Dodaj do ulubionych

dieta bez efekt

19.10.21, 14:31
Odchudzam się od września z miernym efektem co robię źle? moje menue
śniadanie 2 kromki ciemnego chleba jedna z dżemem jedna z wędliną do tego herbata z cytryną
w pracy dwie kawy z mlekiem i łyzeczką cukru
Drugie śniadanie też w pracy: albo kasza z warzywami na patelnię - miseczka taka jak na zupę zamienne płatki owsiane z rodzynkami i jogurtem lul sałata lodowa z kurczakiem grilowanym i pomidrem + oliwa i trochę przypraw
Obiad w domu: albo taka sama sałatka albo filet z kurczaka z grila z kaszą /ryżem lub tortilla z kurczakiem z grila z warzywami keczupem i musztardą
Potem już staram się nic nie jeść ewentualnie owoc lub kilka orzechów
Piję dużo wody i codziennie idę na spacer - dziennie robię 10 tyś kroków
Obserwuj wątek
    • kaga9 Re: dieta bez efekt 20.10.21, 01:11
      1) Od września to dość krótko. Jeżeli nie masz do zrzucenia dużo, to może trwać. Sprawdzałaś swoje BMI? Jeśli jest w normie, organizm będzie się bronił przed spadkiem wagi.
      2) Jesz sporo cukru. Pomijając dosładzane kawy, cukier najpewniej masz w mieszance, z której wypiekany jest chleb (chyba że pieczesz sama w domu i to kontrolujesz), dżemie, rodzynkach - winogrona są jednymi z najsłodszych owoców, których nie zaleca się w diecie redukcyjnej, keczupie i zapewne musztardzie (bez cukru jest chyba tylko Dijon).
      3) Ciemny chleb jest naprawdę ciemny czy tylko bejcowany? Część pieczywa, zwłaszcza tańszego, jest barwiona na ciemno, żeby zyskać wrażenie zdrowszych, a jest ze zwykłej pszennej mąki. Do tego tortilla - sporo węgli. Jaka kasza? Jaki ryż? Jeśli brązowy, to OK.
      4) Moim zdaniem jesz mało, może nawet za mało (tylko 3 posiłki), ale momentami są to rzeczy nieodpowiednie - przyznam, że ilość cukru mnie deczko zszokowała. No i chyba trochę monotonnie się żywisz.

Picie wody i ruch na plus. Pamiętaj, że owoce to też cukier (i o ile zaleca się, jak pewnie wiesz, 5 porcji owoców i warzyw dziennie, to aktualne wskazania są dla proporcji: 1 porcja owoców - 4 porcje warzyw).

Powodzenia!
      • ksiegowakrowa Re: dieta bez efekt 20.10.21, 08:21
        chleb piekę z mieszanki polskiemlyny.pl/produkt/chleb-zytni/, musli ma w sobie rodzynki czym je zastąpić. rozumiem ze keczup i musztarda odpadają to co zamiast?Kasza głownie jęczmienna lub gryczana ryż raczej brązowy. Dżem na odstawić? Kawę słodzę słodzikiem
        Zaczynałam od wagi 72 kg przy wzroście 150 (:() teraz 66 kg
        • kaga9 Re: dieta bez efekt 20.10.21, 12:08
          No to chwilaaa, 6 kg od września do teraz to nie jest mierny wynik! To jest dobry, rozsądny spadek wagi!

Muesli jesz gotowe? To sprawdź, czy tam gdzieś jeszcze cukier nie jest uchachmęcony. Możesz dosypywać morwę - wspomaga odchudzanie. Natomiast uważam, że chudniesz dobrze i o ile tych rodzynek nie jest bardzo dużo, to bym nie wariowała z odsiewaniem ich. Myślałam, że ta waga Ci stoi i potrzebne jest ostre uderzenie 😉

Musztarda bez cukru jest, pisałam, Dijon. Ketchup można zastąpić ajwarem albo jakimś domowym sosem lub wręcz domowym ketchupem. Kawa - w poście startowym pisałaś, że pijesz z łyżeczką cukru. Ogólnie poczytaj o słodzeniu stewią lub ksylitolem, możesz je wykorzystać zamiast cukru i typowych chemicznych słodzików, są też dżemy nimi słodzone i nie musiałabyś rezygnować.

Spróbuj ewentualnie zmienić proporcje posiłków: dołóż sobie więcej warzyw, powinny stanowić połowę talerza (posiłku). Wędlinę jedz chudą, drobiową. Wyrób sobie nawyk czytania etykiet. Zobaczysz, w ilu "niewinnych" produktach jest cukier. Ale moim zdaniem masz naprawdę zdrowy spadek wagi, tak że nie panikuj 🙂
      • kaga9 Re: dieta bez efekt 21.10.21, 11:18
        Mój największy zastój w diecie trwał 7 tygodni. Prawie 2 miesiące bez efektu, wręcz z małymi przyrostami, mimo trzymania diety i braku grzeszków.

Spróbuj dołożyć więcej warzyw, błonnika. Może to trawienie szwankuje?

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka