Dodaj do ulubionych

Dobranocki

14.05.04, 19:28
Żeby chłop miał trzydzieści lat i oglądał dobranockę? No, ale to są "Przygody
rozbójnika Rumcajsa" - w sumie te same, które oglądałem w dzieciństwie.
Jicin, Żaholecky Las, postać Xiąże Pana itp.
Mało kto wie, że autorem tych przygód był urodzony w Jicinie Radek Pilarz,
fabularyzacji podjął się sławny czeski twórca i bajkopisarz Vaclav Ctvrtek
(twórca Opowieści z mchu i paproci", "Opowieści o Daszeńce")

Jakie mieliście swoje ulubione dobranocki?
Obserwuj wątek
    • gatta13 Re: Dobranocki 14.05.04, 19:56
      Przygody kota Filemona, Miś Uszatek (nie znosiłam Colargola), Krecik, Żwirek i
      Muchomorek,Wilk i zając. Flinstonowie i Tom&Jerry z tych późniejszych. No i
      genialny Struś Pędziwiatr.
    • feminna Re: Dobranocki 14.05.04, 20:04
      Miałam okazję odwiedzić Jicin w Czechach i zjeść obiad w karczmie, w której
      pełno było gadżetów związanych z bajką o Rumcajsie. No i kupić pamiątki.

      Jako dziecko uwielbiałam i nie przegapiłam ani jednego odcinka "Bolka i
      Lolka", "Colargola", "Koziołka Matołka i bajki (zampomniałam tytułu) o smoku
      wawelskim i szpiegu z krainy deszczowców (Caramba!), także bajki o zaczarowanym
      ołówku (jak ja marzyłam o takim ołówku!) i o makowej panience. Bezkonkurencyjna
      też była Pszczółka Maja. Zapomniałam w której bajce występował mój ulubieniec
      szczur Aleksander. Czyżby też w pszczółce Mai?
    • diablica_28 Re: Dobranocki 14.05.04, 20:55
      sloggi napisał:

      Żeby chłop miał trzydzieści lat i oglądał dobranockę?

      Ja też oglądam bajki, to znaczy nigdy nie przestałam ich oglądać. O takjest
      zgodnie z prawdą, a chłpem nie jestem hahahahaha wiec ja mogę??
    • geograf Re: Dobranocki 14.05.04, 21:06
      Hmmmmmm...dobranocki.
      Nie pamiętam żebym oglądał, natomiast kreskówki wręcz "chłonąłem" w ciągu dnia (na nich poduczyłem się angielskiego...smile.
      Z polskich?
      Najbardziej podobał mi się "Pomysłowy Dobromir"...oj to była kreskówka, którą komentowało sie za dnia w szkolesmile
    • smia Re: Dobranocki 14.05.04, 21:25
      Krecik, Wilk i Zajac (nu, zajac, ja tiebia pakazu!), Zwirek i Muchomorek,
      oczywiscie Pszczolka Maja...
      a potem zaczely sie Smurfy i era "lepszych" bajek... Gumisie byla slodkie,
      zwlaszcza Gufi wink
    • adhamah Re: Dobranocki 15.05.04, 00:06
      Jak będę miał 50 to też będę oglądał, jeśli nic nie stanie mi na przeszkodzie.
      Najbardziej lubię polskie bajki z mojego dzieciństwa np.Reksio, Bolek i Lolek,
      Kot Filemon. Fajne też są wytwory naszych bliskich sąsiadów, takie jak Wilk i
      zając oraz Krecik. Z zachodnich bajeczek lubię "Toma i Jerry`ego"
      • thomasch Re: Dobranocki 15.05.04, 00:10
        "Rumcajsa" i "Krecika" zawsze oglądam, a do 30-tki też już niewiele brakuje smile
        Zresztą zawsze czeskie dobranocki bardziej mi się podobały niż polskie, a tym
        bardziej rosyjskie. Czy ktoś z Was pamięta planszę przed dobranocką
        z "matrioszkami"? Na koniec dobranocki pokazywano zaś planszę już tylko z jedną
        (największą)z zamkniętymi oczami i z napisem "Dobranoc".
    • narysuj.mi.baranka Re: Dobranocki 05.06.04, 18:34
      Uwielbialam czeska bajke o dwoch misiach, ktore mowily do siebie per 'pan'!
      Chudy, wysoki mis byl cwany i manipulowal
      malym grubaskiem, ktory byl glupiutki, latwowierny i prostolinijny.
      No i Kiwaczek. Ilez ja lez wylalam patrzac na te mordke.

      A 'Daszenke' mialam w postaci ksiazeczki... Biblia milosci do pieskow.
      • wgfc Re: Dobranocki 05.06.04, 18:42
        Narysuj.mi.baranka napisała:

        > Uwielbialam czeska bajke

        Czeskie, a właściwie czechosłowackie bajki chyba wszystkie były fajne.
        Przypomnieli mi się właśnie "Sąsiedzi" i "Makowa panienka" smile
        • zzdorka Re: Dobranocki 05.06.04, 21:58
          Polecam poczytac.

          forum.gazeta.pl/forum/72,2.html?f=16256&w=10295819&v=2&s=0
          Duzo o dobranockach z naszego dziecinstwa.
    • bettyy Re: Dobranocki 05.06.04, 22:03
      Pszczółka Maja,Reksio,Sąsiedzi,Krecik,Makowa panienka,Żwirek i Muchomorek...
      Rumcajs,no i oczywiście Wilk i Zając...

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka