Dodaj do ulubionych

jaka kaszka

25.06.13, 14:24
Witam, jestem mamą 8-miesięcznego dziecka ze skazą białkową i alergią na zboża glutenowe. Obecnie nasz schemat wygląda tak:
7:00 - pierś
9:30 - kaszka Sinlac lub Minima
13:00 - przecier jarzynowy
16:00 - przecier owocowy lub soczek
Potem do wieczora i w nocy pierś na żądanie.
Mam dwa pytania:
- czy ten schemat jest dobry?
- mam dylematy związane z kaszką. W związku z alergią podaję te bezmleczne i bezglutenowe czyli Sinlac lub Minima, ale trochę przeraża mnie ilość cukru. Czy to bezpieczne dla dziecka? Czy go sztucznie nie utuczy? Jaką mam alternatywę jeśli chodzi o podanie kaszki ale nie na mleku (mam problem z odciągnięciem większej ilości) tylko na wodzie? Mam kaszkę firmy Holle ryżową, bez cukrów, ale czy mogę ją zrobić po prostu na wodzie, czy jedynym wyjściem jest np. na Nutramigenie? Będę wdzięczna za odpowiedź.
Obserwuj wątek
    • sala1986 jaka kaszka 25.06.13, 14:34
      Dodam tylko, że połowy żółtka za radą pediatry nie podaję, bo mamy też uczulenie na jaja kurze. Za jakiś czas chcę spróbować z żółtkiem jaja przepiórczego. No i - bo zapomniałam napisać - z przecierem jarzynowym mała dostaje już oczywiście mięsko.
    • Gość: Karola Re: jaka kaszka IP: *.dynamic.mm.pl 25.06.13, 14:56
      Ja gotuję rano zwykłą kaszę jaglaną w dużej ilości wody (najpierw przelewam wrzątkiem, potem płuczę w zimnej wodzie, a potem gotuję ok. pół godziny na b. małym ogniu), pod koniec gotowania dodaję np. ekologiczne rodzynki czy śliwki suszone, kawałek banana, etc. Potem to wszystko miksuję i dodaję troszkę klarowanego masła. Jem taką kaszkę codziennie na śniadanie razem z synkiem:) Bardzo nam smakuje, nie ma potrzeby dosładzania. Zostawiam trochę na wieczór i wtedy już tylko odgrzewam synkowi. Starszy syn jadł Sinlac codziennie przez ponad dwa lata i bardzo żałuję, że karmiłam go tymi słodkimi "trocinami" ze sztucznymi witaminami (wydaliśmy na to dziadostwo fortunę). Po odstawieniu Sinlaca długo nam zajęło nauczenie syna jedzenia normalnych, wartościowych rzeczy na śniadanie (np. jajka w różnych postaciach), tak był uzależniony od tego wynalazku Nestle. Dlatego młodszy synek (8 m-cy, karmiony piersią) je kaszę jaglaną odkąd skończył 5 m-cy - smacznie, tanio, naturalnie i bez krowiego mleka. Polecam!
    • momago Re: jaka kaszka 25.06.13, 18:09
      Kaszki Holle możesz robić na wodzie.
      Gotuj zwykłe kasze - krakowską, jaglaną, kukurydzianą. Są też płatki jaglane, gryczane, ryżowe, kukurydziane.
    • agnieszka.lelen Re: jaka kaszka 01.07.13, 16:17
      Schemat dobry.
      Może Pani podawać różne kasze; również zwykłe, gotowane na wodzie. Można do nich dodać owoce albo warzywa. Do tego mleko z piersi do popicia.
      Pozdrawiam. Agnieszka Leleń
      lekarz w Klinice Pediatrii i Żywienia IP Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka