big_sister
24.06.04, 18:43
Włosy, długie na 2-3 cm, czarne, gęste sięgają na 10-15 cm od linii majtek.
Golenie - przez około 5 godzin jest OK. Potem pojawia się swędzenie
doprowadzające mnie do szału, krostki i tak przez następny tydzień. W tym
czasie nie mogę się znowu ogolić, bo mam zapalenie mieszków. Nie muszę chyba
mówić, jak to wygląda:-(
Depilacja pensetą - trwa kilka godzin, praktykowałam to ostatni raz 5 lat
temu. Nigdy więcej. Przez 5 dni jest ok, potem też nienajgorzej, gdy włoski
zaczynają odrastać. Najgorzej jest 2 tygodnie później. Włosy wrastają bardzo
głęboko pod skórę - tworzą się grudki o średnicy nawet 1 cm, bolące... Nie ma
szans na wydobycie takich włosków odkażoną igłą, są za głęboko. Ostatnią taką
depilację leczyłam przez rok czy nawet dłużej - rany po wrośniętych włosach
babrały się w nieskończoność.
PYTANIE - wiem, że laser jest najlepszy, ale nie stać mnie. Pozostaje mi
tylko golenie (wosk daje takie same przemiłe rezultaty jak penseta czy
depilator). Jak zapobiegać podrażnieniom, zapeleniu mieszków, krostkom????
HELP.
Pozdrawiam