Dodaj do ulubionych

Jestem tu nowa

23.06.06, 13:34
Witam!
Jestem tu nowa..Tak sobie poczytalam i widze ze wiekszosc ma biegunki a nie
zaparcia:(
A ja odwrotnie:9Mecze sie z tym juz ho ho!I nic nie pomaga..zadne dietki nie
dietki...ziolka nie ziolka...biore duspatalin ale on tez nie pomaga:(Ku...od
poniedzialku w kiblu nie bylam:(Tak strasznie boli mnie brzuch...Jutro ide na
USG:(mam juz dosc leczenia,dosc diet,ciaglego cierpienia.Chcialabym wreszcie
isc i normalnie sie wysrać!!!Przepraszam bardzo za slownictwo!bardzo
bardzo...Ale humor mi nie dopisuje:(Co Wam pomoglo na zaparcia?Z diet i
domowego leczenia wszystkiego probowaalam!
Obserwuj wątek
    • kaja3004 Re: Jestem tu nowa 23.06.06, 13:45
      Ja też mam zaparcia. Ostatnio stosuje tylko czopki glicerynowe. Poza tym jem
      jogurty, otręby, czasem suszone owoce. Nigdy nie wypróżniam się normalnie. Albo
      rozwolnienie albo zaparcie. Dobrze działają na mnie maliny, więc czekam na
      sezon.
      • junkii Re: Jestem tu nowa 23.06.06, 14:05
        Bo z jedzenia to ja juz chyba wszystkiego probowalam.codziennie
        otreby,platki,sliwki,kefir....juz mi nie dobrze od tego:(dramat!a dzis ledwo
        zyje.serce mi wali jak oszalale a do tego glowa mi peka....juz 5 dzien bez
        wyproznienia i nic nie pomaga:( bralam bisacodyl ale lekarz mi zabronil:( a
        tyl;ko on dziala:(
          • junkii Re: Jestem tu nowa 23.06.06, 14:21
            nie probowalam czopkow.na poczatku zaczelam od lekow,ale potem juz one nie
            dzialaly...sprobuje te czopki..juz nawet jakies sefne oleje rycynowe i parafine
            pilam:(
          • junkii Re: Jestem tu nowa 23.06.06, 15:02
            Kupilam czopki przed chwila.dostaalm takie ktore sa tylko na recepte...A czy
            jest jakas nadzieja ze wszystko bedzieok?ze bede zdrowa?ze bede normalnie
            zyc?....kiedys bylam usmiechnieta zadowolona pelna zycia dziewczyna a teraz
            wszystko sie spapralo:(
      • junkii Re: Jestem tu nowa 24.06.06, 10:16
        mnie kopie cos w brzuchu:(mam takie rozne skurcze:9 dzis jade na usg:(zobaczymy
        co powiedza:( metod szukalam przeroznych....Ja tylko chcialabym wiedziec czy
        ktorejs z Was udalo si to wyleczyc do konca?czy teraz bez problemu sie zalatwi?
        jesli tak to czym?lekami?ziolami?czy moze dieta?
        • nnaatalka Re: Jestem tu nowa 24.06.06, 10:39
          no ja moze powiem tak.. z tym zalatwianiem sie jest roznie.. raz jest
          zatwardzenie a raz rozwolnienie... ale na mnie dziala activia.. zaczelam ja
          jesc codziennie nawet po dwa jogurty... i jakos sie teraz moge zalatwic...:)
            • enterol250 Re: Jestem tu nowa 24.06.06, 11:08
              junkii, mnostwo osob ma postac zaparciowa, nie jestes sama :)

probowalas xenny extra? acha, i co Ty jadasz? opisz swoja diete. moze jestes
              przebialczona i stad te zaparcia. u mnie ustabilizowalo sie na tyle,ze mam tak
              jak kaja (zaparcie, zaparcie a jak juz "cos" to biegunka) - ale to lepiej niz
              balon w brzuchu 7 dni w tygodniu. acha, glodowke tez mozesz sprobowac:
              www.glodowka.pl/
              jak nie pomoze to lewatywka sie szykuje. ale mam nadzieje, ze nie bedzie
              konieczna.

pozdro :)
              ent.
            • junkii Re: Jestem tu nowa 24.06.06, 12:55
              Wrocilam wlasnie z usg:)Powiedzail lekarz ze wszystko z zoladkiem i tymi innymi
              ok tylko te jelita!:(Napewno jest to ZSD.Kazał dieta wszystko regulowac i brac
              ten dupatalin...Dal mi diete rozpisana specjalna przy zaparciach:):)Same
              smakolyki:P he he Od ponoedzialku zaczne:) A tak wogole to jem np.tak rano
              chleb z jakas wedlina i zawsze warzywa i do tego kekir z platkami i
              otrebami...potem kiwi albo jablko na II sniadanie na obiad roznie raczej nie
              smazone bo wole duszone albi gotowane:P a na kolacje to jakis jogurt z salatka
              owocowa albo sobie 2 sandwiche robie z szyneczka:) nie jest zle
              mysle...slodycze od czasu do czasu jak juz mam takiego smaka ze hej:P ale
              zaparcia mam ponad tydzien i jak juz pekam to musze cos zazyc i wtedy sie
              wyproznie ale i tak nie do konca:(
              • enterol250 Re: Jestem tu nowa 26.06.06, 08:30
                junkii, diete masz moim zdaniem wporzadku. mozesz tylko zrezygnowac z tego
                jogurtu przed snem (produkty mleczne sa ogolnie ciezkostrawne i moga wywolywac
                zaparcia), ale blonnika masz w mojej ocenie sporo w menu. moze kwestie
                psychologiczne maja tu najwiekszy wplyw? jesli tak - hm, pomysl o wizycie u
                psychologa/psychiatry. szkoda zycia na katowanie sie wlasnym cialem.

pozdro,
                ent.
              • junkii Re: Jestem tu nowa 01.07.06, 12:53
                Wiecie co sobie kupilam:)zanjoma w apytece polecila mi aloes koncentrat do
                picia/pije od niedawna i zoladek si uspokoil.nie boli:):):):)..biore do tego
                leki od lekarza...
    • aqua1 Re: Jestem tu nowa 04.07.06, 18:37
      Oj dawno mnie tu nie było, bo i tematy podobne ale widzę, że zapracia powracają
      co jakiś czas. Najważniejsze to nie dopuszczać aby zbyt długo trwały. Nasze
      wrażliwe jelitka (pamiętajmy jak nazywa się nasza choroba) nie tolerują zbyt
      dobrze jak coś w nich zalega. W związku z tym wypróżnić się powinnyśmy
      maksymalnie co dwa dni! Ja stosuję czopki glicerynowe do nabycia w każdej
      aptece. Wiem że inne dziewczyny też i im to pomaga. Nie jest to takie
      straszne ;-) Jeśli będziesz jes brać regularnie jak tylko poczyjesz że powinnaś
      się wypróżnić (np. drugiego dnia bez kibelka), to nie powinno być takich
      problemów jak piszesz. Możesz brać wieczorem lub rano - tak jak Ci lepiej
      pomogą i jak będziesz wolała. Lepiej brać ich więcej bo są wtedy skuteczniejsze
      i nie martw się że będą za silnie działać, bo po wyprózniniu ich działanie się
      kończy.
      • homerwells3 Re: Jestem tu nowa 16.07.06, 14:29
        Przed pojawieniem się choroby wyprózniałem się dwa a może trzy razy w tygodniu.
        W czasie gdy zaczęły się pojawiać objawy wskazujące na IBS. Zacząłem codziennie
        z rana chodzić do toalety. Hmm dopiero później przypadkiem zauważyłem pewną
        korelację poranna kawa i tak do 30 minut po jej wypicu idziesz do kibelka.
        Możesz tego spróbować. Po odstawieniu kawy przez tydzień było super bo zacząłem
        znowu co drugi dzień chodzić do toalety no i zniknęły gazy.Aha trwało to tylko
        tydzień. Pewnie organizm się przyzwyczaił do braku kofeiny.
    • 13_weronika Re: Jestem tu nowa 21.08.06, 12:20
      Droga Junkii, nie stosuj żadnych xenn, herbarek przeczyszczających itp. Od dawna
      wiadomo, że takie środki powodują tylko rozlegulowanie jelit i z czasem musisz
      brać tego jeszcze więcej żeby działało. To błedne koło i jeszcze Ci zaszkodzi.
      Jak najszybciej odstaw takie środki! Ja też mam zaprcia i również próbowałam
      wielu rzeczy, i tak jak niektórzy polecam czopki glicerynowe. Na opakowaniu
      piszą, żeby stosować na noc, ale ja tego nie robię, bo wywołuje to tylko u mnie
      nieprzyjemne parcie i nie pozwala mi zasnąć. Stosuję rano, kiedy jedzenie jest
      strawione i organizm jest bardziej gotowy do wypróznienia. Nie wiem jak to
      wygląda u innych, ale u mnie czopek działa natychmiast, po kilku minutach muszę
      się wypróznic. Zwykle stosuję kilka sztuk (ale nie naraz :), tylko wkładam i
      wyprózniam, wkładam i wyprózniam (bo u mnie działanie jest natycmiastowe)aż uda
      mi się załatwić jak najwięcej i czuję się pusta. Zdaję sobie sprawę, że w pewnym
      stopniu od czopków się uzależniłam, ale zauważyłam, że dokładne wypróznienie
      rano, to gwarancja dobrego samopoczucia w ciągu dnia, dlatego pogodziłam się z
      tym, że tak musi być i wolę być trochę "nienormalna" (dla zdrowego człowieka),
      ale dzięki temu normalnie funkcjonować. Myślę, że Ty też powinnaś stosować
      czopki glicerynowe, bo szkoda, żebyś się tak męczyła - w końcu trzeba jeszcze
      trochę z życia skorzystać :) Te czopki glicerynowe, to są takie najsłabsze, ale
      w aptekach są też inne śilniejsze. Ja kiedyś spróbowałam, ale dla mnie były za
      silne i było nieprzyjemnie... Dodatkowo stosuję ispagul. To srodek, który nie
      ma działania przeczyszczającego, tylko powoduje zawiązanie i zwiększenie
      objętości kału. Dzięki temu załatwiam się łatwiej. Ispagul, to taka "zasypka",
      którą zalewasz wodą i pijesz. Bodatkowo trzeba dużo wody wypić, bo ten proszek
      pod wpływem wody robi sie jak galaretka i tak działa też w jelitach wiążąc się
      z.. no z kupą :) W każdym bądź razie nie musisz się martwić, ze nagle Cię
      przeczyści.. Ja stosuję późnym popołudniem,po ostatnim posiłku, jak już nigdzie
      nie wychodzę (bo jak napiję się naraz pół litra wody, to też przez chwilę się
      ruszyć nie mogę i brzuch jak balon :)
      Spróbuj, może to będzie ratunek dla ciebie.. Bo mi żadne diety nie pomagały..
      • junkii Re: Jestem tu nowa 21.08.06, 19:15
        Probowalam czopki kilka razy_bisacodyl(ojjj ile sie uprosialm w aptece zeby
        sprzedali-na recepte sa)I działały!Juz po kilku minutach,ale i tak mialam
        uczucie niepelnego przeczyszczenia:( Odstawilam je bo balam sie ze uzaleznie od
        nich.Ale czulam sie rewelayjnie:) lekka jak piorko:) a ni jak siedze 5 czy
        ktorys dzin z kupa w srodku:P Ho bo u mnie tyle albo i wiecej to trwa!
        Przeczyszczajacych srodkow juz nie stosuje narazie,tylko to cos z aloesem
        ostatnio stosowalam i teraz bede 2 opakowan9ie,bo podobno tyle ma
        trwac "kuracja"Jasne...i tk nie wierze w te cuda ale przynajmniej mnie
        oproznilo do zera!!!Chodzilam co 10 minut do kibelka przez pierwsze 3 dni:P he
        he Tearz sie z tego smieje:P Diety to mi wogole nie pomagaja a mama sie na mnie
        wydziera ze niby zle jem! A naprawde diete mam ok:P

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka