Dodaj do ulubionych

Dziwna aura

07.12.18, 15:06
Witam
Mam zdiagnozowaną migrenę z aurą, ale ta aura jest dziwna. Panicznie się jej boję.
Zaczyna się u mnie najczęściej zaburzeniami widzenia (klasycznie - mroczki, falujący obraz), jak to się skończy pojawiają się zaburzenia pamięci polegające na tym, że zapominam jak się kto nazywa np. znajomi w pracy. Wiem kim jest, co robi, mogę podać jego życiorys ,ale imię i nazwisko to już nie. Totalna pustka w głowie. Czasami aura zaczyna się zaburzeniami mówienia - w pewnym momencie brakuje mi słów, żeby powiedzieć to co chcę, mówię pojedynczymi słowami, mam wrażenie że z opóźnieniem rozumiem to co powiedziałam (mówię z sensem te monosylaby lub pojedyncze słowa) . W myślach wiem co chcę powiedzieć, nie tracę kontaktu z rzeczywistością, ale nie umiem przełożyć tego na słowa. Jak to ustąpi pojawiają się zaburzenia widzenia (klasyczne). Po ustąpieniu aury pojawia się ból głowy - ale lekki czasami nawet nie muszę brać tabletki.
Czy ktoś z was ma jakąś nietypową aurę ??? Pomóżcie, bo naprawdę nic mnie tak nie przeraża jak aura. Boję się wyjść z domu. Unikam ludzi bo co będzie, jak nagle przestanę mówić ?????
hasiaa (Aneta)
Obserwuj wątek
    • xawery39 Re: Dziwna aura 10.12.18, 10:50
      Niema w tym niczego dziwnego . Z wiekiem aura może przyjmować najróżniejsze formy , nawet bardziej niepokojące podobne do stanów zawałowych , częstoskurczu z napadem paniki i migotania przedsionków . Trzeba się przyzwyczaić i pocieszać , że są inni , którzy mają gorzej .

--
      Czy lepiej jest głosić kłamstwo , które może zaowocować dobrem , czy prawdę , która może zrodzić zło ?
      • minniemouse Re: Dziwna aura 29.12.18, 02:42
        poza tym pod naglowkiem forum sa dwa stale linki ze wszystkimi objawami migreny, w tym aury, i jak temu zapobiegac.
        polecam tez przeszukac forum pod "migrena podstawna, aura, migrena hemiplegiczna" - tez wiele sie dowiesz.
        nie jest tak zle!

Minnie
        • hasiaaa Re: Dziwna aura 08.03.19, 21:53
          Dzięki bardzo. Przeszukałam i poczytałam :) ITakie fora bardziej pomagają niż niejeden lekarz, wymiana doświadczeń jest nieoceniona:)
    • marylineda Re: Dziwna aura 02.02.19, 21:04
      Ja mam taką migrene jak to lekarz nazwał fill. Czyli zaczynam widzieć mroczki zygzaki, czarne pole po obu stronach potem cierpnie mi pół twarzy ręka czasami ból aż wykrzywia palce potem noga nie dam rady nic powiedzieć i nie dam rady chodzić potem przychodzi ból nie do zniesienia wymioty przeszkadza światło dźwięki nawet czasami mrugniecie oczyma...
    • pudelkowata Re: Dziwna aura 25.02.19, 09:58
      Myślę, ze to może być normalne przy aurze. Też mam problemy z migreną i właśnie z aurą.. Zauważyłam że z roku na rok jest coraz gorzej i niestety, ale czas zacząć działać tym, bo to już nie jest zabawne gdy się zapomina niektóre rzeczy ;/
        • xawery39 Re: Dziwna aura 12.03.19, 08:10
          A czy zażywasz jakieś leki ? Niektórym pomagają leki antydepresyjne , betablokery a również polopiryna .

--
          Czy lepiej jest głosić kłamstwo , które może zaowocować dobrem , czy prawdę , która może zrodzić zło ?
          • hasiaaa Re: Dziwna aura 22.03.19, 10:04
            Leki zażywałam i zażywam: najlepiej się czułam i nie miałam w ogóle ataków, kiedy brałam antydepresanty. Później odstawiłam i po jakimś czasie aura wróciła. Dostałam BetalocZoc 25 i aura była jeszcze częstsza. Teraz biorę Propranolol. Zobaczymy co będzie .....
            • xawery39 Re: Dziwna aura 25.03.19, 07:53
              Właśnie propranolol , lek stary ale sprawdzony i skuteczny na napady lęku i częstoskurczu , do tego tani . W moim przypadku okazuje się skuteczny . Na migreny , stany depresyjne i meteopatię cierpię od zawsze a zbliżam się do 80 tki .
              To dowód , że z migrena jest uciążliwa , ale można z nią funkcjonować w miarę normalnie .

--

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka