Dodaj do ulubionych

Leki psychotropowe a NPR

19.06.20, 20:22
Witam wszystkich, mam 25 lat, od jakiegoś czasu interesują mnie metody naturalne, chociaż nie jestem pewna, na ile sprawdziłyby się w moim przypadku.
Cierpię na padaczkę od wielu lat. Zgodnie z zaleceniami lekarza prowadzącego, każda ciąża powinna być przeze mnie planowana minimum pół roku wcześniej, aby dostosować leczenie, suplementację i wdrożyć odpowiednie środki kontrolne. Zależy mi więc na skutecznej metodzie planowania poczęć. Czytałam, że sporo osób uważa, że u nich NPR/FAM się sprawdza, no ale problemem są znowu przyjmowane leki przeciwpadaczkowe. Zastanawiam się, czy nie mogą jakoś wpłynąć na odczyt objawów albo "zafałszować" wykresu. Czy jest tu ktoś, kto stosował leki psychotropowe/przeciwdrgawkowe/antydepresyjne lub zmaga się z przewlekłą chorobą układu nerwowego jak ja albo ktoś kto posiada stosowną wiedzę i byłby skłonny podzielić się swoimi spostrzeżeniami i radami?
Oczywiście domyślam się że sama muszę solidnie przysiąść do obserwacji, bo jak na razie wprowadzałam objawy do notesu dość niedbale i nie spełniając wymagań metody i tylko przez 2 całe cykle. Niemniej jednak proszę o opinie :)
Cykle mam nieregularne, rozpiętości 30-41 dni, jednak o tym już czytałam, że nieregularność nie musi być problemem.
Obserwuj wątek
    • horpyna4 Re: Leki psychotropowe a NPR 12.07.20, 17:36
      Musisz sama sprawdzić obserwując kilka cykli, kiedy bierzesz leki. Każdy organizm reaguje trochę inaczej, najlepiej przekonać się na własnym. I nie notuj temperatur, tylko zaznaczaj je od razu na wykresie - wtedy będziesz na bieżąco widzieć, jak on przebiega. Koniecznie zaznaczaj na wykresie dni z śluzem płodnym (śliskim).

Ponieważ zdarzają Ci się dłuższe cykle, możesz miewać w jednym cyklu więcej niż jedno podejście do owulacji, a dopiero to ostatnie udane. Może to Ci początkowo sprawiać kłopot, bo wtedy wykres zamiast wyraźnego skoku miewa pochyłe zbocze, a i śluz ma niezbyt wyraźne cechy płodnego. Nie mniej jednak od momentu, kiedy śluz zaczyna się zmieniać, jest czas potencjalnie płodny. To, że się skończył, dowiesz się dopiero po wyraźnym wzroście temperatury (przynajmniej o 0.2 stopnia).

Poszukaj na tym forum, były opisywane podobne przypadki.

Nawiasem mówiąc, każda zmiana leków przy dostosowywaniu leczenia może (chociaż nie musi) wpłynąć na przebieg cyklu. I naprawdę najwięcej dowiesz się z samoobserwacji, nikt Ci nie udzieli lepszej odpowiedzi, niż Ty sama.

Popularne wątki

Nie pamiętasz hasła

lub ?

Nie masz jeszcze konta? Zarejestruj się

Nakarm Pajacyka