sloggi
14.05.04, 19:28
Żeby chłop miał trzydzieści lat i oglądał dobranockę? No, ale to są "Przygody
rozbójnika Rumcajsa" - w sumie te same, które oglądałem w dzieciństwie.
Jicin, Żaholecky Las, postać Xiąże Pana itp.
Mało kto wie, że autorem tych przygód był urodzony w Jicinie Radek Pilarz,
fabularyzacji podjął się sławny czeski twórca i bajkopisarz Vaclav Ctvrtek
(twórca Opowieści z mchu i paproci", "Opowieści o Daszeńce")
Jakie mieliście swoje ulubione dobranocki?