Dodaj do ulubionych

tester oprogramownia

IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 06.04.13, 19:51
Czy po skończeniu studiów ekonomicznych mam szansę żeby rozpocząc prace jako młodszy tester oprogramowania?Myśle o zdaniu egzaminu ISTQB ale nie wiem czy w ogóle warto się za to brać skoro nie ukończyłam studiów informatycznych? Czy firmy z góry odrzucają osoby bez takiego wykształcenia bo jeśli tak to pewnie nie mam po co się tego uczyc:/
Obserwuj wątek
  • Gość: MM Re: tester oprogramownia IP: *.rfc.pl 07.04.13, 02:05
   Masz szansę. Jak znasz ten egzamin, to nawet sporą.
   Wykształcenie informatyczne nie jest konieczne, by zostać testerem, chociaż testerzy po informatyce są z reguły lepsi. Wykształcenie ekonomiczne może byc jednak rownież atutem.
   Zdany egzamin o którym piszesz, po pierwsze będzie bonusem dla pracodawcy (bywa ze w przetargach jest wymagany), a poza tym będzie świadczyć, ze ukierunkowalas sie na temat poważnie, a nie tylko szukasz jakiejkolwiek przypadkowej pracy.

   Poza tym możesz sobie kupić jakaś książkę z SQL i pouczyc sie trochę. Dla testera aplikacji biznesowych znajomość SQL to spory atut (co nie znaczy, ze wszyscy testerzy go znają i używają). Z całych studiów informatycznych, chyba najbardziej to sie przydaje testerom (poza ogólnym treningiem w myśleniu algorytmicznym), a jest to akurat proste.
   • Gość: Miałczyński Re: tester oprogramownia IP: *.ds.pk.edu.pl 07.04.13, 23:57
    Nie powiem nic nowego, ale...
    Poszukiwałem ostatnio dwóch testerów do projektu w którym pracuje. Na rozmowach kwalifikacyjnych, bardziej niż na kierunek studiów, patrzyłem na znajomość angielskiego, umiejętność myślenia (zagadki logiczne), podstawy programowania (wizja automatyzacji testów) oraz podstawy SQL (aplikacja testowana opiera się na bazie danych).
    Bo tylko na start jest potrzebne testerowi. Resztę można przyuczyć znikomym kosztem. Największy koszt to de facto czas potrzebny na poznanie i zrozumienie procesów w testowanej aplikacji.
    Nie zrażaj się takim, czy innym wykształceniem. Jeśli masz dobry angielski, głowę na karku i jesteś ogólnie "ogarnięty" to na młodszego testera dostaniesz się bez problemu do każdej korporacji. Inna sprawa to kwestia rozwoju, zarobków i ścieżki kariery. Na więcej niż 3,5k netto nie licz na starcie!
     • Gość: Qbus Re: tester oprogramownia IP: 85.219.170.* 10.04.13, 01:12
      Tak jak mówię, jeśli rekrutuję - nie patrzę na kierunek studiów, a na realne umiejętności. Wolałbym przyjąć super-bystrzaka po politologii, niż gościa który prześlizgnął się przez studia IT na Wyższej Szkole Pompowania Rowerów w Pcimiu Dolnym, niewynosząc z nich ani grama wiedzy, czy umiejętności (nie obrażając Pcimia Dolnego).
      Druga sprawa - jeśli ktoś składa CV na takie stanowisko, to znaczy, że chce się w tym kierunku rozwijać. Jeśli nie chce i po prostu szuka "chlebodajki" to łatwo to wyczuć i wybadać kilkoma pytaniami w trakcie rozmowy.
      3,5k netto jako pocztkujący tester? W Krakowie to standard.
      Może czas pomyśleć o negocjacjach płacowych/zmianie pracy ?
      • karlos44 Re: tester oprogramownia 10.04.13, 09:00
       Moim zdaniem naiwnym jest twierdzenie że paroma pytaniami jesteś w stanie wyczuć czy ktoś chce się rozwijać czy nie. Kandydat może ci powiedzieć wszystko jak się na tego typu pytania wcześniej przygotuje.

       ps. Na jakiej podstawie twierdzisz ze powinienem zmienić pracę lub renegocjować płacę ?
  • karlos44 Re: tester oprogramownia 09.04.13, 21:53
   Pewnie, że masz szanse. U mnie w firmie pracują ludzie po polonistyce i to przyszli bez ISTQB. Nic nie kumali na początku ale jakoś już pracują. Moim zdaniem powinieneś zrobic ISTQB dla papieru a przy okazji uczyć się jak najwięcej o testowaniu, metodologiach prowadzenia projektów, trochę sql i jakiejś obiektówki nie zaszkodzi się pouczyć. Angielski to już podstawa. W przyszłości też zrobiłbym studia z IT, tak na przyszłość. Praca w połączeniu z wiedzą teoretyczną na studiach może ci sporo dać. Będziesz już wiedział do czego się na studiach przyłożyć. Mam kolegę w HP i tam z tego co mówił to więcej testerów jest po ekonomii niż po IT ale oni sap'a testują chyba tak, że ekonomia jak najbardziej się przydaje.
   • Gość: mojepytanie Re: tester oprogramownia IP: *.neoplus.adsl.tpnet.pl 10.04.13, 19:39
    Co do wynagrodzenia, to nawet nie odważyłabym się od razu wymagać gdzieś takiej kwoty, czyli ok.3,5. Chcę zmienić pracę i znajomy mi podpowiedział, że mogłabym sobie zrobić certyfikat na testera i dalej próbować coś w tym kierunku. Na razie moja wiedza odnośnie testowania ogranicza się do materiałów, z których mogę się przygotować do tego egzaminu + informacje z internetu. Głupio by mi było aplikować na stanowisko testera bez żadnych podstaw, stąd moje pytania tutaj na forum, czy ten egz. starczy na początek. Jeśli by mi się udało gdzieś zaczepić i popracować na takim stanowisku testera, to oczywiście po kolei bym uczyła się dalej sql i innych, o których piszecie. Dziękuję za zainteresowanie tematem:)
    • Gość: MM Re: tester oprogramownia IP: *.ip.netia.com.pl 12.04.13, 10:39
     Ten certyfikat będzie b. dobrze wyglądać, ale pamiętaj, że jeśli będziesz miała testy wstępne przy rekrutacji (a w IT to norma), to pojawi się SQL na nich. A SQL w stopniu podstawowym (a taki będzie Ci potrzebny na początek) to zaledwie kilka godzin nauki. W stopniu zaawansowanym niewiele więcej.

     Jeśli jesteś bystra i komunikatywna, to wierzę, że pracę dostaniesz, niezależnie od SQL.
     Ale warto mieć dodatkowe atuty, bo to Ci się zwróci - będziesz miała lepszą pozycję negocjacyjną i szansę na lepszą kasę!
  • matylda222 Re: tester oprogramownia 12.11.19, 09:05
   Oczywiście, że warto! Musisz zapisać się na szkolenie ISTQB, po którym przystąpisz do egzaminu ISTQB.
   Dzięki zdaniu tego egzaminu, zostaniesz certyfikowanym testerem oprogramowania. Uwierz mi, że pracodawcy zwracają uwagę na to, czy taki certyfikat masz.
Inne wątki na temat:

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka