Dodaj do ulubionych

Cholerne bikini:-(

24.06.04, 18:43
Włosy, długie na 2-3 cm, czarne, gęste sięgają na 10-15 cm od linii majtek.
Golenie - przez około 5 godzin jest OK. Potem pojawia się swędzenie
doprowadzające mnie do szału, krostki i tak przez następny tydzień. W tym
czasie nie mogę się znowu ogolić, bo mam zapalenie mieszków. Nie muszę chyba
mówić, jak to wygląda:-(
Depilacja pensetą - trwa kilka godzin, praktykowałam to ostatni raz 5 lat
temu. Nigdy więcej. Przez 5 dni jest ok, potem też nienajgorzej, gdy włoski
zaczynają odrastać. Najgorzej jest 2 tygodnie później. Włosy wrastają bardzo
głęboko pod skórę - tworzą się grudki o średnicy nawet 1 cm, bolące... Nie ma
szans na wydobycie takich włosków odkażoną igłą, są za głęboko. Ostatnią taką
depilację leczyłam przez rok czy nawet dłużej - rany po wrośniętych włosach
babrały się w nieskończoność.

PYTANIE - wiem, że laser jest najlepszy, ale nie stać mnie. Pozostaje mi
tylko golenie (wosk daje takie same przemiłe rezultaty jak penseta czy
depilator). Jak zapobiegać podrażnieniom, zapeleniu mieszków, krostkom????
HELP.

Pozdrawiam
Obserwuj wątek
    • karusia4 Re: Cholerne bikini:-( 24.06.04, 19:17
      Na to pytanie nie potrafię odpowidzieć, niestety. Mam podobny problem. Ja mam
      po wosku jednak dużo lepsze efekty niż po pęsecie. Jakos mniej zakażeń i
      podrażnień. Odrastają upierdliwie, i nie ma siły - jest etap, kiedy nie da sie
      nic z nimi zrobic, a tym bardziej pokazać komukolwiek (zresztą, ja po wosku też
      się nadmiernie nie eksponuję ;)

    • kamila211 Re: Cholerne bikini:-( 24.06.04, 22:04
      Mam podobny problem i jeszcze pytanie- czy macie, dzieczyny,wloski, które rosną
      po WEWENETRZNEJ stronie ud,przy okolicy łonowej?
      • big_sister Re: Cholerne bikini:-( 25.06.04, 08:38
        kamila211 napisała:

        > Mam podobny problem i jeszcze pytanie- czy macie, dzieczyny,wloski, które
        rosną
        >
        > po WEWENETRZNEJ stronie ud,przy okolicy łonowej?

        No pewnie:-(
        Słyszałam o jakimś preparacie, który stosuje się tuż po depilacji, może ktoś
        coś wie?
        • kamila211 Re: Cholerne bikini:-( 25.06.04, 13:49
          No ja niestety nie słyszałam ale jak coś bedzie widomo to proszę napisz...
          • karmazynowa Re: Cholerne bikini:-( 03.07.04, 13:49
            ja z tym samym:-(
            po wosku, pensecie czy depilatorze przez dwa tygodnie jest dobrze. Potem lecze
            skore przez miesiac i pozostaja fioletowe blizny. Wloski rosna mi od bikini na
            uda. Pozostaje mi tylko maszynka do golenia ale i po tym mam krostki. Od roku
            biore Diane35 bezskutecznie.
            ratujcie...... te wrastajace wlosy nerwowo juz mnie wykanczaja
            :-(
    • alcossebre Re: Cholerne bikini:-( 23.08.04, 16:01
      Mam taki sam problem jak ty maszynka odpada bo wyglądam jak trędowata a ból i
      swędzenie jest nie do wytrzymania -pomimo stosowania środków odkarzających.O
      depilacji woskiem nawet nie myślę-chyba dostałabym wścieku.Dla mnie jedyną
      metodą jest pianka veet rasera która o dziwo też radzi sobie z moimi włosami na
      nogach(krem tej samej firmy nie radził sobie z nimi).
      Najgorzej jest jednak wtedy gdy włoski odrastają a jest upał po wewnętrznej
      stronie ud maciupkie igiełki pocierają o skórę raniąc ją(alternatywa-chodzenie
      jak by sobie człowiek narobił w galotki)Zabiegu nie można powtórzyć zbyt szybko
      bo skóra jest zbyt delikatna.No cóż ja owłośienie usuwam tyko w razie
      konieczności(wyjście na basen,lub plazę).A na codzień wstyd przyznać
      chodzę "jak buszmen".Od usuwania owłosienia łonowego włosy w tym rejonie
      niebezpiecznie się rozprzestrzeniają prawdopodobnie w starszym wieku zbliżą się
      do okolic kolan....Zyć nie umierac......

      Pozdrawiam
      Łączę się we włochatej rozpaczy
      Pa
      • mika261 Re: Cholerne bikini:-( 09.10.04, 20:03
        to dziwne boja w okolicach bikini zero włosków,na narzadach rodnych(ups ale to
        brzmi ale wiecie o co chodzi:)tak samo niewiele-golę je czasem lub depiluję.na
        nogach też depiluję odrastaja normalnie czasem kilka wrasta, ale to nie
        problem.Najgorszy problem to ja mam na twarzy-bo tam mam ich o dużo za
        dużo.Więc sie tak nie martwcie tym swoim bikini bo to żaden problem-można ukryć-
        a ja co mam w woalce chodzić???
    • tatinka Re: Cholerne bikini:-( 23.08.04, 22:42
      Oj, skąd ja to znam... :( Mnie czarne włoski w okolicy bikini i na wewnętrznej
      stronie ud też męczą :( Dodatkowo całe uda mam owłosione, ale te włosy są
      relatywnie jasne, więc mi zbytnio nie przeszkadzają... Te czarne usuwam
      depilatorem elektrycznym. Niesttety też mi wrastają :( Dlatego też zamierzam
      przerzucić się na wosk Veet... Zobaczymy co z tego będzie...
      A poza tym wreszcie postanowiłam się zabrać za siebie i zdecydowałam się na
      wizytę u endokrynologa - szukam dobrego w Poznaniu :)
    • panienka22 Re: Cholerne bikini:-( 14.09.04, 12:06
      Hej dziewczyny. Mam pytanie właśnie dotyczące bikini, okolic: czym depilujecie?
      szukam sposobu na dużej, laser odpada -(brak kasy) I ciekawi mnie także czy
      dużo, tzn. w paseczek, czy poprostu "normalnie" A włosy między nogami? Co z
      nimi.Jeśli możecie odpowiedzcie, będę bardzo wdzięczna. Pozdrawiam :)
Inne wątki na temat:

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się


Nakarm Pajacyka