Dodaj do ulubionych

cholesterol

27.02.03, 22:24
Mam podwyższony cholesterol i 60 lat, czy w wyżywieniu obok unikania tłuszcz
ów zwierzecych itd pożyteczne jest szklanka czerwonego wina na wieczór???
a jeżeli tak to jakiego?
Obserwuj wątek
    • easy123 Re: cholesterol 28.02.03, 04:06
      Raczej tak. Niewielka ilosc alkoholu zmiejsza stany zapalne a wiadomo, ze
      mizdzyca naczyn ma duzy komponent zapalny.
      Wino niekoniecznie musi zmniejszyc poziom cholesterolu by miec dobroczynne
      dzialanie. Czasem alkohol jest niewskazany, jak np wtedy gdy jest jakas choroba
      watroby itp. Dobrze sie upewnic u lekarza czy nie ma innych przeciwskazan
      medycznych albo niekorzystnych reakcji z lekami ktore bierzemy.

      Jakie wina? Kazdy alkohol w malej ilosci moze byc dobroczynny. Wiec moze to byc
      nawet piwo. Ale wino czerwone zawiera dodatkowo jeszcze inne fitoelementy,
      ktore sa dodatkowo korzystne. Wino ze slonecznych obszarow uchodzi za zdrowsze
      od wina z owocow zebranych w mniej slonecznych regionach- czyli chyba wina
      francuskie, wloskie, wegierskie i kalifornijskie sa najlepsze.

      Ja osobiscie nie lubie win do ktorych dodaje sie kwasu siarkowego dla
      zatrzymania fermentacji a te wlasnie wina sa najtansze. Dobrze jest uwaznie
      przeczytac etykietke.
      • easy123 Re: cholesterol 28.02.03, 15:22
        A, i jeszcze jedno. Szklaneczka to moze troche przyduzo. Moze tak lepiej pol
        szklaneczki.
        • kis Re: cholesterol 28.02.03, 19:58
          Serdeczne dzieki dzis wypije za zdrowie 123
          pozdrawiam

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka