Dodaj do ulubionych

osiedle Wolnosci

10.05.14, 17:55
Chcialam sie dowiedziec-czy Pan PrezesSp Mieszk. Wolnosci2 wszystko juz zrobil na swoim terenie,ze zabiera sie za kolejne sprawy, tworzenie nowego miejsca cieplego,kiedy osiedle tonie w niechlujstwie.plac zabaw dla dzieci odrapane sprzety- wsyd,klatki maluje sie 4 piertro i parter wiecej nie trzeba- wstyd.Pawilon handlowy pamieta PRL,zero inwestycj,warunki tragiczne,usugi praktycznie nie ma- fryzjer w oplakanym stanie -wsyd.Wez sie Pan do roboty u siebie a nie kombinowac gdzie by tu jeszcze sie zatrudnic pensja prezesa i dieta radnego to malo?Kto Was zna to Was nie kupi.
Obserwuj wątek
  • mariomarines Re: osiedle Wolnosci 13.05.14, 14:43
   Widzę, że ktoś cierpi na manię szukania dziury w całym. Ciekawi mnie o jaką to posadkę stara się Prezes. Czyżby ma ochotę na stanowisko burmistrza. Chłopie, nie ciskaj się, przecież nikt tobie nie broni startowania w jakichkolwiek wyborach. A co wyglądu osiedla to proponuję wizytę u dobrego okulisty, prawdopodobnie porada innego specjalisty też by się przydała. Najbliżej Zielonki jest szpital w Ząbkach.
   • pozdro-wienia Re: osiedle Wolnosci 13.05.14, 15:01
    Zastanawiam się, czy konieczne jest wyrażanie swoich emocji w tak impulsywny sposób? To jest forum i chyba każdy ma prawo napisać to co uważa i jak pewne sprawy postrzega. Nie jest to powodem do przywoływania szpitala psychiatrycznego. Więcej dystansu proponuje i szanunku do drugiego człowieka.
    Pozdrawiam!
    • bodziaw Re: osiedle Wolnosci 07.11.14, 12:28
     Wiem co piszę, bo mam na co dzień do czynienie z tym człowiekiem. Buta, arogancja i brak znajomości przepisów. A takich ludzi nie widzę w Samorządzie. I tyle w tym temacie.
   • bodziaw Re: osiedle Wolnosci 07.11.14, 11:48
    Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej na Wolności, nie dość że jest apodyktycznym i samowładczym "zarządcą" Spółdzielnią, to chciałby jeszcze zawładnąć Zielonką. Bez pardonu każe usuwać banery wyborcze z budynku przeciwników, które wiszą na budynkach, sam bez oporu wiesza swoje. Jemu, jako Prezesowi nie wolno swoich wieszać, no chyba, że za to zapłacił. Innych banerów z kandydatami ze swojego komitetu, jakoś nie usuwa. Poza tym, jego banery wiszą na słupach należących do PGE, chociaż nie powinien tego robić. PGE zastrzegła sobie, że słupy są ich własnością i nie wyrażają na to zgody. Jeżeli taki człowiek nie jest w stanie zrozumieć praw własności, to już sobie wyobrażam jak on będzie mógł działać w Radzie Miasta, też omijając wszystkie prawa ustawodawcze? Aż strach się bać!!!!!!!!!!!
    • mariomarines Re: osiedle Wolnosci 07.11.14, 12:00
     bodziaw napisała:

     > Prezes Spółdzielni Mieszkaniowej na Wolności, nie dość że jest apodyktycznym i
     > samowładczym "zarządcą" Spółdzielnią, to chciałby jeszcze zawładnąć Zielonką. B
     > ez pardonu każe usuwać banery wyborcze z budynku przeciwników, które wiszą na b
     > udynkach, sam bez oporu wiesza swoje. Jemu, jako Prezesowi nie wolno swoich wie
     > szać, no chyba, że za to zapłacił. Innych banerów z kandydatami ze swojego kom
     > itetu, jakoś nie usuwa. Poza tym, jego banery wiszą na słupach należących do PG
     > E, chociaż nie powinien tego robić. PGE zastrzegła sobie, że słupy są ich własn
     > ością i nie wyrażają na to zgody. Jeżeli taki człowiek nie jest w stanie zrozum
     > ieć praw własności, to już sobie wyobrażam jak on będzie mógł działać w Radzie
     > Miasta, też omijając wszystkie prawa ustawodawcze? Aż strach się bać!!!!!!!!!!!
     Może zamiast siać zamęt i głosić swoją jedynie słuszną prawdę, zamiast roznosić plotki ze swoją blond, należy to sprawdzić u źródła. A swoją drogą, zgodnie z obowiązującymi przepisami, całe elewacje, w tym bloków i balkonów, są zarządzane przez administracje czy to wspólnoty czy też spółdzielni. Trochę POkory.
  • greenstuffy Re: osiedle Wolnosci 02.06.14, 22:13
   Witam, ja też mam wiele zastrzeżeń co do działalności nie tylko prezesa, ale całego zarządu naszej spółdzielni. Trzy przykłady z ostatniego miesiąca:

   1) W dniach 21.05 i 29.05 odbyły się spotkania władz spółdzielni z mieszkańcami, którzy posiadają garaże zlokalizowane najbliżej planowanej inwestycji kolejowej (na terenie dzierżawionym od PKP) - w sumie zainteresowanych było ponad 50 osób. Na tychże spotkaniach p. prezes zabawiał się w rzecznika PKP PLK informując przybyłych, że oprócz tego, że tracą garaże to jeszcze mają je rozebrać na własny koszt! Jak można było brać pieniądze od mieszkańców to było dobrze, a jak PKP nam wypowiedziało umowę dzierżawy to radźcie sobie sami??? Pomijając fakt, że takie spotkania powinny się odbyć wcześniej, to wg. mnie zarząd spółdzielni nie zrobił nic, żeby zadbać o interesy ludzi posiadających tam miejsca garażowe i parkingowe…

   2) Podniesienie czynszu w związku z montażem wodomierzy. Spółdzielnia w tym roku zafundowała swoim mieszkańcom konieczność (obligatoryjnie) zamontowania (lub) wymiany wodomierzy. Nie dość, że osobom nie posiadającym takowych zostały zniszczone łazienki i kuchnie w celu ich montażu to na dodatek pismem z końca maja zostaliśmy poinformowani o podniesieniu czynszu o x zł miesięcznie za każdy zamontowany wodomierz!!! Czyli w przypadku, gdy ktoś ma oddzielne ujęcia wody w kuchni i łazience jego czynsz wzrasta o 4*x!!! O ludziach, którzy już wcześniej mieli pomontowane wodomierze nie wspominam…

   3) I na koniec wisienka na torcie. Termin walnego zgromadzenia członków spółdzielni, na którym mają zostać poruszone najważniejsze sprawy dla naszego osiedla (jak również dla ludzi z zarządu spółdzielni), został wyznaczony na dzień 12.06.2014 roku na godz. 17.30! Jaki dziwny zbieg okoliczności, że jest to jednocześnie termin ostatniego spotkania z rodzicami w Szkole Podstawowej Nr 2 w Zielonce (szkoły, do której uczęszcza większość dzieci z naszego osiedla), w której p. prezes jest członkiem rady rodziców i doskonale o terminach spotkań z rodzicami wiedział od początku roku szkolnego!!! Ale oczywiście lepiej, żeby na to spotkanie przyszli sami klakierzy wielmożnie nam panujących…

   Ciąg dalszy pewnie nastąpi…

   Pozdrawiam
   • mariomarines Re: osiedle Wolnosci 03.06.14, 08:08
    No cóż, jak ktoś stawia garaż nie na swoim terenie, to musi się liczyć z tym, że właściciel kiedyś może się upomnieć o swój teren. Z tego co wiem ogłoszenie o walnym zebraniu było wywieszone już ok. 20 maja i wtedy mogłaś zgłosić swoje uwagi. Zdarza mi się bywać na walnym i są to z reguły spotkania ludzi w wieku 50+. Co do opłat to masz racje, że to 2 zł od licznika. Moja rodzina mieszka na bankówce i oni płacą opłatę abonamentową za wodomierz i ścieki, więc ameryki tu nie odkryłaś. Więcej logiki, mniej zawiści. Ciekawe co ty zrobiłaś w temacie utrzymania garaży.
    • marek_k84 Re: osiedle Wolnosci 03.06.14, 10:31
     Komandos Mario ma sporo racji. Pieniactwo to sport narodowy jak widać. Obecny Zarząd nie jest z mojej bajki, ale... nie bardzo widać merytoryczne podstawy do stawiania zarzutów, które tu padają. Co do inwestycji to ani ich więcej, ani mniej niż za poprzednich. Za to nie widać budowania chodników na "podejściach" do bloków rodziny byłego Zarządu. Teraz jakoś bardziej przypadkowe lokalizacje.
     Garaże. Niby dlaczego ma być rozbieranie na mój (spółdzielni) koszt???? Wszak to własnościowe spółdzielcze prawo do garażu (lub wręcz własność) i niech władający nimi je rozbierają skoro postawione na cudzym... Każdy kto objął we władanie rzeczone garaże wiedział (lub mógł się dowiedzieć przy zachowaniu należytej staranności) o stanie prawnym gruntu. Więc niech teraz nie marudzi bo przypomina powodzian, którzy stawiali chałupy na terenach zalewowych a teraz wszyscy się składamy na ich ratowanie...
     Zamiast bić pianę warto by zbadać stan finansowy SM i wtedy coś mówić. Bo szczekanie na zasadzie "a bo go K...wa nie lubię" lub TKM do niczego nie prowadzi. Jest jedynie przeniesieniem sporu z Rady Miasta na poziom Spółdzielni...
     • wsm54 Re: osiedle Wolnosci 03.06.14, 20:26
      Istny relikt socjalizmu "spółdzielnie mieszkaniowe".
      Proponuję wyjść z tego kołchozu i zawiązać "wspólnoty mieszkaniowe", bieżące zarządzanie będzie zdecydowanie tańsze.
      Własnością w pojęciu prawa jest tylko ziemia. Wszelkie naniesienia na niej są chwilową kupą cegieł i tak jest z tymi garażami.
      • marek_k84 Re: osiedle Wolnosci 03.06.14, 21:57
       wsm54 napisał(a):

       > Istny relikt socjalizmu "spółdzielnie mieszkaniowe".

       spóldzielczość w tym i mieszkaniowa nie ma nic wspólnego z tamtym ustrojem.

       > Proponuję wyjść z tego kołchozu i zawiązać "wspólnoty mieszkaniowe", bieżące za
       > rządzanie będzie zdecydowanie tańsze.

       nie będzie taniej

       > Własnością w pojęciu prawa jest tylko ziemia. Wszelkie naniesienia na niej są c
       > hwilową kupą cegieł i tak jest z tymi garażami.

       bzdura. Naniesienia-nieruchomości na własności są przedmiotem tejże własności. Jedynie w przypadku użytkowania wieczystego gruntu własność naniesień może być rozdzielona między różne podmioty.
       • wsm54 Re: osiedle Wolnosci 03.06.14, 23:25
        Zanim się napisze słowo "bzdura" należy pomyśleć.
        1. Własność spółdzielcza to ograniczone prawo rzeczowe (nie ma nic wspólnego z własnością).
        2. Każda księga wieczysta to odniesienie do własności gruntu nie naniesienia, które z założenia jest tymczasowe.
        • marek_k84 Re: osiedle Wolnosci 04.06.14, 06:58
         kolejne bzdury. Księgi wieczyste opisują i własność i ograniczone prawa rzeczowe. By myśleć trzeba jeszcze mieć wiedzę. Ty jej nie masz. Zapoznaj się najpierw z prawem, potem zabieraj głos bo mącisz tylko pisząc bzdury.
        • marek_k84 Re: osiedle Wolnosci 04.06.14, 07:58
         wsm54 napisał(a):

         > Zanim się napisze słowo "bzdura" należy pomyśleć.
         > 1. Własność spółdzielcza to ograniczone prawo rzeczowe (nie ma nic wspólnego z
         > własnością).
         > 2. Każda księga wieczysta to odniesienie do własności gruntu nie naniesienia, k
         > tóre z założenia jest tymczasowe.

         ...W księdze wieczystej mogą też być ujawniane ograniczone prawa rzeczowe. Do ograniczonych praw rzeczowych na nieruchomości zaliczamy:

         użytkowanie,
         służebność,
         spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu,
         hipoteka.

         Wpisy dotyczące ograniczonych praw rzeczowych znajdziemy w dziale III księgi wieczystej. Wyjątkiem jest spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu, dla którego powadzi się oddzielną księgę wieczystą oraz hipoteka, która znajduje się w dziale IV .


         ...

         Sąd Najwyższy uchwałą 7-osobowego składu sędziowskiego słusznie zauważył, że spółdzielcze własnościowe prawo do lokalu ustanowione w budynku położonym na gruncie, do którego spółdzielni nie przysługuje własność albo użytkowanie wieczyste stanowi ekspektatywę (tj. oczekiwanie prawne, wierzytelność przyszłą) tego prawa; (por. uchwała SN z 24 maja 2013 roku, III CZP 104/12).

         • wsm54 Re: osiedle Wolnosci 04.06.14, 10:47
          Sąd Najwyższy w uchwale napisał o "oczekiwaniu prawnym".
          Księga wieczysta w swojej istocie "jest wieczna".
          Teoretycznie zakładając, że garaże, które są posadowione na gruncie PKP są lokalami użytkowymi spółdzielczymi i posiadają "księgi wieczyste" to proszę zażądać powołując się na uchwałę SN zrealizowania "oczekiwania prawnego".
          Gdzieś będą mieli wasze "oczekiwania prawne", będą realizować swoje inwestycje na swojej ziemi.
          • marek_k84 Re: osiedle Wolnosci 04.06.14, 13:58
           moderator wyciął i pozostawił bzdury na zakończeniu wątku. @wsm54 nie ma pojęcia o przepisach rządzących prawami do nieruchomości i pisząc bzdury sieje zamęt i niepewność w głowach mieszkańców.
           Sprawy te reguluje wiele praw opisanych m.in. w ustawie o księgach wieczystych i hipotece, prawie spółdzielczym, kodeksie cywilnym i kilkunastu innych. By móc się na ten temat wypowiadać należałoby się z nimi zapoznać. Ja ponad 15 lat życia zawodowego poświęciłem zagadnieniom w nich opisanym i dlatego wiem o czym piszę.
           W przeciwieństwie do adwersarza, który nawet nie bardzo wie co w którym dziale i co w którym z jego łamów się w KW opisuje... i po co....
          • marek_k84 Re: osiedle Wolnosci 04.06.14, 14:11
           wsm54 napisał(a):

           > Teoretycznie zakładając, że garaże, które są posadowione na gruncie PKP są loka
           > lami użytkowymi spółdzielczymi i posiadają "księgi wieczyste"

           nie trzeba nic teoretyzować. Zgodnie z prawem prawo spółdzielcze do garażu jest tożsame z prawem spółdzielczym do lokalu użytkowego i jako takim można zakładać dla nich KW. Z wszelkimi tego konsekwencjami. Łącznie z żądaniem odszkodowania za wywłaszczenie z tego prawa. Istotne jest zaś czy KW zostało założone, czy też nie. W przypadku własności wpisy w KW mają charakter jedynie deklaratywny i są opisem stanu rzeczy wynikającego z innych dokumentów (choćby aktów notarialnych), w przypadku zaś ograniczonego prawa rzeczowego wpisy maja charakter konstytutywny, czyli dopiero one stanowią o zmianie stanu prawnego wynikającej z innych dokumentów (np. aktu notarialnego). Tak więc, jeśli nie ma KW z wpisem w dziale drugim o władaniu rzeczonym prawem to posiadacz tego prawa może mieć problem...
           Jakby jednak nie było, nie ma powodu by ktokolwiek ponosił koszty związane z faktem, ze ktoś nabył prawo z niepewnym stanem praw do gruntu. Mógł nie kupować i tyle..
  • bodziaw12 Re: osiedle Wolnosci 06.06.14, 21:19
   U mnie na osiedlu Wolności jest akcja wymieniania i zakładania wodomierzy. Ja nie mam wodomierza w domu podobnie jak jeszcze 5 lokatorów w moim budynku. W piwnicy jest wodomierz główny, który pokazuje całość pobranej wody w bloku. Początkowo prezes, w piśmie skierowanym do - wybranych chyba na chybił trafił - przekazał informację, że rozliczenie będzie: wskazanie licznika głównego minus suma pobranej wody przez posiadaczy wodomierz, a różnicę stąd wynikającą zapłacimy my, czyli bezlicznikowców i to jest uczciwe i logiczne. Po paru dniach otrzymaliśmy nowe już opłaty za czynsz, w którym ktoś debilny wyliczył, 11 m3 na jedną osobę/miesiąc dla bezlicznikowców i nie ma przebacz. Na pytanie dlaczego tak horrendalne zużycie wody na 1 osobę, odpowiedź: żeby ludzie zakładali liczniki a 11 m3 na osobę wziął z sufitu. Wyjątkowo bezczelna odpowiedź. Nie uchylam się od płacenia, liczniki sobie założę jak będę remontować łazienkę, zresztą w dyrektywie unijnej nie ma zapisu, aby każdy lokator miał wodomierz w mieszkaniu. Obowiązkowy jest licznik dla całego budynku. W niektórych spółdzielniach w innych miejscowościach taki system rozliczania jest prawidłowy, ale nasz prezio jest nieomylny. A nasi mieszkańcy, którzy zgodzili się na zakładanie liczników, musieli ponieść koszty remontu łazienki, bo w umowie nie było zapisu, że wykonawca pozostawia po sobie porządek i remont dziur jakie po sobie zostawili. To chyba tyle.
   • falanga_zielonka Re: osiedle Wolnosci 06.06.14, 21:33
    Bardzo dobrze, że was tak krótko trzymają na tym osiedlu. Już się trzesiecie, że trzeba zapłacić to czy tamto, a jak nie było wodomierza to dobrze było? Nie na tym polega życie we wspólnocie, żeby jedni żyli kosztem drugich i się z tego cieszyli. W Zielonce potrzebny jest prawdziwy gospodarz co każdego takiego cwaniaczka weźmie na stronę i powie słuchaj jak ci się nie podoba to SPADAJ.
    • boskimessi Re: osiedle Wolnosci 06.06.14, 22:05
     widać, że oddziały bojowe zostały postawione w stan gotowości. Nie znaczy to jednak, że potrafią czytać ze zrozumieniem. Ludzie chcą płacić za zuzycie rzeczywiste a nie wyimaginowane.
     Co zmieni "prawdziwy" gospodarz? Kim on jest?
     Mowa o problemach osiedla a już wplątana polityka, ech...
    • po-wiatowy Re: osiedle Wolnosci 06.06.14, 22:47
     falanga_zielonka napisał(a):

     > Bardzo dobrze, że was tak krótko trzymają na tym osiedlu. Już się trzesiecie, ż
     > e trzeba zapłacić to czy tamto, a jak nie było wodomierza to dobrze było? Nie n
     > a tym polega życie we wspólnocie, żeby jedni żyli kosztem drugich i się z tego
     > cieszyli. W Zielonce potrzebny jest prawdziwy gospodarz co każdego takiego cwan
     > iaczka weźmie na stronę i powie słuchaj jak ci się nie podoba to SPADAJ.


     Jak widać nawet w Zielonce są wielbiciel i fani polityki i sposobu sprawowania władzy jakie prowadzi sam Władimir Putin !
    • bodziaw12 Re: osiedle Wolnosci 06.06.14, 23:20
     chyba człowieku nie umiesz czytać ze zrozumieniem. napisałam, że chcę płacić, ale nie za 16 m3 wody. żeby tyle wody zużyć w jeden miesiąc to musiałabym kąpać dwa słonie dziennie albo mieć basen na dachu. dla zrozumienia - 16 m3 to 16 tysięcy litrów wody.
     • po-wiatowy Re: osiedle Wolnosci 06.06.14, 23:30
      bodziaw12 napisała:

      > chyba człowieku nie umiesz czytać ze zrozumieniem. napisałam, że chcę płacić, a
      > le nie za 16 m3 wody. żeby tyle wody zużyć w jeden miesiąc to musiałabym kąpać
      > dwa słonie dziennie albo mieć basen na dachu. dla zrozumienia - 16 m3 to 16 tys
      > ięcy litrów wody.


      To trzeba było założyć licznik tak jak pozostali, nic to nie kosztowało.
      • bodziaw12 Re: osiedle Wolnosci 07.06.14, 00:10
       ty naprawdę nie znasz zasad matematyki, średnie zużycie wody w miesiącu na jedną osobę w miesiącu to 3m3. i żaden wodomierz tego nie zmieni. a wymuszanie instalowania wodomierza w mieszkaniu to narażanie lokatora na dodatkowe koszty, które zasilają zyski spółdzielni. a może miałeś jakieś zyski finansowe z tytułu podpisania przez prezia umowy na montowanie wodomierzy, która zakładała, że wszyscy lokatorzy musieli je zakładać, a takiego obowiązku nie ma, jeżeli jest licznik główny w budynku.
       • po-wiatowy Re: osiedle Wolnosci 07.06.14, 00:15
        bodziaw12 napisała:

        > ty naprawdę nie znasz zasad matematyki, średnie zużycie wody w miesiącu na jedn
        > ą osobę w miesiącu to 3m3. i żaden wodomierz tego nie zmieni. a wymuszanie inst
        > alowania wodomierza w mieszkaniu to narażanie lokatora na dodatkowe koszty, któ
        > re zasilają zyski spółdzielni. a może miałeś jakieś zyski finansowe z tytułu po
        > dpisania przez prezia umowy na montowanie wodomierzy, która zakładała, że wszys
        > cy lokatorzy musieli je zakładać, a takiego obowiązku nie ma, jeżeli jest liczn
        > ik główny w budynku.

        Masz swoje racje ale chodzi o ekonomie i dobro ogółu. Oni zapewne chcą zmusić wszystkich do instalacji liczników ( bo to już norma w cywilizowanym świecie i dotarło to nawet do Zielonki ). Wszystko reguluje prawo spółdzielcze. Zapewne korzystają z tego. Na logikę to jak bez licznika mają wiedzieć kto ile DOKŁADNIE zużywa wody i jakie generuje koszty w związku z tym ??
        Wróżek tam pewnie nie mają....
     • falanga_zielonka Re: osiedle Wolnosci 07.06.14, 00:46
      Raz piszesz 11 m3 a innym razem 16 m3. Zaraz wyjdzie że 100 m3...... Jak byś miał wodomierz to byś wiedział ile jest do opłacenia za wode m3. Ile jeszcze razy mam napisać o życiu bez zasad i rozpasaniu w naszym społeczeństwi??? Aż się ludzie opamiętają????
      • apsik321 Re: osiedle Wolnosci 07.06.14, 20:52
       Dla mnie to jest nie do pomyślenia jak można nie mieć wodomierza. Również mieszkam w bloku, również w Zielonce vis a via SP2 i tutaj od zawsze były wodomierze i to jest standard. Masz wodomierz wiesz ile pobierasz proste. Po za tym z tego co się orientuję na Osiedlu Wolności i tak mało płacicie za wodę bo macie własne ujęcie wody i oczyszczalnie - zgadza się? Z tego też powodu władze spółdzielni w trosce o dobro wspólne, rachunek ekonomiczny spółdzielni i dobre gospodarzenie dbają o to, aby ilość zużytej wody przez poszczególne gospodarstwa domowe były dokładnie rozliczana. Pozwoli to przecież weryfikować jakieś ewentualne straty (nieszczelny system, "lewe" pobieranie wody przez nieuczciwych itp.) - różnie przecież to może być. Nie wszyscy są uczciwi. Należy więc chwalić spółdzielnię, iż pilnuje takich rzeczy.
       • po-wiatowy Re: osiedle Wolnosci 07.06.14, 21:20
        apsik321 napisała:

        > Dla mnie to jest nie do pomyślenia jak można nie mieć wodomierza. Również miesz
        > kam w bloku, również w Zielonce vis a via SP2 i tutaj od zawsze były wodomierze
        > i to jest standard. Masz wodomierz wiesz ile pobierasz proste. Po za tym z teg
        > o co się orientuję na Osiedlu Wolności i tak mało płacicie za wodę bo macie wła
        > sne ujęcie wody i oczyszczalnie - zgadza się? Z tego też powodu władze spółdzie
        > lni w trosce o dobro wspólne, rachunek ekonomiczny spółdzielni i dobre gospodar
        > zenie dbają o to, aby ilość zużytej wody przez poszczególne gospodarstwa domowe
        > były dokładnie rozliczana. Pozwoli to przecież weryfikować jakieś ewentualne s
        > traty (nieszczelny system, "lewe" pobieranie wody przez nieuczciwych itp.) - ró
        > żnie przecież to może być. Nie wszyscy są uczciwi. Należy więc chwalić spółdzie
        > lnię, iż pilnuje takich rzeczy.


        Nic dodać, nic ująć.
        • mariomarines Re: osiedle Wolnosci 09.06.14, 11:45
         Płacąc ryczałt nic nie zobowiązuje do oszczędzania wody, wodomierz podświadomie zachęca do oszczędzania wody. Dla mnie możesz kąpać i stado słoni albo 20 razy dziennie myć blond fryzurę, ale wtedy płacisz za to sama za siebie. Już nie będzie problemu, że wynajmują mieszkania dla kilku osób, a zgłaszają jedną. Wodomierz główny pokazuje tylko zużycie zimnej wody, a trzeba jeszcze rozliczyć ciepłą wodę. Sprawdzałaś jakiej liczby dotyczy twój problem, według moich informacji na 1115 lokali nie założyli w ok 15 mieszkaniach. Robisz szum dla samego zamieszania, bez żadnej merytoryki.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

 

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka