W nawiązaniu do wątku o Sierowie - ja szukam z kolei reprodukcji obrazu
Aleksandra A. Borisowa, "malarza krain polarnych", zatytułowanego "Kraina
śmierci" (Strana smierti). Wiem, że obraz powstał w 1903 r i wisi w Muzeum
Rosyjskim w Petersburgu. Pięknie opisał go Mariusz Wilk w eseju "Okna na
północ". Co jakiś czas szukam w Internecie obrazów Borisowa i informacji o nim
samym. Tych informacji pojawiło się ostatnio sporo, w związku ze 140-leciem
urodzin malarza, ale jego obrazów jest stosunkowo niewiele. A może za słabo
szukałam.
www.pechora-portal.ru/portal/rusanov/ex.html?/portal/rusanov/borisov.htm
Ciągnie mnie do krain północy (a także najdalszego południa, tj. Antarktydy).
Przez kawał życia zajmowałam się Bliskim Wschodem i w pewnym momencie tak mi
się jakoś odwróciło