Dodaj do ulubionych

Ekologiczny Samochod

17.01.04, 09:59
www.theaircar.com/
Wedlug producenta; zasieg miedzy 200-300 km. w zaleznosci od terenu,
predkosc marszowa 110 km/h.

Cos dla zatrutej Europy ?.
Obserwuj wątek
    • sherlock_holmes Re: Ekologiczny Samochod 17.01.04, 12:33
      Pare lat temu Honda "bawila" sie w pojazdy typu ZLEV (zero level emission vehicle) - tez mogly robic za ...filtry powietrza.
      Chyba jednak bez doplat unijnych nie osiagna sukcesu, choc samochodzik wart uwagi - co prawda uroda specjalnie nie grzeszy, za to ma rewolucyjny silnik. W koncu cos sie musi zmienic w silniku spalinowym - nie ma chyba nic, czego nie daloby sie ulepszyc :) Chwala za to, ze wzieto sie przede wszystkim za poprawe elementow mehanicznych, a nie kolejne obudowanie elektronika.
      • sherlock_holmes Re: Ekologiczny Samochod 17.01.04, 15:39
        To ja moze sprostuje moja wypowiedz - myslalem, ze chodzi o silnik spalinowy. Ech, tak to jerst jak sie tylko "przeleci" oczami artykul - zmylilo mnie to "300km na jednym baku paliwa".
        Natomiast nie zgodze sie z pseudoekologicznoscia - sprezarka moze byc napedzana przez silnik spalinowy, pracujacy w optymalnych warunkach (pod stalym obciazeniem). Zarowno zuzycie paliwa, jak i emisja zanieczyszczen bedzie mniejsza niz w przypadku tradycyjnego silnika (tzn. napedzajacego przez skrzxynie biegow kola).
        • greenblack Re: Ekologiczny Samochod 17.01.04, 22:49
          sherlock_holmes napisał:

> Natomiast nie zgodze sie z pseudoekologicznoscia - sprezarka moze byc
          napedzana
          > przez silnik spalinowy, pracujacy w optymalnych warunkach (pod stalym
          obciazen
          > iem).

A co ze stratami mocy?
      • hdp Re: Pseudeekologiczny samochód 18.01.04, 16:24
        Zwruccie uwage ,ze auto nie ma silnka spalinowego,powietrze laduje sie w ok.3-y
        min. na air station,mozna w garazu=dluzej.
        Technologia ta nie jest znowusz az tak nowa,w niektorych
        kopalniach ,lokomotywki napedzane sa sprezonym powietrzem,silnik o ktorym
        pisdza Hiszpanie jest ewolucja starszej technologi,ale sie kreci,i zasieg nie
        maly.
Inne wątki na temat:

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka