                >
                > > Ale czy widział czy ściemniał?
                > > Tego nie wiesz.
                >
                > Zdaje sie ze nie Tylko Tusk widzial pistolet u Kaczynskiego.

W sejmie ? Kto widział? Zdaje się ?:)))
                >
                • maria421 Re: TVPInfo 11.12.21, 19:15
                  Astra, mam duzy ubaw z Twego zarliwego zaangazowania w obrone Twojego guru Kaczynskiego :-)

Kto widzial, pytasz? Wszyscy ktorzy brali udzial w rozmowach koalicyjnych o ktorych wspomina Gzell. Oprocz Tuska moze to byc Lewandowski i Bielecki z KLD

• astra18 Re: TVPInfo 12.12.21, 07:26
                    maria421 napisała:

> Astra, mam duzy ubaw z Twego zarliwego zaangazowania w obrone Twojego guru Kacz
                    > ynskiego :-)

Raczej twoja żarliwość w obronie łgarstw Tuska jest wzruszająca.
                    >
                    > Kto widzial, pytasz? Wszyscy ktorzy brali udzial w rozmowach koalicyjnych o kto
                    > rych wspomina Gzell. Oprocz Tuska moze to byc Lewandowski i Bielecki z KLD

Nie ma dowodów na to, że ci których nazwiska wymieniłaś, to widzieli.
                    Opowieści beletrystyczne to nie dowody.
                    A Ty jak zwykle wchodzisz w to jak w masło:))))
                    >
                    >
                    • maria421 Re: TVPInfo 12.12.21, 09:10
                      Astra, pytalas tych, ktorych nazwiska jako mozliwych swiadkow wymienilam, czy widzieli czy nie?

Ma jakich podstawach wykluczasz ze takie sytuacjie mogly miec miejsce? Na podstawie Twego wyimaginowanego wizerunku Prezesa w aureoli?

• astra18 Re: TVPInfo 12.12.21, 09:17
                        maria421 napisała:

> Astra, pytalas tych, ktorych nazwiska jako mozliwych swiadkow wymienilam, czy w
                        > idzieli czy nie?
                        >
                        > Ma jakich podstawach wykluczasz ze takie sytuacjie mogly miec miejsce?

Ja nie wykluczam tylko pytam o dowody.
                        Bo ty na podstawie opowieści beletrystycznych uznajesz że takowe są.
                        I tyle.

Na podst
                        > awie Twego wyimaginowanego wizerunku Prezesa w aureoli?

Nieeee, na podstawie twojego "zacięcia" do Prezesa:)
                        >
                        >
                        • maria421 Re: TVPInfo 12.12.21, 09:44
                          Astra, obejrzyj jeszcze raz, Twoj Prezes mowi "bylo kiedys takie wydarzenie" :

www.youtube.com/watch?v=DDr1UQJVWnc

Teraz zaczniesz udowadniac ze to nie znaczy to, co znaczy? :-)

• astra18 Re: TVPInfo 12.12.21, 10:13
                            maria421 napisała:

> Astra, obejrzyj jeszcze raz, Twoj Prezes mowi "bylo kiedys takie wydarzenie" :
                            >
                            > www.youtube.com/watch?v=DDr1UQJVWnc
                            >
                            > Teraz zaczniesz udowadniac ze to nie znaczy to, co znaczy? :-)
                            >
                            >
                            "Otóż po pierwsze nie było takiego wydarzenia".
                            Tyle Kaczyński.
                            Co tam jeszcze usłyszałas?

Poza tym materiał jest pocięty kadrowo.
                            • maria421 Re: TVPInfo 12.12.21, 10:53
                              astra18 napisał:
                              > >
                              > "Otóż po pierwsze nie było takiego wydarzenia".
                              > Tyle Kaczyński.
                              > Co tam jeszcze usłyszałas?

Sluchalam do konca, Tobie tez polecam

> Poza tym materiał jest pocięty kadrowo.

Jest fragment dyskusji Tusk-Kaczynski i potem wypowiedz samego Kaczynskiego z jakiejs mownicy w ktorej przyznaje ze "bylo takie wydarzenie ale zupelnie inne , oczywiscie nie powiedzialem mu ze zabic go to jak splunac". Od 42 sekundy video.

• astra18 Re: TVPInfo 12.12.21, 17:52
                                maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                                > > >
                                > > "Otóż po pierwsze nie było takiego wydarzenia".
                                > > Tyle Kaczyński.
                                > > Co tam jeszcze usłyszałas?
                                >
                                > Sluchalam do konca, Tobie tez polecam

Jest słowo przeciwko słowu, Tusk mówi o jakimś wydarzeniu a Kaczor zaprzecza , więc nie ma dowodu że tak było .
                                >
                                > > Poza tym materiał jest pocięty kadrowo.
                                >
                                > Jest fragment dyskusji Tusk-Kaczynski i potem wypowiedz samego Kaczynskiego z
                                > jakiejs mownicy w ktorej przyznaje ze "bylo takie wydarzenie ale zupelnie inne
                                > , oczywiscie nie powiedzialem mu ze zabic go to jak splunac". Od 42 sekundy vid
                                > eo.
                                >
                                > jest tam o tym że w sejmie ?
                                • maria421 Re: TVPInfo 12.12.21, 18:30
                                  Astra, oprocz slowa przeciw slowu jest opisana jeszcze jedna sytuacja (rozmowy koalicyjne z KLD) w ktorej bylo wiecej swiadkow jak Kaczynski celowal pistoletem w Tuska, ale dla Ciebie jedyne wiarygodne zrodlo to Kaczynski. To sie nazywa bezgraniczne zaufanie do Wodza :-)

Rozmowy koalicyjne to gdzie sa prowadzone? Przypadkiem nie w Sejmie?
                                  • astra18 Re: TVPInfo 12.12.21, 18:52
                                    maria421 napisała:

> Astra, oprocz slowa przeciw slowu jest opisana jeszcze jedna sytuacja (rozmowy
                                    > koalicyjne z KLD) w ktorej bylo wiecej swiadkow jak Kaczynski celowal pistolet
                                    > em w Tuska, ale dla Ciebie jedyne wiarygodne zrodlo to Kaczynski. To sie nazyw
                                    > a bezgraniczne zaufanie do Wodza :-)

A co ty z tym Wodzem...odbijam argumenty a ty celujesz w jakies wydumane tony:)
                                    A opisana rzekom sytuacja, o której wspominasz, jest przez osobę która nie była jej świadkiem więc dowód żaden, ale jak cię to jara to się jaraj:)))
                                    >
                                    > Rozmowy koalicyjne to gdzie sa prowadzone? Przypadkiem nie w Sejmie?

No nie wiem czy koniecznie, ale jak wspomniałam powyżej, żaden świadek się nie odezwał do tej pory . Oczywiście taki potwierdzający słowa Tuska
                                    • maria421 Re: TVPInfo 12.12.21, 19:13
                                      Astra, nie trzeba bylo tutaj wspominac o pistoleciku Kaczynskiego :-)

Tusk mowil tylko o zajsciu w windzie, i w tej sytuacji jest slowo przeciw slowu.

O wymachiwaniu pistoletem przez Kaczynskiego w czasie rozmow koalicyjnych nie mowil Tusk, tylko Piotr Zaremba w ksiazce "O jednym takim... "

• astra18 Re: TVPInfo 12.12.21, 19:17
                                        maria421 napisała:

> Astra, nie trzeba bylo tutaj wspominac o pistoleciku Kaczynskiego :-)

A dlaczego nie? Bo jakieś mętne insynuacje Tuska wytknelam?
                                        >
                                        > Tusk mowil tylko o zajsciu w windzie, i w tej sytuacji jest slowo przeciw slowu

Tak rzucić g...w wiatrak a nuz się uda..taka znana metoda Tuska.
                                        > .
                                        >
                                        >
                                        • maria421 Re: TVPInfo 12.12.21, 19:24
                                          Astra, a co z tym co opisuje Piotr Zaremba w ksiazce " O jednym takim...." ? Tez "wina Tuska"?

• astra18 Re: TVPInfo 12.12.21, 19:35
                                            maria421 napisała:

> Astra, a co z tym co opisuje Piotr Zaremba w ksiazce " O jednym takim...." ? Te
                                            > z "wina Tuska"?
                                            >
                                            > Chyba tam napisał że nie ma dowodów na to zdarzenie o którym mowil Tusk?
                                            >
                                            • maria421 Re: TVPInfo 12.12.21, 19:41
                                              astra18 napisał:

> > Chyba tam napisał że nie ma dowodów na to zdarzenie o którym mowil Tusk?

Astra, skup sie! W biografii Kaczynskiego autorstwa Piotra Zaremby, ktorej to biografii Kaczynski nie oprotestowal, jest opis jak Kaczynski celuje pistoletem w Tuska w czasie obrad koalicyjnych.

• astra18 Re: TVPInfo 12.12.21, 19:51
                                                maria421 napisała:

>
                                                >
                                                > Astra, skup sie! W biografii Kaczynskiego autorstwa Piotra Zaremby, ktorej t
                                                > o biografii Kaczynski nie oprotestowal
                                                , jest opis jak Kaczynski celuje pist
                                                > oletem w Tuska w czasie obrad koalicyjnych.
                                                >
                                                Skupiam się , skupiam, więc wiem to stąd:

> tvn24.pl/polska/tusk-tworczo-zmienil-historie-z-pistoletem-ra37186-3686211

TVN24 nie masz prawda?
                                                A książki nie czytałam, ty już zdążyłaś przeczytać od wczoraj?:)
                                                >
                                                >
                                                >
                                                >
                                                >
                                                >
                                                • maria421 Re: TVPInfo 13.12.21, 08:32
                                                  Dzieli za link, Astra, znalazlam w nim ze Piotr Zaremba :

Zaznaczył jednak, że nie wyklucza, iż historia Tuska jest także prawdziwa.

Czyli mogly byc dwie sytuacje w ktorych Kaczynski grozil Tuskowi pistoletem.

Ksiazki nie czytalam, ale poniewaz Kaczynski nigdy jej nie oprotestowal, a jej autor pozniej pracowal jako zastepca redaktora naczelnego "W Sieci" , to znaczy ze historia jest prawdziwa.
                                                  • astra18 Re: TVPInfo 13.12.21, 09:19
                                                    maria421 napisała:

> Dzieli za link, Astra, znalazlam w nim ze Piotr Zaremba :
                                                    >
                                                    > [i]Zaznaczył jednak, że nie wyklucza, iż historia Tuska jest także prawdziwa.[/

Mario, ale to nadal nie są dowody, prawda???
                                                    > i]
                                                    >
                                                    > Czyli mogly byc dwie sytuacje w ktorych Kaczynski grozil Tuskowi pistoletem.
                                                    >
                                                    > Ksiazki nie czytalam, ale poniewaz Kaczynski nigdy jej nie oprotestowal, a jej
                                                    > autor pozniej pracowal jako zastepca redaktora naczelnego "W Sieci" , to znacz
                                                    > y ze historia jest prawdziwa.

Nie, to nie znaczy. Idąc twoją logiką - skoro pracował WSieci to tym bardziej nie mogła być prawdziwa:)
                                                    Wpadłaś we własne sidła:)
                                                  • maria421 Re: TVPInfo 13.12.21, 10:22
                                                    astra18 napisał:

> Mario, ale to nadal nie są dowody, prawda???
                                                    > > i]

Poniewaz opisany jest inn przypadek kiedy Kaczynski wyciagnal pistolet w strone Tuska, to istnieje duze prawdopodobienstwo ze mogl to zrobic tez w windzie.

> Nie, to nie znaczy. Idąc twoją logiką - skoro pracował WSieci to tym bardziej n
                                                    > ie mogła być prawdziwa:)
                                                    > Wpadłaś we własne sidła:)

Nie, moja droga. " WSieci" anty PiSowcow nie zatrudniaja.
                                                  • astra18 Re: TVPInfo 13.12.21, 10:27
                                                    maria421 napisała:

>
                                                    > Poniewaz opisany jest inn przypadek kiedy Kaczynski wyciagnal pistolet w strone
                                                    > Tuska, to istnieje duze prawdopodobienstwo ze mogl to zrobic tez w windzie.

Dowody.....dowody.....
                                                    >
                                                    >
                                                    > Nie, moja droga. " WSieci" anty PiSowcow nie zatrudniaja.

Logicznie więc napisałam - idąc twoim tokiem rozumowania, nie zrozumiałaś? -

"ale poniewaz Kaczynski nigdy jej nie oprotestowal, a jej autor pozniej pracowal jako zastepca redaktora naczelnego "W Sieci" , to znaczy ze historia jest prawdziwa."

...tym bardziej nie mogła być prawdziwa skoro autor pracował potem WSieci:)
                                                    Kapujesz czy nie? :)
                                                  • maria421 Re: TVPInfo 13.12.21, 10:33
                                                    Astra, wystarcza poszlaki :

1. Kaczynski mial pistolet i nosil go w Sejmie
                                                    2. Kaczynski celowal pistoletem w Tuska w czasie obrad koalicyjnym

znaczy- istnieje duze prawdopodobienstwo ze Kaczynski w windzie sejmowej pokazal Tuskowi pistolet.

Ty oprocz twojej slepej wiary w slowo Kaczynskiego nie masz NICZEGO co by podwazalo te poszlaki.
                                                  • astra18 Re: TVPInfo 13.12.21, 10:40
                                                    maria421 napisała:

> Astra, wystarcza poszlaki :
                                                    >
                                                    > 1. Kaczynski mial pistolet i nosil go w Sejmie

Nie ma nawet poszlaki, na słowo to wszytsko można opowiedzieć.

> 2. Kaczynski celowal pistoletem w Tuska w czasie obrad koalicyjnym

Nie ma nawet poszlaki, reszta j/w
                                                    >
                                                    > znaczy- istnieje duze prawdopodobienstwo ze Kaczynski w windzie sejmowej pokaza
                                                    > l Tuskowi pistolet.
                                                    >

Nie znaczy.
                                                    Nikt nie widział go w sejmie z pistoletem, oprócz tego co mówił Tusk, a wiadomo...jak Tusk coś mówi....

> Ty oprocz twojej slepej wiary w slowo Kaczynskiego

Daj spokój z mantrą.
                                                    Celnie zbijam argumenty.

• maria421 Re: TVPInfo 13.12.21, 11:25
                                                    Astra, wlasnie potwierdzilas, ze nie kierujesz sie logika i poszlakami, tylko slepa wiara w slowo Prezesa i nienawiscia do Tuska, a to, moja droga, nie sa zadne argumenty.

• astra18 Re: TVPInfo 13.12.21, 12:07
                                                    maria421 napisała:

> Astra, wlasnie potwierdzilas,

Tak, potwierdziłam że strzeliłaś sobie w kolano:)

ze nie kierujesz sie logika i poszlakami, tylko s
                                                    > lepa wiara w slowo Prezesa i nienawiscia do Tuska, a to, moja droga, nie sa zad
                                                    > ne argumenty.
                                                    >

Twoja ślepa wiara w słowa Tuska aż bije po oczach:)
                                                    >
                                                  • maria421 Re: TVPInfo 13.12.21, 12:21
                                                    Astra, dla mnie slowo Tuska nie jest dowodem- dla Ciebie slowo Kaczynskiego jak najbardziej.

• a000000 Re: TVPInfo 12.12.21, 20:28
                                                maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                                                >
                                                > > > Chyba tam napisał że nie ma dowodów na to zdarzenie o którym mowil
                                                > Tusk?
                                                >
                                                > Astra, skup sie! W biografii Kaczynskiego autorstwa Piotra Zaremby, ktorej t
                                                > o biografii Kaczynski nie oprotestowal
                                                , jest opis jak Kaczynski celuje pist
                                                > oletem w Tuska w czasie obrad koalicyjnych.

tylko jest taki drobiazg..... Piotr Zaremba NIE BYŁ ŚWIADKIEM zdarzenia, sam pisze, że historyjkę opowiadali sobie posłowie w sejmie. A gdy opowiadają osoby trzecie które coś tam zasłyszały - tekst nie nadaje się na materiał dowodowy.
                                                Ciekawe, że nie tylko świadkowie się nie odzywają, ale i również ci posłowie, którzy opowiadali wtedy w sejmie....

• maria421 Re: TVPInfo 13.12.21, 08:26
                                                  a000000 napisała:

> tylko jest taki drobiazg..... Piotr Zaremba NIE BYŁ ŚWIADKIEM zdarzenia, sam p
                                                  > isze, że historyjkę opowiadali sobie posłowie w sejmie. A gdy opowiadają osoby
                                                  > trzecie które coś tam zasłyszały - tekst nie nadaje się na materiał dowodowy.
                                                  > Ciekawe, że nie tylko świadkowie się nie odzywają, ale i również ci posłowie, k
                                                  > tórzy opowiadali wtedy w sejmie....

Dlaczego mieliby sie TERAZ odzywac?,
                                                  Jezeli sam Kaczynski nie oprotestowal biografii, to znaczy ze takie zdarzenie mialo miejsce.
                                                  Piotr Zaremba wydal te ksiazke w 2010, a potem :
                                                  Od listopada 2012 publikuje w tygodniku „W Sieci” (w latach 2015–2017 jako zastępca redaktora naczelnego)[

pl.wikipedia.org/wiki/Piotr_Zaremba_(dziennikarz)
                                                  • a000000 Re: TVPInfo 13.12.21, 09:39
                                                    maria421 napisała:

> Dlaczego mieliby sie TERAZ odzywac?,

aby dać świadectwo prawdzie? No ale jeśli Tusk to wszystko zmyślił, to nie liczmy na to że jego akolici się odezwą.

> Jezeli sam Kaczynski nie oprotestowal biografii, to znaczy ze takie zdarzenie m
                                                    > ialo miejsce.

wcale nie. To nic nie znaczy. Zwłaszcza, że Kaczyński przed kamerą już powiedział, że takiego zdarzenia nie było.

Pamiętaj, że książkę wydano w 2010 roku. W roku, w którym Kaczyński miał co innego na głowie niż jakaś książka.
                                                    Biografia osoby żyjącej musi opierać się na dokumentach, wywiadach z podmiotem lirycznym, musi być w końcu autoryzowana. Czy książka Zaremby posiada te walory?
                                                    Czy to jest tylko beletrystyka oparta o fakty i anegdoty? Zaremba sam pisze, że po sejmie krążyła anegdota. A jak w każdej plotce nikt nie wie, gdzie dzwonią.... ale dzwonią.

Powiem tak. Osobiście nie zdziwiłoby mnie gdyby to była prawda. Jeśli Tusk faktycznie wyśmiewał się z katolików, to powinien dostać w pysk. Niech spróbuje wyśmiać islam, to się dowie, jak się kończą takie zaczepki. Szydzenie ze słabych i pokornych, którzy mają obowiązek nadstawiać drugi policzek i miłować nieprzyjaciół, to faktycznie wspaniała cecha kandydata na prezydenta!!!!
                                                    Tusk zawsze dzielił ludzi i prowokował. Wówczas też. Wiedział, że uderzenie w papieża wkurzy Kaczora. I wówczas z koalicji będą nici..... politycy będą się kłócić dalej. Co nastąpiło . Tusk zawsze bał się Kaczyńskich i nie chciał z nimi współpracować..... więc ich wyeliminował takim lelum polelum. Rząd pozostał w rękach liberałów.
                                                    O ile to wszystko prawda.

O ile się zorientowałam, DZIŚ Tusk milczy. Jakoś nie odnosi się do "pistolecika" i nie potwierdza anegdoty.

Nie ufam Tuskowi. To śliski i wielolicowy gościu. Prowadzi gierkę która wcale mi się nie podoba.
                        • maria421 Re: TVPInfo 12.12.21, 10:58
                          astra18 napisał:

> Nieeee, na podstawie twojego "zacięcia" do Prezesa:)

Przypominam , ze to TY przyciagnelas tutaj temat pistoletu Kaczynskiego. Ty, nie ja.

• astra18 Re: TVPInfo 12.12.21, 17:53
                            maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                            >
                            > > Nieeee, na podstawie twojego "zacięcia" do Prezesa:)
                            >
                            > Przypominam , ze to TY przyciagnelas tutaj temat pistoletu Kaczynskiego. Ty, ni
                            > e ja.
                            >
                            Ty uznalas słowa Tuska za dowód.
                            • maria421 Re: TVPInfo 12.12.21, 18:25
                              astra18 napisał:

> Ty uznalas słowa Tuska za dowód.

Pisalam wczesniej, co mozesz sprawdzic :

Astra, Ty nie masz dowodu ze Kaczynski nie grozil Tuskowi, ja nie mam dowodu ze mu grozil.

wiec nie klam.

• astra18 Re: TVPInfo 12.12.21, 18:55
                                maria421 napisała:

> astra18 napisał:
                                >
                                >
                                > > Ty uznalas słowa Tuska za dowód.
                                >
                                > Pisalam wczesniej, co mozesz sprawdzic :
                                >
                                > Astra, Ty nie masz dowodu ze Kaczynski nie grozil Tuskowi, ja nie mam dowodu
                                > ze mu grozil.

>
                                > wiec nie klam.

Ale dalej ciągniesz temat o rzekomym dowodzie w postaci opisu przez jakiegoś Gzella, którego tam nie było.

I bardzo proszę, nie zaczynaj personalnie.
                                Nie kłamie.
                                Możesz się powstrzymać?
                                >
                                >
                                >
                                >

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka