Dodaj do ulubionych

dieta bez efekt

19.10.21, 14:31
Odchudzam się od września z miernym efektem co robię źle? moje menue
śniadanie 2 kromki ciemnego chleba jedna z dżemem jedna z wędliną do tego herbata z cytryną
w pracy dwie kawy z mlekiem i łyzeczką cukru
Drugie śniadanie też w pracy: albo kasza z warzywami na patelnię - miseczka taka jak na zupę zamienne płatki owsiane z rodzynkami i jogurtem lul sałata lodowa z kurczakiem grilowanym i pomidrem + oliwa i trochę przypraw
Obiad w domu: albo taka sama sałatka albo filet z kurczaka z grila z kaszą /ryżem lub tortilla z kurczakiem z grila z warzywami keczupem i musztardą
Potem już staram się nic nie jeść ewentualnie owoc lub kilka orzechów
Piję dużo wody i codziennie idę na spacer - dziennie robię 10 tyś kroków
Obserwuj wątek
    • kaga9 Re: dieta bez efekt 20.10.21, 01:11
      1) Od września to dość krótko. Jeżeli nie masz do zrzucenia dużo, to może trwać. Sprawdzałaś swoje BMI? Jeśli jest w normie, organizm będzie się bronił przed spadkiem wagi.
      2) Jesz sporo cukru. Pomijając dosładzane kawy, cukier najpewniej masz w mieszance, z której wypiekany jest chleb (chyba że pieczesz sama w domu i to kontrolujesz), dżemie, rodzynkach - winogrona są jednymi z najsłodszych owoców, których nie zaleca się w diecie redukcyjnej, keczupie i zapewne musztardzie (bez cukru jest chyba tylko Dijon).
      3) Ciemny chleb jest naprawdę ciemny czy tylko bejcowany? Część pieczywa, zwłaszcza tańszego, jest barwiona na ciemno, żeby zyskać wrażenie zdrowszych, a jest ze zwykłej pszennej mąki. Do tego tortilla - sporo węgli. Jaka kasza? Jaki ryż? Jeśli brązowy, to OK.
      4) Moim zdaniem jesz mało, może nawet za mało (tylko 3 posiłki), ale momentami są to rzeczy nieodpowiednie - przyznam, że ilość cukru mnie deczko zszokowała. No i chyba trochę monotonnie się żywisz.

Picie wody i ruch na plus. Pamiętaj, że owoce to też cukier (i o ile zaleca się, jak pewnie wiesz, 5 porcji owoców i warzyw dziennie, to aktualne wskazania są dla proporcji: 1 porcja owoców - 4 porcje warzyw).

Powodzenia!
      • ksiegowakrowa Re: dieta bez efekt 20.10.21, 08:21
        chleb piekę z mieszanki polskiemlyny.pl/produkt/chleb-zytni/, musli ma w sobie rodzynki czym je zastąpić. rozumiem ze keczup i musztarda odpadają to co zamiast?Kasza głownie jęczmienna lub gryczana ryż raczej brązowy. Dżem na odstawić? Kawę słodzę słodzikiem
        Zaczynałam od wagi 72 kg przy wzroście 150 (:() teraz 66 kg
        • kaga9 Re: dieta bez efekt 20.10.21, 12:08
          No to chwilaaa, 6 kg od września do teraz to nie jest mierny wynik! To jest dobry, rozsądny spadek wagi!

Muesli jesz gotowe? To sprawdź, czy tam gdzieś jeszcze cukier nie jest uchachmęcony. Możesz dosypywać morwę - wspomaga odchudzanie. Natomiast uważam, że chudniesz dobrze i o ile tych rodzynek nie jest bardzo dużo, to bym nie wariowała z odsiewaniem ich. Myślałam, że ta waga Ci stoi i potrzebne jest ostre uderzenie 😉

Musztarda bez cukru jest, pisałam, Dijon. Ketchup można zastąpić ajwarem albo jakimś domowym sosem lub wręcz domowym ketchupem. Kawa - w poście startowym pisałaś, że pijesz z łyżeczką cukru. Ogólnie poczytaj o słodzeniu stewią lub ksylitolem, możesz je wykorzystać zamiast cukru i typowych chemicznych słodzików, są też dżemy nimi słodzone i nie musiałabyś rezygnować.

Spróbuj ewentualnie zmienić proporcje posiłków: dołóż sobie więcej warzyw, powinny stanowić połowę talerza (posiłku). Wędlinę jedz chudą, drobiową. Wyrób sobie nawyk czytania etykiet. Zobaczysz, w ilu "niewinnych" produktach jest cukier. Ale moim zdaniem masz naprawdę zdrowy spadek wagi, tak że nie panikuj 🙂
    • ksiegowakrowa Re: dieta bez efekt 21.10.21, 11:13
      Problem jest taki że większość tego spadku była na samym początku teraz waga nie rusza w dół
      • kaga9 Re: dieta bez efekt 21.10.21, 11:18
        Mój największy zastój w diecie trwał 7 tygodni. Prawie 2 miesiące bez efektu, wręcz z małymi przyrostami, mimo trzymania diety i braku grzeszków.

Spróbuj dołożyć więcej warzyw, błonnika. Może to trawienie szwankuje?
    • horpyna4 Re: dieta bez efekt 28.11.21, 21:28
      Jesz za dużo węglowodanów. Na śniadanie wystarczy jedna kromka ciemnego chleba z wędliną, a dodatkowo ser biały z dżemem niskosłodzonym lub ser pleśniowy z pomidorem.

Drugie śniadanie najlepiej odpuścić, a na pewno nie jeść kaszy, ani płatków owsianych. Najwyżej zjeść trochę owoców.

Obiad bez dodatków typu kasza, ryż, ziemniaki, czy dodatki mączne. Tylko mięso + surówka lub ryba + surówka; nie musi być to zresztą surówka, mogą być warzywa gotowane lub z grilla.

Potem owoce lub orzechy - prawidłowo. Woda i spacer też.

Wymyśliłam sobie tę dietę, jak byłam w kiepskiej formie, w dodatku był przekroczony cukier i cholesterol. W ciągu dwóch miesięcy zrzuciłam 5 kg, a po dalszych dwóch jeszcze 3 kg. Poczułam się świetnie, a cukier i cholesterol nareszcie były normalne. Ciekawostką jest to, że nie ograniczałam sobie masła, ale przy takiej diecie samo się ograniczyło (mało chleba, to mało smarowania, a brak ziemniaków lub kaszy do obiadu, to brak okrasy). I smażę wyłącznie na maśle, bo moja wątroba nie lubi tłuszczów roślinnych.

Tak, czy owak, tłuszczów przy tej diecie nie trzeba przesadnie ograniczać, bo organizm musi coś spalać zamiast węglowodanów.

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka