01.09.08, 20:31
Dietę HL zaczęłam w sobotę (30.08.08).Niestety nie wiem kilku rzeczy
i chciałam prosić o doinformowanie.Przeczytałam tutaj,że błonnik
bierze się pół godziny przed posiłkiem a ja brałam go podczas
posiłku:-( Nie bardzo też wiem czy koktajlem można zastąić tylko
śniadanie i kolację czy tez można np zjeść zwyczajne śniadanie a
koktajl wypić na obiad i kolację....nie wiem co można jeść,co pić i
ile powinnam pić.Będę wdzięcna za wszystkie wskazówki:-) Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • adomix Re: Witam:-)) 01.09.08, 23:16
      Witaj,
      błonnik najlepiej jest brać 30-40 minut przed posiłkiem.Ty brałaś go
      podczas posiłku.Nic wielkiego się nie stało na zasadzie "lepiej
      późno niż wcale".
      Koktailem najlepiej zastąpić śniadanie i kolację,ale jeśli koliduje
      to z Twoim trybem życia,to jedz/pij go na obiad i kolację.
      Pytasz,co jeść i pić.
      Pić dużo wody,ok.2 litrów dziennie.Mineralnej,bez gazu.
      Jeść dużo produktów białkowych (chude mięso,ryby,jajka,twarożki)i do
      tego dużo warzyw,najlepiej surowych lub gotowanych w wodzie lub na
      parze.Dobrze jest wykluczyć lub maksymalnie ograniczyć
      pieczywo,ziemniaki,potrawy mączne.Całkowicie zrezygnować ze słodyczy.
      To wszystko w skrócie.Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to pytaj.
      Pozdrowienia.
    • adomix Re: Witam:-)) 01.09.08, 23:20
      Zapomniałam dodać,że powinnaś jeść 4-5 posiłków dziennie niewielkich
      objętościowo.Śniadanie,obiad i kolację,a pomiędzy nimi 1-2 przekąski.
      Oczywiście do tych 4-5 posiłków wliczamy też koktaile.
    • 1betka Re: Witam:-)) 02.09.08, 20:16
      Ja koktajl jem na śniadanie i kolację.Przed głównymi posiłkami pół
      godziny przed błonnik.Obiad gotuję dla całej rodziny,więc jem to co
      wszyscy.Nie mam czasu dla siebie wymyślać odrębnych dań.Raz dziennie
      witaminy.
      Pieczywo odstawiłam,tylko od czasu do czasu.Nie jestem
      rygorystyczna,bo jeśli mam ochotę to zjem plasterek wędliny,czy
      czegoś innego.
      Koktajl robię na mleku 2,5% i to w zupełności mi wystarcza.W pracy
      mała przekąska lub jogurt,no i w domu obiad,przeważnie drugie danie
      z paru ziemniaczków ,kawłka mięsa i surówka.
      Nieraz wieczorem jestem tak najedzona,że odpuszczam sobie koktajl.
      Do tej pory idzie dobrze,waga spada.
      Zapomniałam dodać,że polubiłam wodę i wypijam około 1,5 litra.
      Z tego co czytałam na forum to koktajl trzeba pić 2 razy dziennie
      obojętnie,czy zastąpisz nim obiad,czy śniadanie.
      Powodzenia.
    • govha71 Re: Witam:-)) 08.09.08, 08:59
      Bardzo Wam dziękuję za cenne wskazówki,stosuję wszytkie bez
      wyjątku :-)Nie wiem czy to możliwe ,ale zważyłam się po tygodniu
      stosowania diety i jest 4 kg mniej:-) Następne ważenie 13-go
      września.Czuję się świetnie,mam mnóstwo energii,śpię jak suseł i
      raczej nie bywam godna,często zdarza się,że kolację( koktail) sobie
      odpuszczam,bo po prostu czuję,że nie dam rady go wcisnąć a
      wiadomo,że na siłę to nic się nie da:-)Pozdrawiam wszystkich
      serdecznie i jeszcze raz dziękuję:-))

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka