Dodaj do ulubionych

dopracowywanie akcentu?

15.07.04, 06:17
Czy myslalyscie kiedys by wziasc pare lekcji u trenera glosu by podszkolic
swoj akcent? Nigdy o tym wczesniej nie slyszalam dopoki kolega mi nie
powiedzial jak w Australi chodzil na takie zajecia i pozbyl sie akcentu.
Bardzo mnie to zaciekawilo, bo choc moj angielski jest dobry, akcent tez nie
da sie nie zauwazyc. Nie mysle o tym zeby calkiem sie go pozbyc, to chyba
niemozliwe ale by brzmiec lepiej. Slyszalyscie o czyms takim, gdzie powinnam
szukac? Dzieki za pomoc.
Obserwuj wątek
    • footlongclit Re: dopracowywanie akcentu? 15.07.04, 16:11
      jak cos znajdziesz to daj znac. Nie wierze ze to mozliwe.
      • hermione_p bo glupi jestes...he he he 15.07.04, 16:45
        Jesli ty nie mozesz wcale nie znaczy ze inni tez. Widac nie masz
        wytarczajacych "zdolosci jezykowych" lol.. :)
    • edytkus Re: dopracowywanie akcentu? 15.07.04, 17:33
      Poszukaj w okolicznych college'ach albo uniewersytetach na wydzialach aktorskich i politycznych. Oni
      oferuja zajecia cwiczace jezyk, korygujace wymowe, itp.
      • zyta2003 Re: dopracowywanie akcentu? 15.07.04, 22:10
        Na Hunter College sa kursy poprawy akcentu, znam osobe, ktora zaliczyla dwa
        poziomy. Pomoglo, jednak bez cudow, praktycznie po 14 roku zycia nie mozna
        stracic akcentu, patrz jak mowi Kissinger, ktory wlasnie w takim wieku
        przyjechal do Ameryki,fakt, ze on mwi szczegolnie z twardym akcentem. ale
        Ameryka, ma to do siebie, ze akcent nie dyskwalifikuke ciebie.
        • footlongclit Masz racje, nie dyskwalifikuje ciebie 15.07.04, 23:10
          jak pracujesz jako nanny czy za 6.50 na godzine. Przy grubej forsie jajowata
          albo malpowata czaszka bardzo sie liczy.
          • zyta2003 Re: Masz racje, nie dyskwalifikuje ciebie 16.07.04, 01:12
            skad wiesz co robie i za jaka stawke - jasnowidz jaki z ciebie czy co, a moze
            jak zwykle atak frustracji? Wystarczy posluchac jak mowia lekarze w
            nowojorskich szpitalach i gdzie indziej, nie tylko ci w szpitalu, ale rowniez
            ci co maja cos do powiedzenia o najnowszych osiagnieciach w tv. Mozna tez
            posluchac na 13 - tce , kanalach discowery z jakim akcentem mowia wielokrotnie
            najtezsze glowy Ameryki. Ostatnio po raz kolejny sluchalam najtezszej glowy
            Ameryki z zakresu wojen biologicznych. Cos takie nazwisko Abek - z
            Tadzykistanu. Chociazby nasz Milosz, straszny akcent a doczekal sie profesury
            na Berkelley Wszak zawsze mowi sie, ze Ameryka drenuje najtezsze mozgi z calego
            swiata, poc o ja to pisze, przecie wszyscy o tym wiedza.
            • footlongclit To jest propaganda of melting pot 16.07.04, 04:45
              Ze czarne jest biale ze biale i czarne jest beautiful, ze dzieci w kratke to,
              no co one sa?

              Czy widialas zeby corka jkakiegos prezydenta zadala sie z murzynem? Albo nawet
              jakeigos Medrza z Akcentem? Moze lepiej spojrzyj na przyklady w polityce
              lokalnej, np kto zostal sekretarzem lub skarbnikiem... chinczyk z akcentem?!
              • cmok_wawelski Re: To jest propaganda of melting pot 16.07.04, 05:18
                Propaganda czy nie ale taki Albert Einstein - TĘGI ŁEP AMERYKANA - to miał
                akcent jak Szpieg Szoguna.
                A jakie z tego BUM było że w mordę jeża.

                No a osobiście najbardziej lubię przemówienia Dżordża-W-Busza. Kij z akcentem
                ale ten kaznodziejski TON! Co za poryw uczuć. I te dramatyczne akcenty! Jak w
                kazaniu o końcu świata z murzyńskiego kościoła w telewizorni.
                • footlongkutas Re: To jest propaganda of melting pot 16.07.04, 06:36
                  przypadkiem to nie ty mu piszesz te przemowienia?
              • 4true Re: To jest propaganda of melting pot 16.07.04, 18:50
                Arnold zostal governor of California, ozenil sie z siostrzenica prezydenta.
                Asta la vista footlongclit.
    • martyna14 Re: dopracowywanie akcentu? 16.07.04, 16:49

      Wlasnie znalazlam w Popular Science reklame firmy, ktora produkuje Cd do
      nauki jezyka . W zestawie jest taki diagram , ktiry porownuje Twoja wymowe do
      wymowy Amerykanina i ocenia jak bardzo jest ona zblizona .

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka